Po parádním obratu tak tři body putují do Plzně. Nejlepšími hráči vyhlášeni Milan Gulaš (PLZ) a Tomáš Závorka (KVA).
Hosté pouze drží puk v útočném pásmu.
58:59
Takže Plzeň pokračuje v přesilovce.
58:45
Domácí odvolávali brankaře a sudí si vyhmátli přestupek příliš mnoho hráčů na ledě. Ten odpyká Jan Heřman.
58:25
58:00
Domácí napadají rozehrávku hostí.
57:07
Hosté tlačí energetiky.
56:25
Jejich snahu však výrazně přibrzdí vyloučení Michala Gulašiho (KVA). Ten dostal dvě minuty za hákování.
56:07
Energie se ale nechce vzdát.
55:32
Vhazování ve středovém kruhu.
55:06
Plzeň právě vstřelila branku!

Tak to bylo parádně provedené od hostujících hráčů! Puk po jejich akci zůstal ležet před brankovištěm, tam si ho vzal MILAN GULAŠ a rychlou kličkou zamířil nad beton Tomáše Závorky. Sám Gulaš tak obrací vývoj zápasu. Asistence: Jan Kovář, Martin Straka.
53:34
Do hry se dostal Petr Koblasa. 13. útočník Energie si obhodil obránce, ale ke střele se už nedostal.
52:06

Na křižnou přihrávku v podání hostí už byl ale domácí golman krátký. Na konci kombinace byl MILAN GULAŠ, který srovnává stav zápasu. Asistence: Martin Straka, Jan Kovář.
51:50
Straka to zkoušel pěkně. Jeho střela však byla Závorkou vyražena do ochranné sítě. 19 sekund přesilovky.
51:28
Drtina po mantinelu vyhodil.
51:16
Šťastný zákrok Závorky proti střele Kováře.
50:48
Hosté hrají přesilovku s pěti útočníky!
50:40
První tvrdou střelu Závorka drží.
50:14
Tak to budou krušné chvilky. V signalizované výhodě pro hosty po faulu Grmana fauloval i Skuhravý a hosté mají k dispozici dvě minuty přesilovky pět na tři.
49:47
Skuhravý vyhrál buly na Grmana, který hned střílel. Pěkná akce Energie.
49:17
49:39
Vachovcova střela sražena do ochranné sítě.
49:00
Martin Straka by hodně chtěl srovnat. Na ledě je obrovské množství minut.
47:17
Bude to dalších 52 sekund dvojnásobné přesilovky pro energetiky. Plzeňská obrana inkasovala v té první z hole Bicka.
47:17
Oddechový čas pro domácí.
47:17
Plzeň byla ve čtyřech, ale znovu jde do tří! Růžička (PLZ) sekl Pecha do obličeje a dostává dvě minuty. To je už třetí trest pro Růžičku.
46:36
Drtina měl blízko ke gólu, puk k němu posílal Zaťovič.
46:25
První akce Energie končí na Mazancových betonech.
46:08
Dalším tvrdým hitem sundal k zemi Frolo (PLZ) domácího Zuckera. Dostal za to dvě minuty.
45:15
V pádu se snažil zakončit Martin Zaťovič. Byl ale hodně mimo ideální úhel.
44:53
A další na ledě byl domácí Grman. Tentokrát vše sudí Hribik vyřešil domluvou.
44:31
Vachovec přecházel do útočného pásma, ale po cestě ho k ledu poslal Daniel Růžička (PLZ). Ten dostal trest za faul kolenem.
44:21
Probouzejí se i fans hostí.
44:06
Závorka zkrotil projektil na levém rameni.
43:37
Hosté jakoby v kabině ožili. Domácí trápí hlavně svými skvělými přechody do útoku.
42:35
Domácí zakládají útok zpoza vlastní branky.
40:01
Druhá dvacetiminutovka byla ve znamení dobývání obou útočných pásem a výkonech brankařů. Dále v ní Energie nevyužila dvojnásobnou přesilovku a hosté nevyužili pár dobrých šancí. Jak asi zápas dopadne?
Kašpařík s agilním Kovářem pak ještě po siréně doráželi na domácí obránce. Vše skončilo bez větších rozbrojů.
40:00
39:35
Tak jsem se spletl. Martin Zaťovič (KVA) ještě stihl podržet hostujícího hráče a tím zdramatizovat konec třetiny.
38:58
Třetina se více méně už pouze dohrává.
38:37
Vhazování ve středním pásmu.
38:24
Hra přerušena jednak pro zákrok Mazance a jednak i pro za domácí brankou ležícího Kratěnu.
37:29
Vachovec nebojácně šel po Hollwegovi. Toho o puk obral.
36:53
Hrálo se velmi dlouho bez přerušení. Až teď tedy na řadu přichází druhá komerční pauza.
36:22
Mazancovi po nahození puk vypadnul, naštěstí pro něj mimo.
35:37
Tohle je opravdu škoda. Domácí zahodili dlouhou přesilovku 5 na 3.
34:47
Hostující obrana však držela velmi pevně.
33:57
Domácí hrají v pěti proti třem.
33:27
32:51
MacDonald si stahovačkou snažil udělat prostor, ale hostující hráč přerušil dotykem karlovarskou výhodu. Vyloučeni Dominik Boháč a Daniel Růžička (oba PLZ) na dvě minuty.
32:37
Další výhoda pro Energii.
31:40
Ale St. Pierre sáhl po prohraném buly k faulu. Dostává dvě minuty za podražení. Domácí málem využili výhodu, ale Pechův pas neusměrnil Drtina za záda Mazance.
31:27
Domácí hráli v šesti. Trest odpyká Jan Heřman.
31:23
Domácí osvobodil Jan Heřman. Ten ujel hostující obraně, trefil mezeru mezi Mazancovými betony, ale puk se odkutálel mimo branku.
30:16
Plzeň se dostala před Závorku. Domácí kvalitně brání. A to je Gründling bez hole.
28:58
Zuckerův "centr" ze strany tečoval Doležal jen těsně nad. Kdyby ale Doležal puk netrefil, prošel by až na Vachovce, který by měl také šanci vstřelit branku.
28:19
Šanci hostí zazdil Kratěna zbytečnou přihrávkou na Kováře, který byl úplně mimo palebný úhel.
27:29
Pohl se k puku dostal na kraji třetiny, střelu poslal hodně mimo.
26:49
Závorka drží puk za brankou.
26:07
Obě první komerční přestávky dosavadních třetin ozdobily pěkné výtvory domácích fans. Tentokrát na jejich výtvoru byla zahalena Česká republika v logu Energie.
25:48
David Zucker opět předvádí své umění a dravost. Domácí z jeho práce vytěžili střelu Noska mířící o píď vedle.
25:24
25:01
Icing v podání Plzeňských.
23:55
Energetici jsou přece jen odhodlanějším mužstvem. Své soupeře přehrávají hlavně srdcem.
23:04
Košťál jel se Skuhravým 2 na 1. První jmenovaný zkoušel střílet, trefil přesně růžek branky, ale Mazanec byl připraven.
22:35
Vachovec se probíjel dopředu. Zastavil ho ale pád.
21:57
21:50
MacDonald skvělým bekhendem vyhodil.
21:26
Puk Závorkovi propadl mezi betony! Nakonec ale zamířil o decimetr vedle pravé tyče.
20:34
Plzeň v pokračující přesilovce mačká domácí energetiky.
20:13
Ofsajd hostí.
20:01
V prvním dějství viděli diváci na stadionu kvalitní hokej plný tvrdých soubojů. Lépe sice hráli hosté, ale díky svým dvěma faulům nabídli domácí Energii příležitost 38 sekund dvojnásobné přesilovky, kterou energetici trefou Jiřího Bicka využili.
20:00
19:57
Gründling (KVA) se nebojácně pustil do Michala Dvořáka. Trest si odnáší jen domácí hráč a to za držení.
18:21
Skvěle teď zahrál domácí Vachovec, v těžké situaci zachoval klidnou hlavu.
19:01
Domácí znovu útočí.
17:31
Drtina krotil puk mířící po mantinelu do pásma, ten se mu ale zvedl a olízl ochrannou síť. Vhazování po levici Závorky.
17:07
Hollweg byl zkrocen jedním z čárových po svém zkratu u mantinelu. Je ale potřeba říct, že se ho Grman vůbec nebál.
16:42
Ofsajd Plzně.
15:50
Závorka dvakrát famózně! Nejdřív vychytal Pletku a pak i volného Petrušku!
14:47
Domácí v ní ale příliš aktivní nejsou, víc si zachytal Závorka.
13:52
A jelikož branka padla v přesilovce 5 na 3, mají teď Žemličkovi svěřenci výhodu klasické přesilovky.
13:16
Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Hosté se všichni stáhli k mantinelu, k Lukáši Pechovi. Ten ale jednou ze svých pověstných přihrávek našel před brankou volného JIŘÍHO BICKA, který nekompromisní střelou z voleje posílá Energii do vedení. Asistence: Lukáš Pech, Martin Zaťovič.
12:55
Hosté napadali rozehrávku a divoký Kovář PLZ) seknul jednoho z obránců. Energie bude mít 38 sekund přesilovky 5 na 3.
12:25
Střela Noska šla nad. Odrazila se ale nebezpečně před Mazance. Ten zakročil.
11:48
Domácí už poprvé hrozili. Křižný pas na Drtinu ale tečoval jeden z plzeňských hráčů.
11:33
Mozík hákováním zastavil pronikajícího Zaťoviče, což viděli snad všichni v KV Areně. Obránce hostí je vyloučen na dvě minuty.
11:19
Lukáš Pech obešel obránce, ale ke střele se nedostal.
10:32
Grman dojel do Mazance. Na ledě byl v tu chvíli i bijec Hollweg. Poslušně se však odvelil na střídačku a řešení situace nechal na rozhodčích.
10:16
Plzeň hraje hodně s pukem. Hosté jsou rozhodně aktivnějším celkem.
09:09
Domácí fanoušci předvedli v první komerční pauze vkusné choreo. To oslavovalo 80. výročí hokeje v lázeňském městě, které klub bude slavit příští sobotu.
08:49
Lišácky teď rozhodnul hlavní sudí. Oba čároví signalizovali, že se o icing nejedná, tak pískl on. Vhazuje se ve středovém kruhu pro pochybení.
07:50
Pohl mohl uklidnit situaci, ale na modré o puk zakopl, a tak je Energie i v plném počtu svíraná lídrem tabulky.
07:28
07:21
Po vyhození Energie však přes polovinu hřiště posílá puk i hostující Plzeň. Zakázané uvolnění.
07:05
Domácí jsou sevřeni v kleštích.
06:23
Až teď. Ale St. Pierreovi rána vůbec nesedla.
06:03
Plzeň zatím nevystřelila.
05:28
Jiří Drtina (KVA) vyloučen za zdržování hry.
05:13
Skvělá akce první lajny Energie. Pech našel za brankou Zaťoviče, ten počkal a pak poslal puk před Mazance na osamoceného Noska. Ten, bohužel pro Vary, trefil pouze Mazancovy betony.
04:58
Oba kotle si vyměnily nenávistné pokřiky. Bez toho by se správné západočeské derby prostě neobešlo..
04:41
Vhazování po levici Mazance poté, co hosté zahráli zakázané uvolnění.
04:13
David Zucker rychle prošel do pásma, když si počkal na modré čáře na to, až puk přejde do útočné třetiny.
03:37
03:29
Heřman má motivaci. Za Plzeň nastupoval. Teď mu však jeho akce nevyšla.
02:57
Patrik Petruška těsně netrefil branku pěknou střelou příklepem.
02:20
Domácím se podařilo dostat hru daleko od vlastní branky.
01:48
Kovář stál proti Závorkovi sám, ale ani nadvakrát ho nepřekonal.
01:37
Vyloučen Jiří Doležal (KVA). Ten pořádnou ranou trefil do obličeje Nicolase Johnsona.
01:03
Sudí přerušili hru, jelikož se část choreografie dostala na led.
00:47
Kovář v první akci zápasu trefil bok branky.
00:20
Energie začne za vlastní brankou.
00:01

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - Pohl, Vachovec, Košťál - Skladaný, Skuhravý, Zucker - T. Káňa, J. Heřman, Doležal - Koblasa.

HC Škoda Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Marušák, St. Pierre, D. Růžička, Boháč, Mozík, Frolo, Slavík - Kratěna, Kovář, Pletka - Gulaš, Straka (C), Johnson - Petruška, Lev, Havlíček - Hollweg, Kašpařík, Dvořák - Schleiss.

Rozhodčí: Hribik, Hradil - Štofa, Beneš.
Oba týmy se potkaly už včera. V Plzni v rámci extraligy staršího dorostu vyhráli svěřenci trenéra Václava Eismanna 3:2 a vykradli západočeskou metropoli. Uvidíme, jak se A-týmům povede „odveta“.
Plzeňská silná obrana však bude muset do zápasu vymyslet recept na zastavení dua Pech, Zaťovič. Jak už bylo zmíněno, obávané lajně chybí ostrostřelec Petr Kumstát. Zaskakující Jiří Bicek ale zvládá těžkou úlohu skvěle, a tak soupeře neděsí trio KPZ, ale trio BPZ.
Zajímavé bude sledovat, koho postaví trenér domácích Richard Žemlička do brankoviště. V posledních dvou utkáních si totiž shodně zachytali oba. Doma proti Třinci střídal Mensator Závorku, v posledním kole ve Zlíně si golmani role prohodili. Nad brankářským postem tak ještě visí velký otazník…
Plzeň v sezoně perfektně brání, ve 29 utkání inkasovala pouze 67 gólů. Velký návrat do Karlových Varů čeká i na Ryana Hollwega. Ten se právě v KV Areně poprvé představil jako statný bijec. Dočkáme se šarvátek i dnes?
V tabulce je mezi oběma týmy obrovská propast. Jedenáct příček dělí první Plzeň a 12. Karlovy Vary. Domácí tým je navíc oslabený o kanonýra Petra Kumstáta, za kterého však zatím dobře zaskakuje z Kladna hostující Jiří Bicek. Jak je ale dobře známo, tak se rozdíly mezi týmy ve všech derby mažou a rozhoduje se jen a jen na ledě.
Bilance je zatím letos vyrovnaná. První zápas vyhrála na svém ledě Energie, v krásném zápase udolala hosty v poměru 4:3. Druhé utkání vyznělo lépe pro Indiány, kteří před televizními kamerami otočili zápas ze stavu 0:2 na 5:2 a odnesli si cenné tři body.
Nedělní odpoledne bude v Karlových Varech ve znamení obrovského derby. Už tradičním se stalo derby západočeské, které svádí mezi sebe rivaly ze dvou největších měst regionu, Plzeň a právě Karlovy Vary.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.