Je tu konec. Bílí Tygři přidali ve třetí třetině dva zásahy a potvrdili tak své vítězství nad lídrem extraligové tabulky z Plzně.
60:00
59:50
Liberec drží kotouč a zápas se už nejspíš dohraje v klidu.
59:37
Liberec právě vstřelil branku!
Napotřetí už to Tygrům vychází. Puk poslal do prázdné branky slovenský útočník TOMÁŠ BULÍK, který tak slaví svou první branku v libereckém dresu. Asistence: Tomáš Urban a Petr Kica.
59:20
Plzeň znovu v útočné třetině tlačí Liberec.
58:56
Bulík si mohl připsat první branku v novém dresu. Prázdnou klec ale minul.
58:21
Vantuch dostal puk ze třetiny a málem skóroval. Obránce hostů ho však přesprintoval.
57:54
Plzeň tlačí a Schwarz se musí hodně ohánět.
57:24
Okamžitě po vhazování poslal Ulrych kotouč ven z pásma. Ovšem s takovou razancí, že se píská zakázané uvolnění.
57:19
Na led se vrací hned šest plzeňských hráčů. Brankář Mazanec zůstává za vrátky střídačky.
57:18
Hostující lavička si bere oddechový čas.
57:18
Před dojíždějícím Gulašem Schwarz Pletkovo nahození raději podržel a bude se tak vhazovat po jeho pravé ruce.
56:31
Tlak hostů umocňuje liberecké vyhození přes všechny čáry.
56:00
Neuvěřitelná příležitost hostů. Martin Straka se proháčkoval přes několik hráčů až před Schwarze. Ten se ale neuvěřitelně natáhl na brankové čáře a hokejkou dokázal jeho kličku zneškodnit.
55:48
Pospíšilovi se nepodařilo protečovat dlouhou přihrávku a puk tak končí až na zakázaném uvolnění.
54:46
Menší rozčeření vod teď obstarali Duda s Nedvědem. Ti si několikrát vyměnili kotouč, avšak finální přihrávku srazil jeden z bránících hráčů a Tygři tak znovu pádili do své třetiny.
54:00
A tato situace pokračuje. Plzeň s pukem ve vlastním pásmu a pět libereckých hráčů rozestaveno ve střední třetině.
53:18
Tygři se už skutečně nikam neženou. Do útočné třetiny ve více než dvou hráčích nechodí.
52:45
Po delším boji o střední pásmo vidíme ofsajd. Ten je posouzen jako úmyslný a vhazovat se tak bude u Mazance.
51:50
Plzeň teď na chvíli uzavřela Tygry v pásmu a vyslala několik velmi nebezpečných střel od modré.
51:20
Liberec drží kotouč daleko od své branky a navíc Urban vybojoval vhazování v útočném pásmu.
50:24
Kotouč se po tečovaném nahození ocitl mimo kluziště. Ještě než se vrátí do hry, nastupuje komerční přestávka.
50:10
Liberečtí pokračují v poctivém bránění a v současné chvíli doslova uzamkli střední pásmo.
49:20
Na Plzni je znát, že se chce tlačit do branky. Dosud dobře fungující obrana Tygrů jim v tom ale brání.
48:30
Liberec už bude zřejmě spoléhat na rychlé protiútoky. Alespoň se tak zdá z postavení hráčů.
47:40
Liberec je už pár vteřin v pěti, u kotouče za vlastní brankou Plzeň.
47:15
Liberec toto oslabení dosud hraje velmi dobře a znovu posílá Plzeň pryč ze své třetiny.
46:47
A další zakázané uvolnění hostujícího celku. Tentokrát nevyšla snaha o rychlý návrat do útočného pásma.
45:58
Západočeši nezačali přesilovku dobře. Teď navíc vyhazují na zakázané uvolnění.
45:34
Hosté mají šance odpovědět. Lukáš Derner (LIB) poslal puk mimo mantinely a dostává dvě minuty za zdržování hry.
45:23
Jakoby z ničeho přichází liberecká branka. Nedvěd poslal do druhé vlny na ANTONÍNA DUŠKA a jeho nepříliš prudká střela od mantinelu skončila až v brance. Nutno říci, že Mazanec má na této brance dost zásadní podíl. Asistence: Petr Nedvěd a Petr Ulrych.
44:50
Nedvěd dostal na levém křídle chvíli na střelu. Na poslední chvíli mu ale soupeř klepl do hole a puk tak zamířil vedle branky.
44:29
Lepší dojem zatím zanechává ve třetí třetině Plzeň. Teď se ale dostává do ofsajdu.
43:45
Liberečtí se dostali pod menší tlak, který ale nakonec nic nepřinesl. Urbanem zblokovaný kotouč navíc doklouzal až do plzeňské třetiny.
43:15
Dnešní utkání navštívilo celkem 4 056 diváků.
42:58
Tentokrát už došlo i na střelu. Bulíř zastihl rozehrávku hostů a okamžitě poslal puk na Urbana. Ten, přestože pálil z první, Mazance nepřekonal.
42:15
Náznak šance Liberce. Ovšem Nedvěd kotouč nedokázal přebrat.
41:43
Bílí Tygři jsou zpět s pěticí bruslařů na ledové ploše.
41:30
Velký závar před libereckou brankou. Ovšem Kašpařík, ani Gulaš kotouč za pevně položený beton Schwarze neprotlačili.
40:40
Plzeň začala třetinu v přesile, avšak na ledě to zatím znát není.
40:01
Druhá třetina nám přinesla zdramatizování duelu. Plzeň v ní byla o něco lepším týmem a vyjádřila to i brankově. Prosadil se však i Liberec, konkrétně Radek Duda, jenž dovršil hattrick, a vrátil svému celku těsné vedení. Do třetí třetiny se tedy jde za stavu 4:3.
40:00
39:53
V oslabení ale mohli udeřit domácí. Nedvěd se dostal do úniku s Dudou. Nedvěd poslal kotouč na svého spoluhráče a ten mu ho překvapivě vrátil zpět. To zaskočilo i Nedvěda a z šance tak nebylo nic.
39:41
Ještě se bude vylučovat. Petr Kica (LIB) dostává dvě minuty za podražení.
39:20
V útoku Plzeň a ve třetině ještě nějakou chvíli vydrží. Schwarz totiž podržel kotouč a bude se vhazovat.
39:00
Právě začala poslední minuta druhé třetiny dnešního duelu.
38:29
Václav Pletka po souboji s obráncem padl v brankovišti a hra je přerušena. Píská se právě jeho postavení v brankovišti.
38:05
Ulrychovo nahození hodně nebezpečně tečoval Pospíšil. Puk ale zamířil několik centimetrů vedle branky.
37:32
Plzeň poslala na unavené Liberečany to nejlepší, co má a dlouho z toho těžila. Zastavuje to až svou lapačkou Schwarz.
37:06
Na vhazování si ale ještě musíme počkat. Liberecká lavička si totiž bere oddechový čas.
37:06
Ne zrovna povedená rozehrávka Liberce končí až za Mazancem. Hra se tak stěhuje zpět do jeho pásma.
35:57
Slušná šance libereckého mužstva. Tomáš Pospíšil ale bekhendem nedokázal přesně zamířit a mazance tak nepřekonal.
35:05
Martin Straka dělal potíže liberecké obraně. Derner si sním ale nakonec poradil a osvobodil své mužstvo.
34:20
Trochu "nijaká" pasáž duelu. Hraje se hlavně ve středním pásmu a ani jednomu z týmů se nedaří vypracovat si nějakou lepší akci.
33:46
Hodně ošemetná situace před Schwarzem. Ten si ale před dotírajícími hráči přední tyč pohlídal.
33:20
Po inkasované brance se plzeňští hráči pokusili o několik úniků, avšak vždy ztroskotali.
32:40
Už se schylovalo k přečíslení, ovšem Petr Kica lehce pozapomněl kotouč. Jeho následná přihrávka pak nenašla nikoho ze spoluhráčů.
32:02
Bílým Tygrům vrací vedení velmi stylově RADEK DUDA. Ten se v přesilovce odhodlal ke střele z velmi ostrého úhlu, ale trefil přesně mezírku u bližší tyče. Zkompletoval tak hattrick a poslal svůj tým zpět do vedení. Asistence: Petr Nedvěd.
30:49
Další přesilovka domácího celku. Vojtěch Mozík (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
29:53
Radek Duda je zpět na ledě a pokračovat se tak bude v pěti na obou stranách.
29:40
A hosté pokračují v aktivní hře. Teď navíc podpořeni zkrácenou přesilovkou.
29:03
Plzeň právě vstřelila branku!
Ale vyrovnáno skutečně je. JIŘÍ HANZLÍK se dostal do útočného pásma a chtěl vracet napříč pásmem Kovářovi. Jeho přihrávka se k němu ale odrazila zpět a s dezorientovaným Schwarzem neměl problém. Asistence: Jan Kovář a Ondřej Kratěna.
28:20
Hra čtyř na čtyři zatím jasně vyhovuje hostům. A nebýt Marka Schwarze v bráně Liberce, už by zřejmě bylo vyrovnáno.
27:50
Přestože v rohu leží domácí Moravec a na střídačku mu musí pomoci maséři, vylučuje se právě na straně Tygrů. Radek Duda (LIB) dostává dvě minuty za podražení.
27:40
Liberec prohrál vhazování a stále se nedostal z vlastní třetiny.
27:13
Další přesilová hra pro domácí Bílé Tygry. Tomáš Slovák (PLZ) dostává dvouminutový trest za podražení.
26:33
I nadále se pokračuje bez výraznějších momentů. Lehce navrch ale stále má hostující celek.
25:45
Plzeň nadále pokračuje s mírnou převahou nad Libercem. Do žádných větších šancí se ale nedostává.
25:06
Plzeň zvládla toto oslabení na výbornou a je znovu s pěti bruslaři na ledové ploše.
24:41
Po Kratěnově teči končí puk na liberecké střídačce. Vhazuje se po levici Mazance.
24:00
První polovina přesilové hry Tygrům příliš nevyšla. V pásmu se moc dlouho neudrželi a pokud, tak se museli vypořádat s napadáním od bránících.
23:06
V přesilovce si zahrají i Tygři. Patrik Petruška (PLZ) dostává dvě minuty za faul kolenem.
22:16
Nedáš, dostaneš. Následná akce západočeského týmu totiž končí brankou. Straka poslal zpoza branky kotouč do ohně a přesně našel hokejku VÁCLAVA PLETKY. Ten bez potíží skóroval. Asistence: Martin Straka a Nicholas Johnson.
22:02
Ohromná šance domácích. Tomáš Bulík ujížděl zcela osamocen na branku, avšak situaci vyřešil nejhůře, jak mohl. Mazance jednoduše trefil do betonu, přičemž on s ním nemusel ani hnout.
21:20
Plzeňský tlak přináší ovoce v podobě přesilové hry. Tomáš Pospíšil (LIB) dostává dvě minuty za sekání.
20:45
Aktivnější je v samém začátku třetiny Plzeň. St. Pierrova střela ale končí po teči v ochranné síti.
20:20
Strakovo nahození Schwarz před dojíždějícími protihráči drží pod lapačkou.
20:01
První třetina dnešního klání je u konce. A skončila celkem překvapivě. Lepším týmem byl totiž v krizi hrající Liberec, který vsítil tři branky. Plzeň kontrovala jen jednou a do druhé třetiny se tak půjde za stavu 3:1.
20:00
19:35
Zdá se, že poslední vteřiny třetiny bude kotouč trávit v plzeňském pásmu.
19:13
Odražený kotouč skončil na hokejce Šticha, jenž okamžitě pálil. Jeho tvrdou střelu Mazanec zlikvidoval.
19:00
Právě začala poslední minuta první třetiny.
18:25
Viditelně unavená pětice hostů vyhazuje přes všechny čáry.
17:40
Teď zase útočí Plzeň. Balej se ale v kličkách umotal.
16:48
Liberečtí se zmocnili kotouče a Nedvědova formace uzamkla Plzeň ve vlastním pásmu.
16:14
Plzeňští dosáhli další branky, tato už ale uznána nebude. Rozhodčí okamžitě rozpažuje a signalizuje postavení útočícího hráče v brankovišti. Stále tak platí stav 3:1.
15:20
Západočeši se ale do třetiny rychle vrací. Kombinují ale hlavně v rozích.
14:40
Po liberecké brance se hra stěhuje do jeho pásma. Avšak Liberec Plzeň rychle o kotouč obírá.
13:23
Hostující lavička na nastalou situaci reaguje výměnou v brance. Svobodu nahrazuje Marek Mazanec.
13:23
První třetina rozhodně nenudí a Tygři se znovu dostávají na dvě branky. Nedvěd zavezl kotouč za branku a přihrál na přední tyč. Dušek ještě kotouč netrefil, nikoli už RADEK DUDA. Ten poslal puk do pravého horního rohu. Asistence: Petr Nedvěd a Petr Ulrych.
12:22
Rozruch teď na brankovišti nadělal Kašpařík. Do Schwarze párkrát sekl po odpískání, což se nelíbilo bránícím hráčům. Vše se obejde bez trestů.
12:15
Po zásahu Marka Schwarze následuje vhazování po jeho levici. Ještě před tím ale komerční přestávka.
12:02
A mohlo být už i vyrovnáno. Trochu neohrabaně si před vlastní brankou počínal Derner a málem do ní kotouč poslal.
11:03
Po poradě u videa je branka uznána. Straka nahazoval kotouč od levého mantinelu a trefil do nohy najíždějícího NICOLASE JOHNSONA, který tak snižuje na rozdíl jedné branky. Asistence: Martin Straka a Milan Gulaš.
11:03
Vypadá to, že máme sníženo. Hosté kotouč do branky jednoznačně dostali, rozhodčí ale míří k videu. Zřejmě kvůli zásahu bruslí.
10:07
Přesilová hra je využita. Štichovu střelu vyrazil Svoboda za branku. Odtud poslal kotouč zpět TOMÁŠ POSPÍŠIL. Svoboda si ale jeho přihrávku srazil do vlastní branky. Asistence: David Štich a Adam Jánošík.
09:33
Teď bylo domácím pořádně horko. St. Pierre zavezl kotouč do útočného pásma a poslal ho na Pletku. Už se zdálo, že Bárta ho pokryl, ovšem hostující útočník se ke střele dostal. Schwarz musel hodně natahovat beton.
08:49
Kotouč končí po zásahu Martina Čakajíka mimo hrazení. Hra se tak stěhuje do středního pásma.
08:41
První přesilovku si zahrají také Tygři. Pavel Kašpařík (PLZ) dostává dvě minuty za podražení.
08:07
Další střelecký pokus Kováře. Schwarz tentokrát vyráží až nad tvrzené sklo.
07:47
Skvělým švihem lapačkou se předvedl Marek Schwarz, který zastavil hostujícího Kováře. Ještě než se bude vhazovat, čeká nás komerční pauza.
06:58
Čakajíkův pokus o vyslání Nedvěda do úniku úspěchem nekončí. Domácí kapitán kotouč pouze tečoval, aby zabránil icingu.
06:26
Zatím máme možnost sledovat opravdu skvělý hokej. Oba celky se nebojí útočit, ani aktivně napadat bránící hráče.
06:00
Čtvrtá formace Tygrů se ocitla pod menším tlakem. Nakonec jej ale zažehnala a míří střídat.
05:20
U kotouče je nyní častěji hostující Plzeň. Avšak Liberečtí aktivním napadáním zabraňují kvalitní rozehrávce.
04:36
Po souboji u mantinelu se ztratil kotouč a hra se přerušuje. Puk nakonec z výstroje vyklepal Michal Bulíř.
04:08
Poslední vteřiny ale patří Plzni. Její útočné snažení končí střelou Havíře, jenž od modré vyzkoušel Schwarze.
03:40
Liberečtí zahájili zápas velmi aktivně a drží Plzeň pod zámkem v jejím pásmu.
02:58
První lepší šance hostů. Strakova střela z mezikruží ale branku nezasáhla.
02:35
Krátce po konci oslabení se Tygři dostávají do vedení. Galamboš našel zpoza branky RADKA DUDU, který ukázal opravdu hodně pevné nervy. Svobodu si položil na led a kličkou do bekhendu ho překonal. Asistence: Peter Galamboš.
02:18
Duda zpět na ledě. Pokračuje se tak v pěti na obou stranách.
01:44
Liberec toto oslabení zvládá na výbornou. Plzeň zatím ani jednou nevystřelila na branku.
01:05
Plzni přesilovka zatím moc nevychází. Naopak hrozba přišla na druhé straně. Avšak Bulík z úhlu Svobodu nepřekvapil.
00:18
Hned zkraje tu máme první vyloučení. Radek Duda (LIB) dostává dvě minuty za hákování.
00:01
Dozněla už i státní hymna a zahajovací formace se rovnají na kruhu pro vhazování. Za pár okamžiků zápas začne.
Oba celky už se pomalu trousí z kabin na led.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vošvrda) - Čakajík, Jánošík, Výtisk, Moravec, Derner, Ulrych, Štich - Bárta, Dušek, Bulík, Víšek, Pospíšil, Galamboš, Filippi, T. Urban, Kica, Duda, Vantuch, Bulíř, Nedvěd.

HC Škoda Plzeň: Svoboda (Mazanec) - Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Havíř, Slovák, Mozík - Balej, Kratěna, Vlasák, Straka, Kašpařík, Lev, Kovář, Hollweg, Havlíček, Gulaš, Petruška, Johnson, Boháč, Pletka.

Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bádal, Pouzar..
Po hodně hektických hodinách pro Českou republiku se v neděli znovu přesuneme k hokejové extralize. V tomto případě do Liberce, který přivítá Plzeň.

Liberec neprožívá vůbec dobrou sezonu a na jeho lavičce nalezneme v současné chvíli už třetího hlavního trenéra. Tím se před pár dny stal Pavel Hynek. Za sebou už má první zápas a jeho svěřenci ho zvládli na výbornou, přímého konkurenta z Chomutova porazili 6:3. Zásadní vliv na to měl také Tomáš Pospíšil, jenž se po zranění vrátil hattrickem.

Plzeň se letos může na všechny dívat z patra. Dlouhé týdny se totiž drží na samém čele extraligové tabulky a směřuje za dalším triumfem v dlouhodobé části sezony. I proto jsou předzápasové karty rozdány dost jasně, skutečnost ale může být jiná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.