Avangard Omsk 4:2 Viťaz Čechov (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 28. Kurjanov (Volkov), 36. Sjomin (Kosticyn, Pivcakin), 42. Nikitin (Frolov, Kosticyn), 57. Kosticyn (Frolov, Sjomin). – 6. Černov (Fahey, Panarin), 30. Hennessy (Markov, Koroljuk). Rozhodčí: Naumov, Ščenjov - Otmachov, Koposov. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 7560. Střely na branku: 33:18.

Avangard Omsk: Reizvik - Nikitin, Salmela, Piganovič, Pivcakin, Valentěnko, Pujacs, Kalašnikov - Kuparinen, Pěrežogin, Záborský - Sjomin (C), Frolov, Kosticyn - Kurjanov, Volkov, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Kalinin - Něstěrov.

Viťaz Čechov: Kasutin - Markov, Troščinskij (C), Fahey, Chafizullin, Sjelezňov, Markov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.

Ve třetí třetině už ve 42. minutě poslal poprvé do vedení domácí Nikitin, který propálil Kasutina - 3:2. Hráči Avangardu poté už kontrolovali zápas a soupeři nic závažného před vlastní brankou nedovolili. V závěru ještě v 57. minutě navýšil náskok Kosticyn po přečíslení hostující obrany. Stav utkání 4:2. Děkujeme za pozornost!
58:45
Obrana jej však zahnala do rohu, kde jej následně obral o kotouč Salmela.
58:35
Timkin se dostával po levé straně do útočné třetiny.
58:05
Kosticyn však bleskově napadal rozehrávku hostů.
57:35
Hosté už zřejmě rezignovali na zvrat v utkání a otálejí s rozehrávkou.
57:15
A domácí Ivanov vybojoval kotouč a posílá jej za branku Kasutina.
57:01
Hosté mají opět problémy s přechodem přes střední pásmo.
56:14
Avangard právě vstřelil branku!
Sjomin rychle přebruslil levou stranu a nahrál na najíždějícího Frolovova, který ještě celou akci vyšperkoval pasem na zadní tyč, kde do prázdné branky poslal domácí do dvoubrankového vedení SERGEJ KOSTICYN. Asistence: Alexandr Frolov, Dmitrij Sjomin.
56:07
Domácí však berou kotouč a jdou do přečíslení.
55:50
Hosté vybojovali útočné pásmo.
55:25
Znovu domácí natlačeni před Kasutinem, ale už puk sbírá Markov.
55:06
Kosticyn kombinuje ve středním pásmu a zakládá další ofenzivní akci svého týmu.
54:55
Domácí Salmela jej však odzbrojil ve vlastním pásmu.
54:35
Hostující Černov ztečoval kotouč a uniká po levé straně.
54:10
Stále domácí drží útočnou třetinu a sbírají cenné vteřiny.
53:35
Zakázané uvolnění hostů.
53:12
A velká šance Záborského, kterého nechala hostující obrana trestuhodně před svým brankářem. Kasutin drží své spoluhráče.
52:35
A další rána z hole střídajícího Kurjanova, který nenechal odpočinout hostujícího brankáře.
52:05
Nyní jde do předu domácí Kosticyn, který vyzkoušel Kasutina, ten vyráží.
51:34
To domácím stačí opět se přesouvají bránit přechod přes střed hrací plochy.
51:12
Domácí Valentnko nahazuje puk do třetiny Čechova.
50:28
Avangard však zásluhou Nikitina dostává hru opět ven z vlastní třetiny.
50:09
Timkin po delší době zabojoval a drží nahozený kotouč.
49:55
Domácí stále nepouští hráče Čechova přes střední pásmo.
49:38
Hosté chycení v postavení mimo hru. Koroljuk přejel příliš brzy.
49:02
A nahrál jej na modrou, kde si sjížděl Pivcakin a nebezpečně střílel na Kasutina, jeho ránu však hostující brankář srazil do sítě nad brankou.
48:37
Pěrvušin opět vybojoval kotouč pro domácí v útočné třetině.
48:05
Hosté se stále nemohou dostat k rozehrávce přes dobře presující hráče Avangardu.
47:45
Za brankou drží kotouč Sjomin. Nakonec výborný zákrok Kasutina, který byl natlačený u své levé tyče a kryje jeho pozdější střelu.
47:24
Domácí po delší době zabydleni v pásmu Čechova.
47:09
Ale jako první je u kotouče domácí Pivcakin, který jej posouvá zpátky do střední části.
46:55
Nyní to zkouší nahozením Hennessy.
46:32
Hráči Viťazu se nemůžou dostat do třetiny Avangardu.
46:12
Ale pouze odevzdal kotouč za branku soupeře.
45:55
A další zmařený útok hostujícího celku. Sjomin rozjíždí vlastní akci po levé straně.
45:15
Omsk se stále více snaží bránit hlavně střední pásmo.
44:25
Ve třetině Čechova bojuje v rohu domácí Ivanov, který však prohrál puk s Faheyem.
44:05
Který také zaměstnal Kasutina. Ten si proti jeho pokusu krátce po přejetí útočné modré vyjel a zmenšil střelecký úhel.
43:45
Domácí hráči už kontrolují hru. Dopředu se vydává Andrej Ivanov.
43:01
Ale Omsk dostává hru z boje u mantinelu do středního pásma.
42:33
Hosté se hned protlačili na dostřel domácího brankáře.
41:52
Prudkou ale přesnou proměnil přesilovou hru ve vedení domácí NIKITA NIKITIN, který dostal kotouč na modrou od Frolovova a nikým nebráněn jej poslal těsně na beton Kasutina. Také domácí Omsk proměňuje svoji přesilovou hru. Asistence: Alexandr Frolov, Sergej Kosticyn.
41:40
Domácí hráči usazeni na přesilovou hru.
41:39
Vyloučen hostující hráč Pavel Černov za sekání.
41:29
Ale Záborský prohrál osobní souboj v rohu.
41:17
Domácí opět v útočném pásmu.
41:01
Na druhé straně musel Kasutina zahahovat proti Frolovovi, který se uvolňoval hned od modré po nahrávce Sjomina.
40:34
A také jako první v útočném pásmu. Panarin vyzkoušel Reizvika z úhlu.
40:02
Hosté úspěšnější na buly.
40:01
Oba týmy se pomalu připravují na závěrečnou pasáž, která určí vítěze dnešního atraktivního klání.
Od začátku druhé části hráli domácí hráči ve velkém nasazení, ale nemohli se přes rozchytaného Kasutina dostat k vyrovnání. Po obrovských šancích se to konečně podařilo ve 28. minutě Kurjanovovi - 1:1. V zápětí však dostal menší trest domácí Něstěrov a hosté opět udeřili. Ve 30. minutě se trefil úplně nekrytý Hennessy - 1:2. Avangard poté do konce třetiny odpověděl až ve 36. minutě Sjominem - 2:2. Víc už domácí nestihli.
Celkem střel po druhé třetině: 22/12.
Vyloučení: 3/2.
Využití: 0/2.
Vyhraná vhazování po druhé části: 22/22.
Třetí třetina začne ve 14:38.
40:00
39:38
39:17
Opět vyhazuje domácí Frolov.
38:55
Hostům se nedaří usadit se v útočném pásmu.
38:30
Domácí Kuparinen vyhodil.
38:15
Pěkná rána od modré v podání Markovova, ale Reizvik chytá.
37:55
Hosté z Čechova nastěhováni před domácím brankářem.
37:38
Menší trest dostává Alexandr Něstěrov za hákování.
37:05
A vykoledovali si také faul soupeře.
36:49
Ale opět nastěhováni před Reizvikem hosté.
35:48
A pěknou kličkou se prezentoval DMITRIJ SJOMIN, který se po přesném pasu od Kosticyna dostal až před Kasutina a poslal kotouč za jeho záda. Domácí opět vyrovnávají skóre zápasu. Asistence: Sergej Kosticyn, Nikita Pivcakin.
34:59
Hosté opět v útočném pásmu.
34:15
Omsku se nedaří udržet v útočném pásmu.
33:35
Kasutin v dalším zákroku proti střele Volkovova.
33:12
Pěrežogin se snažil projít po levé straně a z levého kruhu střílel na připravného Kasutina.
32:55
Množství osobních soubojů ve středním pásmu.
32:19
Nic už ale nevymysleli.
31:45
Hosté z Čechova však vybojovali opět pásmo.
31:35
Ale už domácí Kuparinen dostal kotouč do střední třetiny.
31:10
A další pokus z hole Faheyeho od modré čáry. Domácí nyní zatlačeni k vlastní brance.
30:55
Vynikající zákrok Reizvika proti střele Baďjukova.
30:35
Nyní se však také hosté pouští do útoku.
30:07
Omsk se opět snaží rychle odpovědět na vývoj zápasu. Ale Kalinin netrefil od modré branku Kasutina.
29:33
Čechov právě vstřelil branku!
Parádně sehraná přesilová hra hostujích hráčů Čechova. Z mezikruží našel Koroljuk na levé tyči úplně volného JOSHE HENNESSYHO, který měl před sebou prázdnou branku a posílá opět svůj tým do jednogólového vedení. Asistence: Andrej Markov, Alexandr Koroljuk.
29:05
Hosté hned na začátku přesilové hry natlačeni před Reizvikem.
28:45
Ve velké šanci domácí Pěrvušin. Kasutin nyní podržel své spoluhráče, kteří jsou stále pod větším tlakem.
28:57
Vyloučen domácí hráč Alexandr Něstěrov za zlomení hole soupeři.
27:25
Ovšem nyní se za brankou pohotově uvolnil ANTON KURJANOV, kterému udělal místo Volkov. Vyjel si do mezikruží a prudkou ránou prostřelil k pravé tyči hostujícího hrdinu posledních minut Kasutina a vyrovnal. Asistence: Igor Volkov
27:35
A velká šance v podání Kosticyna. Další skvělý zákrok Kasutina.
26:55
Volkov proniká opět po levé straně do třetiny Čechova.
26:32
Timkin odvádí skvělou práci pro svůj tým. Hosté se však hodně uchylují hlavně k obraně.
26:07
Timkin dostává kotouč do středního pásma přes Sjomina.
25:30
Hra se opět přesouvá na druhou stranu.
25:18
Vynikající zákrok Reizvika, který se musel pořádně natáhnout proti pokusu Panarina z levé strany.
25:09
A velká šance hostů, kteří jdou dva na jednoho.
24:46
Kterému se konečně podařilo protlačit kotouč do středního pásma.
24:35
Opět domácí hráči Omsku v pásmu Čechova.
24:15
Ale už se hostujícímu Troščinskijemu podařil zatlačit Volkova k mantinelu a zašlápnout kotouč.
24:05
Volkov kličkuje za brankou Kasutina.
23:45
Hosté po dalším buly opět nevyhodili.
23:30
Kosticyn opět zakončoval, ale v tísni předložil svoji střelu k pohodovému zákroku hostující brankářské opory.
23:15
Tlak Avangardu pokračuje.
22:45
A nebezpečně pálil z mezikruží domácí Volkov. Kasutin v dalším skvělém zákroku.
22:30
Domácí Pěrvušin přesouvá hru do útočného pásma.
22:14
Prázdná pasáž provázaná řadou nepřesností na obou stranách.
21:55
Ale ani domácí se ve třetině Čechova dlouho "neohřáli".
21:40
Kudinov neudržel pásmo.
21:35
Ovšem domácí Kurjanov posílá kotouč přes všechny čáry.
21:21
Hosté se nedostali ani do středního pásma s pukem.
21:10
21:05
Domácí se nyní nedaří rozestavit se na přesilovou hru v pásmu Čechova.
20:55
Ten s obtížemi zavezl kotouč do útočné třetiny a posílal jej zpátky na modrou na Salmelu, který vyzkoušel pozornost Kasutina.
20:35
Ale domácí Pěrežogin bere už ve střední třetině kotouč a posílá dopředu Kuparinena.
20:02
Úvodní buly ve druhé části vyhráli hosté.
20:01
Hráči už se pomalu přesovají ze šaten na hrací plochu.
Úvodní třetina nabídla poměrně vlažný vstup do zápasu z pohledu domácího celku. Toho využili hráči Čechova. Černov se uvolnil v početní výhodě a prostřelil domácího brankáře Reizvika - 0:1. Do konce první části si Omsk vytvořil výraznou převahu, ale na Kasutinovi selhali Ivanov, Nikitin, Záborský a další. Stav po první třetině 0:1.
19:40
A další osvobození z hole Timkina. Hosté z Čechova už tuto třetinu zřejmě udrží.
19:25
Hosté však v zápětí po vyhraném vhazování vyhazují.
19:10
Vyloučen hostující Josh Hennessy za sekání.
19:05
V další velké šanci domácí Salmela. Ale Kasutin nyní podržel své spoluhráče. Ale bylo to s faulem. Omsk si zahraje další přesilovou hru.
18:40
Která končí až v lapačce hostujícího brankáře po střele Kosticyna.
18:25
Frolov vede další útočnou akci.
18:04
Domácí se také nikam nehrnou a raději střídají.
17:48
Na vlastní modré jim bere kotouč domácí Kuparinen.
17:38
Viťaz uklidňuje hru a rozvážně rozehrává další útočnou akci.
17:05
Přece jen se dostal domácí Volkov ke střele. Kasutin znovu bezchybný.
16:49
Ovšem hosté se dobře brání.
16:35
Pěrežogin se svými spoluhráči zavřeli svého soupeře v jeho třetině.
16:07
Který také hned zaměstnal Kasutina, který jej raději podržel.
15:56
Daleko se ale nedostali. Puk bere Černovovi Kosticyn.
15:45
Ale už hrají hosté z Čechova.
15:29
Pohotovou ránou se prezentoval domácí Kalinin na druhé straně. Jeho pokus těsně mijí Kasutinovu klec.
15:10
Ale už se domácí zásluhou Sjomina osvobozují a dostávají hru do středního pásma.
14:45
Hosté nyní zatlačují svého soupeře v jeho třetině.
14:09
Domácí Kuparinen se dostával hned po buly do zakončení. Kasutin vyráží.
13:44
Zakázané uvolnění Koroljova.
13:09
Na druhé straně po delší době Reizvik zasahoval proti Hennessymu, který proklouzl do útočné třetiny po své levé straně.
12:53
Domácí nyní zmáčkl svého soupeře a opět musel ukázat své umění hostující brankář Ivan Kasutin proti Kosticynovi, který zůstal obranou trestuhodně opomíjený u vzdálenější tyče.
12:37
A další pokus už v plném počtu v podání domácího Ivanovova, který nechal vyniknout Kasutina.
12:28
12:05
Ránou z první se prezentoval z mezikruží domácí Nikitin, který si sjel z modré. Výborný zákrok Kasutina.
11:53
Záborský a Pěrežogin kombinují po mantinelu.
11:39
Salmela zavezl puk do třetiny Čechova.
11:08
A nakonec i zahrozili. Ve vlastním oslabení prošel do útočné třetiny hostující Timkin a nepříjemně zaměstnal domácího brankáře.
10:30
Hosté se však pozorně brání a nepouští domácí do vlastní třetiny.
10:28
Za držení vyloučen hostující Denis Sergejev za držení.
09:40
Stále však domácí drží kotouč v útočném pásmu.
09:24
Frolov s Kosticynem chvíli trápili hostující obranu.
08:55
Ale nakonec se neprobojovali ani ke střele.
08:36
Opět hosté po delší době usazeni před domácím brankářem Reizvikem.
08:15
Na tahu jsou hráči Čechova.
07:45
Na druhé straně opět nebezpečně pálil Záborský. Kasutin jeho ránu kryje.
07:20
Ale u mantinelu neuspěl hostující Kudinov.
06:45
Hosté se tak dostávájí do útočné třetiny.
06:25
Nyní domácí Záborský neprošel s pukem přes modrou čáru.
05:55
V zápětí se domácí snaží o bleskovou odpověď a Sjomin těsně mijí branku Kasutina z dobré pozice.
05:53
Hosté vybojovali kotouč u mantinelu a mezi kruhy zůstal úplně volný PAVEL ČERNOV, který si tam sjel od modré a prudkou ránou k levé tyči Reizvikovy branky posílá svůj tým v početní výhodě do vedení. Asistence: Brian Fahey, Artemij Panarin
05:29
Ale nyní se hráči Viťazu po buly usadili v útočném pásmu.
05:05
Hostům se však tato přesilová hra vůbec nedaří.
04:50
Ale už hostující Baďjukov proniká do třetiny Omsku a prudkou střelou trefuje Reizvika v domácí brance.
04:33
Domácí se na chvíli osvobodili.
04:16
A přichází také první vyloučení v dnešním zápase. Menší trest dostává domácí hráč Anton Kurjanov za hákování.
03:55
Hosté nastěhování před Reizvikem.
03:16
Výborně však napadal hostující Bělousov, který donutil k zákroku Reizvika v domácí brance.
03:05
Domácí Kurjanov začíná za vlastní brankou.
02:45
Hra je v úvodu první části hodně rozháraná a týmy jsou velmi opatrné ve svých útočných akcích.
02:08
Salmela se pokusil od modré překvapit Kasutina.
01:55
Domácí Nikitin jej ubránil.
01:49
Už ale bojuje hostující Černov v rohu v útočné třetině.
01:15
Hosté se pouze zatím brání a nechávají hrát soupeře z Omsku.
00:47
Dvurečenskij hrál hned v zápětí na zakázané uvolnění.
00:35
Jako první prověřil hostujícího brankáře Černov.
00:02
Úspěšnější hostující hráči na vhazování.
00:01
Probíhají poslední přípravy na první buly v zápase.
Úvodní ceremoniál pokračuje státní hymnou.
Vítejte na utkání Avangardu Omsk s Viťazem Čechov. Přípravy v Omsk Areně už jsou v plném proudu a hlasatalel za malou chvíli vyzve zahajovací pětky na ledovou plochu.

Avangard Omsk: Reizvik (Šilin) - Nikitin, Salmela, Piganovič, Pivcakin, Valentěnko, Pujacs, Kalašnikov - Kuparinen, Pěrežogin, Záborský - Sjomin, Frolov, Kosticyn - Kurjanov, Volkov, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Kalinin - Něstěrov.

Viťaz Čechov: Kasutin (Saprykin) - Markov, Troščinskij, Fahey, Chafilzullin, Sjelezňov, Markov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov - Otmachov, Koposov.
Pestrá nabídka páteční Kontinentální hokejové ligy přinese také duel mezi Omskem a Čechovem. Jejich předcházející zápas z konce října vyzněl lépe pro Avangard, který zdolal svého soupeře 1:3. Poslední výhra Viťazu nad jeho aktuálním protivníkem se datuje až do roku 2009, kdy vyhrál těsným rozdílem 1:2. Sledujte s námi napínavou podívanou. Zápas začíná v jednu hodinu po poledni.
AVANGARD OMSK:
Domácí se drží na špici Východní konference, ve které zaujímají první místo společně s Kazaní se 65 body. Omsk je třetím nejlepším celkem na cizích kluzištích, kde vybojoval už třicet bodů! Na vlastním ledě si drží bilanci dva body na zápas.

Avagardu se po rozpačitém začátku sezony začalo dařit a od konce září nabral šňůru vyrovnaných výkonů, které přinesli i vzestup na špičku tabulky. V listopadu si připsal jedinou porážku, když doma podlehl Čeljabinsku (3:4náj.). Ale vše napravil pěti zápasovou sérií vítězství až do pondělního klání s Čerepovcem. Ve kterém prohrál v prodloužení 1:2. Ovšem ve středu opět zabojoval a udolal v napínavém souboji Dinamo Minsk 5:3.

Avangard se spoléhá na vynikajícího finského brankáře. Karri Rämö si už připsal v pětadvaceti utkáních 91,7% úspěšnosti a 2,24 branky na střetnutí. Ovšem obrovskou osobnost najdeme mezi beky. Anton Bělov patří k nejlepším obráncům KHL s devatenácti kanadskými body za sedm branek a dvanáct asistencí, s plusovým součtem na ledě 19. V ofenzívě se daří hlavně Tomáši Záborskému (13+15), Sergejevi Kosticynovi (8+16) a Alexandrům Frolovovi (8+16) s Popovovem (6+16).

VIŤAZ ČECHOV:
Desátý celek Západní konference se výbornými výkony dostává na dostřel elitní osmičce. Na osmý Novgorod ztrácí pouze pět bodů a za svými zády má tři výhry z posledních čtyřech utkání. Výkony hráčů Viťazu představují den a noc na ledě soupeřů a před vlastním obecenstvem. S 27 body z venkovních kluzišť se řadí k nejlepším týmům KHL, ale doma patří úplně k nejhorším se ziskem pouhých jedenácti bodů ze čtrnácti střetnutí.

Což také potvrdil v předchozích dvou duelech. V pondělí si poradil s Astanou (3:5) a všechny body si také odvezl ve středu s Jugrou (4:5).

Jasnou jedničkou mezi tyčemi je Ivan Kasutin, který si v sedmadvaceti odchytaných zápasech připsal 93,1% úspěšnosti zákroků a 2,53 branky na utkání. Mezi obránci vyčnívá hlavně Brian Fahey (6+5) a v ofenzivě především výborně technicky vybavený Alexandr Koroljuk (13+8).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.