Máme za sebou strhující zápas, na jehož konci se z vítězství radují hráči Nižněkamsku. Ti přitom po dvou třetinách prohrávali 2:0 a na obrat by si vsadil málokdo. Jenže stalo se a během posledních dvaceti minut hosté nasázeli tři góly. Ke zvratu zavelel Chochrjakov, jehož napodobil Běrezin a misky na stranu Neftěchimiku definitivně převrhl Kolář. To je ode mě pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z KHL se budu těšit opět na počtenou.
60:00
59:30
Domácí hodně zatápějí před Daltonem, ale ten spolu se svými obětavými obránci zatím odolává.
58:06
Střelec rozdílového gólu Kolář se nyní prezentoval ve špatném světle, za faul kolenem odešel zpytovat svědomí na trestnou lavici.
56:21
Vzápětí si kouč Neftěchimiku Vladimir Golubovič vyžádal oddechový čas.
56:21
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Hráči Nižněkamsku podnikli při vlastním oslabení útočný výlet, který zakončili gólem. Koukal předložil puk do tandemu svému parťákovi JANU KOLÁŘOVI, jenž naprosto přesnou střelou nedal Birjukovovi šanci zasáhnout. Asistence: Petr Koukal.
55:04
Domácí dostávají zajímavou šanci, jak dnešní duel definitivně rozhodnout. Bělov totiž obdržel menší trest za držení.
49:11
Hosté nabídnoutou přesilovku využívají beze zbytku. Blochin přihrál z modré čáry Milovzrovovi, který napřáhl až ke stropu haly. Jeho bombu Birjukov neudržel a volný MAXIM BĚREZIN doklepl kotouč do branky. Asistence: Jegor Milovzorov a Jevgenij Blochin.
48:04
Proti hokejovým pravidlům se provinil Lapenkov, jehož rozhodčí posílají zchladit hlavu za vražení na hrazení.
46:47
Hosté se ovšem v poklidu ubránili a dál tak mohou myslet na obrat v zápase. Vyloučený Cibák naskočil do hry.
44:47
Po kontaktním gólu však pro Nižněkamsk přichází další komplikace v podobě vyloučení Cibáka, jenž si odpykává menší trest za hákování.
42:27
Něftěchimik se zkraje třetí periody dostává do kontaktu. Stanislav Alševskij našel přihrávkou z rohu mezi kruhy dobře postaveného PJOTRA CHOCHRJAKOVA, který přesnou střelou snižuje. Asistence: Stanislav Alševskij a Jaroslav Alševskij.
42:10
Hosté přitápějí pod kotel, teď to pro změnu zkoušel Kulikov, ovšem jeho megašanci Birjukov zpacifikoval.
40:50
V úvodu poslední třetiny se před Birjuka nastěhovala druhá útočná formace hostů, ale Osala se svými křídly výrazněji Birjukova nezaměstnal.
40:01
V prostřední části padly dva góly. Skóre utkání nejprve otevřel chirurgicky jemnou tečí Bocharov, jehož vzápětí podpořil pěknou individuální akcí Starosta. Asistenci si u prvního gólu připsal i český bek Marek Trončinský.
40:00
36:36
Devadesát sekund trvající početní výhodu borci Jugry nezužitkovali, Osala je zpátky ve hře a Nižněkamsk hraje v plném počtu.
35:02
Potrestaný Buljanskij je na ledě a domácí si zahrají přesilovku.
34:36
Ovšem družina kouče Goluboviče si v přesilovce zahrála minutu a půl, za nedovolené bránění je na lavici hanby vyslán Osala. Hrát se bude ve čtyřech.
33:02
Nyní dostává menší trest Buljanskij za nepovolenou výstroj. Přesilovku si zahraje Neftěchimik.
32:14
Hosté se bez problémů ubránili a nepovolili tak svému soupeři odskočit na tříbrankový rozdíl.
30:14
Jan Kolář oslabuje svůj tým, za hákování dostal dvě minuty a Nižněkamsk se bude bránit ve čtyřech.
26:30
Z úhlu se do koncovky dostal Vorobjov, jehož propagační střelu Birjukov v pohodě zlikvidoval.
25:11
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Hostitelé vlétli na svého soupeře jako pravý uragán. TOMÁŠ STAROSTA se na modré čáře zmocnil puku, záhy se pěknou individuální akcí protančil až před Daltona, který na jeho zakončení nestihl zareagovat. Asistence: Alexej Medvěděv.
22:30
Zkraje druhé periody se domácí ujímají vedení. Medvěděv předložil pas na modrou čáru Trončinskému, jehož nahození na branku tečoval STANISLAV BOCHAROV. Asistence: Marek Trončinský a Alexej Medvěděv.
22:09
Chlyncev zatáhl puk do útočné třetiny, načež jej předložil Buljanskému, který objel branku, ale Dalton si mezírku u tyčky pohlídal.
20:01
Máme za sebou první dvacetiminutovku, ve které sice branka nepadla, ale hodně blízko k ní měli borci Nižněkamsku, kteří hráli třikrát v početní převaze, ale ani jednu neproměnili v gól.
20:00
19:44
I vyloučení Pepeljaeva přečkali hráči Chanty-Mansijsku bez úhony. Ovšem v dalším průběhu zápasu už nemusí mít tolik štěstí jako v první části.
17:44
V závěru první třetiny se bude Jugra znovu bránit ve čtyřech, rozhodčí posílají zchladit hlavu Pepeljaeva.
16:57
Ani tuto výhodu o jednoho muže na víc hosté nezúročili, domácí hrají v plném počtu.
14:57
Nižněkamsk bude mít druhou možnost k otevření skóre, na trestnou usedl za nedovolené bránění Lekomcev.
12:36
Hostitelé přečkali oslabení rovněž bez inkasovaného gólu, vyloučený Chlyncev je na ledě.
10:36
Přesilovku si pro změnu zahrají také svěřenci trenéra Goluboviče, na lavici hanby bude své svědomí zpytovat Chlyncev.
6:15
Hosté se ovšem v početní nevýhodě ubránili a nedovolili Jugře potrestat Milovzorův faul.
4:15
Domácí ponechanou výhodu nezužitkovali, a tak na dvě minuty odchází Milovzorov za sekání.
4:07
Gólman Jugry Birjukov spěchá na střídačku, jeho tým bude hrát přesilovku.
00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Chanjarov) - Trončinský, Starosta, Lekomcev, Ibragimov, Pepeljaev, Chvostov, Djakov - Videll, Sitnikov, Lapenkov - Altarjov, Skorochodov, Děmagin - Chlyncev, Fjodorov, Buljanskij - Jacenko, Golovin, Medvěděv, Bocharov

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (Sokolov) - Běrezin, Blochin, Selujanov, Mamašev, Plechanov, Bělov, Rybnickij - Cibák, Pestuško, Milovzorov - Osala, Koukal, Kolář - Subbotin, Vorobjov, Polygalov - Chochrjakov, Kulikov, Alševskij J., Alševskij S.

Rozhodčí: Beljajev, Komarov - Menšich, Chubykin

Neftěchimik Nižněkamsk

Historie nižněkamského hokeje se začala psát od roku 1968 a největšího milníku dosáhli hokejisté v roce 2002, kdy získali Tampere Cup.

Loni se v Kontinentální hokejové lize umístili až na desátém místě a sezóna tak pro ně předčasně skončila. Po krátké dovolené začali s přípravou na nový ročník. Cíl klubu je jasný, zahrát si ve vyřazovacích bojích.

Tento krok začala družina kouče Vladimira Goluboviče plnit už od začátku, ve třech domácích zápasech prohrála jen jednou, když nestačila v nájezdech na Čechov. Jinak si poradila s Minskem a v prodloužení přetlačila Čerepovec. Nižněkamsk je momentálně na třetí pozici v Charlamovově divizi.

Jugra Chanty-Mansijsk

Tento klub byl založen teprve v roce 2006 a mezi jeho největší úspěchy patří dvojnásobný triumf ve VHL, což je druhá nejvyšší soutěž v Rusku.

V loňském ročníku skončila Jugra na osmém místě ve Východní konferenci a postoupila do play-off. Ve čtvrtfinále konference ale vypadla s Čeljabinskem 4:1 na zápasy.

Letos se ovšem svěřencům trenéra Sergeje Šepeleva nedaří, z dvou utkání hraných venku nepřivezli ani bod a aktuálně jsou v Charlamovově divizi poslední. Nejprve nestačili na Dynamo Moskva, poté ani na Petrohrad.

Příjemné odpoledne z Jugra arény, kde je dnes na programu další zápas Kontinentální hokejové ligy mezi Chanty-Mansijskem a Nižněkamskem.

V akutálně probíhající sezóně se lépe vede Neftěchimiku, který nestačil akorát na Čechov, jemuž podlehl v nájezdech. Jinak porazil Minsk a v prodloužení zdolal Čerepovec. Na svém kontě tak má šest bodů a momentálně mu patří třetí místo v Charlamovově divizi.

Jugra neprožila dobrý vstup do nového ročníku, ze dvou zápasů na hřištích soupeřů nevytěžila ani bod a v Charlamovově divizi zůstává poslední. V prvním utkání nestačila na moskevské Dynamo, poté nezvládla přestřelku s Petrohradem.

Do dnešního duelu by měli naskočit tři čeští hokejisté, obránce Marek Trončinský hájí barvy Chanty-Mansijsku, útočníci Jan Kolář a Petr Koukal oblékají dres Nižněkamsku.

Podle bookmakerů je mírným favoritem domácí Jugra.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.