TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Matt Cullen
2. Ryan Smith
3. Niklas Bäckström
Po hokejově chudé první polovině utkání jsme se tak alespoň v té druhé dočkali sportovního zážitku. Edmonton šel v pro něj velmi důležitém utkání jako první do vedení, když se po třiceti třech minutách prosadil Smyth. Ze strany domácích to ale bylo vše a řada přišla na Minnesotu. Ta tři minuty po Smythově brance vyrovnala díky skvělému Cullenovi. Do poslední třetiny vstoupili Wild mnohem aktivněji a již po třech minutách otočil vývoj utkání Setoguchi. Definitivní pojistku na vítězství týmu ze severu USA přidal šest minut před koncem Cullen. Utkání pak ještě zkalilo zranění Clutterbucka.
60:00
59:45
Nakonec vše dobře dopadlo a Parise ještě z protiútoku trefil tyč prázdné branky.
59:35
Bäckström si nebyl úplně jistý, kde má puk.
59:25
Dubnyk zpátky v brance.
59:25
Minnesota si to ale sama pokazila postavením mimo hru.
59:16
Oilers to opravdu ještě zkusí bez brankáře!
59:15
Bäckström zastavil Pääjärviho nahození a ještě nechal vystřídat své spoluhráče.
59:05
Šmíd převzal puk mezi kruhy, jenomže to bylo tak vše, chvíli poté mu totiž utekl.
58:28
Setoguchi měl prostor ke střele mezi kruhy, avšak svou pozici nezvládl a Dubnyk proti jeho střele po ledě zakročil.
58:06
Hall tak ukončil jakékoliv naděje Edmontonu na zvrat v utkání. Spurgeonova rána sice teď byla sražena k Dubnykovi, to ale Wild vůbec nevadí, protože do konce utkání zbývá méně než dvě minuty a oni jej zřejmě dohrají v útočném pásmu.
57:23
Hall už je na pojízdných nosítkách. Snad to nebude nic vážného a my už tento zápas nějak doplácáme bez újmy na zdraví.
57:23
Snad máme jen to štěstí, že rozhodčí následně rychle zamezili případné potyčce mezi hráči. To by zřejmě byla hotová jatka.
57:23
Clutterbuckovi pomáhají lékař, Suter a Koivu z ledu. Fuj, myslím, že všem v Rexall Place zatrnulo.
57:23
Taylor Hall dostal samozřejmě 5 + 10.
57:23
Clutterbuckovi teď není vůbec dobře, je u něj lékař a spoluhráči. Nedivil bych se, kdyby z ledu neodjel po svých.
57:23
Hall si na Clutterbucka počkal na červené čáře a nepříjemně mu nastavil bok. Minnesotské pravé křídlo to vůbec nečekalo a zůstalo ležet ve středovém kruhu.
57:23
To vůbec nebylo pěkné. Clutterbucka srazil Hall a tento kriminální čin bude mít ještě dohru.
57:10
Edmonton se díky J. Schultzovi skoro dostal z pásma, domácí obránce ale nakonec puk na modré udržel.
56:19
Parise si před brankou všiml Heatleyho, puk mu ale do jasné šance neprocpal.
56:10
Zakázané uvolnění Oilers.
55:16
Clutterbuck využil odraženého kotouče po souboji u mantinelu, Dubnyk ale neměl větších potíží.
54:52
Puk odskočil do obranného pásma Edmontonu, ten to s propracovanou defenzivu Minnesoty nemá vůbec jednoduché.
54:26
Kotouč se chvíli po buly dostal k divákům. Minnesotě ale takové kouskování hry bude vyhovovat.
54:22
Smyth se snažil dorážet na brankovišti, Bäckström ale zavřel svou branku.
53:59
Minnesota právě vstřelila branku!
Clutterbuck nevypustil souboj ve středním pásmu ani poté, co se dostal na kolena, poměrně šťastně vyslal do útočného pásma MATTA CULLENA a ten přesně umístěnou ránou podruhé v tomto utkání překonal Dubnyka. Asistence: Cal Clutterbuck, Tom Gilbert.
53:41
J. Schultz nahodil před branku, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
53:37
Hra nakonec pokračovala v pěti na obou stranách, Hemský následně ze skoro nulového úhlu našel jen Bäckströma v minnesotské brance.
53:30
Minnesota zavřela střední pásmo.
52:40
Bäckström přerušil hru a poté se strhla jedna menší mela. Zřejmě se bude i vylučovat.
52:31
Cullen netypicky po mantinelu našel Heatleyho, jenž si nechal puk vyběhnout před branku, Dubnyk si toho ale všiml a úspěšně zakročil.
52:01
Gagne tentokrát postupoval z pravého křídla, Bäckström si s jeho nahozením od mantinelu poradil vykopnutím pryč.
51:41
Začínají se velmi hlasitě ozývat domácí fanoušci, kteří si přejí srovnání stavu a zřejmě ještě víc.
50:55
Vyšperkovaná akce prvního útoku Edmontonu měla skončit u Halla, jenž by zakončoval do prázdné branky, jenomže na poslední chvíli se do přihrávky položil Suter.
50:10
Dubnyk je nadále zasypáván střelami a stará se o to hlavně první řada Wild.
49:36
To ale neplatilo o chvíli později, kdy se do samostatného úniku dostal Gagner, jenomže klička mu vůbec nevyšla!
49:30
Edmontonu dělá velké problémy dostat se do pásma.
48:27
Setoguchi zkušeně podržel puk za Dubnykovou branku, pak na ose hřiště našel Brodina, jeho tvrdá rána ale domácího brankáře nezaskočila.
47:43
Setoguchi krátce po buly vypálil velmi nepřesně z okraje kruhu pro vhazování.
47:41
Předávka mezi Cullenem a Zuckerem nevyšla, Dubnyk přikryl kotouč.
46:47
Hall se projel před Bäckströmovu branku, kde dostal puk od Nugenta-Hopkinse, jenomže už byl příliš blízko na pořádné zakončení.
46:13
VandeVeldeho nahození si teď ale skoro do vlastní branky srazil Suter, společně s Gilbertem a Bäckströmem ale celou situaci ustáli.
45:50
Minnesota je v posledních momentech lepší a zdá se, že je jen otázkou času, kdy přidá pojistku.
45:17
Brodziak dostal hodně slušně nabito mezi kruhy, mírně ale ztratil stabilitu a jeho rána nalezla jen Dubnyka.
45:03
Clutterbuck vystřelil zpoza Halla jen do Dubnyka. Ten pozastavil časomíru přikrytím kotouče.
44:47
44:24
Závěr přesilovky se Wild už tolik nedaří.
43:56
Po velkém tlaku Minnesoty se Edmonton osvobodil.
43:45
Spurgeon pálil z velkého úhlu, Dubynk utěsnil prostor u své pravé tyče.
43:06
Minnesota následně zavezla puk dopředu, pak jej ale ztratila a Edmonton toho využil.
42:54
Postavení mimo hru Wild.
42:47
Minnesota navíc dostane k dispozici přesilovou hru, neboť na dvě minuty za sekání byl vyloučen Theo Peckham.
42:30
Zakázané uvolnění Wild.
42:20
Edmonton nedokázal dostat puk z pásma, Nugent-Hopkins nezvládl předávku za brankou, Cullen si před ní všiml nachystaného DEVINA SETOGUCHIHO, jenž z bezprostřední blízkosti procedil puk přes Dubnyka. Asistence: Matt Cullen.
42:05
Až do této chvíle, kdy se před branku dostal Cullen a příliš jej nedělilo do druhé branky - lépe řečeno jen branková konstrukce!
41:40
Minnesota se na začátku třetí třetiny chopila slova, kromě Brodinova pokusu z toho ale nic nebylo.
40:35
Brodin si výborně sjel mezi kruhy, kam také dostal puk, jenomže jej napálil jen do před ním číhajícího Dubnyka.
40:01
Druhá třetina v porovnání s tou první nebyla již tak ospalá a viděli jsme v ní dvě branky. V třiatřicáté minutě se chytře prosadil Smyth, o tři minuty později ale díky nedomluvě obránců Edmontonu srovnal Cullen. Do třetí třetiny, jejíž start se dá očekávat kolem 5:30, je tedy všechno otevřené.
40:00
39:38
Pak dopředu ujel Stoner a měl poměrně dobrou pozici, do střely se mu ale položil Petry a bylo po nadějích.
39:18
Dubnyk si musel opět dávat pozor, protože z okraje kruhu pro vhazování nebezpečně vypálil Bouchard.
39:13
Následně hru přerušil Dubnyk.
39:03
Bäckström již ležel na zemi, Nugent-Hopkins toho ale nedokázal využít a nastřelil právě jen minnesotského brankáře.
38:30
Následně puk vyskočil na lavičku Oilers.
38:24
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
38:18
Brodziak se pokusil zaskočit Dubnyka střelou od mantinelu, domácí brankář při zkoušce se schovaným pukem uspěl.
37:23
Postavení mimo hru Oilers.
36:51
Několik hráčů Edmontonu čekalo před brankou na přihrávku, ta nakonec přišla, Parise po ní ale vyvezl puk do bezpečné zóny.
35:49
Minnesota je nadále hladová, Spurgeon ale střelou přes obránce Dubnyka nenachytal. Domácí brankář puk vykopl pravým betonem.
35:02
Peckham s Fistricem se nedohodli na obranné modré, skoro se srazili a puk si tak do své moci vzal MATT CULLEN, jenž se protlačil až před Dubnyka a mezi jeho betony bekhendem srovnal. Asistence: Ryan Suter.
34:13
Vhazování po levé Dubnykově ruce.
33:45
Brodziakova nebezpečná otočka s pukem na kruhu pro vhazování po Dubnykově levici domácího brankáře nezaskočila.
33:18
32:30
Krátce po vhazování se o odpověď pokusil Parise, Dubnyk se ale za jeho střelou jen ohlédl.
32:26
Edmonton právě vstřelil branku!
Tak jsme se konečně dočkali. RYAN SMITH skvěle zabojoval za brankou, odkud vrátil puk Belangerovi, jehož pokus sice Bäckström vyrazil, avšak jen za branku, kde čekal právě Smyth, jenž využil postavení hostujícího brankáře, obkroužil branku a zasunul do odkryté klece. Asistence: Eric Belanger, Ben Eager.
31:46
Bäckström si počkal na VandeVeldeho pokus od mantinelu a ukryl jej ve své lapačce.
31:24
Špatná rozehrávka Ruppa, Minnesota se ale do žádné větší šance tentokrát nedostala.
30:52
30:25
Dubnyk nepředvedl zrovna jistý zákrok a měl štěstí, že jej při nestandardním postavení nepřekonal Koivu! To už si vyloženě volalo po gólu.
30:00
Gilbert vyhodil puk mezi diváky, Heatley se za dvě vteřiny vrátí na led.
29:57
Pěkná kombinaci Oilers, Gilbert po ní ale vyhodí.
29:27
Minnesotě se podařilo vyhodit.
29:22
Eberle hledal přihrávkou přes brankoviště své spoluhráče, Bäckström ale puk zastavil a raději jej schoval pod lapačkou.
28:46
Hra je přerušena a Edmonton tak začne svou přesilovku ve středním pásmu.
28:43
Po odrazené střele Brodziaka vypálil Clutterbuck, jeho dorážka ale minula Dubnykovu branku.
28:21
Oilers se usadili v útočném pásmu, nabito měl Nugent-Hopkins, jedna z holí Minnesoty ale jeho pokus srazila do hlediště.
28:02
Suter dostal puk přímo k brance, rozhodl se ji ale objet a pak už nedokázal zakončit. Navíc je po přesilovce, dvouminutový trest za nedovolené bránění obdržel Dany Heatley.
27:24
Edmonton ale chvíli poté vyhodil.
27:05
Minnesota začíná přesilovku v útočném pásmu.
26:45
První vyloučení v utkání - za hrubost dostal dvě minuty Ladislav Šmíd.
26:22
Nugent-Hopkins krátce po buly sestřelil Clutterbucka, ten se na chvíli svalil k ledu, pak se ale zvedl a odjel na střídačku.
26:19
26:01
To jsou věci! Gagner se rozjel dopředu společně s Hemským, od nějž také dostal přihrávku, jenomže Bäckström se rozvalil na svém brankovišti a v leže edmontonskému centrovi nedovolil zakončit.
25:22
Oba týmy zatím spoléhají na krátká střídání, která velmi pečlivě dodržují. Edmonton teď mohl jít do situace tří na tři, raději ale odevzdal puk a odjel střídat.
24:12
Brodziak bojoval za brankou a potom i před ní, byl to ale nerovný souboj.
23:46
Z utkání se nám stala úporná bitva, při které mají brankáři lehčí trénink.
22:36
22:15
Šikovná individuální akce Hemského, jenž od modré prokličkoval vše až mezi kruhy, tam se mu ale do zakončení vložil Gilbert.
21:49
Stává se nám z toho pěkná tradice, tentokrát byl nedůsledný Peckham.
21:43
A další. Opět neposeda Eager.
21:23
21:01
Belanger si dlouho klepal o přihrávku mezi kruhy, nakonec ji dostal pozdě a jeho střela byla sražena.
20:21
Zakázané uvolnění Minnesoty.
20:07
Zbytečný ofsajd Edmontonu, Eager neudržel své útočné choutky.
20:01
První třetina je u konce a chtělo by se říci: díkybohu. Až na Heatleyho tyč z devatenácté minuty jsme v ní neviděli žádnou větší příležitost, hraje se sice ve velkém tempu, utkání ale chybí střelba a tak můžeme jen doufat, že druhá třetina, která začne asi v 4:27, přinese zlepšení po všech stránkách.
20:00
19:40
Eberle si dobře odclonil Sutera, pak se otočil na kruhu pro vhazování, ale následně bekhendem zamířil přesně do Bäckströmovy připravené náruče.
19:30
Puk mezi střídačkami.
19:07
Dubnyk raději po dalším nahození na jeho branku pozastavil hru.
18:52
Heatley zůstal sám před Dubnykem, od Pariseho dostal puk zpoza branky, jenomže domácího brankáře nepropálil a vypadalo to, že snad za ním trefil i tyč!
18:42
Na druhé straně skoro ze stejné pozice pálil Parise, Dubnyk ale jeho střelu celou dobu viděl.
18:21
Smyth vjel do pravého kruhu pro vhazování a zkusil to bekhendem, Bäckströmův beton ale byl připraven.
17:41
Nakonec to od modré zkusil N. Schultz, střela ale mířila doprostřed branky, kde byl připravený Bäckström.
17:30
Edmonton je na delší dobu před Bäckströmem.
16:37
Po Zuckerově pokusu puk opět vycestoval ven z hrací plochy.
16:30
16:07
K Parisemu se odrazil puk před branku, zakončení ale bylo velmi těžké a Dubnyk tak své čisté konto uhájil.
15:22
Eagerova rána se odrazila od Prosserovy hole nad tvrzené sklo, opět se musí přerušovat.
15:00
Puk vyskočil mezi diváky a hra musí být přerušena.
14:45
Oba týmy se vystřídaly v útočných pásmech, stále jim ale chybí střelecká aktivita. Statistika střel po první třetině bude velmi zajímavá.
13:38
Teď daleko od toho nebyl Gagner, z mezikruží ale mířil doprostřed branky.
13:28
Utkání by dost možná pomohla nějaká přesilovka, ve které bychom konečně viděli pořádnou šanci nebo ještě lépe gól.
13:28
12:30
Utkání pokračuje v nastoleném trendu, brankáři se zatím moc nezapotili.
11:22
10:18
Utkání zatím není příliš bohaté na střelbu. Hraje se sice ve velmi rychlém tempu a s velkým nasazením, to je ale asi tak vše.
09:27
Jakupov nezpracoval těžkou přihrávku vzduchem a jeho neúspěšné střídání skončilo.
08:35
Do střelecké pozice si vyjel Hall, Bäckström ale v pokleku opět neměl problém.
08:30
Edmonton se nadále drží v útočném pásmu.
07:51
Peckhamova bomba od modré skončila jen Bäckströmovým vyražením.
07:10
Hra se kvůli jedné vysoké edmontonské hokejce přesune do středního pásma.
07:03
Schované nahození N. Schultz přes několik hráčů nakonec Bäckström vylovil ze své lapačky.
06:37
Dubnykovi vypadla Cullenova rána, pak si ji ale stáhl hokejkou zpět a před dojíždějícím Setoguchim ji ukryl.
05:50
Minnesota se konečně dostala do útočné třetiny, kde se jí daří i střílet. Gilbertova rána od modré ale teď neprošla.
05:08
Heatley se na několikrát snažil dorážet u levé Dubnykovy tyče, domácí brankář ale pevně přitiskl beton k ledu a puk za svá záda nepropustil.
04:15
Velké problémy měl Spurgeon, které nakonec ve vlastním obranném pásmu vyřešil vyhozením kotouče ven, bylo to ale s edmontonskou tečí.
03:43
Oilers opět zavezli puk do útočné třetiny, Wild je ale vytlačili k mantinelu.
02:50
Edmonton se již poněkolikáté natlačil před Bäckströma, ten ale zatím nemusel vytáhnout nějaký důležitý zákrok.
02:00
Hra se odehrává především v obranném pásmu Wild.
01:00
Utkání začalo ve velkém tempu, ani jeden z týmů se toho zatím nebojí.
00:01

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) - J. Schultz, N. Schultz, Fistric, Šmíd, Whitney, Petry - Eberle, Nugent-Hopkins, Hall - Hemský, Gagner, Hartikainen - Jakupov, Belanger, Smyth - Eager, VandeVelde, Pääjärvi.

Minnesota Wild: Bäckström (Kuemper) - Spurgeon, Suter, Stoner, Gilbert, Prosser, Brodin - Heatley, Koivu, Parise - Setoguchi, Cullen, Zucker - Clutterbuck, Brodziak, Bouchard - Mitchell, Granlund, Rupp.

Rozhodčí: Joannette, VanMassenhoven - Cameron, Mach.
Oba dnešní soupeři doslova lační po postupu do play-off a toto utkání pro ně bude mimořádně důležité. V tabulce je totiž dělí jeden jediný bod a play-off je pro oba prakticky stejně daleko.

Oilers navíc odehrají předposlední domácí utkání před dlouhým devítizápasovým tripem, který dost možná pro jeho sezonu bude zlomový. Takovou porci utkání venku sehraje málokterý tým a to ještě navíc v březnu, kdy se oddělí zrno od plev. Edmonton se navíc musí vyladit po poslední prohře 3:1 s Los Angeles, které uspělo až díky skvělému závěru utkání. "Bylo by pěkné, kdybychom po té dlouhé sérii venkovních zápasů měli aspoň polovinu možných bodů. Zároveň to na nás vytváří tlak, abychom v posledních dvou zápasech na svém ledě porazili dva skvělé týmy," řekl Taylor Hall pro Edmonton Journal. "Každá noc pro nás bude těžká. Odehráli jsme dvě dobrá utkání, jenomže jsme vyhráli jen jedno z nich. Musíme začít hrát ještě lépe a nenechávat tolik práce našemu brankáři."

Wild přijedou do Edmontonu naladěni poslední výhrou 3:2 nad Detroitem, při níž se nejen poprvé v kariéře prosadil jednadvacetiletý Jason Zucker, poprvé v sezoně skóroval Torrey Mitchell, ale hlavně se po devíti zápasech střelecky probudil i Dany Heatley. "Nemůžeme si ale myslet, že nám to udělá celou sezonu. Stále je před námi hodně práce a potřebujeme se neustále zlepšovat. Nezastírám ale, že to je velké vítězství," uvedl trenér Minnesoty Mike Yeo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.