To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne, popřípadě dobrou noc a u dalších online přenosů na počtenou!

Trestné minuty: 23:11
Přesilové hry: 0/2-0/3
Hity: 38:25
Zblokované střely: 12:11

Branky a nahrávky: 1. Latendresse (Gončar, Phillips), 8. Turris (Phillips) – 20. Thornton (Chára), 29. Paille (Krejčí, McQuiad), 65. Krejčí (TS). Rozhodčí: Furtlatt, St. Pierre - Barton, Nansen. Diváci: 20256.

Hvězdy utkání:

1. David KREJČÍ (BOS) - 0+1, rozhodující nájezd
2. Chris PHILLIPS (OTT) - 0+2
3. Daniel PAILLE (BOS) - 1+0
Dnešní utkání se v ottawském Scottiabank Place protáhlo skoro na tři hodiny čistého času. O vítězi musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých přibalil bonusový bod na cestu domů bostonským Medvědům David Krejčí. V základní hrací době se oba cekly trefily dvakrát, domácí vedli 2:0 zásluhou branek Latendresse a Turrise, hosté vyrovnali brankami Thorntona a Pailleho. Boston se tak opět přiblížil Montrealu, Ottawa si také o něco polepšila.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins, rozhodující branku vstřelil David Krejčí.
A Krejčí suverénním způsobem dává, Boston vítězí!
Rozhodnout tak může David Krejčí.
Daugavins si hokejku na puk položil špičkou, před Raskem se pokusil o otočku, Rask ale předvedl skvělý zákrok!
Náhlou smrt začne Kaspars Daugavins.
Lehner vyráží, pokračuje se tak dál!
Brad Marchand může rozhodnout.
...Rask si vychutnal zákrok proti jeho bekhendovému zákroku.
Daniel Alfredsson...
Obdobným způsobem jako Turris i Bergeron překonává brankáře! Po druhé sérii je tak stav vyrovnaný 1:1.
Co Patrice Bergeron?
Turris dává, svižnou střelou prostřelil Raska!
Druhou sérii otevře Kyle Turris.
Lehner vyráží.
Za hosty Tyler Seguin.
Silfverberg netrefil vůbec branku.
Jako první pojede Jakob Silfverberg.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení branku nepřineslo, o vítězi utkání tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy, které začnou za malou chvilku.

63:54
Nepovedená rána Tylera Seguina končí v lapačce Lehnera.
63:23
Seguin nakonec prohrál šermovačku s Gončarem.
62:35
Phillips byl v dobré pozici, v rozhodující chvíli mu ale sjel kotouč z hokejky.
62:04
Chárova tvrdá rána končí na chráničích Robina Lehnera.
61:46
Turris se dral ke střele, ta mu moc nevyšla.
61:18
Střela Miky Zibanejada sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude po Raskově pravici.
60:51
Opět postavení mimo hru hráčů Bostonu.
60:22
Medvědi v ofsajdu.
60:01
Šedesát minut o vítězi dnešního klání dvou rivalů ze Severovýchodní konference nenašlo svého vítěze, po základní hrací době svítí na ukazateli skóre výsledek 2:2. Za malou chvilku tak začne prodloužení.
60:00
59:37
Na druhé straně rovněž velká šance, Zack Smith se prodral přes Cháru až do brankoviště, Rask ale zůstal jako stěna!
59:06
Obrovská příležitost Bruins! Pailleho střelu viděl Lehner na poslední chvíli, k dorážce se ale dostal Gregory Campbell, jehož střelu Lehner se štěstím vyškrábl!
58:10
Už běží poslední dvě minuty základní hrací doby, hraje se především ve středním pásmu.
57:35
Gončar uklidňuje hru za svou brankou.
57:06
Lehner vyráží střelu Hortona, hosté zůstávají v útočné třetině.
56:32
Zajímavá akce první lajny Bostonu, Lucic přestřelil branku.
56:22
Puk vypadl do hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
56:05
Caron z úhlu prozkoušel Lehnera, ten si prostor u bližší tyče pohlídal.
55:49
Icing Sens.
54:58
Zakázané uvolnění Medvědů posune hru opět před branku Raska.
54:26
Krejčího rána hodně nepřesná.
53:45
Zibanejad svou střelou hodně minul branku.
53:01
Hosté v ofsajdu.
52:24
Gončar nabízel svou střelu na teč Alfredssonovi, kapitán Senátorů ale puk nezasáhl.
51:31
Hraje se hodně plynule, domácí zahráli na icing.
50:50
Rask vyráží střelu Mika Stona levým betonem.
50:10
Kyle Turris konečně osvobodil svůj tým z tlaku Medvědů.
49:38
Tečovaný pokus Boychuka nebezpečně proskákal kolem branky Ottawy.
49:05
Chárovo nahození končí mimo branku.
48:42
Mika Zibanejad se pokusil překvapit Raska střelou z velkého úhlu, finský brankář je ovšem pozorný.
48:26
Hamilton skáče na led, Bruins hrají v plném počtu.
47:50
Paille dobře napadá v útočném pásmu Bruins.
47:25
Wiercioch nadvakrát střílel, Rask byl vždy úspěšný.
47:05
Medvědi vyhazují.
46:26
Dougie Hamilton bude potrestán za vražení na hrazení.
46:08
Rich Peverley vybojoval puk v útočném pásmu, poté se ovšem ukličkoval.
45:22
Campbell se nedostal k dorážce po střele od modré čáry, kterou Robin Lehner trochu netakticky vyrazil těsně před sebe.
44:40
Hosté jednoduše vyváží kotouč z obranného pásma.
43:55
Smith se neprobil přes trojici hráčů Bruins.
41:03
Krejčí se snažil tečovat Chárovo nahození, branku minul.

Zblokované střely: 4:4 (celkem 10:6)
Druhá třetina už nebyla tak bohatá na góly jako první dvacetiminutovka, prosadil se pouze ve 29. minutě po skvělé nabídce David Krejčího v samostatném úniku Daniel Paille. Oba celky měly k dispozici přesilovku, při kterých ale vždy hrozil bránící se tým. Po čtyřiceti odehraných minutách svítí na ukazateli skóre dvě dvojky, skóre je tak vyrovnané 2:2.
40:00
39:36
Postavení mimo hru také na druhé straně.
39:21
Ofsajd hostů.
38:40
K vidění je mnoho ztrát na obou stranách.
37:42
Opět nepovedená přesilovka, Smith je na ledě.
36:39
Dva na jednoho v podání domácích hráčů, Alfredssonovu střelu ale Rask kryje.
35:42
Zack Smith je ale vyloučen za podražení.
35:42
Horton našel v pádu Bergerona, proti kterému se ale Lehner skvěle přesunul!
35:14
Lehner pokryje kotouč ve své lapačce před dotírajícím Bergeronem.
34:45
Icing Medvědů posouvá hru zpět před Raska.
34:30
Domácí hráči se dlouho v útočné třetině s pukem nepomazlili.
33:17
Hosté se dostali do útočného pásma, Peverleyho bekhend neskončil mezi třemi tyčemi.
32:27
Rask kryje ránu Turrise.
31:49
Prudká přihrávka Dougieho Hamiltona končí zakázaným uvolněním.
30:40
Další tvrdý zákrok ve středním pásmu, tentokrát ho schytal Zack Smith, který ihned odchází do kabiny.
30:16
A další Lehnerův zákrok, tentokrát proti střele Milana Lucice.
30:00
Lehner vyráží Krejčího střelu.
29:38
Domácí se snaží opět strhnout vedení na svou stranu, provinili se ovšem ofsajdem.
28:53
Bruins právě vstřelili branku!
Obrovská chyba obrany Senators! Krejčí našel úplně volného DANIELA PAILLEHO na útočné modré čáře, který se v samostatném úniku dokázal prosadit! Asistence: David Krejčí a Adam McQuiad.
28:15
Krejčí skáče na led, hosté jsou v plném počtu.
27:25
Campbell nabil do střelecké pozice Chárovi, který ale netrefil branku. Bruins se zatím brání skvěle, dá se říci, vůbec nevypadá, že hrají v oslabení.
26:40
Bergeron nevyřešil situaci dva na jednoho zrovna nejlépe, Peverleyho střela nebyla už tak nebezpečná, jak situace vypadala.
26:15
David Krejčí je vyloučen za sekání a Sens si tak zahrají svou první přesilovku v utkání.
26:07
Krejčí přišel o kotouč v útočné třetině.
25:19
Icing domácích přesouvá hru zpátky před Lehnerovu svatyni.
24:29
Alfredsson puk vyhodil až do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.
24:05
Neilovo nahození před branku nikdo netečoval.
23:28
Zakázané uvolnění Bruins.
22:48
Silfverberg pálil zblízka, Rask byl pozorný.
22:15
Lehner musí poprvé ve druhé třetině zasahovat proti střele z pravé strany.
21:35
Po řadě nepřesností se puku ujali hosté.
20:43
Kelly nevypadá moc k světu, za pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku s bolavým kolenem.
20:43
Hra je přerušena, Chris Kelly zůstal ležet na ledě s nepříjemnou grimasou v obličeji.
20:17
Rask musí v úvodu druhé třetiny krýt pokus Greeninga.

Zblokované střely: 6:2
Ačkoliv většina fanoušků předpokládala hodně defenzivní souboj, jelikož proti sobě dnes stojí dvě mužstva s nejlepší obranou v lize, vývoj utkání tomu zatím neodpovídá. V první třetině padly celkem tři branky, tu první vstřelil už po 55 vteřinách hry Guillaume Latendresse, zanedlouho po něm zvýšil náskok Senators Kyle Turris. O snížení se postaral v poslední minutě první periody Shawn Thornton. Po první třetině tak Ottawa vede 2:1.
20:00
19:50
Medvědi se ještě snaží o vyrovnání.
19:16
Přeci jen ale hosté skórují, nahození SHAWNA THORNTONA končí až za zády Lehnera! Asistence: Zdeno Chára.
19:11
Paille nepřetlačil Lehnerův beton na brankové čáře!
18:18
Rask musí zasahovat proti střele Smithe.
18:00
Lehner v pohodě vyráží střelu Marchanda z velkého úhlu.
17:12
Tečovaná Grybova střela nenadělala Raskovi žádné problémy.
16:38
Gončar našel skvěle Colina Greeninga, který tváří tvář Raskovi neuspěl!
16:05
Silfverberg nenašel obránce na modré čáře, domácí tak musejí začít až od Lehnerovy branky.
15:43
Paille dobře napadá, puk ale nevybojoval.
14:50
Alfredsson nedokázal vypálit, domácí ale zůstávají v tlaku.
14:15
Hosté se sami vyhnali pryč z útočné třetiny.
13:41
DOmácí hrají v plném počtu, Medvědi se provinili ofsajdem.
13:24
Seidenbergova střela byla sražena.
12:45
medvědům se nedaří ani ve vlastní přesilovce.
11:41
Bitka! Po zákroku na Neila se utkali Wiercioch a McQuiad.Boston si ale ahraje přesilovku, ottawští dostali o jeden dvouminutový trest více.
11:21
Smith je na ledě, domácí jsou kompletní.
10:59
Lehner kryje střelecký pokus Zdena Cháry.
10:43
Senátoři vyhazují.
10:15
Medvědi kombinují v útočné třetině, k nějakému ohrožení Lehnera ale zatím nedochází.
09:21
Uvidíme první přesilovku, za vražení na hrazení je vyloučen Smith.
08:50
Zaskočení hosté jsou opět pod tlakem.
07:18
Hostující trenér Claude Julien si bere oddechový čas, Rask v brance zůstane i nadále.
07:18
Ottawa právě vstřelila branku!
Excelentní vstup Ottawy do utkání, po dobrém forčekingu se k puku dostal KYLE TURRIS, který z hranici kruhů prostřelil Raska podruhé! Asistence: Chris Phillips.
06:10
Rask má co dělat s několikerými dorážkami Kyla Turrise, puk se nakonec odrazil do bezpečí.
05:40
Hamilton skvěle zasáhl proti střele Zibanejada z mezikruží.
04:44
O první střelu Bruins se pokusil Nathan Horton, puk skončil v ochranné síti.
03:22
03:00
Hosté jsou stále z rychlé branky vydatně ochlazeni, Senátoři opět zakládají útok.
02:13
Rask kryje slabý pokus Chrise Neila.
01:45
Senátoři jsou při chuti a opět kombinují v útočném pásmu.
00:55
To bylo hodně rychlé, při úvodním rozehrávání se do samostatného úniku dostal GUILLAUME LATENDRESSE, který překonává Raska kličkou do bekhendu! Asistence: Sergej Gončar a Chris Phillips.
00:01

Ottawa Senators: Lehner (Bishop) - Methot, Gončar, Gryba, Phillips, Wiercioch, Benoit - Alfredsson, Smith, Latendresse - Silfverberg, Turris, Greening - Neil, Zibanejad, Stone - Condra, O'Brien, Daugavinš

Boston Bruins: Rask (Chudobin) - Boychuk, Chára, Seidenberg, Hamilton, McQuiad, Ference - Horton, Krejčí, Lucic - Seguin, Bergeron, Marchand - Peverley, Kelly, Caron - Thornton, Campbell, Paille

Rozhodčí: Furtlatt, St. Pierre - Barton, Nansen.
Boston v posledních letech patří vždy k absolutní špičce Východní konference, což potvrzuje i v letošním ročníku. Bruins jsou s 35 nasbíranými body na čtvrtém místě, na vedoucí Montreal ztrácí Medvědi 3 body, oproti Canadiens ale mají rovné 4 zápasy k dobru. Bruins se mohou pochlubit stabilními výkony, které potvrzuje skvělými zákroky Tuukka Rask v brance. Boston dostal letos pouze 48 branek, což je vůbec nejmenší číslo v rámci celé ligy.
Senátoři jsou jedním z velkých překvapení letošní sezóny, tým z hlavního města Kanady se v současné době nachází na slušném šestém místě ve Východní konferenci se ziskem 30 bodů. Dlouhou dobu se musejí Senators obejít bez hvězd Erika Karlssona a Jasona Spezzy, kteří jsou na listině zraněných hráčů, stejně tak i brankář Craig Anderson a podruhé v krátké době také český kanonýr Milan Michálek. Ottawa v posledních zápasech zažila menší krizi, když prohrála čtyřikrát v řadě, v minulém utkání ale udolala Rangers poměrem 3:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého ledního hokeje, NHL pokračuje svým strhujícím tempem, na dnes si nejslavnější hokejová soutěž světa přichystala pouze 2 zápasy, v prvním z nich se utká Ottawa Senators a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:40.