CSKA Moskva - Kazaň | ONLINE | 20.12.2012 16:30 | KHL 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dne a někdy příště u dalších on-line přenosů.
Statistiky po 3. třetině:
Střely: 10:4 (27:21)
Vhazování: 10:8 (28:22)
Nejvíce času na ledě:
MOS: Denis Denisov - 7:58
KZN: Ilja Nikulin - 7:26
Nejvíce času na ledě - celý zápas:
MOS: Michail Grabovskij - 20:12
KZN: Ilja Nikulin - 18:17
Branky tak dnes nakonec byly k vidění pouze v prostřední části, kdy o své výhře díky dvěma trefám Kirilla Petrova Kazaň rozhodla o svém tříbodovém vítězství. Domácí se v posledních minutách utkání pokoušeli vyrovnat hrou bez brankáře, ke kýženému výsledku to ale vedelo, a tak utkání mezi CSKA Moskva a AK Bars Kazaň končí 1:2. Hrdinové utkání jsou jistojistě Kirill Petrov, střelec obou hostujících gólů a Konstantin Barulin, který z 27 střel kapituloval pouze jednou. Z domácích hráčů si asi největší pochvalu zaslouží Michail Grabovskij.
60:00
Konec zápasu.
59:58
Kapitán CSKA Širokov ještě stačil vystřelit od modré čáry, ale jeho pokus je zblokován do ochranné sítě.
59:30
Poslední půl minuta naděje pro CSKA!
59:00
Domácí hrají bez brankáře!
58:47
K tomu by mohlo dojít, CSKA si totiž bere oddechový čas.
58:12
Vyloučen Pavel Dacjuk (MOS) a Stepan Zacharčuk (KZN), utkání se dohraje ve čtyřech, pokud tedy domácí nezvolí hru bez brankáře.
58:04
Na ledě je znovu první a také nejúdernější formace CSKA Moskva. Grabovskij z otočky vystřelil na Barulina, od něj se puk odrazil ke Grigorenkovi, ten ale nebyl v dobré pozici pro zakončení.
57:09
Domácí jsou opět až za svojí klecí, odkud se budou snažit založit další útočnou akci.
56:27
Kazaň zatím působí v defenzívě velmi spořádaně, jejich obrana modré áry je pro CSKA zatím neprůchodná.
55:42
Janis Sprukts zahajuje střídání čtvrté domácí formace, která se bude snažit o vyrovnání.
55:05
Vypadá to, že Bars má vše ve svých rukou. Další střelu na Staňu vyslal dnes zatím dvoubrankový Kirill Petrov.
54:02
Kondratěv nyní zabránil tomu, aby se hosté prosadili z akci dva na jednoho. Paradoxně v posledních minutách zápasu útočí více hosté z Kazaně, kteří o jeden gól vedou a čekalo by se od nich spíče úporné bránění.
53:13
Kirill Petrov se snažil střílenou nahrávkou vybídnout k teči Alexeje Těreščenka, ten se ale k jeho nabídce nedostal.
52:30
Rastislav Staňa musel likvidovat další nepřijemný pokus z hole jednoho z hráčů Barsu.
51:36
Janne Pesonen mohl Kazaň hodně přiblížit třem bodům! Šikovně se prokličkoval až před brankáře CSKA, jenže Staňa vytasil svůj pravý beton a zabránil finskému forvardovi ke skórování!
50:51
Kirill Petrov za Staňovou brankou vymýšlí, jak by se dostal až před slovenského brankáře, má však na zádech dva domácí obránce, kteří mu nakonec puk z hole odebrali.
50:01
Michail Grabovskij je dnes jedním z nejpohyblivějších a nejaktivnějších hráčů, hned po návratu z trestné lavice byl Barulin jeho střelou zaměstnán.
49:08
Ve hře čtyři na čtyři drží puk na svých hokejkách spíše domácí, kterým se pomalu ale jistě krátí čas.
48:00
Z domácích je vyloučen Michail Grabovskij (MOS) a z hostujících řad Ilja Nikulin (KZN). Oba hrubost.
47:30
Barulin vyrazil střelu Rylova pouze před sebe, za dorážkou se doslova po hlavě vrhnuli Dacjuk s Grabovským, oba ale byli tvrdě odstaveni hostující obranou. Následovala menší šarvátka, po které se bude vylučovat.
46:55
Střelu hostujícího kapitána Alexeje Morozova blokuje těsně před Staňou jeden z domácích zadáků.
46:26
Nyní se naopak technickým přestupkem provinili hosté, kteří by nejraději své vedení navýšili. Zakázané uvolnění.
46:12
Igor Radulov se vydal s dalším pokusem vyrovnat vztříc Barulinovi, po chvíli ale uslyšel hvizd čárového arbitra, který ho donutil k zastavení celé akce.
45:12
Domácí teď krouží okolo Barulina jako hladoví predátoři okolo kořisti a brankář Barsu musí být neustále v pozoru, aby ho některá ze střel domácích nepřekvapila a neskončila za jeho zády.
44:42
Lauris Darzinš byl v rychlém kontru svého týmu zastaven domácí obranou. CSKA chtělo rychle odpovědět zaměstnáním Barulina, čárový rozhodčí ale ukazuje postavení mimo hru.
44:00
Po delší odmlce se k eslovu dostávají také Kazaňští, Morozovovu ránou švihem od modré čáry ale Staňa bez problémů vyrazil do rohu kluziště, kde už se černé gumy chopili jeho spoluhráči.
42:49
Jakov Rylov se během chvíli dostal do další velké příležistosti, když zůstal nehlídaný před Barulinem, ale i ke svému údivu nedokázal puk za brankáře hostů zasunout.
42:15
AK Bars Kazaň v plném počtu.
42:15
Vteřinu před vypršením Nikulinova trestu se do palebné pozice dostal Igor Radulov, Barulin jeho střelu vyrazil jen k Olegu Kvašovi, který ale také hostujícího strážce svatyně nepokořil.
41:30
Na útočnou steč se v oslabení vydal Kirill Petrov, který má chuť dát hattrick, minimálně teď se mu to ale nepovedlo.
40:56
Jakov Rylov si sjel mezi kruhy na Dacjukovu nahrávku, domácí bek ale minul Barulinovu branku a Kazaň se osvobozuje.
40:15
Chvíli po začátku třeí části může CSKA srovnat. Ilja Nikulin (KZN) dostává dvě minuty za držení Grabovského.
40:01
Začala třetí třetina.
Oba celky už jsou přichystány ke třetí části.
Statistiky po 2. třetině:
Střely: 9:11 (17:17)
Vhazování: 10:7 (18:14)
Nejvíce času na ledě:
MOS: Michal Grabovskij - 6:34
KZN: Alexej Morozov - 6:41
Po první bezbrankové a nepříliš pohledné první třetině, jsme viděli zcela odlišnou druhou část, ve které padly tři branky. Vedení se jako první ujali domácí, když se prosadil Patrick Davis. Kazaň ale ve zbytku prostřední periody dokázala vývoj zápasu otočit díky dvěma přesným zásahům Kirilla Petrova. Třetí třetina začne přibližně v 18:02.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:29
Ale nedaří se jí to, Kazaň si v poklidu hlídá kotouč ve svém pásmu a vypadá to, že se před druhou sirénou půjde do kabin za stavu 2:1 pro Bars Kazaň.
38:45
Na ledě je nyní první domácí formace, která se zdá být odhodlaná ještě před koncem druhé části změnit podobu aktuálního skóre.
37:19
Kazaň vstřelila branku!
Kazaň otáčí skóre a znovu to má na svědomí KIRILL PETROV! Tentokrát si útočník Barsu najel z prevého kruhu a trefil místo nad Staňovou výražečkou. Asistence: Lauris Darzinš, Alexej Těreščenko.
36:54
Dmitrij Kugryšev teď vzal situaci zbytečně sám na sebe, když mohl v situaci tři na dva nahrávat jednomu z lépe postavených spoluhráčů.
35:48
Konstantin Sokolov nabil na modré čáře Stepanu Zacharčukovi, Rastislav Staňa byl ale ve správný čas na správném místě a kotouč lapil do své rukavice.
34:30
Ilja Nikulin se snažil napravit si dojel, když tvrdou ranou od modré ale jen vyprášil rukavici slovenského strážce domácí svatyně Rastislava Stani.
34:04
Grigorenko nejprve naznačil do bekhendu, následně ale stáhnul svou kličku ještě do forhendové strany. Na všechna tato kouzla ale dokázal Barulin reagovat a Igoru Grigorenkovi nezbylo nic jiného, než jen vztekle švihnout hokejkou.
34:04
Igor Grigorenko byl v samostatném úniku faulován Iljou Nikulem. Trestné střílení!
32:34
Zatím je k vidění hodně disciplinované utkání, ani jeden z týmů prakticky vůbec nefauluje. Jedinou výjimkou byl v první třetině finský útočník Barsu Niko Kapanen.
31:49
Denis Kuljaš hledal u brankoviště Janneho Pesonena, ten byl ale pohlídán domácí obranou.
30:01
Na druhé straně ale mohl bleskově vrátit vedení na stranu domácího týmu Kvaša, který si elegantně pohrál s jedním z hostujících beků a naslédně chtěl zakončit k bližší tyči. Tam se však objevil pohotový pravý Barulinův chránič.
29:22
Kazaň vstřelila branku!
Tak tohle Rastislav Staňa hodně podcenil! KIRILL PETROV vypáli z levého kruhu a trefil mezírku mezi nohama jak obránce Marčenka, tak brankáře Stani. I když toho slovenský brankář zřejmě moc neviděl, tohle měl chytat. Asistence: Alexej Těreščenko, Alexej Jemelin.
28:05
MIchail Grabovskij ukázal své rychlé ruce, obešel dva hostující hráče a vyslal na Barulina jedovatou střelu. Dacjuk se díky dobré obranné práci kazaňských beků k dorážce nedostal.
27:13
Zacharčukovo nahození za Staňovu branku nikoho v bílém nenašlo, a tak se kotouče znovu zmocili domácí, kteří po vstřelené brance viditelně ožili.
26:40
Hosté se snažili o rychlou odpověď, avšak na Denise Zaripova se dlouhý puk nedostal, a tak se píská zakázané uvolnění.
25:19
CSKA právě vstřelilo branku!
I když v posledních vteřinách se zvyšoval spíše tlak Kazaně, nakonec první branku zápasu střílí domácí! PATRICK DAVIS se chopil puku na útočné modré čáře, mezi kruhy si rukou odmítnul Medvěděva a přesnou střelou do levého horního rohu překonává Barulina. Asistence: Vjačelav Buravčikov.
24:37
Moc daleko ne, protože už s pukem operuje znovu hostující Bars, a to před Staňovou klecí.
24:00
Domác CSKA Moskva rozjíždí útočnou akci až od svojí braky, jak daleko se dostanou domácí?
22:38
Na jedné straně se do dobré šance dostal Janis Sprukts, Barulin jeho střele ale vyrazil tak šikovně, že do brejku vyslal Arťoma Lukojanova, který vybálil, Staňovi puk propadnul, jenže před dorážejícím Konstantinem Sokolovem na poslední chvíli zasáhnul Sergejev.
21:30
Konstatnin Barulin musel znovu zasahovat, tentokrát proti střele Buravčikova.
20:58
Pavel Dacjuk se ocitl ve velmi dobré šanci. Jednou rukou si obhodil Denise Kujlaše a dostal se až k Barulinovi, ten si ale jeho bekhendový pokus pohlídal.
20:30
MIchail Grabovskij zavezl kotoučdo útočného pásma, kde se ho poté zmocnil Grigorenko, ten se ale utopil ve svých kličkách.
20:01
Začala druhá třetina.
Statistiky po 1. třetině:
Střely: 8:6
Vhazování: 8:7
Nejvíce času na ledě:
MOS: Denis Denisov - 6:42
KZN: Grigorij Panin - 6:43
Zatím příliš pohlednou hokejovou podívanou nesledujeme. Do poloviny první části měli oba týmy velký problém vůbec se dostal na soupeřovo území. Asi v největší příležitosti první dvacetiminutovky se objevil Denis Kuljaš, který však tváří v tvář Rastislavu Staňovi nedokázal zasunout puk za brankáře CSKA, proto si musíme na první branku utkání počkat minimálně do druhé části, která začne přibližně v 17:15.
20:00
První třetina skončila.
19:44
Šestnáct vteřin před koncem první části se bude vhazovat před Barulinem, zahrozí ještě Moskva?
19:17
Ve středním pásmu se dostal k puku Janne Pesonen, hrál však naslepu a svou nahrávkou našel jen hráče domácích, čímž zastavil dobře vyvíjející se akci.
19:04
Oleg Kvaša se prodíral do slušné příležitosti, byl ale zastaven hvizdem čárového sudího.
18:27
První přesilovka se domácímu týmu CSKA vůbec nepovedla, Barulin byl prakticky bez práce.
18:21
Puk se ocitl mimo hrací plochu, a tak se bude šest vtdřin před vypršením Kapanenova trestu vhazovat ve středním pásmu.
17:20
Igor Radulov nepříjemně cloní Konstantinu Barulinovi, blízko hostující brankáře ale nedokázal trefit puk.
16:52
Sergej Širokov nedokázal za Barulinovou brankou udržet puk a hostující Bars se osvobozuje.
16:27
Igor Grigorenko byl teď ale faulován Nikem Kapanenem (KZN), který si odsedí dvě minuty za hákování.
15:50
Kazaň i nadále nepříjemně dotírá v blízkosti Rastislava Stani.
14:24
První gól mohl dát obránce Barsu Denis Kuljaš, který uháněl dokonce sám na Rastislava Staňu. Hostující bek zkusil na slovenského brankáře kličku do forhendu, Staňa ale vytasil svůj pravý beton a puk chytil!
13:52
Janne Pesonen svou střelou Staňu nemohl vystrašit, zdá se ale, že Kazaň začíná být mírně lepším mužstvem.
12:39
Po této akci ale přichází další hluché místo hry obou celků. Nadějné akce na obou stranách skončily pouze nahozením, které sbírali soupeřovi obránci.
11:58
Lauris Darzinš mohl otevřít skóre, ale z blízkosti Staňovy branky nedokázal puk usměrnit do domácí sítě!
11:41
Kazaň se na pár vteřin usadila na území před brankářem Staňou, nikdo z hráčů v bílém dresu ale nevystřelil.
10:30
Igor Radulov se z levého kruhu prezentoval svižnou střelou zápěstím, ta však orazítkovala jen zadní mantinel za Barulinem.
09:49
Obránce Andrej Sergejev si od modré čáry sjel až za Barulinovu branku, kteou obkroužil a do brankoviště adresoval nebezpečnou přihrávku. Štěstí pro Barulina, že do této nahrávky nikdo z hráčů Moskvy nevložil svou hůl.
08:33
Konstatnin Barulin se teď jen mohl ohlédnout za střelou od moré čáry, kterou na něj vyslal Medvěděv.
07:40
Dmitrij Obuchov naopak nestačil v souboji jeden na jednoho na Marčenka, který získává kotouč pro dimácí barvy.
06:35
I domácí hokejisté se marně snaží dostat se do šance, Niklas Person se nyní svými technickými finesami v útočném pásmu neprosadil.
05:12
Kirill Petrov se prohnal okolo levého mantinelu až do třetiny CSKA, když už byl ale blízko Staňovy klece, odstavil ho od černé gumy Dmitrij Kugryšev.
04:37
Kirill Petrov nebyl natolik rychlý, aby stihnul Papinovu dlouhou přihrávku, to znamená, že se Bars dnes už potřetí provinila zakázaným uvolněním.
04:03
Oba celky na sebe zatím marně hledají recept, jak se na delší dobu usadit na území svého soupeře.
03:38
Igor Grigorenko vyhodil puk mimo hrací plochu, podle sudích to ale bylo s tečí, a tak se vylučovat nebude.
02:36
Na ledě je dnes podruhé první domácí formace a ohrozit branku Barulina se znovu snažil ohrozit Michal Grabovskij, tentokrát ale svůj pokus mezi tři tyče nenamířil.
01:58
Lauris Darzinš se prolači laž k brance Rastislava Stani, byl už ale z ideálního úhlu a proto musel na modrou nahrávat Maximu Kondratěvovi, jeho ránu ale slovenský gólman chytá.
01:11
Totéž se bude opakovat ještě jednou, protože Kazaň vyhazuje na zakázané uvolnění.
01:04
Tentokrát už si ale Konstantin Barulin musel dávat dobrý pozor, střelu jednoho z domácích hráčů ale chytil v klidu do lapačky. Buly po jeho pravici.
00:15
MIchail Grabovskij se tlačil do dobré šance, hostující obrana ale první šanci domácího celku dokázala zastavit a Barulin tak nemusel zasahovat.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba celky už nastupují na ledovou plochu, zazní ruská hymna. Domácí tým CSKA dnes nastoupí bez své velké hvězdy Alexandra Radulova. V brankách obou týmů se pak představí očekávaní gólmani Staňa a Barulin.
Úvodní sestavy:

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Sergejev, Denisov, Marčenko, Rylov, Gimajev, Buravčikov, Kondratěv, Rjasenskij – Sprukts, Kvaša, Dacjuk, Davis, Kugryšev, Radulov I., Barbašev, Persson, Grigorenko, Širokov, Ljubimov, Grabovskij.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Nikulin, Zacharčuk, Kornějev, Kuljaš,Chomicky, Panin, Medvěděv, Jemelin – Darzinš, Sokolov, Golubev, Pesonen, Zaripov, Immonen, Těreščenko, Obuchov, Kapanen, Lukojanov, Petrov, Morozov.

Rozhodčí: Odins, Gašilov – Balodis, Putilin.
Po druhém podniku Euro Hockey Tour se už druhým dnem rozjela momentálně nejlepší liga světa, a to KHL. Při sledování tohoto onlajnu budete svědky kouzel s pukem v podání hráčů, kteří zazářili právě v poslední reprezentační přestávce na ruském Channel One Cupu. V zápase mezi CSKA Moskva a AK Bars Kazaň se zcela jistě můžeme těšit na velmi zajímavou podívanou, přenos startuje v 16:30.
CSKA Moskva: Bývalý armádní celek se netají těmi nejvyššími ambicemi, a proto vedení klubu vynaložilo před sezónou velké finance na posily. Moskevskému týmu se tyto investice zatím vyplácejí, avšak na absolutní špičku KHL zatím trochu ztrácí. CSKA je se 62 body na čtvrtém místě Západní konference. Ztráta na třetí Petrohrad činí pět bodů, na pátý Slovan Bratislava má velký náskok dvanácti bodů. Před reprezentační přestávkou stihli Moskevští odehrát tři utkání, ze kterých si odnesli pět bodů. Nejprve CSKA porazilo po nájezdech Novosibirsk (3:2 s.n.) a poté zdolalo Slovan Bratislava 4:1. Zatím poslední utkání ale v moskevském derby proti lídrovi soutěže Dynamu Moskva CSKA nevyšlo, s týmem Alexe Ovečkina totiž kapituloval v poměru 4:6.
Hvězdy týmu: Z týmu CSKA Moskva zatím nejvíce bodů nastřádala předsezónní posila a známý raubíř Alexander Radulov – 42 bodů (17+25), což ho řadí na druhou pozici v bodování celé KHL, za magnitogorského Sergeje Mozjakina. Na druhém místě v týmovém bodování je jinak detroitský útočník Pavel Dacjuk, který nasbíral zatím 31 bodů (9+22). Brankářem číslo jedna je Slovák Rastislav Staňa, a to i na úkor toho, že v je v kádru ještě hvězda Ilja Bryzgalov.
Mezi další hvězdy patří Michail Grabovskij, Igor Radulov, Jakov Rylov.
AK Bars Kazaň: Vítěz prvních dvou ročníků KHL si letos udržuje výtečnou formu, což v poslední době vyústilo i v protlačení se na první pozici Východní konference, kde je o lepší skóre před Omskem (oba týmy mají 68 bodů). Svěřenci Valerije Bělova se ještě předtím, než se liga pozastavila kvůli druhému podniku EHT, vybojovali ve třech prosincových utkáních hned osm bodů. Nejprve mužstvo Kazaně vyzrálo na Atlant Mytišči 3:2, poté ztratilo jediný bod, když až po nájezdech porazilo Novosibirsk 5:4 a v zatím posledním zápase si doma Bars Poradil s Amurem Chabarovsk 4:3.
Hvězdy týmu: Nejproduktivnějším hráčem Kazaně je její dlouholetý kapitán a také bývalý kapitán ruské sborné Alexej Morozov, který doposud vyprodukoval 27 bodů (9+18). Na druhém místě bodování je taktéž dlouholetá opora Barsu a aktuálně nejlepší střelec týmu Denis Zaripov, který má 21 bodů (15+11). Neohroženou jedničkou v kazaňském brankovišti je ruský reprezentant Konstantin Barulin, jemuž s procentuální úspěšností zákroků 93,9% patří druhá pozice v celé lize (první Varlamov – 95,1%)
Nesmíme také opomenout finskou trojici - Niko Kapanen, Jarkko Immonen a Janne Pesonen. Mezi nepostradatelné pilíře kazaňské defenzívy patří – kapitán ruské reprezentace Ilja Nikulin, Alexej Jemelin, Jevgenij Medvěděv či Konstantin Kornějev (všichni reprezentanté).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.


Články odjinud