Rozuzlení duelu přinesly až samostatné nájezdy, v těch se prosadil pouze Lehterä, který tak zajistil domácím o jeden bod více a to zcela zaslouženě. Novosibirsk byl celé utkání aktivnější a zasloužil si zvítězit.

Z mé strany je to prozatím vše a budu se těšit u dalších onlajn reportáží.
65:00
Hosté již nedokázali zareagovat, když si Glass pohlídal střelu mezi betony. Rozhodujícím nájezdem se tak stal ten předchozí, který skvěle proměnil JORI LEHTERA.
Jori Lehterä se rozjel a přesně zakončil a domácí vedou v nájezdech - 1:0.
Snaha zakončit střelou mezi betony, ale brankář domácích Glass byl proti - 0:0.
Kopějkin zkoušel kličku do forhendu, ale taktéž neuspěl - 0:0.
Bekhendová klička hráči Čechova nevyšla a my tak máme první neúspěšný pokus - 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení gól nepřineslo a tak budou následovat samostatné nájezdy, které určí vítěze tohoto duelu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:23
Výborné vypíchnutí puku a v zápětí postavení mimo hru Čechova.
63:40
Domácí vyhazují přes všechny čáry, Čechov se snaží o další útok.
63:07
Oddechový čas pro hosty.
63:07
Velká šance pro Čechov! Vyloučen je totiž domácí Kulda a to budou krušné minuty pro domácí obranu.
62:20
Rychlý protiútok Novosibirsku málem rozhodl, proti byl brankář Kasutin, který ramenem vyrazil střelu mimo.
60:40
Začalo pětiminutové prodloužení, do kterého vstoupili oba týmy velice aktivně.
60:01
Začalo prodloužení.
Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla. Na každé straně jsme viděli jednu branku a výsledek utkání po základní hrací době je tedy 2:2. Prodloužení začne za malý okamžik.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:59
Vteřinku před koncem střílel Osipov, ještě nás čeká jedno buly před bránou Čechova.
59:07
Glass si sáhl na kotouč, třetí třetina zřejmě rozhodnutí nepřinese.
57:41
Už to vypadalo, že půjde útočník Novosibirsku sám na brankáře, ale skvěle ho ubránil obránce a tak musel domácí hráč přihrávat a to akci dost zbrzdilo.
56:26
Blíží se závěr třetí třetiny a utkání se nám přiostřuje.
55:01
Velká šance domácích! Rychlá přihrávka před bránu našla najíždějícího útočníka, ten však puk poslal pouze do betonu brankáře Kasutina.
54:25
Hosté špatně střídali a domácí toho málem využili ke přečíslení, jenže obrana Čechova se rychle probudila a stihla zabránit hrozící katastrofě.
52:30
Překvapivě jsou to hosté, kteří mají nyní více ze hry.
50:15
Dobrá šance Čechova a nyní musíme pochválit brankáře Glasse, který se skvěle roztáhl na brankové čáře a drží domácí ve hře.
48:15
Domácí v dalším závaru před brankářem Kasutinem.
46:27
Sibir právě vstřelil branku!

Přesilová hra Novosibirsku je okamžitě využitá a domácí jsou zpět ve hře! Střela NIKITY ZAITSEVA od modré čáry proletěla vším co jí stálo v cestě a my tak máme srovnáno. Bez asistence.
46:12
Útěchou mu může být vybojovaná přesilová hra.
46:12
Lehterä si nádherně obhodil tři protihráče, ale v situaci proti brankáři již neměl sílu a ani čas na lepší zakončení. Nicméně předvedl krásnou hokejovou akci a zasloužil si potlesk domácího publika.
45:24
Hraje se velice rychlý hokej a šance střídá šanci. Novosibirsk však nyní uspěchal rozehrávku a tak se píská zakázané uvolnění.
44:06
Hosté jsou v plném počtu a okamžitě se vydali do útoku, hezky vystřelil s devítkou Hennessy, ale brankáře domácích nepřekvapil.
43:21
Velká šance domácích v početní výhodě nekončí brankou. Odkrytou bránu jeden z útočníků minul a tak se skóre nemění.
42:08
Domácí mají možnost odpovědět v přesilové hře.
41:44
Čechov právě vstřelil branku!

Domácí trpí v oslabení, již druhá branka Čechova přišla v početní výhodě a hosté tak otáčí vývoj utkání a dostávají se do vedení. Na výborném místě stál ALEXANDR KOROLJUK, který dorazil do prázdné brány střelu Dinara Chafizullina. Asistence: Dinar Chafizullin
40:25
Hned v úvodu třetí části se bude vylučovat. Na dvě minuty za hru vysokou holí si jde sednout domácí Alexejev.
40:01
Druhá třetina začala podobně jako ta první, tedy tlakem domácích. Jenže hosté si vybojovali přesilovku a tu ve 30. minutě využil Fahey a srovnal. Od té doby se hra více vyrovnala a Čechov tak může před závěrečnou třetinou pomýšlet na body z tohoto utkání.

Třetí třetina začne přibližně v 15:38.
40:00
39:30
Vypadá to, že tuto třetinu vyhrají hosté z Čechova.
38:57
Přesilová hra je u konce. Čechov ji dokázal ubránit i díky velké obětavosti ve vlastních řadách.
36:57
První akce přesilovky - Kutuzov dostal kotouč do volného prostoru, najel si do dobré pozice a vypálil. V bráně Čechova však čaruje Kasutin.
36:50
Dvě minuty za podražení pro Černova a další přesilová hra pro Novosibirsk.
36:05
Kudroč si hezky najel z druhé vlny a vypálil, jenže opět napálil puk pouze do hostujícího brankáře.
34:58
Gračov rychle vyvezl puk a vyzkoušel pozornost Kasutina.
34:50
Domácí vedou na střely 20:14, ale není jim to momentálně nic platné. Hraje se na góly a Čechov, přestože není aktivnějším týmem, dokázal srovnat.
33:20
Tlak domácích je nyní obohacen i o střelbu a tak je brankář Čechova v jednom kole.
31:57
Přesilová hra pro domácí, kteří se snaží rychle získat ztracené vedení zpět. Vyloučen Cullen.
29:48

Hostům se podařilo z ničeho nic přesilovku využít. Téměř celou přesilovou hru se hrálo ve středu hřiště nebo dokonce v obranném pásmu Čechova. Jenže jeden rychlý protiútok a přesná střela pod břevno vypálil BRIAN FAHEY a máme srovnáno. Asistence: Josh Hennessy, Alexander Korolyuk.
28:22
Bude se vylučovat na domácí straně, na dvě minuty za hákování odchází Lebeděv.
27:50
Krivonožkin vyzkoušel pozornost Kasutina dělovkou z pravé strany, brankář Čechova ztlumil puk na svém těle.
25:58
Icing Čechova a rozhodčí kontrolu nepotřebují. Hra tedy pokračuje dále za nezměněného stavu.
25:27
Hra stále pokračuje bez přerušení. Je velká šance, že při přerušení půjde rozhodčí předchozí šanci Čechova zkontrolovat.
24:12
Hosté již měli ruce nad hlavou a radovali se z vyrovnávající branky, puk však podle rozhodčích neskončil za brankovou čarou a velkou měrou se o to zasloužil brankář Glass, který se neskutečným způsobem roztáhl na brankové čáře a lapačkou zachytil puk, který již mířil do brány.
23:52
Autor jediné branky zápas Sannikov byl nehezky sundán u mantinelu, ale zvedá se a vypadá to, že bude v pořádku.
23:12
Vzrušení na straně Čechova, jeden z hráčů hostů se totiž dostal nedobrovolně na ledovou plochu, ale vyloučení se nekoná.
20:53
Domácí začali druhou třetinu podle očekávání. Tlak v přesilové hře však skončil pouze nastřelenou boční sítí.
20:01
První třetina přinesla velice hezký a svižný hokej, tomu určitě pomohla i přesilová hra 5 na 3 v úvodu zápasu, kterou Novosibirsk nevyužil. Celou úvodní třetinu však měli domácí více ze hry a dočkali se i odměny v podobě branky. V 17. minutě zápasu se k puku dostal Sannikov a mezi betony hostujícího brankáře poslal puk do sítě.

Uvidíme, co nám přinese druhá třetina, která začně přibližně ve 14:48.
20:00
19:49
Ještě se bude vylučovat a domácí si zřejmě přesilovku přenesou do druhé části. Vyloučen je Markov.
19:38
Dobré vypíchnutí puku a šance hostí v oslabení. Timkin šikovně vypíchl puk a provětral lapačku Glasse.
19:00
Ohlášená poslední minuta první třetiny. Krátkou přesilovku si zahrají domácí.
17:40
Přesilovka Čechova je u konce, na dvě minuty je vyloučen Korolyov, který se provinil sekáním.
17:03
Vyloučen domácí Nikitenko.
16:31

Domácí se nakonec dočkali a svůj tlak zúročili v úvodní branku zápasu. STĚPAN SANNIKOV se dostal k puku, který mu poslal Fisenko a mezi betony brankáře ho poslal do sítě. Asistence: Michail Fisenko
15:38
Kopějkin vybojoval puk v útočném pásmu a dostal se ke střele, kterou však pozorný Kasutin kryje. Poté vznikla před bránou Čechova mírná potyčka, kterou však rozhodčí rychle přerušili.
14:15
Kasutin opět v ohni střel a nebezpečných přihrávek před jeho bránou. V jeden moment se dokonce brankář Čechova ocitl mimo tři tyče, ale přihrávka z poza brány nenašla nikoho z domácích hokejistů a tak se Čechov opět ubránil.
13:16
Domácí publikum dalo hlasitě najevo, že Čechov byl v postavení mimo hru a rozhodčí odpískali.
12:09
Dvě přihrávky na slepo a obě naprosto přesné, hlavně druhá zadovka na volného hráče byla opravdu povedená, následná střela útočníka Novosibirsku však minula bránu.
11:13
Nepřesná rozehrávka Novosibirsku končí jako zakázané uvolnění a obrana hostů si tak může na chvilku vydechnout.
09:16
Další krásná akce domácích, střílenou přihrávku tečoval najíždějící útočník a ta jen tak tak neskončila za zády Kasutina. Mám dokonce pocit, že za Kasutinem zvonila tyč! Domácí mají velkou převahu.
08:02
To byla obrovská šance! Krivonožkin stál na správném místě a přesně na jeho čepel se odrazil puk, který vyrazil brankář Kasutin. Brankář Čechova ukázal výbornou rychlost a skvěle se přemístil ke druhé tyčce a betonem vyrazil puk, který již domácí fanoušci viděli v bráně.
07:36
Hezká střela od modré čáry, kterou Kasutin vyrazil do rohu kluziště.
05:52
Čechov i ve čtyřech napadal, získal tím sice nějaké vteřinky k dobru, ale málem chyběli hráči ve vlastní třetině. Přečíslení Novosibirsku 3 na 2 však brankou neskončilo.
04:20
Hosté již ve čtyřech.
04:03
První šance Novosibirsku ve dvojnásobné přesilovce brankou neskončila. Třináct vteřin chybí do návratu první vyloučeného.
03:45
Pozor! Další vyloučení hráče Čechova a zcela zasloužené! Na dvě minuty za sekání jde pykat Baďjukov.
03:03
Domácí zatlačili hosty do nepříjemného tlaku, ale nepodařilo se jim ani jednou vystřelit.
02:10
Soloduchin byl faulován a domácí si zahrají první přesilovou hru. Na dvě minuty si odpočine Sjelezňov.
00:29
Dobře vstoupili do utkání hostující hráči, kteří hned v prvním střídání zasypali Glasse střelbou.
00:01
Týmy již jsou na ledové ploše - poslechneme si ruskou hymnu a můžeme začít.

HK Sibir Novosibirsk: Glass (Gajdučenko) - Konstantin, Batyršin, Zajcev, Ignatovič, Karavajev, Kudroč, Kulda, Kuzutov, Safronov - Lehterä, Enlund, Krivonožkin - Kopějkin, Drugov, Osipov - Soloduchin, Nikitěnko, Stěpanov - Gračov, Fisenko, Sannikov - Lebedev

Viťaz Čechov: Kasutin (Saprykin) - Fahey, Chafizullin, Sjelezňov, Kudinov, Golovkov, Markov, Troščinskij - Hennessy, Baďjukov, Koroljuk - Timkin, Korolyov, Černov - Cullen, Dvurečenskij, Kuljomin - Sergejev, Gillies, Čisťjakov

Rozhodčí: Romasko, Nalivaiko - Matyusha, Pavlov.
Víťaz Čechov

Čechov je naopak v naprosto jiné pozici. Týmu se vůbec nedaří a stále čeká na první tříbodové vítězství. Na kontě má z šesti utkání pouze pět bodů a patří mu poslední pozice v západní konferenci. Čechov má za sebou sérii tří utkání na domácím ledě. Po prohře s Lev Praha (0:2), nestačil ani na Slovan Bratislava (0:3) a až v závěrečném domácím utkání uhrál alespoň bod za porážku 4:5 po prodloužení s CSKA Moskva.
HK Sibir Novosibirsk

Novosibirsku se v letošní sezóně daří, ze šesti utkání získat dvanáct bodů. V posledních třech utkáních se představil na ledě soupeřů a všechna utkání zvládl. Nejdříve vyhrál v Rize 1:2, poté v Doněcku 2:3 po prodloužení a nakonec v posledním vystoupení udolal i Spartak Moskva 3:5. Ve východní konferenci se Novosibirsk drží na výborné třetí příčce.
Krásný den, vítám Vás při sledování hokejové onlajn reportáže z nejsilnější evropské ligy světa KHL. V tomto zápase budeme sledovat počínání HK Sibir Novosibirsk a Viťazu Čechov.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.