Děkuji za pozornost a těším se opět na počtenou u dalších zápasů Kontinentální hokejové ligy.
Střely na branku ve 3. třetině - 15:8, celkem - 42:24.
Tak Petrohrad nakonec utkání zvládl a zvítězil nad Mytišči 4:3 především díky zlepšenému výkonu ve druhé polovině zápasu. Ve třetí třetině se Atlantu podařilo srovnat na 3:3, když se podruhé v utkání trefil Švéd Engqvist, ale vítězný gól SKA vstřelil po úniku ve vlastním oslabení v čase 55:20 Ilja Kovalčuk. Finský kouč Jukka Jalonen tak zažil vítěznou premiéru na střídačce Petrohradu. Jeho svěřenci se radují ze tří bodů po dvou předchozích porážkách.
60:00
59:55
Tarasenko se neprotáhl mezi dvěma obránci, ale to už domácím moc vadit nemusí.
59:40
Hosté se nemohou dostat ani k power-play.
59:20
Domácí posunuli kotouč do středního pásma.
59:01
Atlant má minutu na vyrovnání.
58:45
Hosté drží puk v útočném pásmu. Zatím bez střelby.
57:59
Dvě minuty před koncem se bude vhazovat ve středovém kruhu.
57:26
Vyrovnat mohl Konstantin Kolcov. Ten po chybě domácích na modré ujížděl sám na Bobrovského, ale narozdíl od Kovalčuka neuspěl. Bobrovskij domácí podržel.
56:26
Domácí v pěti.
55:20
Petrohrad právě vstřelil branku!
Gól v oslabení pro SKA! Vyhozený kotouč našel za obranou najetého ILJU KOVALČUKA, který se řítil sám na Chudobina a prostřelil ho tvrdou ranou mezi jeho betony. Asistence: kevin Dallman.
54:55
Domácí vyhodili kotouč ze své třetiny.
54:24
Po poradě rozhodčích je Průcha nakonec vyloučen na 2+10 minut za vražení na mantinel.
54:24
U mantinelu zůstává ležet hostující Rukavišnikov. Ten měl smůlu, že v momentě, kdy ho dohrával Petr Průcha, podklouzl.
53:22
Obrovská šance! Kovalčuk našel nahrávkou napříč útočným pásmem Makarova, jehož střelu z ideální pozice zastavila bleskurychlá lapačka Chudobina.
52:49
Bobrovskij odrazil do rohu pokus Majorova.
51:46
Teď se hra přelévá ze strany na stranu. Dobré zákroky museli ukázat oba gólmani.
51:12
Po skončení přesilovky hostům zatopila první lajna SKA. Thoresen bojoval před brankovištěm a Mårtensson se dostal k dorážce. Chudobin situaci ustál.
50:55
Hosté v plném počtu. Petrohradu v přesilovce scházela častější střelba.
50:12
Hosté vyhazují.
50:01
Dělovku Tarasenka z pravé strany vyrazil Chudobin.
48:53
Ozolinš sekl přes ruce Makarova a domácí tak budou hrát přesilovou hru.
46:28
Mytišči právě vstřelilo branku!
Atlant vyrovnává na 3:3! Po buly a střele od Semjonova kotouč zřejmě ještě lehce tečoval Stalberg tak, že černý kus gumy propadl mezi Bobrovského betony a odrazil se od tyče zpět před brankoviště. Tam se ho ujal ANDREAS ENGQVIST, který nasadil brankáři rychlou kličku a zasunul do odkryté klece. Druhý dnešní gól tohoto hráče. Asistence: Maxim Semjonov.
45:53
Rychlý protiútok domácích. Kovalčuk nahrál do dobré střelecké pozice Kalininovi, proti němuž ale Chudobin dobře vyjel a puk ho trefil.
44:47
Po rychlé kombinaci hostí zakončoval Kolcov. Byl ale tísněn a Bobrovskij tak neměl se zákrokem velký problém.
43:19
Individuální akci předvedl Stalberg, nedokázal ale poslat kotouč až na Bobrovského.
42:53
Domácím se tentokrát nepovedl přechod do útoku a je z toho icing.
42:19
Batyršin poslal tvrdě proti mantinelu Makarova, který zůstává ležet na ledě. Dvojice sudích ale nedovolený zákrok neviděla.
41:25
Tarasenkovu střelu vyrážel Chudobin. Domácí pokračují v náporu.
40:59
Domácí nastoupili do třetiny aktivně a hned si vytvořili dvě dobré příležitosti.
40:15
Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hosté, ale teď už se chopili kotouče hráči SKA.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině - 15:5, celkem - 27:16.
V úvodu druhé třetiny poslal hosty opět do vedení Engqvist a hra Petrohradu pak byla jedno velké trápení. Jenže hráči Atlantu soupeře sami postavili na nohy, když jejich obrovskou hrubku potrestal ve 34. minutě Klimenko a SKA bylo najednou pokropeno živou vodu. Velký tlak domácích tak korunoval pouhé tři vteřiny před přestávkou kapitán Kovalčuk, který svůj tým poslal poprvé v utkání do vedení. Nový trenér Petrohradu Jukka Jalonen tak může být asi poprvé v utkání alespoň trochu spokojen. Třetí třetina začne přibližněš v 18:07.
40:00
39:57
Domácí předvádí na konci druhé třetiny velký obrat! Po buly posunul Tarasenko puk k ILJOVI KOVALČUKOVI, který byl před Chudobinem zcela sám a zkušeně poslal kotouč za jeho záda. Asistence: Vladimir Tarasenko.
39:42
Thoresen přenechal kotouč na pravém kruhu pro Mårtenssona. Jeho střelu zastavil ukázkovým semaforem Chudobin.
39:00
Poslední minuta druhé části.
38:34
Tentokrát se snažil mezi beky prosadit Tarasenko, branku netrefil.
37:34
Makarov se dostal s pukem až před Chudobina a jen díky svému brankáři hosté neprohrávají!
37:13
Střelu Igora Makarova od modré lapil Chudobin. Buly před jeho brankou.
36:17
Afinogenov se individuálně natlačil před Chudobina a doslova se snažil procpat kotouč za jeho záda. Hostující brankář ale přitiskl beton k tyčce a nebylo kudy poslat puk do sítě.
35:23
Petrohrad po vyrovnání okamžitě zvýšil aktivitu a Chudobin musel předvést několik dobrých zákroků.
33:40
Hosté sami staví svého trápícího soupeře na nohy! Jeden z obránců Atlantu v obranném pásmu doslova odevzdal kotouč GLEBU KLIMENKOVI a ten jeho nabídku s díky využil. Bez asistence.
33:19
Afinogenov přejel do útočného pásma příliš brzy a vystavil svůj tým do ofsajdu.
32:46
Hosté soupeře přitlačili až po skončení přesilovky, teď už se však hráči SKA z jejich náporu vymanili.
31:59
Oslabení hrají domácí dobře, ale to je dnes asi jediné pozitivum na jejich výkonu.
31:03
Domácí vyhazují.
30:22
Vyloučen Dallman za podražení.
29:43
Domácí dlouho motali kotouče po rozích. Ke střele se nakonec odhodlal Čudinov, ale kotouč skončil v klíně Chudobina.
28:58
Hra Petrohradu je stále více křečovitá. Domácí působí bezradně.
28:34
Zakázané uvolnění hostujícího mužstva.
27:58
Bobrovskij přerušuje hru po lehké střele Batyršina.
27:02
Thoresen se natlačil před Chudobina, který uhájil svou bližší tyč.
26:53
První lajna domácích v útočném pásmu, ale je to hodně kostrbaté.
26:01
Kablukov lehce nahodil kotouč na Bobrovského, který jej schoval do lapačky. Na domácích hráčích je vidět, že nejsou vůbec v herní pohodě.
25:38
Domácí Neprjajev se šikovně natlačil s pukem až mezi kruhy a nebezpečně vypálil. Chudobin secvakl betony včas.
24:48
Domácí obraně opět dělal starosti šikula Žerděv. Tlak Atlantu nakonec ukončilo postavení útočícího hráče v brankovišti.
23:51
Lemtjugov se Stalbergem najížděli ve dvou proti jedinému obránci. Prvně jmenovaný ale nedokázal přesně přihrát.
22:55
Petrohradem inkasovaná branka otřásla a domácí celek tak předvádí hokejovou holomajznu plnou nepřesných přihrávek.
21:04
Hosté v přesilovce vůbec nic nepředvedli, ale udeřili těsně po jejím skončení! Nikolaj Žerděv obral za brankou o kotouč chybujícího domácího obránce Vorobjova a nahrál ANDREASOVI ENGQVISTOVI, který z blízka poslal puk za záda domácího gólmana. Asistence: Nikolaj Žerděv.
20:40
Hosté ještě dohrávají přesilovku z první třetiny, ale zatím se nemohou dostat do pásma.
20:01
Střely na branku v 1. třetině - 12:11.
První třetina se rozjížděla hodně pozvolna, ale nakonec jsme v ní viděli dva góly. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě hostující Kolcov, který překobal Bobrovského ranou zápěstím mezi betony. Za jinak spíše tápající Petrohrad srovnal necelé tři minuty před koncem periody obránce Dallman. Druhá třetina začne přibližně v 17:20.
20:00
19:58
V samém závěru periody ještě prověřil Bobrovského prudkou ranou Gluchov.
19:53
Bobrovskij vyrazil první střelu Semjonova pouze před sebe, ale domácí obrana případné dorážky nedopustila. Následný pokus stejného hráče už domácí gólman ukryl ve výstroji.
19:15
Domácí se osvobozují.
18:57
Kalinin vzápětí zapomněl hokejku pod nohama jednoho z bránících hráčů hostí a oslabuje svůj tým.
18:46
Do střelecké pozice si dobře sjel Kalinin, ale trefil jen povyjetého Chudobina.
17:07
Je vyrovnáno! Afinogenov povodil hostující obranu a zpoza branky našel KEVINA DALLMANA, který přesně umístěnou střelou k pravé tyčce nedal hostujícímu gólmanovi šanci. Asistence: Maxim Afinogenov, Fjodor Fjodorov.
16:39
Kučerjavenko předvedl pěknou individuální akci a dokázal i pěkně najít Kovalčuka, proti němuž musel vytáhnout výborný zákrok Chudobin.
16:29
Nebezpečně vypálil střelec gólu Kolcov, tentokrát Bobrovského nepřekvapil.
15:44
Elitní formace SKA přitlačila. Průchovo zakončení z úhlu si však pohlídal Chudobin a pokus Berdjukova na branku ani nedoletěl.
15:16
Prudkou střelu Berdjukova vyrazil Chudobin za branku.
14:48
Tak Atlantu se přesilovka vůbec nepodařila. SKA je v plném počtu.
13:53
Domácí se v oslabení brání dobře. Kovalčuk dokonce donutil Chudobina přeušit hru a vybojoval tak buly v útočném pásmu.
12:46
Atlant si teď navíc zahraje přesilovku. Na trestnou lavici míří Fjodor Fjodorov - sekání.
11:36
A hosté se ujímají vedení! Po pravé straně pronikl do útočnéhu pásma KONSTANTIN KOLCOV a nenápadnou střelou mezi betony Bobrovského otevírá skóre utkání. Asistence: Ilja Kablukov.
11:17
Hosté jsou kompletní.
11:01
Další vyhození a přesilová hra domácích se pomalu chýlí ke konci.
10:20
Petrohrad soupeře přitlačil, ael teď už se podařilo Atlantu vyhodit.
09:44
Průcha našel najíždějícího beka Kalinina, jehož střelu Chudobin vyrazil.
09:16
Hostující Kablukov vyloučen. Přesilovka pro SKA.
09:10
Pokus Dallmana přikryl Chudobin. Stále to jsou spíše takové propagační střely.
08:41
Od modré to zkoušel Rukavišnikov, Bobrovskij vyrazil do míst, kde byli pouze jeho obránci.
07:47
Kovalčuk donutil Chudobina pouze k jednoduchému zákroku.
06:59
Domácí první formace má problémy přejít přes střední pásmo.
06:08
Hosté sází podobně jako v minulých zápasech na kvalitní defenzivu a hráči SKA se mají problémy v útoku prosadit.
05:37
Hosté se dokázali dostat do pásma. Bobrovskij musel přerušit hru po střele Rukavišnikova od modré čáry.
05:15
Oba celky zatím produkují mnoho nepřesností.
04:10
Kovalčuk hledal Tarasenka, který měl napřsženo na střelu, ale promách kotouč.
03:33
Thoresen posílal puk před branku. Kotouč se nakonec odrazil ke Klimenkovi, ale jeho backhand až k Chudobinovi neprošel.
02:31
Nepřesnosti na obou stranách při zakládání útoků.
01:59
První zákrok domácího gólmana Bobrovského, který z ledu sebral skákající puk.
01:16
Střelu Kovalčuka zblokovala hostující obrana. SKA začalo tlakem.
00:40
První útok domácích rozjel Thoresen, který pronikl do útočného pásma po levém křídle a hledal před brankou Průchu. Ten tísněn Tjutinem nedokázal zakončit.
00:01
Ještě před zahájením utkání vhodí čestné buly legenda hokeje v Petrohradu Nikolaj Maslov.
Halou zní hymna ruské federace.
Jedním z dvojice hlavních rozhodčích je český sudí Antonín Jeřábek. Kolegou mu bude domácí soudce Konstantin Olenin.

SKA Petrohrad: Bobrovskij (Ježov) - Kalinin, Čudinov, Alexandrov, Dallman, Vorobjov, Berdjukov, Serkin - Průcha, Mårtensson, Thoresen - Kučerjavenko, Tarasenko, Kovalčuk - Neprjajev, Makarov, Klimenko - Afinogenov, Fjodorov, Rybin - Burdasov

Atlant Mytišči: Chudobin (Davydov) - Višněvskij, Tjutin, Semjonov, Ozolinš, Batyršin, Rukavišnikov, Kosmačjov, Frögren - Majorov, Ignatuškin, Žerděv - Stalberg, Engqvist, Ševčenko - Gluchov, Kablukov, Kolcov - Lemtjugov, Dorofejev, Točickij

Rozhodčí: Jeřábek, Olenin - Birin, Medvěděv.