Je hotovo. RENÉ BOURQUE zvyšuje na 4:1. Asistence: B. Gionta, J. Gorges.
Voráčkova střela letěla vedle branky.
58:30
Canadiens kontrolují hru, vítězství už jim v dnešním zápase nic nesebere.
44:32
Česká stopa zasáhla do dějin tohoto zápasu! TOMÁŠ PLEKANEC potvrdil, že se mu zatím letos daří a opět vrací Montrealu náskok dvou branek. Asistence: R. Bourque.
40:01
40:00
33:56
Philadelphia právě vstřelila branku!
V Montrealu je sníženo. Do černého se trefil DANNY BRIERE. Asistence: Jakub Voráček.
21:15
Skvělý vstup domácích do druhé třetiny! Pouhých pětasedmdesát vteřin od jejího začátku se totiž trefuje DAVID DESHARNAIS. Asistence: Max Pacioretty.
20:01
20:00
08:53
Canadiens jdou do vedení! Trefil se BRENDAN GALLAGHER. Asistence: Max Pacioretty a Raphael Diaz.
00:01
Canadiens vyhráli poslední dvě utkání a směle si brousí zuby na prvenství v Severovýchodní divizi. Po loňském propadáku si navíc tým Michela Therriena může libovat i nad formou hráčů, kterým se loni prakticky nedařilo. Vítězství 1:0 po prodloužení s Floridou zařídil jednatřicetiletý René Bourque - hráč, který letos po třinácti zápasech má na svém kontě již osm bodů, tedy takovou porci, jíž se mohl pyšnit loni až po osmatřiceti zápasech.

Bourque ale není jediným hráčem, ze kterého fanoušci týmu z frankofonního města mohou mít radost. Ještě větší poklad se totiž skrývá v teprve devatenáctiletém útočníkovi Alexi Galchenyukovi, jenž má po třinácti zápasech na svém kontě rovněž osm bodů a společně se spoluhráčem Brendanem Gallagherem se řadí k nejlepším nováčkům sezony. Proti Panthers to byl navíc on, kdo výbornou prací jdoucí ruku v ruce s mladickou drzostí připravil vítěznou branku. "To je přesně ten důvod, proč s ním hraji, i když je mu jen devatenáct let. Je ohromně talentovaný," pochválil pak svého kolegu Bourque pro Montreal Gazette.

"Je to součást procesu, kdy se hráč vyvíjí," řekl pro stejný deník Michel Therrien, který mladíkovi dal v prodloužení překvapivě dost prostoru. "Prokázal, že je velmi silný na puku a nic nevzdává. Svědčí o tom už jen to, že dokázal obejít tak dobrého obránce, jakým je Dmitrij Kulikov."

Flyers včera v noci přicestovali do New Jersey a měli katastrofální vstup do utkání. Již po čtyřiceti vteřinách totiž prohrávali po trefě Zajace. Ještě do konce první třetiny se ale dokázali vzchopit a třetimi góly v rozmezí tří minut otočit vývoj utkání. Na lídra Východní konference to ale nestačilo - Devils za výrazného přispění Patrika Eliáše dovedli utkání k vítězství 5:3.

Nepříliš šťastné utkání prožil hlavně kapitán Claude Giroux. Tomu se v poslední době vůbec nedaří, ve třinácti zápasech vstřelil jen jednu branku a v New Jersey jej od druhého zásahu zastavila tyčka. Avšak jemu, stejně jako celé Philadelphii, zasvitla jiskřička naděje. Scott Hartnell, jenž se loni stal s 37 góly nejlepším střelcem týmu, se v pátek poprvé od zlomení nohy 22. ledna objevil na ledě a v dohledné době by již mohl naskočit do zápasového tempa. Loni se s ním Flyers stali druhým nejofenzivnějším týmem celé ligy, když jim patřil průměr 3,17 gólu na zápas. Letos, kdy Hartnell naskočil jen ke třem zápasům, jsou Flyers s 2,47 gólu na zápas až jednadvacátí.

Jak již bylo zmíněno, největší radost z Hartnellova návratu bude mít právě Giroux. Loni s ním totiž nastupoval v jedné lajně a za jeho vydatného přispění obsadil s třiadevadesáti body třetí místo v tabulce kanadského bodování.

Kromě Hartnella dnes Flyers budou postrádat i útočníka Shelleyho, obránce Meszárose a brankáře Leightona. Otazník visí nad startem obránce Timonena. Na domácí straně nenaskočí jen útočník Nokelainen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.