To je ode mne vše, loučím se s vámi a těším se u dalšího přenosu na počtenou.
Je dobojováno! Jugra se v poslední třetině nevzdala a podařilo se jí stáhnout náskok soupeře na jedinou branku. Tu však již nedala a proto odchází ze zápasu jako poražena. Jekatěrinburg si připisuje tři body za druhou výhru a opouští nejnižší patra tabulky.
60:00
59:54
Po vzájemné potyčce dvou protihráčů se bude vylučovat:
Branislav Mezei (JEK) 2 + do konce zápasu za hrubost
Dmitry Altarjov (JUG) 2 +do konce zápasu za hrubost.
59:36
Puk je ve středním pásmu.
59:12
Po závaru přeruší Holt hru. Buly po jeho levici.
58:55
Sitnikov neprostřelil hráz z těl před gólmanem Holtem.
58:33
Na nic není čas. Birjukov míří ven z brány a hosté to zkusí v šesti.
56:30
Domácí se již pouze brání, což dělá útočníkům Jugry mnoho problémů. Nemohou se jak dostat do útočného pásma a tak jenom nahazují puky. Bez úspěchu.
55:49
Rastislav Špirko mohl zasadit hostům smrtelnou ránu, jeho střela příklepem se však minula účinku.
55:31
Od modré pálí opět hostující Pepeljaev, Holt si ale na podobné střely hodně věří a bez problému chytá.
54:06
Musí ale myslet i na obranu. Okénko v defenzivě se pokusil využít Mezei, na Birjukova si však nepřišel.
53:51
Jugra i přes dvě nevyužité přesilovky neskládá zbraně a dále pokračuje v napadání a ofenzivní činnosti.
53:30
53:24
Domácí se stále zuby nehty brání přesile Jugry. Ta je ale v téhle přesilové hře méně nebezpečná.
52:54
Videll měl před sebou poloodkrytou část brány, trefil však jen přesouvajícího se Holta!
52:30
Další oslabení je však hned čeká. Domácí hráli v šesti hráčích a nabízí tak soupeři další možnost vyrovnat výsledek.
50:12
Z nejhoršího jsou domácí hokejisté venku, krizovou přesilovou hru přečkali.
49:50
Domácí vyhazují puk přes všechny čáry a mohou jít střídat.
49:13
Další rána od modré v podání Kvostova. Holt pozorný a skóre se nemění.
48:53
Hosté svírají domácí obranu, od modré pálil Pepeljaev, domácí obraná tvrz zatím nájezdům soupeře odolává.
48:12
Nedovoleným bráněním se provinil domácí Gusev. Jekatěrinburg teď čekají horké chvilky.
47:19
Domácí na vzniklou situaci reagují oddechovým časem.
47:19
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Drama je na světě! Mrštný útočník DMITRIJ ALTARJOV opět míří přesně do černého, tentokrát však po přesných kombinacích v útočném pásmu. Jugra se dostává domácím na dosah a její aktivita půjde jistojistě exponenciálně nahoru. Asistence: Ivan Kljynstev, Jevgeny Lapenkov.
45:57
Streltsov po delší době provětral výstroj Birjukova, kotouč zůstal ležet před hostujícím brankářem, který ho mrštně přikryl.
45:19
Hosté jsou v plném počtu a jejich ofenzivní choutky mohou pokračovat.
45:03
Další ránu vypálil Magogin, hosté očividně nechtějí dát své body jen tak zadarmo.
44:37
Stalo se však něco, co málokdo čekal. Ve vlastním oslabení ujel domácím obráncům rychlík DMITRIJ ALTARJOV a sám proti Holtovi se nemýlil. Zápas se nám možná ještě komplikuje. Asistence: Jevgenyj Chvostov.
43:50
Straka v přesilové hře pálí z levého křídla, BIrjukov vyráží mimo.
43:19
Skorokhodov (JUG) je navíc vyloučen za podražení. Jekatěrinburk má k dispozici další dvouminutovou početní výhodu.
40:29
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Domácí bleskurychle využívají další přesilovou hru a zasazují soupeři možná zlomový úder. Birjukovi dnes nejdou příliš chytat rány od obránců, tentokrát ho propálil DENIS SOKOLOV. Asistence: Rastislav Špirko, Alexej Simakov.
40:15
Aktivita hostí bude ale utlumena. Fjodorv (JUG) inkasuje dvě minuty za hru vysokou holí.
40:10
Hosté vtrhli do třetiny aktivněji, Videllova rána však byla zblokována domácími obránci mimo brankáře Holta a jeho bránu.
40:01
Druhá třetina přinesla pouze jednu branku domácích, kteří před poslední třetinou upevňují své vedení. Přesto akcie Jugry před poslední dvacetiminutovkou nejsou zcela ztracené, dva góly v hokeji až tolik neznamená.
40:00
39:47
Bude se hrát čtyři na čtyři. Ivan Lekomtsev (JUG) si odsedí trest za úder kolenem.
38:20
Sergej Gusev (JEK) , střelec druhé domácí branky inkasuje dvouminutový trest za držení.
36:10
Jatsenko pálí z pravého křídla, Holt opět připraven.
35:26
Marek Trončinský konečně napřáhnul na modré a zamířil směrem na Holta. Ten však dobře viděl a jeho ránu vyráží do rohu.
35:11
Ke střele se nedostal ani hostující But, který se drze probil do pásma kolem hrazení.
34:35
Bojuje se o každý kousek ledu, oba gólmani se však ve svých svatyních musí hodně nudit.
33:56
Pirošův pokus z mezikruží zblokován hostujícími obránci mimo.
32:00
Hraje se převážně ve středním pásmu bez náznaku šancí. Hosty další branka zchladila a jejich touha po vyrovnání částečně opadla.
30:28
Domácí nakonec deset vteřin před vypršením přesilové hry tuhle výhodu využívají a dostávají se do dvoubrankového vedení! Puk se po několika přihrávkách dostal na modrou čáru k obránci ALEXANDRU SAZONOVI, který si sjel blíže k bráně a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nikolaj Pronin, Fjodor Maljykin.
29:41
Hosté vyhazují přes všechny čáry.
29:12
Domácí jsou usazeni v útočném pásmu, nemohou se ale dostat ke střele.
28:38
První vyloučení ve druhé třetině. Kljynstev(JUG) dostává dvě minuty za sekání.
27:46
Od modré pálí hostující obránce Osipov, ani tentokrát si na gólmana domácího celku nepřišel. Domácí Jekatěrinburk však hraje hodně pasivně.
26:41
Hosté přidávají na obrátkách. Bocharov pálí z pravého křídla, Holt drží svému týmu stále těsné vedení.
26:01
Lekomtsev pálí od modré, Holt je pozorný a vyráží puk do ochranné sítě. Hra se přerušuje.
25:13
Alexej Simakov se individuálně dostal až před brankáře Birjukova, skóre se však po skvělém zákroku hostujícího gólmana nemění.
23:03
Opět pálí Strelstov, Birjukov vyráží. Na druhé straně z pravého křídla zkoušel pozornost Holta Sitnikov, nadvakrát však puk nedokázal dostat za záda domácího gólmana.
22:03
Domácí do druhé třetiny vstoupili aktivněji, střely Mezeie a Streltsova však do černého nemířily.
20:01
První třetina je u konce. O krok dále jsou zatím domácí, kteří byli aktivnější i co se týče střel na bránu (16:13). Do začátku druhého dějství si navíc přenáší končící přesilovou hru.
20:00
20:00
19:21
Domácí ostřelují brankoviště Birjukova, zatím se jim ale nedaří trefit patřičná místa.
18:23
Jugra hrála v šesti hráčích a domácí si tak zahrají přesilovou hru.
17:02
Další ránu vyslal od modré hostující Ibragimov, Holt reflexivně vyráží lapačkou a drží svůj tým v těsném vedení.
16:24
Hosté se snaží o rychlou odpověď, But však na Holta nevyzrál.
15:22
Domácí se opět ujímají vedení! Piroš nabil na modrou obránci SERGEJI GUSEVOVI, který napřáhl a vypálil div neprotrhl sítku za zády Birjukova. Asistence: Kamil Piroš.
14:31
Hosté se v přesilové hře nedostali k jediné střele a domácí jsou již v plném počtu. První oslabení přečkali bez ztráty a mohou opět myslet na ofenzivu.
12:59
Hosté se však nemohou usadit v útočném pásmu, domácí se dvakrát po sobě osvobozují.
12:31
První vyloučení je tu. Kamil Piroš (JEK) si odsedí dvě minuty za hákování. Hosté mají rázem šanci otočit průběh utkání.
12:20
Přesto je vzápětí vyrovnáno! ALEXEJ PEPELJAEV spíše nevěděl co s pukem a tak ho od modré nahodil na Holta, který měl zakrytý výhled a na puk dobře neviděl. Ten mu nakonec kolem levé tyče proplachtil do brány. Bez asistence.
11:56
Domácí první brankou ožili a přidávají další střelecké pokusy. Dvakrát pálil Zakirov, Birjukov zatím další puk ve své síti nechce.
10:08
Z další střely je ale již první branka utkání. JOSEF STRAKA si o kapánek protáhl střídání a ocitl se ve správný moment na správném místě. Po přihrávce od Maljykina dokázal z mezikruží trefit přesně mezírku v Birjukově výstroji. Český útočník tak posílá domácí tým do vedení! Asistence: Fjodor Maljykin.
08:36
Hraje se převážně ve středním pásmu, oba týmy jakoby po úvodních pozdravech přepnuli do režimu defenziva.
05:38
Nikolaj Pronin prozkoušel také pozornost hostujícího gólmana, ten na pokus z levého křídla opět dobře viděl a bez problémů kryje.
04:57
Rastislav Špirko však vlétl do útočného pásma hostí a rychlou střelou švihem trefuje Brijukova do masky. Hra se přerušuje.
04:36
Pokus z hole Lapenkova končí ve výstroji dobře postaveného Holta, hosté jsou v úvodních fází aktivnějším týmem, alespoň co se střebny na bránu týče.
03:52
Chistjakov přenáší hru na druhou stranu, Birjukov opět připraven.
03:12
Závar před domácí bránou a v něm druhá formace Jugry, But však nadvakrát nedokázal dostat puk za dezorientovaného Holta.
01:36
První střelu v zápase si připsal český útočník Kamil Piroš, hostující Birjukov ale s jeho pokusem neměl příliš problémů.
00:59
První minuta velmi opatrná, žádný z týmů se nedostal ke střele.
00:06
Hostující Igor Magogin vyhrál buly proti Josefu Strakovi a Jugra zakládá první útočnou akci.
00:01
V brankách nastoupili předem avizovaní gólmani, domácí klec kryje Christopher Holt, na druhé straně je pánem brankoviště Mikhail Birjukov.
00:01
Hráči již nastupují na ledovou plochu, po státní hymně Ruska můžeme začít.
Utkání provází i početná česko-slovenská stopa. Domácí dres obléká ex-pardubický Slovák Rastislav Špirko a Češi Josef Straka s Kamilem Pirošem. Na druhé straně barikády pak najdeme ex-libereckého obránce Marka Trončinského.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Holt (Lobanov) – Mezei, Sokolov, Gusev, Sazonov, Makarov, Juksejev , Stepanov – Špirko, Simakov, Straka – Pronin, Piroš, Maljykin – Streltsov V., Streltsov A., Chistjakov – Zavarukhin, Gimatov, Ustjantsev, Zakirov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Masalskis) – Osipov, Lekomtsev, Pepeljaev, Trončinský, Kvostov, Ibragimov, Djakov – Skorokhodov, Sitnikov, Magogin – Fjodorov, But, Videll – Altarjov, Kljynstev, Medvedev – Jatsenko, Bocharov, Lapenkov.

Rozhodčí: Karabanov, Čerenkov - Palei, Sadovnikov.
Celá KHL je však teprve na svém začátku a tudíž špatné dosavadní výsledky obou týmu neznamenají automaticky špatnou celou sezónu. Odlepit se ode dna může jeden tým již dnes.
Jekatěrinburg má v tabulce o bod více - celkově tedy čtyři body za jednu výhru a jednu prohru v prodloužení, odehrál však pouhé tři duely. To hosté odehráli o dva duely méně a získali pouhé tři body za jednu jedinou výhru.
Pěkné odpoledne u sledování dalšího online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. Na programu máme střetnutí dvou zatím nejhorších celků Východní konference a vlastně celé KHL. Na Výchdě jedenáctý Avtomobilist Jekatěrinburg přivítá na svém hřišti poslední dvanáctou Jugru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.