Liberec - Slavia | ONLINE | 28.12.2012 18:30 | Tipsport Extraliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Konec zápasu.
65:00
Slavia právě vstřelila branku!
JAROSLAV BEDNÁŘ proměnil jako jediný samostatný nájezd a zajistil pražskému celku bod navíc.
Tomáš Filippi (LIB) netrefil branku, Slavia vítězí.
Vladimír Sobotka (SLA) neuspěl, mířil mezi betony. Ale Vošvrda si mezírku pohlídal.
Petr Nedvěd (LIB) si na Kopřivu svoji typickou střelou nepřišel.
Jaroslav Bednář (SLA) svůj nájezd proměnil. Střelou švihem trefil přesně k tyči.
Radek Duda (LIB) jel jako první. A neuspěl, Kopřivu nevymíchal.
Samostatné nájezdy začínají.
Hosté mohli v prodloužení získat bonusový bod, leč v zakončení několikrát selhali. O vítězi nakonec rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:39
Bortňák poté zahrozil před Kopřivou. Ale spoluhráčovu střelu tečoval nepřesně.
63:57
Další šance Pražanů! Hosté už mají v koncovce velkou smůlu. Na Tomicu se smála takřka prázdná brána, ale kotouč v ní neskončil. Vošvrda ve spolupráci s Filippim nebezpečí zažehnal.
62:49
Roman Vlach ztratil puk, z čehož mohli těžit soupeř. Bednář se na kruhu neukvapil, ještě nabil na modrou čáru Kempnému. Ten se prezentoval tvrdým příklepem, při kterém ovšem zlomil hůl.
61:55
Víšek se prodral středem hřiště a nahodil kotouč do pásma. Jinak se ale modrobílí nikam neženou.
60:22
Neuvěřitelný zákrok Vošvrdy! Slavia mohla rozhodnout, ale po Kadlecově pasu Bednář neuspěl. Hostující ostrostřelec byl úplně sám před brankou, jenže radost mu zkazil domácí gólman. Stihl na poslední chvíli reagovat a zakročit.
60:01
Začalo prodloužení.
Po šedesáti minutách neznáme vítěze. Slušně zaplněné hlediště navíc stále čeká na první branku vyrovnaného střetnutí. Po krátké přestávce přijde na řadu nastavený čas.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:50
Deset vteřin do konce. Kolářík má puk v moci a vyhlíží volné spoluhráče, na řadu přijde prodloužení.
58:50
Černá pryž se přesunula za Vošvrdovu branku, kde jej na své čepele získali domácí. Přechod do útočného pásma se jim ovšem nezdařil.
58:01
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Na okamžik se do útočného pásma nasunuli Bílí Tygři, ale zatím nevystřelili. Puk klouže podél mantinelu.
56:15
Nechybělo mnoho, aby Jaroslav Bednář zajistil Pražanům těsný náskok! Zrychlil ve středu hřiště a přes obránce švihem tvrdě vypálil. Jeho pokusu chyběla pouze přesnost, kotouč těsně minul levou tyčku.
55:32
U Kopřivy dotírali dva protihráči. Hostující gólman nic neriskoval a kotouč přikryl lapačkou, buly u jeho branky.
54:34
Alinč se vydal na útočný výlet. Jeho následná střela byla ale zblokovaná, Vošvrda si může na čas oddechnout. Slavia je však častěji u puku.
53:22
Puk škrtl o ochrannou síť, hra je přerušena. Zápas začíná ztrácet náboj, týmy se snaží hrát opatrněji. Stav je stále bezbrankový, každá chyba může rozhodnout.
52:17
Otěže zápasu nyní na čas přebrali hosté. Soupeř raději odpálil puk na zakázané uvolnění.
51:40
Úspěšný zákrok libereckého gólmana. V šanci se zjevil Sobotka, na kruhu však příliš času neměl. Pouze převzal přihrávku a vypálil, Vošvrda si povyjel a puk chytil.
50:20
Liberec nyní zabrzdil icing. Po delší době se hráči přesouvají na vhazování k Vošvrdovi.
49:14
Slavia hraje v pěti. V závěru domácí přesilovky na sebe ještě znovu upozornil Filippi, i tentokrát byl úspěšnější Kopřiva. Kotouč tentokrát vytěsnil betonem.
47:59
Chrániče gólmana Kopřivy pohltily další kotouč. Na pravé straně napřáhl Filippi, jistý gólman zastavil černou pryž na hrudi a raději přerušil hru.
47:13
Opět se vylučuje, u trestoměřičů už odpočívá Kolařík. Na brankovišti se pustil do souboje s Urbanem, útočník Bílých Tygrů se skácel k zemi a sudí s vyloučením neváhal – přesilovka Bílých Tygrů.
45:47
Na opačné straně ledového kolbiště zasahoval také Kopřiva. Jánošík nahazoval kotouč z dálky a brankář měl z části zakrytý výhled. Zakročil však bezchybně.
44:16
Ihned po vhazování před severočeskou tvrzí pálil příklepem Kolařík. Brankář se pouze ohlédl, dělovka hostujícího zadáka minula levou tyč zhruba o metr.
43:59
Dnešnímu utkání přihlíží 6 181 diváků.
43:48
Na ledě už je také Nedvěd, oba týmy hrají v plném počtu.
42:21
Roman Vlach ve vlastním pásmu laxně přišel o puk, z čehož těžil Růžička. Snažil se rychle obkroužit libereckou klec a zasunout puk podél pravé tyče, ovšem neuspěl. Obránce mu včas zamezil v zakončení.
41:47
Počet sil na ledě se vyrovná. Za katr totiž putuje také Nedvěd. Domácí kapitán prolétl kolem mantinelu a sekl atakujícího Kolaříka.
40:59
Jan Dresler míří na trestnou lavici za sekání. Zkraje závěrečného dějství mají domácí k dispozici hru v přesile.
40:01
Začala třetí třetina.
Stále jsme neviděli jediný gól, ovšem zápas rozhodně nenudí. Oba celky se prezentují útočnou hrou, ale brankáři jsou zatím bezchybní. Zneškodnili i několik velkých brankových příležitostí.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:23
Ani hosté svoji výhodu jednoho muže v poli nezužitkovali, pokračuje se v pěti na obou stranách.
38:45
Bednář získal volný kotouč a švihem bez váhání vypálil. Ale Vošvrda byl připraven, puk odrazil ramenem a spoluhráči jej vzápětí úspěšným vyhozením osvobodili.
37:22
Liberecká aktivita bude na čas utlumena, Severočeši jdou do čtyř. Vantuch dostal menší trest za krosček.
37:02
Hosté jsou pod tlakem, na což reagují oddechovým časem.
36:44
Slavia v pěti. Růžičkovi svěřenci se ubránili pouze s velkou dávkou štěstí, soupeř totiž sehrál přesilovou hru ukázkově.
36:27
Nádherná akce domácích, které chyběla pouze gólová příchuť. Nedvěd našel na levém kruhu Pospíšila, jenž z první posunul kotouč na Dudu. Ten stál sám u brankoviště, úvodní trefu duelu však odmítl. Střela mu nesedla a minul.
35:19
Bílí Tygři svírají svého soka. Nedvěd rozdal z pravé strany několik přihrávek, k prudší střele se odhodlal až Pospíšil od modré čáry. Kopřivovi přistál puk na hrudi.
34:42
Vyloučení na straně Slavie. Dvě minuty si na trestné lavici posedí Pavel Kolařík – nedovolené bránění.
33:40
Z dlouhého souboje u hrazení nakonec vyšli úspěšněji červenobílí, kterým však pokus o rychlý útok nevyšel. Puk vzápětí ztratili uprostřed hřiště.
31:31
Bárta krouží po ledové ploše, Tygři jsou kompletní.
31:24
V závěru přesilové hry málem hosté udeřili. Kempného dělovku vytěsnil Vošvrda jen před sebe, dorážku Vrdlovce následně znovu zneškodnil přesouvající se gólman.
30:18
Bednářovi na modré čáře kotouč uskočil do střední třetiny. Nedvěd jej poté poslal až ke Kopřivovi a liberecká čtveřice může vystřídat.
29:30
Trest pro domácího Bártu, jenž dostal dvě minuty za vysokou hůl.
28:26
Sobotka přebruslil u hrazení Kajínka a následně si vyměnil puk s Bednářem. Ale oba borci posléze kotouč ztratili.
26:34
Hra se přelévá z jedné strany na druhou a tempo diktují převážně Pražané. Po souboji v neutrálním pásmu teď skončila černá pryž mezi diváky, po komerční přestávce se bude vhazovat ve středovém kruhu.
24:54
Na hokejky útočníků se začíná lepit smůla. Skóre mohli otevřít hosté, ale opět selhali. Tomica přihrál v přečíslení Bednářovi, jemuž ale střela z kruhu nesedla. Kotouč ani nemířil mezi tři tyče.
23:28
Také Vošvrda se vzápětí ocitl pod sprškou střel. Tu poslední vyslal od mantinelu čiperný Poletín, puk nakonec skončil v brankářově lapačce.
21:13
Miroslav Kopřiva nyní parádně zakročil proti ráně Pospíšila. Liberecký útočník měl na pravé straně hodně času i prostoru, puk si srovnal a vypálil. Ovšem radost mu zkazil brankářův beton, který gólman Slavie na poslední chvíli přitiskl k tyčce.
20:29
Domácí dohrávali početní převahu, ale Kopřiva si na první zákrok musí ještě počkat. Hosté hrají v plném počtu.
20:01
Začala druhá třetina.
Dvacet minut je minulostí. K vidění je pohledný hokej, v němž si více příležitostí vytvořili hosté. Brankář Vošvrda však zatím drží čisté konto.
20:00
První třetina skončila.
19:57
Tři vteřiny před koncem úvodního dějství mohlo být v libereckém táboře veselo. Víšek si udělal před brankovištěm prostor, na jeho čepeli přistála Dudova nabídka a Kopřiva se měl co ohánět. Protihráčovu teč však nakonec zastavil.
19:13
Nedvěd tvrdou ranou prověřil brankářovu pozornost! Vřítil se do pásma a z kruhu vypálil, Kopřivovi nadělal kotouč mířící do horní poloviny branky problémy.
18:28
Dvě minuty za sekání pro hostujícího Micku. Liberec hraje přesilovku.
17:57
Icing Bílých Tygrů. Vošvrda vyhodil kotouč obloučkem přes celé hřiště, puk nenašel adresáta a skončil až za Kopřivou.
16:33
Nedvěd je na ledě, modrobílí hrají v plném počtu. Soupeři se přesilovka nepovedla, hosté ani pořádně nevystřelili na branku.
16:00
Liberec se brání na výbornou. Duda s Víškem nyní našetřili čas s pukem daleko od vlastní brány.
14:59
Hosté drželi pásmo, ale zatím nevystřelili. Vošvrda raději přikryl kotouč po zblokované střele, hráči se rovnají na vhazování u jeho klece.
14:32
Početní převaha pro Růžičkův soubor. Dvě minuty obdržel Nedvěd, provinil se hákováním.
13:18
Hra je přerušena pro hostující ofsajd. Zápas dostal tempo, slušně zaplněná Tipsport arena si v posledních minutách přišla na své.
11:49
Nadějná příležitost také na druhé straně. Duda ideálně načasoval přihrávku na Bulíře, jenž ze spodní části kruhu ihned přesměroval puk na branku. Kopřiva pohotově zakročil.
11:12
O chvilku později to před brankou Bílých Tygrů opět hořelo. V přečíslení libereckých řad oslovil Sobotka spoluhráče Tomicu. Ovšem ten slibnou příležitostí pohrdl, vypálil jen do zadního mantinelu.
10:07
Vošvrda nyní podržel svůj tým. Na modré čáře zamíchal kotoučem Kadlec, nakonec jej nabídl na teč Poletínovi. Liberecký muž s maskou dokázal na změnu směru puku včas reagovat.
09:39
Pražané jsou aktivnější, domácím se v tísni nepovedla rozehrávka – zakázané uvolnění.
08:10
Červenobílí se nebojácně tlačí do zakončení. Až k brance se protáhl Micka, jenže spoluhráčova přihrávka na jeho čepel nedoputovala.
07:34
Výtisk za vlastní brankou trošku zazmatkoval. Puk příliš podebral a černá pryž nakonec skončila v ochranné síti. Buly po Vošvrdově levici.
06:34
Hraje se dlouho bez přerušení, příliš atraktivní hokej však k vidění není. Oba gólmani jsou bez práce, převládá boj o střed hřiště.
04:57
Hosté hrají v plném počtu, oslabení přečkali bez úhony. Přestože v jeho závěru ještě dotíral u Kopřivy útočník Bárta. Brankář ve spolupráci s obránci nebezpečí zažehnal.
04:28
Jinak se ale domácím v přesilovce nedaří. Protivník se už několikrát osvobodil.
03:20
Kopřiva má za sebou první těžší zákrok. Duda oslovil svým pasem Nedvěda, jenž se do kotouče opřel příklepem z první. Ale mířil doprostřed branky.
02:56
Bílí Tygři si zahrají první přesilovku. Za hákování je potrestán Stránský.
02:29
Velká šance Slavie! Jelínek se jako nůž máslem protáhl libereckou obranou, z těsné blízkosti si ovšem na Vošvrdu nepřišel. K dorážce se poté dral také Růžička, ale ani on ležícího brankáře nepokořil.
01:46
Pražané jsou zatím častěji u puku, Liberec pouze napadá. Soupeřovu rozehrávku nyní vystihl Urban, přihrávku srazil za mantinel a bude se vhazovat ve středním pásmu.
00:36
Hosté se jako první nastěhovali do útočného pásma. Skákavého puku se na kruhu zmocnil Bednář, vystřelil však pouze do obránce Šticha.
00:01
Utkání právě začalo.
Nedvěd proti Sobotkovi na úvodní vhazování.
Do liberecké svatyně se nakonec staví Tomáš Vošvrda, hostující klec bude hájit Kopřiva. Stadionem nyní zní státní hymna.
Úvodní sestavy:

Bílí Tygři Liberec: Vošvrda (Pinc) – Čakajík, Jánošík, Vitásek, Výtisk, Havíř, Kajínek, Štich – Bárta, Víšek, Pospíšil, Galamboš, R. Vlach, Filippi, J. Vlach, T. Urban, Duda, Vantuch, Bulíř, Bortňák, Nedvěd "C".

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) – Kempný, Dresler, Kadlec "C", Kuboš, Kučný, Holub, Kolařík – Tomica, Vrdlovec, Bednář, Klhůfek, Jelínek, Krenželok, Poletín, Micka, Sobotka, Alinč, Sklenář, V. Růžička ml., Stránský.

Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda – Kis, Rozlílek.
Oba celky mají v letošní sezoně za sebou jedno vzájemné střetnutí. V říjnu se pod Ještědem radovali hosté, svěřenci Vladimíra Růžičky si se soupeřem poradili poměrem 6:4.
Severočeši v posledních pěti zápasech bodovali, větší tabulkový vzestup však zatím nezaznamenali. Krčí se na předposlední příčce. Červenobílí jsou sedmí, pražský klub má za sebou šňůru zápasů na domácím kluzišti. Ve svém chrámu prohrála Slavia z pěti zápasů pouze jednou.
Příjemný páteční podvečer z Liberce, kde se dnes v rámci čtyřiatřicátého kola utkají Bílí Tygři s pražskou Slavií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.


Články odjinud