Přeji hezký zbytek večera, přístě na shledanou.
Doněck Donbass dokázal ve třetí třetině navázat na výbornou druhou část, když ve třetí periodě přidal ještě dvě branky, a to konkrétně v 42. minutě Kiiskinen a v 50. minutě Kočetkov. Ufa po celý zápas tahala za kratší konec provazu a zaslouženě kapitulovala, i když v utkání hrála šest přesilovek, oproto jedné domácí. Nutno také připomenout spolehlivý výkon slovenského brankáře a hvězdu letošního mistrovství světa Jána Laca, který v brance Doněcku kryl 28 z 29 střel Ufy.
60:00
59:26
Ufa se chvíli držela v útočném pásmu, ale druhé branky v zápase se už zřejmě nedočká.
58:37
Kajgorodov z levé strany zkoušel pozornost Jána Laca, ten v klidu uklízí puk vyrážečkou do rohu kluziště, kde se ho ujímají jeho spoluhráči.
58:00
Dvě minuty do konce třetiny a zřejmě i do konce utkání.
57:21
Domácí Doněck už se nemá kam hnát, přesto jako by ještě nebyl dosti nasycen čtyřmi brankami, které dal. Tarasov je neustále v zápřahu.
56:19
Tuppurainen a Zubarev už jsou na ledě.
55:11
Kirill Koltsov se nerozpakoval a už od modré poslal puk směr Lacova klec, Slovák ale zatím spolehlivý.
54:19
Hraje se čtyři na čtyři. Po menší potyčce byli vyloučeni Jani Tuppurainen (DON) a Andrej Zubarev (UFA).
54:12
Babčuk se hned zapojil do útoku a střelou přes obránce vystrašil Tarasova.
54:09
Babčuk na ledě.
53:47
Pokus Miroslava Blaťáka zblokován hned prnvím bránícím hráčem Donbassu.
53:13
Ján Laco znovu spolehlivě chytá další střelu Ufy a sklízí pochvalu od domácích fanoušků.
52:49
Filatov od levého mantinelu vyslal na Lacovu svatyni nebezpečný projektil, a i když bylo před Lacem hned několik hráčů, dokázal si slovenský brankář poradit.
52:09
A další početní výhoda pro Ufu. vyloučen Anton Babčuk (DON).
51:29
Tarasov si opět hodně zavařil. Střela jednoho z domácích beků mu skrz výstroj proklouzla za záda a už už se puk klouzal za brankovou čáru. Za spolupráce svých hráčů ale Tarasov puk před čárou udržel.
49:26
Doněck právě vstřelil branku!
Domácí odskakují do tříbrankového vedení. DENIS KOČETKOV chtěl zřejmě u levé tyčky Tarasovovy klece přihrávat na volného Běluchina. Tarasov si však puk srazil sám do sítě a už by se musel stát zázrak, aby se Ufa dočkala nějakého bodu. Asistence: Jevgejiv Běluchin, Tomáš Matoušek.
48:31
Doněck je kompletní.
47:12
Donbass se zatím v pohodě brání.
46:31
Už pátá přesilovka pro Ufu, vyloučen domácí bek Sergej Těreščenko (DON).
45:27
Proti Ponikarovského střele zasáhnul levý Tarasovův beton.
45:11
Doněck v pěti lidech.
44:57
Domácí jsou u puku a už se přesilovce Ufy ubrání.
44:25
A znovu je puk až u Tarasova.
44:05
Donbass se osvobozuje.
43:11
Další přesil pro Ufu, za hákováni je vyloučen Juri Silnitskij (DON).
42:30
Ponikarovskij z levého kruhu střílel pouze nad Tarasovovu klec.
41:13
Krásná akce, která vedla ke třetí domácí trefě. Jevgejiv Dadonov si vzal puk už ve středním pásmu, obešel jednoho z bránících hostů, čímž se dostal společně s Kiiskinenem do přečíslení dva na jednoho. Dadonov pod padajícím Blaťákem posunul puk právě na TUOMASE KIISKINENA, který už měl pozici poměrně jednoduchou. Asistence: Jevgenij Dadonov.
40:42
Ponikarovskij chtěl prodloužit na Fedotěnka, před domácím kapitánem ale hlídkovali hostující beci a domácí první pětka odchází střídat.
40:03
Hosté se i hned po buly snažili o rychlou rozehrávku, vzniklo z toho jen zakázané uvolnění.
40:01
Svěřenci slovenského trenéra Júliuse Šuplera vstupovali do druhé části s jednogólovým mankem. Ve 27. minutě se však prasadili Běluchin a Ponikarovskij, jejichž branky dělilo pouze sedmnáct vteřin, a Donbass šel rázem do vedení 2:1. Toto skóre vydrželo do konce druhé třetiny. Ve třetí dvacetiminutovce, která začně přibližně v 19:33, se máme na co těšit.
40:00
39:28
Tarasov před dotírajícím Varlamovem kryje kotouč do své náruče.
39:00
Poslední minuta druhé periody.
37:54
Už tomu tak nemuselo být. Z pravé strany si ke středu najel Sergej Zinovjev, jenže branku minul!
37:33
Donbass je nyní ve stejné pozici, ve které byla Ufa první třetinu, když před druhou sirénou brání (zatím úspěšně) své vedení.
36:35
Paršin z mezikruží netrefil Lacovu klec, a tak je skóre stále nezměněné.
36:00
Domácí ale většinu své početní výhody strávili ve středním pásmu a Ufa je kompletní. Zdá se, že přesilovky zatím nehrají v utkání velkou roli.
34:37
Vyloučený Babčuk na ledě a začíná zkrácená početná výhoda pro jeho celek.
34:00
Přesilovka Ufy končí. Fedotěnka zahákoval Kirill Koltsov (UFA) a hra bude pokračovat ve čtyřech.
33:30
Ufa je sice u puku ale mimo útočnou třetinu.
32:37
Domácí ale příliš dlouho v pěti nepobyli, za zdržování hry si jde na lavici hanby sednout Anton Babčuk (DON).
32:08
Donbass se osvobodil nedovoleně, a tak se hra stěhuje před Laca.
31:27
Domácí se bez vážnějších problémů přesilovce Ufy ubránili.
30:39
Mirnovův pokus zblokován domácími beky.
30:09
Ufa se drží v útočné třetině, Laco zatím bez práce.
29:27
Hosté ale mohou odpovědět, za nedovolené bránění usedá za katr Tomáš Matoušek (DON).
27:55
Domácí josu v laufu, nechybělo moc a během chvíle jsme mohli vidět třetí branku v síti Ufy, tentokrát puk proletěl těsně kolem levé tyče Tarasovovy klece.
26:55
Tak to je bleskurychlý obrat utkání. Sotva se Tarasov oklepal z vyrovnávací trefy, už musel tahat puk ze své sítě znovu. ALEXEJ PONIKAROVSKIJ objel hostující klec a rychlým zasunutím k levé tyči nachytal brankáře Ufy. Asistence: Ruslan Fedotěnko.
26:38
Domácí se konečně dočkali vyrovnání! Denis Kočetkov zpoza branky nezištně našel JEVGENIJE BĚLUCHINA, který střelou z první pokořil Tarasova. Asistence. Denis Kočetkov.
26:01
Trubačov na druhé straně prověřil Laca, slovesnký brankář se mohl spolehnout na svoji vyrážečku. Buly po jeho pravici.
25:39
Zpoza obránce nebezpečně pálil Václav Nedorost, Tarasov ale levým ramenem vytahuje střelu českého forvarda nad branku.
25:21
Domácí v pěti.
24:59
Blaťák svou tvrdou střelou orazítkoval pouze plexi za Lacem.
24:32
Ufa znovu musí zakládat svou útočnou akci až ze svého pásma.
24:12
Nyní se hosté vystavili do postavení mimo hru.
23:58
Zatím se ale Ufa nemůže dostat do útočného pásma.
23:21
Máme tu první vyloučení utkání, za držení bude pykat domácí bek Clay Wilson (DON).
23:09
Zakázané uvolnění Doněcku.
22:39
Trubačov vyslal na Laca střelu od modré, ten ale levým betonem vyráží.
22:00
Wirtanen Petteri se na chvíli zjevil sám mezi kruhy, čehož málem využil, střelu ale vyslal pouze na hruď hostujícího strážce svatyně.
21:41
20:58
Jevgejiv Dadonov, nejproduktivnější donbasský hráč, teď zkoušel překvapit Tarasova střelou z otočky, neúspěšně.
20:30
Icing Ufy.
20:01
I když se od úvodních minut lépe jevil domácí Donbass, nakonec odchází do kabin ve vedení hostující Ufa, která díky gólu Alexandrea Stepanova z desáté minuty vede 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 18:49.
20:00
19:45
Ufa si už ale vedení po první dvacetiminutovce zřejmě pohlídá.
19:04
Na ledě je první domácí formace Varlamov - Fedotěnko - Ponikarovskij, která bude chtít ještě srovnat.
17:44
Kočetkov se už ve středním pásmu chopil puku a uháněl s ním do útočného pásma, tam se ale ocitl sám bez pomoci svých spoluhráčů a proti třem hostujícím hráčům nemohl uspět.
17:21
Nepřesná rozehrávka domácích, icing.
16:51
Denis Paršin na druhé straně zaměstnal Laca, který si se střelou ruského útočníka poradil.
16:25
Stejně jako Tuppurainenovu střelu.
16:00
Václav Nedorost obkroužil kolem Tarasovovy branky a dlouho hledal komu by přihrál, nikdo se mu nenabídnul, a tak to vzal na sebe a vystřelil sám. Tarasov si jeho pokus ale ve spleti těl našel.
15:32
Domácí chtějí před koncem první části vyrovnat skóre utkání, zatím se jim to ale nedaří, i když Varlamov nebyl od vyrovnání daleko.
14:53
Pettersson se v souboji jeden na jednoho proti Proškinovi neprosadil.
14:06
Dadonov zpoza Tarasovovy klece adresoval puk do brankoviště Ufy, nakonec ale černá guma pouze proletěla hostujícím brankovištěm a do hry se nakonec dostal Ján Laco, ke kterému puk doklouzal.
13:29
Ján Laco musí nadvakrát likvidovat Pihlströmův pokus.
12:56
Na druhé straně musel před dojíždějícím Fedotěnkem dávat pozor brankář Tarasov.
12:11
Hostující kapitán Vitalij Proškin zkoušel Lacovu pozornost střelou od modré.
11:16
Hosté jsou po vstřelené brance o hodně aktivnější a krouží v obranném pásmu Ukrajinců jako supi.
09:53
A pro Donbass mohlo být ještě hůř! Pihlström napálil tyč!
09:01
Ufa právě vstřelila branku!
Možná trochu překvapivě jdou do vedení hosté! Doposud prakticky nezatížený Ján Laco si teď nedal pozor na ALEXANDRA STEPANOVA, který objel branku a zakončil pohotovou střelou k bližší tyči. Asistence: Oleg Saprykin.
08:28
Dobrá šance domácích, kteří stříleli z mezikruží. Tarasov zasahuje.
07:10
Jevgenij Dadonov se snažil propasovat puk kolem pravé tyče Tarasovovy klece, hostující brankář se však zapřel z plných sil a drží bezbrankový stav.
06:04
Tomáš Rolinek střelou příklepem Laca nepřekvapil.
05:30
Boj o puk v rohu obranného pásma Ufy vyhráli hosté a mohou zakládat útok.
04:28
Na druhé straně z pravého kruhu nebezpečně pálil Denis Paršin, Laco ale díky svým chráničům chytá.
03:55
Zakázané uvolnění ufy.
03:12
Velmi dobrá šance domácího Donbassu, Sergej varlamov proplul s kotoučem do útočné třetiny a poslal puk na Tarasova. Už se zdálo, že puk díky teči jednoho ze spoluhráčů Varlamova skončí v kleci, nakonec však pouze posunutá branka.
02:44
Poprvé jsou v útočném pásmu i hosté, Laco zatím bez práce.
01:35
Denis Kočetkov objel kolem branku Ufy a snažil se nahrát před Tarasovovu klec, hostující obránci ho ale zastavují.
01:00
Kiiskinenovu střelu raději Tarasov podrží v lapačce.
00:28
Ruslan Fetoděnko (DON) se prodíral do útočného pásma, tam byl ale zastaven domácími obránci.
00:01

HC Donbass Doněck: Laco (Gorjačevskj) – Pěreťagin, Babčuk, Podhradský, Wilson, Těreščenko, Bartulis, Nikiforov, Silnitskij – Varlamov, Fedotěnko, Ponikarovskij – Dadonov, Kiiskinen, Nedorost – Wirtanen, Tuppurainen, Pettersson – Matoušek, Běluchin, Kočetkov.

Salavat Julajev Ufa: Tarasov (Ajutin) – Koltsov, Proškin, Blaťák, Zubarev, Aťušov, Baranka, Pankov, Gurkin – Rolinek, Zinovjev, Čistov – Kajgorodov, Pihlström, Mirnov – Filatov, Paršin, Trubačov – Saprykin, Jemelin, Stepanov.

Rozhodčí: Gofman, Romasko – Sivov, Šeljanin.
Po reprezentační přestávce je Kontinentální hokejová liga znovu v plném proudu a my se znovu můžeme těšit na zápasy, ve kterých hrají významnou roli hvězdy z NHL. Výjimkou nebude ani utkání mezi týmy Donbass Doněck a Salavat Julajev Ufa.
Donbass Doněck: Nováček soutěže z Ukrajiny se aktuálně nachází v nepostupových vodách, když s 28 body okupuje jedenáctou pozici Západní konference. Na první postupující tým (Lev Praha) ale Donbass ztrácí pouhé tři body, a tak není důvod házet flintu do žita.
V listopadu před reprezentační pauzou odehrál tým slovenského trenéra Juliuse Shuplera dvě utkání, ze kterých vytěžil dva body. Nejprve Doněck ostudně na ledě Petrohradu podlehl partě okolo Iljy Kovalčuka 2:9, poté si však Donbass částečně spravil reputaci, když doma po samostatných nájezdech zdolal Neftěchimik Nižněkamsk 3:2.
V týmu Doněcku působí aktuálně dva Češi – Lukáš Kašpar a Václav Nedorost (útočníci). A také dva zástupci Slovenské republiky – brankář Ján Laco a Tomáš Matoušek. Ještě před několika dny mělo jak Česko, tak Slovensko v týmu ještě o jednoho vyslance více, avšak Karlu Pilařovi (ČR) a Jaroslavu Obšutovi (SR) byly vypovězeny smlouvy. Brankář Ján Laco, hvězda letošního MS, se konečně uzdravil po dlouhém zranění a minulé utkání Donbassu proti Nižněkamsku bylo jeho první v sezóně.
Nejproduktivnějším hráčem Donbassu je Jevgenij Dadonov se sedmnácti body (7+10), druhý je poté Václav Nedorost s patnácti body (7+8).
Salavat Julajev Ufa: Předloňský vítěz Gagarinova poháru se aktuálně nachází na šesté pozici Východní konference a ve velké konkurenci drží krok s těmi nejlepšími. Před reprezentační přestávkou odehrála Ufa stejně jako Doněck dvě utkání, ve kterých dokázala o bod víc než Donbass, a to když doma v nájezdech Ufa nestačila na Jaroslav (3:4 s.n.) , pak ale ve stejné disciplíně vyhrála na ledě Spartaku Moskva (3:2 s.n.) .
Stejně jako v Donbassu, tak i v Ufě má Česko i Slovensko své reprezentanty. Za Česko jsou to mistři světa z roku 2010 Tomáš Rolinek a Miroslav Blaťák a na straně Slovenska Ivan Baranka. Kanadské bodování Ufy vede Rus Igor Mirnov, kterému se zatím povedlo nastřádat osmnáct bodů (12+6), druhý je Nikita Filatov se čtrnácti body (5+9).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.