Domácí Phoenix v dnešním utkání vítězí 3:1, když hlavním strůjcem jejich úspěchu byl Keith Yandle, který zařídil dvě branky svého týmu a také brankář Jason LaBarbera, jenž pochytal 39 střel hostí. Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den!

59:50
Domácí v poklidu dohrávají a nikam se neženou.
59:10
Hosté vyhazují, Phoenix tak začíná útočnou akci až od LaBarbery.
59:02
Vše navíc kazí svým vyloučením Justin Williams (LOA), dvě minuty za podražení.
58:30
Hosté přidali, ale jak střela Toftoliho tak ani Williamse netrefují brankový prostor a LaBarbera nemusí vůbec zasahovat.
57:07
Phoenix právě vstřelil branku!

Domácí vybojovali puk důrazným napadáním, nejprve u pravého mantinelu vyčkával Chipchura, po odrazu jeho střely od zadního mantinelu se puk odrazil přímo ke KEITHU YANDLOVI stojícím na levém kruhu a ten střelou z ostrého úhlu přidává třetí gól domácích!
Asistence: Antoine Vermette, Kyle Chipchura.
56:00
Hosté napadají a málem z toho profitoval Martinez, jeho pokus letí vedle.
54:30
Martinezovu pobídku od modré se pokoušel před brankou tečovat Richards, LaBarbara puk vidí a zasahuje.
53:37
Další zásah Quicka po střele Vermettea.
52:30
Phoenix útočí a to je asi nejlepší, co teď může dělat, aby nepřišel o svůj náskok.
51:35
50:50
Muzzin nahazoval na teč na branku, jeho pokus se ale neujal.
50:35
Domácí se opět osvobozují.
50:20
Kopitarova střela z pravého kruhu zblokována obráncem.
50:00
Domácí vyhazují až ke Quickovi.
49:35
Ekman Larsson (PHO) se sice hodně diví, ale jeho faul byl evidentní. Dvě minuty za hákování a šance pro hosty na vyrovnání.
49:09
Na druhé straně pálí vedle Scuderi.
48:30
Domácí jsou v této fázi aktivnější, výsledkem je několik dalších střel směrem k hostující brance, Quick zatím odolává.
47:40
Tvrdě pálil z pravého kruhu Radim Vrbata, Quick jeho pokus vyráží znovu ke stejnému hráči, který objíždí obránce a opět střílí, a další zásah Quicka.
47:30
Stone míjí svým střeleckým pokusem branku králů.
47:00
Pohotové zakončení Mosse z levého kruhu vyráží Quick neméně pohotovým zákrokem.
46:00
LaBarbera si sjel za branku pro Doughtyho nahození a tak tak, že nepřišel o kotouč.
45:09
Po střeleckém pokusu hráče hostí vyráží LaBarbera puk s obtížemi jen před sebe.
43:44
A hra se už odehrává opět na druhé straně, po střele Kylea Clofforda přerušuje hru LaBarbera.
43:00
Lombardi po souhře se spoluhráči hledal zpětnou přihrávkou před branku volného adepta, nicméně neúspěšně.
41:46
Po Martinezově pokusu už si LaBarbera zachytá, hra se přerušuje po jeho zásahu.
41:30
Richardson se pokoušel tečovat přihrávku spoluhráče před brankou, na poslední chvíli byl zblokován obráncem.
40:27
Na druhé straně zákrok Quicka po střela Doana.
40:20
Brown promáchl ve snaze trefit skákající kotouč.
40:01
Domácí jsou po druhé třetině do šaten s jednobrankovým náskokem, který jim zajistil brankou z poloviny třetiny Matthew Lombardi. Zda se jim podaří náskok udržet až do konce či se dočkáme prodloužení sledujte opět v 06:02.
40:00
39:25
A další dobrý zákrok domácího fantoma po tvrdé střele bez přípravy v podání Doughtyho, hosté zvyšují tlak.
39:05
Během posledních dvaceti vteřin musel LaBarbera třikrát zasáhnout, pokaždé však úspěšně.
38:45
Carter se snažil před brankou tečovat Richardsovu příhru, k puku měl ale blíže domácí brankář a tak je hra přerušena.
38:30
Kleslovo nahození od modré raději Quick podrží ve své lapačce.
38:11
Z pokleku pálil Sullivan, Quick vyráží.
36:20
Hanzal se pokoušel protlačit puk před branku L.A, kde stálo několik jeho spoluhráčů, jeho snahu ale zmařil jeden z hostujících beků.
36:14
Po icingu hostí se hra stěhuje zpět před Quicka.
35:01
Mike Richards to zkouší lehkou střelou zápěstím, s takovou si ale na domácího brankáře asi nepřijde.
34:30
Z první pálí od modré Martinez, LaBarbera s problémy vyráží.
33:30
Kleslovu lehkou střelu z levého kruhu vyráží Quick lapačkou.
33:00
Kopitar si několikrát přehodil kotouč na své hokejce, vzápětí o něj ale přišel.
32:16
Domácí jsou po brance při chuti, po další střele Vrbaty musí zasahovat Quick.
31:05

Od modré poslal backhandem puk před branku Klinkhammer, kam si sjel MATTHEW LOMBARDI, jenž si puk přehodil na taktéž na backhand a střelou po zemi ke vzdálenější tyči posílá domácí opět do vedení! Asistence: Rob Klinkhammer, Mikkel Boedker.
30:40
Proti pokusu Martienez už musí LaBarbaera zasahovat.
30:18
Z pravého kruhu pálí z otočky z první Justin Williams, puk letí mimo tři tyče domácí svatyně.
29:00
V posledních minutách byla aktivnější hostující hokejisté, na což reagují domácí větším napadáním jejich rozehrávky a hráči LA s tím mají problémy.
27:30
Torres se snažil proháčkovat mezi třemi hráči hostí, poslední z nich mu však kotouč vypíchl.
27:18
Další pokus Browna tentokrát po vyjetí z rohu kluziště končí na betonu domácího brankáře.
26:53
Před branku si po vyhraném vhazování sjel s kotoučem Brown, jeho backhandový pokus vyráží LaBarbera do rohu.
26:45
Velký nápřah na modré Doughtyho, po jeho pokusu musí LaBarbera zasáhnout rychle, což se mu povedlo a už kotouč drží mezi betony.
25:29
Ekman Larsson od modré, puk míjí branku hostů.
25:28
24:40
Hosté vyhazují až k LaBarberovi.
23:59
Kotouč teď po pokusu domácích hráčů poskakoval kolem brankoviště hostů, ti nakonec nebezpečí odvrátili.
23:39
23:28
Brad Richardson (LOA) potrestán za vysokou hůl. Chvíli se bude hrát ve čtyřech, poté následuje zkrácená přesilovka domácích.
23:10
Prudká Muzzinova střela od modré netrefuje branku Phoenixu.
22:30
Domácí se osvobozují.
22:10
Z levého kruhu tvrdě pálil Carter, domácí brankář vyráží.
21:39
Radim Vrbata (PHO) vyloučen za krosček, LA má k dispozici přesilovou hru.
20:23
Kopitar se sice zjevil před brankou domácích zcela nepokrytý, to vše ale už dávno po odpískaném offsidu.
20:01
Po první třetině máme stav utkání nerozhodný, kdy oba týmy vstřelily po jedné brance. Skóre utkání otevřel na začátku 12. minuty Keith Yandle, hned o minutu později ale srovnal za hosty Justin Williams, jehož střelu si do sítě srazil jeden z beků Phoenixu. Další třetina začne přibližně v 05:08.
20:00
19:44
Na druhé straně to zkouší Morris, kterému ještě vypomáhají hráči clonící před Quickem, i tak ale brankář LA puk úspěšně vyráží.
19:17
Po Carterově střele zasahuje úspěšně LaBarbera, hraje se dál bez přerušení.
18:54
Nadějně rozjetý útok Phoenixu je zastaven offsidem.
18:12
Ve třech ujížděli hosté k domácí brance, situaci vyřešil střelou z pravého kruhu Lewis, Labarbera vyráží.
17:00
Lombardi se dostal až před Quicka, jeho střelu mezi betony ale hostující gólman vyráží s přehledem.
15:55
Do šance se před branku domácích dral Doughty, v poslední chvíli mu ale kotouč sjel z hole a ke střele se nedostal.
15:22
Od modré to takovou polostřelou zkouší Vojnov, Labarbera kotouč drží ve své moci.
14:58
Na druhé straně v šanci Morris, po jeho střelu, kterou Quick vyrazil, se hra přerušuje, neb je branka hostů posunuta.
14:30
Snaha Richardse překonat LaBarberu střelou od modré nevyšla, puk letí mimo.
13:30
Od modré to zkouší z první i Schlemko, střela těsně míjí pravou tyč hostující branky.
13:16
Na modrou si sjel Ekman-Larsson a prudkou střelou se snaží překonat Quicka, ten jeho pokus kryje betony.
12:12
Los Angeles právě vstřelilo branku!

Od levého kruhu nahazoval puk před LaBarberu JUSTIN WILLIAMS a o zbytek už se postaral jeden z beků Phoenixu, který si puk nešťastně srazil do vlastní branky! Bez asistence.
11:02

Domácí za brankou dobře napadali svého soupeře, k odraženému puku si sjel před branku KEITH YANDLE, který otevírá skóre dnešního zápasu! Asistence: Kyle Chipchura, Raffi Torres.
10:40
Z ostrého úhlu zleva pálí Muzzin, LaBarbera vyráží.
09:51
Williams z bezprostřední blízkosti neprotlačil puk za LaBarbaeru po křižném pasu jednoho ze spoluhráčů.
09:24
Od modré to zkouší Morris, jeho pokus ale ke Quickovi po zásahu jednoho z beků LA nedolétl.
09:03
I hosté se zkrácené přesilovce soupeře ubránili.
08:04
07:25
Střelu Doughtyho blokuje jeden z beků Phoenixu lýtkem.
07:03
Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen Anze Kopitar za (LOA) za vražení na hrazení.
06:44
Nejprve vyráží Brownovu střelu z bezprostřední blízkosti LaBarbabera, chvíli poté si na stejnou pozici sjel další z hostujících hráčů a i tentokrát byl domácí brankář úspěšný.
06:23
Vojnov z pravého kruhu přestřeluje domácí branku.
06:04
Vyloučen Michael Stone (PHO) za držení protihráče, přesilovka pro hosty.
05:36
Shane Doan si po vhazování sjel na pravý kruh a střelou se snaží překonat Quicka, ten je úspěšný.
05:27
Za modrou čáru si sjel Klesla a zpoza obránce pálí na Quicka, ten puk tlumí na svých chráničích.
04:18
Domácí se až teď dostávají k ohrožení Bernierovy branky, Boedkerova rána ale nemá gólové parametry.
03:33
Zápěstím to zkoušel Dustin Brown, byl ale moc blízko domácí brance.
02:13
Hned po vhazování se ke střele dostává Muzzin, jeho ránu od modré LaBarbera jen tak tak vyráží mimo branku.
02:05
Švihem od modré pálí Richardson, puk trefuje pouze plexi za domácí brankou.
00:36
Chvíli poté ze stejné pozice hledá Williams volného Browna mezi kruhy, jeho následná střela netrefuje branku.
00:20
Zprava to zkoušel Williams, jeho střelu LaBarbera vyráží.
00:01

Phoenix Coyotes: LaBarbabera (Johnson) – Schlemko, Ekman-Larsson, Morris, Yandle, Stone, Klesla – Doan, Vermette, Boedker – Sulliva, Hanzal, Vrbata – Moss, Gordon, Klinkhammer – Chipchura, Lombardi, Torres.

Los Angeles Kings: Bernier (Quick) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Scuderi, Ellerby, Martinez – Brown, Kopitar, Williams – Carter, Richards, Toffoli – Lewis, Stoll, King – Nolan, Richardson, Clifford.

Rozhodčí: Hasenfratz, Rooney – Sharrers, Wheler.
Zajímavosti utkání

Los Angeles utkáním ve Phoenixu zakončí pětizápasový trip po cizích stadionech a doufají, že protáhnou sérii zápasů, ve kterých dokázali bodovat na pět.

Obránce LA Jake Muzzin byl jmenován nováčkem měsíce března, v 17 utkáních má bilanci 4 gólů a 7 přihrávek, ve statistice +/- je za toho období na čísle +10.

Hráči Phoenixu si z posledních 9 zápasů připsali pouze jedno vítězství, ze zbylých 8 zápasů, které domácí hráči prohráli, byla hned dva s dnešním soupeřem.
Hosté získali před dnešním utkání posilu do svých obranných řad, z Buffala přichází zkušený bek Robyn Regehr, jako náhrada za dlouhodobě zraněné Willieho Mitchella a Matta Greenea. Jen dodám, že Buffalo v rámci výměny získalo dvě volby ve druhém kole draftu – v letech 2014 a 2015.
Češi v akci

V domácím týmu budeme sledovat hned čtveřici českých hráčů, obránce Rostislava Kleslu a útočníky Radima Vrbatu a Martina Hanzala, start dalšího obránce Zbyňka Michálka je kvůli zranění nejistý. U hostů nenalezneme na soupisce žádného českého zástupce.
Vzájemné zápasy

26.01.2013 Phoenix – Los Angeles 2:4
12.03.2013 Phoenix – Los Angeles 5:2
18.03.2013 Los Angeles – Phoenix 4:0
19.03.2013 Los Angeles – Phoenix 3:2
Phoenix Coyotes zatím zaostává za výkony z posledních úspěšných sezon, kdy atakoval špici tabulky na Západě. S bilancí 14 – 15 – 6 a získanými 34 body se zatím krčí až na třinácté pozici a s postupem do PlayOff to zatím nevypadá nikterak růžově, ztráta činí třináct zápasů před koncem základní části 4 body. Navíc forma kojotů, kdy se z vítězství radovali pouze ve dvou případech v posledních deseti utkáních, není vůbec dobrá. Na špici bodování klubu se drží místní ikona Shane Doan, nicméně ani on jistě nebude se získanými 21 body spokojen. V brance domácích dostává před LaBarbaberou přednost Mike Smith, ani on však nedokáže svými výkony zastavit herní a výsledkový propad týmu.

Keith Yandle 19 (6+13)
Los Angeles Kings se po slabším rozjezdu propracovali již na pátou příčku Západní konference. V 35 odehraných zápasech se radovali z výhry v rovných dvaceti případech, společně s dalšími třemi body získanými za remízy v normální hrací době, to dělá celkem 43 bodů. Kings jsou silní především na domácím kluzišti, kde příliš bodů nerozdávají; v posledních týdnech však bodují králové pravidelně i na hřištích soupeřů. Obhájce titulu táhnou tradiční jména jako Kopitar, Carter či Wiliams, spolehnout se hosté však mohou i na vyrovnanou brankářskou dvojici Quick – Bernier.

Dallas – Los Angeles 2:3
Minnesota – Los Angeles 4:3sn
St. Louis – Los Angeles 2:4