Martin Erat (WSH) 0+1, 1 střel, čas na ledě 17:08
Milan Michálek (OTT) 0+1, 2 střel, čas na ledě 16:49
Tři hvězdy utkání:
1. Braden Holtby (WSH) 35 zák., 3 gólů, 94,6%
2. Craig Anderson (OTT) 18 zák., 1 gólů, 94,7%
3. Kyle Turris (OTT) 2+0
Ottawa poráží "neporazitelný" Washington, který tak končí svou sérii osmi výher v řadě. Oba celky mají i po dnešním výsledku výrazně nakročeno do play-off. Domácí vítězí zaslouženě, Caps dnes nebyli dostatečně aktivní.
60:00
59:21
Holtby kryje i bekhendový pokus Condry z úhlu.
58:33
Ottawa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, do prázdné branky se trefuje KYLE TURRIS. Bez asistence.
58:23
Oddechový čas pro hosty.
58:23
Caps odvolávají gólmana!
57:45
Senators se i nadále daří držet soupeře daleko od své branky, tlak zatím nepřichází.
56:15
Hostům teď čas utíká rychle, přes obranu Sens se dnes nedá prosadit snadno. Buly před Holtbym.
54:04
Anderson kryje gólovku Ribeira z předbrankového prostoru!
52:22
Ovečkinova střela z úhlu nemohla Andersona překvapit, buly před domácí brankou.
51:10
Fehr ujížděl sám na branku, jeho zakončení mezi betony ale Anderson vyráží!
49:03
Turrys vyloučen za hru vysokou holí, hraje se ve čtyřech.
48:43
Ribeiro vyloučen za nedovolené bránění. Druhý centr hostů tak potvrzuje, že ačkoliv patří k nejlepším hráčům Washingtonu, tak i zároveň k těm nejvylučovanějším.
48:35
Domácí tým se brání na výbornou, navíc je i nebezpečný v protiútocích.
47:15
Vhazovat se bude před brankou Holtbyho.
45:52
Holtby zasahuje po přečíslení tří na jednoho!
44:15
Domácí se nyní soustředí hlavně na defenzivu, Caps naopak vrhají síly do útoku...
42:59
Domácí jsou v plném počtu. Nejčastěji pálil Green od modré, Anderson ale větší nebezpečí řešit nemusel.
42:10
Sens vyhazují.
40:59
Johansson podražen, hosté si zahrají dnes druhou přesilovku, vyloučen je Phillips.
40:01
Domácí vyhráli druhou třetinu 2:1 a zaslouženě vedou. Caps mají ale 8 výher v řadě, dnes to nebudou chtít přerušit. Třetí třetina začne cca v 3:21.
40:00
39:38
Třetina se blíží ke konci, domácí působí jistým dojmem.
38:05
Ottawa si hlídá konec třetiny, soupeře nepouští do šancí a drží vedení.
36:33
Krásná kombinace třetí řady hostů, Chimera ale ve finále branku netrefil.
35:10
Puk mají domácí a útočí po pravém křídle.
33:26
Tak tohle byla hodně nevídaná minela Holtbyho. Ten si vyjel za vlastní branku a po mantinelu rozehrál puk. Na pravé straně byl ale připravený ERIK CONACHER, který na nic nečekal a ihned trefil prázdnou branku. Bez asistence.
31:14
Washington právě vstřelil branku!
Tak takhle nějak hrají úspěšné týmy – i když není moc šancí na vstřelení branky, zadaří se. Erat ze vzduchu sklepl puk ideálně pro MIKA RIBEIRA, který zakončil do odkryté části Andersonovy branky! Na této brance má přihrávající Erat většinový podíl. Asistence: Martin Erat.
30:21
Sens udělali výjmečně chybu v obraně, Johansson šel s Ovečkinem dva na jednoho. Prvně jmenovaný se pokusil o zakončení sám, na Andersonovi si ale vylámal zuby.
29:02
Zibanejad se chtěl s pukem na holi obtočit zpoza branky a zakončit do odkryté části, Holtby ale fantasticky betonem vyráží!
28:26
Neil utekl obraně hostů, jeho bekhendový blafák skončil na tyči!
26:37
Pěkně a nebezpečně sehraná přesilovka Caps gól nepřinesla, hosté ale potvrdili, že přesilovka patří mezi jejich klenoty.
26:27
Sens v pěti.
25:50
Po střele Ovečkina domácí vyhazují.
25:40
Brouwer střílí z voleje z mezikruží, Anderson puk kryje!
25:30
A znovu...
25:00
Caps se dostali velmi blízko brance Andersona, i tak se daří Sens vyhodit.
24:27
Condra vyloučen za nedovolené bránění – do hry jde nejlepší přesilovka v NHL.
24:27
Jeden z domácích ostře najel do Holtbyho, následuje hodně agresivní potyčka.
23:44
Caps jsou rádi, že mohou vyhodit puk z obranné třetiny, domácí mají teď navrch.
22:30
Hosté jsou dál pod tlakem, domácí naopak nažhaveni.
21:15
Hodně jednoduchá branka v podání domácích. KYLE TURRIS nasprintoval na pravý kruh, odkud vystřelil přes beka na vzdálenější tyč, Holtby na puk nedosáhl. Asistence: Milan Michálek, Chris Phillips.
20:33
Domácí tlačí hned od úvodu druhé třetiny, Holtby je ale v brankovišti pevný.
20:01
Senators měli o něco navrch, větších šancí měli ale minimum. Holtby navíc potvrzuje sebevědomé a úspěšné výkony, překonat ho nebude snadné. Caps hrají chytře a čekají na svou šanci. Druhá třetina začne cca v 2:27.
20:00
19:39
Greenovo dělo kryje Anderson.
19:17
Icing Ottawy, vhazovat se tedy bude před domácí brankou.
18:00
Capitals ustáli možná i se štěstím tlak domácích a vyváží puk.
17:33
Latendresse se dostal k volnému puku na pravém křídle, prudká rána příklepem míří ale vedle.
17:06
Buly ve středním pásmu.
15:12
Oleksyho střela od modré na branku neprošla, dopředu míří Sens.
13:42
Ovečkin se pokusil proskočit s pukem na osu hřiště, obrana domácích si ale poradila.
12:50
Anderson vyráží Perreaultovo zakončení zblízka.
12:15
Puk mají domácí a připravují si další útok.
10:44
A další zákrok Holtbyho proti Michálkovu nahození od modré.
10:16
Gončarova rána od modré sražena do rohu.
09:07
Ovečkinovi se vydařila stahovačka, zakončení bylo ale z menšího jak nulového úhlu, Anderson měl tak situaci snadnou.
08:22
Washington v pěti. Hosté nedovolili domácím jedinou šanci, obě oslabení vyšly Caps na výbornou.
07:40
A znovu...
06:56
Domácí nic nevymysleli, Caps vyhazují.
06:23
Green podrazil soupeře a míří na trestnou lavici.
05:13
Caps kompletní.
04:50
Hosté vyhazují.
03:40
Holtby vyráží ránu z kruhu, puk se dostává do obranného pásma Sens.
03:13
Rozmíška u mantinelu, bude se vylučovat. Ven jde Ribeiro za naražení na hrazení.
01:32
Ani jeden z obou soupeřů se zatím nedokázal dostat do útočného pásma na delší dobu.
00:01
Pokud Vás zajímá souboj dvou hlavních měst USA a Kanady více, tak je tu pro Vás připravena onlajn reportáž...
Caps jsou momentálně tým s nejlepší formou v celé NHL. Svěřenci Adama Oatese drží osmizápasovou vítěznou sérii. Caps navíc dávají hodně gólů, poslední dva domácí zápasy vyhráli 6:5 v prodloužení a 5:1. Tým Alexe Ovečkina okupuje třetí příčku ve Východní konferenci, to díky vedení v divizi. Na divizně druhý Winnipeg má náskok čtyři body.
Ottawa přerušila dlouhou sérii nezdarů a zabrala. Tři výhry v řadě budiž toho důkazem. Senators porazili v posledních třech zápasech Philadelphii, New Jersey a naposledy i doma 3:2 Carolinu. V tabulce Východní konference jsou Sens na šesté pozici se čtyřbodovým náskokem na devátou příčku. Ottawa tak má stejně bodů jako její dnešní soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.