Já se s vámi loučím, budu se těšit u nedělního zápasu, kdy Donbassu půjde o to, zda si prodlouží sezónu nebo ne. V neděli od 16:30 Doněck na svém ledě přivítá Lev Praha.
SBA: Jonathan Sigalet - 24:25
Byli jsme svědky nádherného utkání, které si přesně představuje v boji o poslední postupová místa do play-off. Slovan už před dnešním utkáním měl postup zajištění, Donbass se dnes vyřazovací části mohl výrazně přiblížit, avšak nestalo se tomu.

Po první třetině vedl Slovan, avšak Donbass převedl v druhé části obrat, díky kterému šel do třetí třetiny za jednobrankového vedení. Ve třetí dvacetiminutovce se však trefil Juraj Mikúš a zápas rozhodla až nastavená pětiminutovka, v níž se dokázal prosadit Roman Kukumberg, který tak přiřkl Slovanu výhru 4:3 po prodloužení.

Před Donbassem je tak nyní velká výzva. V posledním zápase základní části, kdy v neděli na svém ledě přivítá Lev Praha musí vyhrát. Nyní Donbass ztrácí na postupové osmé místo jeden bod.
63:06
Slovan právě vstřelil branku!
Slovan střílí v prodloužení branku, což znamená, že si z Doněcku odveze dva body! Nahození Jonathana Sigaleta tečoval ROMAN KUKUMBERG a Ján Laco byl bez šance. Asistence: Jonathan Sigalet, Michal Sersen.
62:25
Střla Claye Wilsona z pravého kruhu byla zblokována, a proto s tímto projektilem neměl sebemenší problém.
61:53
Do útoku se hnal Ján Tabaček, proti několika násobné přesile domácích se mu ale nepovedlo uspět.
61:20
Domácí publikum už se začalo zvedat ze sedaček, protože jejich tým se hnal do velice slibné přiležisti. Vše ale zkazilo odpískání ofsajdu.
60:50
To už je Slovan v plném počtu, a proto se pokračuje čtyři na čtyři, tak jak je tomu v prodloužení zvykem.
60:28
Martin Štajnoch se v bolestech svíjí na ledě. Z opakovaného záběru je vidět, že Dadonov dohrál slovenského beka tak nepříjemně, že ho zásáhnul do oblasti choulostivých míst.
SBA: Jonathan Sigalet - 8:12
Je tomu tak! Slovan dokázal ve třetí části díky gólu Juraje Mikúše vyrovnat, a proto se za stavu 3:3 půjde do prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:40
Oskars Bartulis napřáhl na modré čáře, ale trefil pouze Konráda, zdá se, že zápas spěje do prodloužení.
59:24
Střela od modré čáry zaduněla pouze o betony Branislava Konráda. I nadále je však puk na hokejkách domácího celku.
58:50
Zatím se ale ukrajinskému celku příliš nedaří, Slovan se dokázal už dvakrát osvobodit.
58:10
Vyloučen je Juraj Mikúš (SBA) a Doněck tak má jedinečnou šanci snížit.
58:00
Proto se mohl do šance dostat Kagarlickij, Konrád ale drží akcie Slovanu stále nad vodou.
57:46
Asi nejaktivnější hráč Slovanu v dnešním zápase Milan Bartovič se hnal do slibné šance, branku Laca ale nakonec netrefil.
57:16
Nedorost si v přechodu do útočného pásma nerozumněl s Kiiskinenem, proto se píská postavení mimo hru. Buly v neutrálním pásmu.
56:30
Doněck začíná svou další akci až od své branky. Puk si vzal na svou hůl Dadonov, dál než k modré čáře ovšem jeho snažení nevedlo.
55:39
Od pravého hrazení se po Kašparově přihrávce dostal až před Konráda Wirtanen, Konrád ale ukázal soupeři stopku!
55:13
Při snaze zakončit nyní Sergej Varlamov upadl, na druhou stranu se pak do brejku hrnul Bartovič, tvrdou ránou ale pouze prásknul o mantinel za brankou.
54:40
Střela Lukáše Kašpara z levého kruhu nenadělal Branislavu Konrádovi příliš velké potíže.
53:50
Ani další útočné snažení domácího týmu nepřneslo své ovoce, Slovan hraje tvrdě do těla, což dělá Donbassu potíže se v ofenzivním pásmu udržet.
53:20
Oba celky hrají v plném počtu.
52:45
Nyní drží domácí puk za vlastní brankou a vymýšlí, jak by vyzráli na hostující obranu, která je zatím ve třetí části bezchybná.
52:20
Oba celky se ve hře večtyřech perou o puk hlavně ve středním pásmu.
51:20
Hraje se čtyři na čtyři. Za domácí vyloučen Peter Podhradský (DON) a za hosty Marko Daňo (SBA).
Poté se strhla potyčka mezi členy obouch táborů, uvidíme, koho nakonec rozhodčí vykáže ze hry.
51:07
Nejprve se Dadonov prohnal kolem pravého hrazení, ale nahrávkou přes celou šíři nikoho nenašel. Pak se ale do velké příležitosti dostal Fredrik Pettersson, který tváří v tvář Konrádovi neuspěl!
50:26
V posledních minutách je Doněck jednoznačně aktivnější, pokud ale chce pomýšlet na výhru, musí si dávat pozor i na svá zadní vrátka.
49:29
Tumoas Kiiskinen dokázal obejít přes tři hráče, když už však byl u branky Konráda a snažil se vystřelit, byl zablokován jedním z domácích. Aréna Družba se bouří, rozhodčí ale zůstává v klidu.
48:57
Doněck se sice samostatným průnikem do pásma Bratislavy nedostal, avšak po pár vteřinách se hosté provinili icingem, a hra tak putuje před Konráda.
48:36
Hned po buly se ke střele dostal Václav Nedorost, Konrád předvedl svůj reflex a puk pohotově chytil do své rukavice.
48:08
Další ránou na branku Slovanu se prezentoval Pettersson, Brankář hostujícího celku ale znovu dokázal proti střele zasáhnout.
47:30
Donbass mohl jít znovu do vedení! Ovšem Konrád byl při velké šance Tuomase Kiiskinena včas na svém místě!
46:52
Situace se pro Doněck zase o něco komplikuje, a tak se dá očekávat, že Donbass s následujícími vteřinami opět šlápne na plyn.
46:28
Nenápadná střela JURAJE MIKÚŠE zpoza obránce Jana Koláře nadělala Jánu Lacovi nečekané potíže! Puk nakonec zaplul k pravé tyčce a Slovan srovnává na 3:3! Asistence: Michel Miklík.
45:46
Dobrý zákrok musel ze svého rukávu vytáhnout po delší časové odmlce domácí gólman Laco.
45:30
Slovan se provinil zakázaným uvolněním, hra se tak znovu přestěhuje před branku Branislava Konráda.
45:21
Branislav Konrád ukazuje, že i na pozici dvojky má Slovan dobrého brankáře. Nyní se gólman hostujícího mužstva nenechal překvapit nepříjemnou střelou z úhlu v podání Václava Nedorosta.
44:55
Kagarlickij se vymanil z objetí soupeře a střelou z mezikruží ohrozil brankáře Konráda, ten si ale s rychle letící černou pryží poradil.
44:30
Od modré rány pálil Lipianský a Laco měl velké štěstí, že rána hostujícího kapitána nemířila mezi tři tyče. Strážce svatyně Donbassu totiž vůbec nic neviděl!
43:36
Dmitrij Kagarlickij se mohutně hnal do pásma Slovanu, hned dvojice hostů se ale stihla včas vrátit a domácímu forvardovi ještě před vniknutím do pásma mu sebrat puk.
43:07
I nadále se hra odehrává daleko od branky Jána Laca, což domácímu celku úplně stačí a vyhovuje.
42:27
Teď se Donbass dlouho drží v pásmu Bratislavy. Proti ráně Kiiskinena z mezikruží musel zasahovat Branislav Konrád.
41:50
Nepřesnou rozehrávku hostujícího Slovanu sbírá Laco a svou širokou holí rozehrává do rohu, kde už na puk čeká jeho spoluhráč Bartulis.
41:34
Domácímu celku je odpískáno postavení mimo hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
41:10
Zatím je na začátku třetí části lepší Slovan, domácí obrana ale zatím zdatně sekunduje hostujícímu útoku a Laco nemusí zasahovat.
40:15
Buly sice vyhrál domácí Donbass, avšak ihned se ke kotouči dostal Slovan. Pro Doněck bude dnes stěžejní zvítězit, protože pak by se situace o postup do play-off zase o něco zkomplikovala.
SBA: Jonathan Sigalet - 8:31
Skvělá hokejová podívala pokračovala i ve druhé třetině! Druhá perioda přinesla dvě branky Donbassu, díky kterým tak domácí celek vede nad Slovanem 3:2.

Nejprve dokázal v polovině zápasu srovnat na 2:2 Fredrik Pettersson, jenž při akci dva na jednoho zužitkoval perfektní pas z hole Wirtanena. Ten byl hrdinou okamžiku i o pět minut později. Poté, co se vrátil z trestné lavice, dostal puk od Bartulise a razantní střelou nedal Konrádovi šanci!
40:00
39:31
Domácím se podařilo ve střední třetině vybojovat kotouč a posléze se dostat do třetiny Slovanu, ke střele se ale nikdo z červených nedostal.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny je ohlášena.
38:47
Rozhodčí po ofsajdu hostujícího celku zastavují hru, bude se vhazovat ve středním pásmu.
38:07
Ke střele se dostal bývalý pardubický zadák Jan Kolář, Konrád ale dalším spolehlivým zákrokem drží Slovan ve hře.
37:21
Jevgenij Dadonov adresoval před Konrádovu branku prudký pas, na Nedorostovu hůl ale puk nepřiletěl, proto si mohl Konrád oddechnout.
Malá odbočka: Kazaň vede v Minsku 3:1 ... Minsk je v tabulce před Doněckem o dva body, pokud by Doněck vyhrál dostane se na osmé místo!
36:28
Doněck je po vstřelené své třetí branky na koni, Slovan nestíhá.
35:30
Neuvěřitelná podívaná! Z protiútoku šel Slovan dva na jednoho, díky obětavému pádu Wilsona však nemusel Laco ukazovat své umění.
35:05
Přesně o minutu později se do dobré pozice dostal nejprve Nedorost a po něm Dadonov, nyní ovšem dokázal Konrád svůj celek podržet.
34:05
Doněck právě vstřelil branku!
Donbass se podruhé v utkání dostává do vedení! PETTERI WIRTANEN, který před malou chvíli opustil trestnou lavici, se dostal k puku, s ničím se nepáral a neuvěřitelně tvrdou střelou vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu Konrádovy klece. Asistence: Oskars Bartulis.
33:52
Domácí přežili oslabení a jsou opět v plném počtu.
33:24
Nyní už ale ano! Nejprve jedovku na Laca poslal Sigalet, posléze vyrážečku domácí brankáře vyzkoušel Michal Sersen, Laco v obou případech obstál!
33:03
Belasí se i nadále drží v pásmu Doněcku, zatím však podruhé Laco zasahovat nemusel.
32:36
Michel Miklík se dostal k puku, ale z mezikruží napálil puk pouze do pravého betony gólmana Jána Laca.
31:52
Je tu přesilovka pro Slovan, za katr usedá Petteri Wirtanen (DON).
31:40
Čtvrtá formace Donbassu je hodně nebezpečná! Nyní se do velké šance dostal Kočetkov, který však trefil jen Konráda. Brankář Slovanu ale vyrazil jen k Petterssonovi, který mohl dát druhou brnaku během pár desítek vteřin, z otočky ale klec Bratislavkých netrefil.
31:12
Hned z protiútoku ale zahrozili zase domácí, kteří však na Konráda znovu recept nenašli. Po chvilce tak musí zase zasahovat Laco. Sledujeme parádní podívanou, hokej nahoru dolu.
29:40
Sám se proti Jánu Lacovi hnal Juraj Mikúš, bekhendový blafák ale proti skvělému brankáři Doněcku úspěch neslavil!
29:06
Domácí Donbass další parádní akcí po zásluze vyrovnává! Petteri Wirtanen ukázkově forčekoval, vybojoval puk, sjel si před branku Slovanu, a když na druhé straně viděl FREDRIKA PETTERSSONA, poslal mu kotouč a švédský útočník už se nemýlil! Asistence: Petteri Wirtanen.
28:35
Útočné akce neberou konce! Skvěle se teď individuálním způsobem ukázal Kiiskinen, ten ale měl smůlu a jen o kousek netrefil volný prostor v Konrádově brance!
28:15
Juraj Mikúš se vydal na útočnou zteč, po proniknutí po pravém mantinelu chtěl dát na druhou stranu, nikdo z jeho spoluhráčů ale nedokázal černou gumu zasáhnout.
27:40
Slovan nakonec přežil i toto oslabení bez úhony, Daňo je na ledové ploše.
26:50
Domácí jsou v tlaku, puky létají kolem hostující branky! Ale Konrád zatím dokázal svou klec pokaždé uhájit.
25:40
Na trestnou lavici za hákování odchází Marko Daňo (SBA).
25:40
Denis Kočetkov neuvěřitelným způsobem obkroužil klec Slovanu, stále ale čekal až se mu otevře hostující branka úplně, aby do ní mohl poslat kotouč! Nakonec byl ale faulován a domácí čeká další přesilovka.
24:55
Juraj Mikúš velice srdnatě bojuje v rohu kluziště, puku se nakonec ale zmocnili domácí borci, kteří se vydávají do protiútoku.
24:08
Mihálik je zpět na ledě, to znamená, že Bratislavští jsou v plném počtu.
23:48
Další vyhození hostujícího celku, vypadá to, že se Slovan dokáže i druhé přesilovce Doněcku ubránit.
23:00
Doněck se ale zatím marně snaží dostat do pásma Slovanu. Naopak hráči slovenského celky napadají hodně hluboko, čímž dělají domácímu celku velké potíže.
22:08
Vladimír Mihálik (SBA) odchází na trestnou lavici, a Donbass si tak zahraje početní výhodu.
21:59
Obrovskou šanci si vytvořil Fredrik Pettersson, který z prostoru mezi kruhy trestuhodně minul Konrádovu klec!
21:30
Na druhé straně se naopak na útočný výlet vydal Ján Tabaček, ten ale branku svého krajana Jána Laca vůbec netrefil.
21:00
Do dobré příležitosti se dostal Dmitrij Kagarlickij, který si nabruslil do míst levého kruhu. Na poslední chvíli mu ale do rány strřil svou hůl Tomáš Mojžís.
20:14
Úvodní buly druhé části vyhrál Slovan, který se hned hnal do pásma Doněcku. Tam se ale první formaci týmu kouče Čady nepodařilo vytqžit nic světoborného.
SBA: Tomáš Mojžíš - 6:53
Je za námi první dvacetiminutovka zápasu mezi Doněckem Donbass a Slovanem Bratislava. Dlouho se slovenský tým nemohl dostat domácímu týmu na kobylku, a proto Donbass trestal. Oku lahodící akce Kagarlického a zakončujícího Sergeje Varlamova znamenala vedení Doněcku.

Slovan poté ale během dvou minut dokázal skóre otočit. Nejprve dokázal tvrdou ránou Milan Bartovič využít přesilovku a tím srovnat na 1:1. O pár desítek na Bartoviče navázal Vladimír Mihálik, který dorazil Kukumbergovu střelu.

Slovan tak po dvaceti minutách vede v Doněcku 2:1!
20:00
19:48
Nebýtskvělého Jána Laca, mohl jít Slovan ještě před přestávkou do dvoubrankového vedení! Dva na jednoho se totiž hnal Kytnár s Bartovičem. První jmenovaný předal puk na levou stranu, kde Bartovič vypálil tvrdou ránu. Radost mu zhatil pravý beton Jána Laca.
19:15
Jevgenij Dadonov si vybruslil z rohu kluziště, horní růžek Konrádovy branky se mu však trefit nepovedlo. Puk pouze "rozezvučnil" plexisklo.
19:01
Prbíhá poslední minuta první třetiny.
18:21
Tvrdá rána od modré čáry branku Branislava Konráda netrefila, i když brankář Slovanu vše jistil svou vyrážečkou.
17:45
Lipianský dostal v útočném pálo prostoru k tomu, aby se dostal k zakončení, proto tak mohl brankář Doněcku zůstat naprosto v klidu.
16:58
Domácí jsou momentálním stavem hodně zaskočení. Nyní se ovšem domácí snaží dostat do útočného pásma, kde by se pokusili ohrozit Konrádovu klec.
15:43
Dobrou šanci si vytvořil kapitán domácích Václav Nedorost, avšak na Konráda si nepřišel.
14:40
Bratislava se během chvíle dostává do vedení! Vladimír Mihalík dal na levém kruhu zadovku na Romana Kukumberga, ten vypálil, avšak trefil jenom Laca. Ján Laco ovšem vyrazil puk jen k VLADIMÍRU MIHÁLIKOVI, který dokázal ze vzduchu dopravit kotouč do sítě Doněcku. Asistence: Roman Kukumberg.
13:58
Slovan využívá svou početní výhodu a vyrovnává stav zápasu na 1:1! Puk si na svou hůl už ve středním pásmu vzal MILAN BARTOVIČ, který tvrdou ránou přiklepem trefil mezírku mezi Lacovými betony. Asistence: Michal Sersen
13:46
Proti Mikíkově ráně už musel Laco zasahovat, pohotovou lapačkou však domácí brankář střelu s klidem zneškodnil.
13:27
Střela Tomáše Mojžíše z pravého kruhu branku Laca netrefila, kdyby však tento trvdý projektil mířil na branku Donbassu, měl by Laco plné ruce práce.
13:16
Střelec zatím jediné branky Sergej Varlamov (DON) podrazil Martina Bakoše, a Slovan tak bude mít možnost zahrát si přesilovou hru.
12:56
Sledujeme útočný hokej z obou stran, nyní se musel mít na pozoru znovu brankář Bratislavy Konrád, puk ale nakonec mezi tři tyče nezamířil.
12:10
Ján Laco výborně přečetl situaci, když vytrčil hůl, čímž znemožnil se Slovanu dostat do vážnější šance.
11:30
Branislav Konrád se vydal za branku, odkud chtěl nahrát kotouč podélhrazení na své spoluhráče. Puk se ale podivně odrazil zpět před branku Slovanu, naštěstí pro hosty nikdo v domácím dresu před jejich klecí nestál.
10:50
Do šance se mohl dostat Kočetkov, na poslední chvíli mu však kotouč sjel z čepele, a tak se černé gumy zmocnili hosté.
10:22
Slovan se nechce spokojit s aktuálním stavem zápasu, ukrajinský celek má ale otěže zápasu nyní pěvně ve svých rukou.
09:30
Střelou na Konráda se prezentoval Lukáš Kašpar, slovenský brankář ale neměl příliš velkou potíž tuto ránu vychytat.
07:16
Gól až do kuchyně! Neuvěřitelná akce, která zaříla Donbassu vedení 1:0. Varlamov předal puk na Kagarlického, který se vydal do útočného pásma. Tam předal na Varlamova, který ale Kagarlickému puk vrátil. Kagarlickij už byl ve výborné pozice, předal však ještě na SERGEJE VARLAMOVA, jemuž stačilo trefit prázdnou klec. Asistence: Dmitrij Kagarlickij.
06:48
Po útočné akci Slovanu je puk v ochranné síti, rozhodčí vykazuje hru do středního pásma.
06:10
Václav Nedorost, který si svými výkony vysloužil pozvánku na poslední turnaj EHT, se nyní snažil vyzrát na Konráda. Ten však měl beton pevně přitisknutý u pravé tyče, a tak český útočník neměl kudy puk do sítě procpat.
05:38
Šalimov při snaze zaútočit z rychlého brejku nejprve upadl, i tak se ale udržel u kotouče dál. Avšak nakonec se do pásma Slovanu kvůvli ofsajdu nedostal.
05:15
Po chvíli se na puk sáhl také Branislav Konrád, který dnes dostal přednost před Jaroslavem Janusem. Střelu z levého kruhu chytá v pohodě do své lapačky.
05:02
Nyní se pooprvé v utkání musel výborným zákrokem blýsknout Ján Laco! Po křídle se na něho řítil Milan Bartovič, i když s problémy, domácí brankář dokázal velkou příležitost zastavit ještě před brankovou čárou!
04:30
A Slovan už je v plném počtu, Sigalet opuští vrátka trestné lavice.
04:09
Dmitrij Kagarlickij sice zavezl puk do útočného pásma, avšak hosté se okamžitě osvobozují, tato přesilovka se domácímu celku vůbec nedaří.
03:30
Z vyloučení Sigaleta uběhla už minuta a Doněck stále není schopen se byť jenom usadil v útočné třetině. Následnou snahu o útok zastavuje čárový sudí, který píská postavení mimo hru.
03:03
Slovan se dokázal dvakrát po sobě osvobodit, a tak Doněck musí začínat až od branky Jána Laca.
02:30
Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá kanadský bek ve službách Slovanu Bratislava Jonathan Sigalet (SBA) - podražení.
02:00
První obrovská šance zápasu! Kočetkov dostal před branku Slovanu parádní přihrávku zpoza branky, avšak na Konráda si s tvrdou střelou, která měla mířit mezi betony, nepřišel!
01:45
Po střele ukáše Kašpara se puk ocitl v hledišti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
01:13
Slovan se však znov usadil ve třetině domácího týmu, v tlaku pokračuje druhá pětka slovenského celku.
00:30
Na druhou stranu se naopak hnal Kiiskinen, Konrád zasahuje svou brankářskou holí. Po mantinelu poslal puk na své spoluhráče.
00:14
Hned v úvodních sekundách vyzkoušel Lacovu pozornost Juraj Mikúš, slovenský brankář v brance Donbassu byl však proti první střele připraven.
00:01
V brance Slovanu nakonec od začátku bude stát Branislav Konrád.

HC Donbass Doněck: Laco (Holt) – Wilson, Podhradský, Bartulis, Těreščenko, Pěreťagin, Kolář, Puistola – Nedorost, Kiiskinen, Dadonov – Kagarlickij, Kašpar, Varlamov – Wirtanen, Kočetkov, Kvitčenko – Wirtanen, Šalimov, Matoušek.

HC Slovan Bratislava: Konrád (Janus) – Sigalet, Sersen, Mojžíš, Tabaček, Štajnoch, Mihálik – Miklík, Bartoviš, Mikúš J. – Kukumberg, Hudáček, Lipianský – Svatoš, Bakoš, Kytnár – Mikúš T., Preisinger, Šťastný.

Rozhodčí: Odins, Gofman – Balodis, Putilin.
Vítejte u sledování Kontinentální hokejové ligy, která rychlým tempem spěje do konce základní části. Jedním z dnešních zápasů bude i velice zajímavé utkání mezi HC Donbassem Doněck a Slovanem Bratislava. Měření sil dvou nováčků KHL začíná v 18:00.
HC Donbass Doněck: Ukrajinský celek je momentálně na devátém místě Západní konference, i když už nemá postup do vyřazovacích bojů ve svých rukou, šance na postup ještě ani zdaleka není ztracena. Na osmý Minsk chybí Doněcku dva body, na sedmý Lev bodový deficit činí tři body. Před reprezentační přestávkou měl celek, který táhne česká dvojice Nedorost – Kašpar, slušnou formu, když dokázal vyhrát tři utkání v řadě. V zatím jediném únorovém duelu ale svěřenci slovenského kouče Júliuse Šuplera prohráli s CSKA Moskva.

Lukáš Kašpar (Ú)
Slovan Bratislava: Mužstvo z hlavního slovenského města na rozdíl od Doněcku už si postup do play-off zajistilo. Momentálně Slovanu patří šestá pozice a právě na devátý Donbass má náskok sedmi bodů. Slovan má ale v dnešním zápase a v posledním utkání s Dinamem Riga určitě o co hrát. Šesté místo totiž týmu českého trenéra Rostislava Čady ještě může uzmout Lev Praha, který na Slovan ztrácí čtyři body. Před reprezentační přestávkou si Bratislavané mohli postup zajistit už ve federálním derby právě proti Lvu. To se jim však nepovedlo, a tak si na definitivní potvrzení musela Bratislava počkat až do utkání se Spartakem, který dokázala porazit 4:3 v prodloužení.

Slovan Br. – Čechov 3:0
Slovan Br. – Lev Praha 4:5
Spartak Moskva – Slovan Br. 3:4 pr.