O celém utkání rozhodla druhá třetina, ve které dokázali hosté využív své šance. A hlavně díky střelecké potenci ostrosřelce Metallurgu Bumagina.
V poslední části se Novokuzněck snažil především bránit výsledek. Ale téměř celou dvacetiminutovku kontroloval. Až v samotném závěru stačili domácí snížit na rozdíl dvou branek, ale víc se jim nepodařilo. Novokuzněck si odváží cenné tři body za vítězství na ledě Novosibirsku.
60:00
59:27
Sibir právě vstřelil branku!
Kutuzovov najel podél levého mantinelu a přihrál na vzdálenější tyč, kde stál ARŤOM VOROŠILO, který se nemýlil. Asistence: Alexej Kopějkin, Alexandr Kutuzov.
59:21
Novosibirsk v posledním útoku.
59:03
Střílel obránce Grišin, Glass na místě.
58:46
Novokuzněck zřejmě již ubrání náskok, hraje ve třetině Sibiru.
58:02
Kulda střílel od modré. Střela byla zblokována.
57:41
Sibir se dostal na území Metallurgu.
57:12
Stále hosté v útočném pásmu soupeře, který však již hraje v plném počtu.
56:45
56:05
Robitaille se snažil z pravého mantinelu překonat domácího brankáře, ten chytá.
55:21
Střílel Kagarlickij z úhlu. Glass na místě.
55:10
Hosté v útočném pásmu.
54:45
Za držení vyloučen domácí hráč Megalinskij.
54:00
Metallurg v útočném pásmu.
53:13
Hned po buly propálil Lazušina JONAS ENLUND po přihrávce Lehtera. Asistence: Jori Lehtera.
53:14
Sannikov se dostával před Lazušina, ale i za pomoci obrany hostující brankáře chytá.
52:24
Ale parádní zákrok domácího brankáře.
52:15
Ujel jim Žafjarov, který jede na Glasse.
52:08
Sibir znovu v útočné třetině.
51:52
Ti až nyní vyhodili.
51:35
Další střela Kutuzov, domácí Sibir začíná tlačit Metallurg.
51:34
Který má další zákrok po Soloduchinově střele.
51:06
Ale nyní se probojoval do třetiny domácí kapitán Krivonožkin a vystrašil Lazušina.
50:30
Hosté již vyčkávají na své polovině a domácí Sibir se tam ztěžka dostává. Zakázané uvolnění Novosibirsku.
50:03
Sibir se na malou chvíli dostat do třetiny Novokuzněcku a ti měli napilno. Lazušin opět skvěle zasáhl.
49:25
Turukin v další příležitosti před brankou po přihrávce Nazarova.
49:12
48:58
A další rána Sopela od modré, ale ani dorážka Vyglazova nestačila na umístění a překonání Glasse.
48:41
Sopel se nyní snažil propálit Glasse, domácí v hluboké defenzivě.
48:20
Ale již jsou zpátky.
48:02
Po střele Arzamesceva, domácí vyhodili.
47:35
Hosté kombinují ve třetině Novosibirsku.
47:12
Za podražení dostane menší trest domácí hráč Enlund.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.
Komerční přestávka.
46:58
Ale znovu skvělý Lazušin před Vorošilovem.
46:42
Sibir stále tlačí hosty v jejich defenzivě.
46:34
V následujícím závaru před Lazušinem, však ani nadvakrát nepřekonal Lehterä skvělého hostujícího brankáře.
45:05
Také domácí zahrozili po levé straně bruslil Lehterä, který ovšem střílel vedle.
44:41
44:30
A domácí vyhazují.
43:51
Do dobré příležitosti se dostal Kagarlickij, ale zblízka Glasse nepřekonal.
43:21
Další rána od Bumagina, kterého však vychytal Glass.
43:01
Hosté v útočném pásmu soupeře. Zakončoval Megalinskij. Domácí brankář připraven.
42:41
Vyloučen domácí Kulda za sekání.
42:00
Stejný osud potkal domácí ofenziva.
41:34
Ale byli zastaveni hned na útočné modré čáře.
41:25
Hosté začínají vlastní útočnou akci od své branky.
41:00
Ovšem hostující obrana Metallurgu drží. A domácí k ničemu nepustil.
40:25
Domácí Sibir se již od začátku snaží s utkáním něco udělat, nastěhoval se před Lazušina.
40:01
40:00
38:54
A další velké šanci Černych, který mířil do tyče.
38:25
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
A znvou se prosadili hosté. ALEXANDR MERESKIN se proháčkoval až ke Glassovi a pádu ještě dokázal zasunout kotouč pod jeho betony. Asistence: Anton Lazarev.
37:51
Ve velké šanci domácí Enlund.
37:48
Také domácí zavřeli Metallurg.
36:56
A další branka do sítě Novosibirsku. Opět ALEXANDR BUMAGIN, který dostal přihrávku na mezikruží od Megalinskijeva. Asistence: Dmitrij Megalinskij.
36:28
Vytvářejí kombinanční kolotoč.
36:15
Hosté zavřeli domácí v jejich pásmu.
35:57
Vyloučen domácí hráč Stěpanov za sekání.
35:30
Také Lazušin měl práci po Enlundově střele.
35:04
Hostující ALEXANDR BUMAGIN vybruslil z rohu do mezikruží a nedal Glassovi šanci. Puk poslal přesně pod víko. Asistence: Randy Robitaille.
35:02
Novokuzněck znovu v tlaku.
34:47
Sibir zakládá další akci.
34:15
A další povedený zákrok lapačkou po šanci Vyglazova. Domácí propadají v obraně.
34:05
Na druhé straně se dostával do možnosti Jefimov s Mereskine, ale Glass na místě.
33:17
Ale domácí jim berou puk a Osipov útočí. Také byl zastaven.
33:00
Novokuzněck začíná od své branky.
32:21
Krivonožkin vyzkoušel od modré Lazušina, ten vyrazil puk nad branku.
32:08
K nečemu se hosté nedostali. Naopak domácí berou puk a jedou do protiútoku.
32:00
Hosté nyní jasně lepší, kombinují ve třetině Sibiru, který je však zkušeně nachává hrát po rozích.
31:02
Ale nedal nepřekonal Glassa, který již ležel na ledě. Nepřehodil mu beton.
31:02
Po faulu jede trestné střílení Kagarlickij proti Glassovi.
30:47
Od modré propálil prudkou střelou Glasse ZACHAR ARZAMASCEV. Asistence: Damir Žafjarov.
30:01
A další obrovská šance domácích Gračov ujížděl obraně a nahrál na druhou stranu na Kopějkina, kterého však ubránil hostující Metljuk.
28:56
A je vyrovnáno. Čvrtou přesilovku již dokázali domácí potrestat a ANDREJ STĚPANOV dotlačil puk do branky, po závaru před Lazušinovou brankou. Asistence: Vjačeslav Soloduchin.
28:23
A další střela Lehterä, a opět parádně Lazušin.
27:31
Hosté ve čtyřech.
27:28
Ve velké šanci opět Kulda, neprostřelil Lazušina.
27:19
A další vyloučený hráč hostů. Romanov dostal menší trest za faul kolenem.
27:05
Mejeskin založil v oslabení vlastní akci. Ale domácí jej zastavili.
26:31
Stále se nemohou usadit ve třetině Metallurgu, který skvěle bruslí.
26:00
Domácí ztratili puk.
25:48
Kulda střílel od modré po přihrávce Lehterä. Netrefil.
25:31
A vyloučen třetí hráč utkání a znovu hostující Grišin. Domácí si zahrají další přesilovku. Za podražení.
25:17
Novosibirsk zkouší proniknout do útočného pásma.
24:45
Ale ten se také osvobodil.
24:17
Ale nic z toho nebylo, naopak hosté se vrhli do útoku a drží Sibir v šachu.
21:08
Další vyloučení hostujícího hráče. Na trestnou lavici jde Bent Sopel za hákování.
20:50
Jefimov otevřel skore dnešního zápasu, po přihrávce Mereskina překonal Glasse ALEXEJ JEFIMOV. Asistence: Anton Lazarev, Alexandr Mereskin.
20:45
Ale také hosté se dostali ke Glassovi.
20:34
V první střele domácí hokejsté, Lazušin opět dobře zasáhl.
20:01
Začátek zápasu jasně patřil domácím, kteří si i díky přesilovce za čtyři minuty udrželi převahu až do 11. minuty, kdy soupeře téměř k ničemu nepustili. Ovšem ani sami si příliš šancí nevytvořili. A ostatní pozorný Lazušin chytil. Od zhruba patnácté minuty začali hosté vyrovnávat hru a také Novosibirsk uzavřeli několikrát v jejich třetině. Ale kromě střeli Bumagina, kterou Glass dobře vyděli si také nic nevytvořili. Proto je stav po první třetině stále 0:0.
20:00
19:13
Naopak domácí si vytvořili několik dobrých příležitostí. Lazušin podržel své ospalé spoluhráče.
18:50
Závěr jasně patří hostům z Novokuzněcka, ale výraznější příležitost si nevytvořili.
18:24
Obránci Metallurgu je však zastavili.
18:05
Ale nic z toho nevytěžili a sami šli do protiútoku.
17:48
Ale ti vyhodili. Ovšem znovu hosté.
17:30
Turukinova formace zavřela domácí v jejich třetině. Ti zatím pozorně brání.
17:21
Vybojovali pásmo soupeře.
17:14
Hosté znovu v útoku.
16:14
A první formace hostů potrápila Sibir, zakončoval Bumagin. Glass na místě.
16:00
Pomalu Novokuzněck vyrovnává hru.
15:48
Obranná hra hodně převládá, pouze Novosibirsk si vytvořil větší šanci.
15:25
Ale opět se z rohu od mantinelu nedostali, Novosibirsk výborně brání.
15:02
Hosté poprvé za delší dobu na území Sibiru.
14:15
Rána na Lazušina od Enlunda, Lazušin opět výborně.
14:00
To domácí raději nahodili puk a povedlo se.
13:45
Kagarlickij zakládal opětovný útok, ale byl zastaven již na modré.
13:19
Ten je z rohu nepustil.
13:00
A již jsou ve třetině Sibiru.
12:45
Domácí se snažili vysoko napadat, hosté ale rychle rozehráli.
12:03
A další velká šance Sibiru, Lazušin chytá.
11:58
Domácí jsou v této hracím čase výrazně lepší. A hosty téměř do ničeho nepouští.
11:37
Novokuzněck na chvíli v útočném pásmu, domácí Sibir je však z rohu nepustil.
10:43
10:25
Kagarlickij jim vzal puk a řítil se téměř sám na Glassa, domácí obránce ho tak tak dohnal a stížil zakončení.
10:20
Ale rychlý přístup Novokuzněcku jim dělá velké problémy.
08:47
Metallurg dobře brání, Sibir k ničemu nepouští.
07:45
Nebezpečně střílel Kutuzov. Skvělý Lazušin.
07:40
Znovu se Sibir rozestavil.
07:30
Hosté se osvobozují.
07:21
Sibir v tlaku, ale Lazušin vše zlikvidoval.
06:43
A první vyloučení rovnou za čtyři minuty, za vysokou hůl vyloučen hostující hráč Simon.
06:42
A Lazušin měl další práci. Domácí Novosibirsk je nebezpečnější a přímočařejší.
06:20
Ale dlouho se tam neohřáli. Nyní opět domácí.
06:05
Hosté zakládají útočnou akci.
05:43
Metallurg zkvalitnil defenzivní práci.
05:10
Lehtera zkusil po přejetí modré své štěstí. Lazušin chytá.
05:05
Ale opět domácí.
04:49
A Šumakov vybojoval puk, ovšem už ho hostující obrana odzbrojila.
04:20
V rohu Novokuzněcku bojuje Vorošilo.
03:48
Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.
03:00
Enlund se pokoušel zaskočit Lazužina, kterého však zastoupili obránci.
02:35
Domácí v útočné třetině.
02:05
I Glass si již sáhl na puk, vyzkoušel ho z modré Lazarev.
01:57
A první zákrok Lazužina po Fisenkově nahození.
01:30
Na ledové ploše jasně dominují obrany. Přechod přes střední pásmo je však rychlý.
01:00
Také už i Metallurg se vydal dopředu, ale též neuspěl.
00:24
Sibir založil první útok, ale hosté již mají puk na svých holích.
00:01

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Rjažinov) - Zajcev, Kulda, Alexejev, Kudroč, Safronov, Kutuzov, Kavarajev - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopějkin, Drugov, Sannikov - Fisenko, Soloduchin, Stěpanov - Šumakov, Osipov, Vorošilo - Gračov.

Metallurg Novokuzněck: Lazušin (Karejev) - Metljuk, Megalinskij, Romanov, Kuklov, Arzamascev, Sopel, Grišin - Kagarlickij, Robitaille, Bumagin - Lazarev, Mereskin, Jefimov - Černych, Vyglazov, Žafjarov - Turukin, Nazarov, Simon - Kurepanov.

Rozhodčí: Bělov, Sergejev - Černyšev, Koršak.
HK SIBIR NOVOSIBIRSK:
První tým východní konference KHL s dosavadními 29 body si udržuje výtečnou formu. Poslední dvě utkání doma vyhrál a nyní na jeho led míří tým, se kterým má výtečnou bilanci vzájemných zápasů. Novosibirsk vstoupil do nové sezóny velkolepě. Z devíti úvodních kláních nasbíral rovných dvacet bodů. Týmovou statistiku ovládají Lehtera (5+11) s Enlundem (2+8), ale také obránci nezůstávají pozadu Kudroč (5+5) a Kulda (6+2). Vynikající čísla tohoto top mužstva. Přesto zůstává jedno slabé místo. Tento útočně laděný soubor vynikajících hráčů logicky nehraje tolik dozadu. Z čeho je číslo 2,53 inkasovaných branek na utkání, což je na jeden z nejlepších týmů v celé soutěži poměrně dost.
METALLURG NOVOKUZNĚCK:
Hosté přijíždějí na Novosibirsk poměrně rozporuplné náladě. Sice se drží na slušné sedmé pozici se ziskem dvaceti bodů, ale v posledních devíti zápasech získali pouze osm bodů, což je na jistotu play-off hodně málo. Přesto se začíná družina Metallurgu pomalu bodově rozjíždět. Přišla v sobotu přesvědčivá výhra nad silným Magnitogorskem (4:1) a v podělí s Jekatěrinburgem alespoň bod (2:3náj.).
Elitní formace Novokuzněcku nasbírala dohromady již třicet kanadských bodů Bumagin (5+5), Robitaille (2+8) a Kagarlickij (2+8). Na ně se budou hosté nejvíce brankově spoléhat.
Čtvrtečním zápasem otevřenou týmy Novosibirsku a Novokuzněcku své šestnácté představení v letošník ročníku KHL. Oba týmy z východní konference svedou boj o důležité kontinentální body. Od začátku existence KHL spolu svedli nespočet hokejových soubojů, které nabídly spousty skvělých zážitků. V mistrovských utkáních odehrály čtrnáct ostrých střetnutí, v nichž domácí jasně dominují, protože jich přesně deset dokázali proměniv ve vítězství. Poslední duel spolu sehráli 9. srpna (přípravný zápas), ve kterém nakonec vyhrál Novosibirsk (5:3). Nenechte si ujít toto zajímavé měření sil, začínáme ve dvě hodiny odpoledne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.