Děkujeme za sledování našeho onlajnu a přejeme Vám dobrou noc/dobré ráno.
Před dvěma dny jsme ve vzájemném utkání těchto týmů viděli one-man-show v podání newyorských Jezdců. Dnes se na ledě strhla mnohem vyrovnanější bitva, ve které byli o chloupek lepší hostující Rangers. Oba celky ale ze svých šancí proměnily pouze jedinou (Penguins díky Jussimu Jokinenovi, Rangers díky Ricku Nashovi), takže se muselo rozhodnout až při nájezdech. V nich pověstná štěstěna stála na straně domácích, a tak se Penguins mohou radovat ze zisku dvou bodů.
3 HVĚZDY ZÁPASU:

3. Henrik Lundqvist (26/27, 96,27%)
2. Jussi Jokinen (1+0) + vítězný nájezd
1. Marc-Andre Fleury (34/35, 97,14%)
Nájez.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins, a to díky proměněnému nájezdu Jussiho Jokinena.
Nájez.
Ryan Callahan se svou střelou minul branku a Pens tak vyhrávají.
Nájez.
Pascal Dupuis se svou střelou nepochodil.
Nájez.
Mats Zuccarello svou forhendovou kličku nedokázal v gól přetavit.
Nájez.
Jevgenij Malkin zkusil kličku do bekhendu, ale Lundqvist se štěstím chytá.
Nájez.
Rick Nash neuspěl se svým forhendovým blafákem.
Nájez.
Jussi Jokinen proměňuje po naznačení a střele do horního růžku.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětašedesát minut nerozhodlo o držiteli dvou bodů. Uvidíme tedy samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:52
Prodloužení uzavírá parádní kombinace Jezdců, kterou před zakončením zlikvidoval agresivním vyjetím Fleury!
64:40
Malkinovu střelu z voleje blokuje McDonagh!
64:50
Po vyhrném buly v útočném pásmu se ke střele golfákem dostává Deryk Engelland. Henrik Lundqvist ale nastavuje projektilu lapačku.
63:06
Jevgenij Malkin si za brankou vyměnil puk s Pascalem Dupusiem, který Lundqvista překvapil rychlým vyjetím! Lundqvist ale situaci zvládl!
62:35
Girardiho střela sražená mimo.
62:12
Kennedy pálí z nulového úhlu bekhendem. Bez úspěchu.
61:32
V prodloužení Jezdci pokračují ve své převaze. Na velkou šanci ale zatím stále čekají.
60:01
Začalo prodloužení.
Pokud první dvě části byly vyrovnané, pak třetí třetina jednoznačně patřila hostujícím Rangers z Manhattanu. Penguins sice šli hned zkraje třetiny do vedení, ale Jokinenův úspěšný pokus byl jednou z pouhých čtyř střel mířících na branku Lundqvista. Fleury oproti tomu musel zasahovat hned proti čtrnácti střelám, přičemž krátký byl pouze na jedinou – tu z hole Ricka Nashe. Za stavu 1:1 se tedy prodlužuje.
Prodloužení začne během několika málo chvil.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:40
Hagelinův pokus byl obráncem sražený do rohu.
58:52
Stepan tvrdě pálí od modré, Fleury vyráží.
57:46
Do branky se s pukem tlačil McDonagh, ale nedokázal kotouč zasunout za Fleuryho!
57:39
Blueshirts po brance viditelně ožili a začínají tlačit. Penguins teď tlak přerušili vyhozením na zakázané uvolnění. Po něm si svůj oddechový čas vybírá Dan Bylsma.
57:14
Rangers mohli zápas otočit! V přečíslení dvou proti jednomu obdržel parádní nahrávku Boyle, ale Fleruy opět čaruje a v rozštěpu puk chytá!
56:15
Kunitzova střela se o Lundqvistovu vyrážečku dostává mimo branku.
55:11
Rangers srovnávají i tak! Derek Stepan vyhrál buly přímo na RICKA NASHE, který střelou příklepem posílá puk po ledě přímo do branky! Asistence: Derek Stepan.
55:09
Penguins jsou v plném počtu.
55:08
Rozhodčí ani u videa neviděli puk překročit brankovou čáru. Gól tedy neplatí.
55:08
Nahození kotouče zpět do brankoviště možná bylo gólové. Celá situace se ještě prozkoumává u videa.
55:08
Vteřinu před návratem Dupuise mohl padnout gól! Po Richardsově dělovce nejdříve nebezpečně tečoval Clowe, aby následně stejný hráč nahazoval puk zpět do brankoviště!
54:23
Pittsburgh vyhazuje.
53:39
Del Zottovu střelu sráží Kunitz.
53:09
Dupuis za svůj nebezpečný počin po právu dostává dvě minuty. Pens se sice snaží argumentovat u rozhodčích, ale toho jsou jasné dvě minuty.
53:09
Pascal Dupuis chtěl po odpískaném icingu srazit Del Zotta, ale ten se střetu naštěstí vyhnul.
52:57
Del Zotto se napřahuje na modré, ale jeho pumelice minula branku.
52:31
Douglas Murray po odpískání na mantinelu tvrdě dohrál Briana Boyla. Rozhodčí však nevylučují.
52:15
Jezdci jsou v plném počtu.
51:59
Morrow tečoval střelu od modré, ale Lundqvist dokázal puk chytit!
51:38
Malkin se dostává za obranu, ale jeho bekhend minul branku.
51:17
Neal odchází do šaten.
51:17
James Neal zůstává ležet na ledě po střetu s Michaelem Del Zottem. Vypadá to ale, že bude v pořádku.
50:40
McDonagh vytlačuje Pens do offsidu.
50:36
Rangers vyhazují puk do středního pásma.
50:15
Brian Boyle zazdu sráží Chrise Kunitze. Sudí jeho počínání ocenili dvěma trestnými minutami.
48:21
Nejhezčí zákrok zápasu! Ryan Callahan se otočkou dostal mimo dosah obránce a přihrával skrz Fleuryho brankoviště na úplně volného Stepana. Americký centr pálil z první, ale Fleury při přesunu zvedl svou lapačku a talentovaného hokejistu vychytal!
47:52
Nash parádně zadovkou přihrával Stepanovi, ale Fleury se štěstím chytá!
47:18
Od modré to zkoušel McDonagh. Fleury byl připraven.
47:03
Pens, kteří byli dlouhou dobu pod tlakem, vyhazují kotouč přes všechny čáry až na icing.
46:20
Boyle pálil po vyjetí zpoza branky, ale jeho šanci Fleury vyrazil ramenem.
44:49
Jezdci tlačí v útočném pásmu! Největší příležitost měl Zuccarello, který ale svou střelu mezi kruhy nedokázal vinou dobrého zákroku Fleuryho přetavit v gól!
43:43
Kennedy vybojoval v útočném pásmu puk, aby ho ihned poslal rozjetému Mattu Niskanenovi. Tvrdě střílející obránce Penguins pálil, ale Lundqvist vytáhl spolehlivý zákrok lapačkou.
42:54
Michael Del Zotto nahazuje kotouč na Fleuryho branku, ale střelu sráží hráči stojící mezi Del Zottem a brankou.
41:01
Malkinovu střelu blokuje Girardi.
40:30
Gól! Tučňáci se ujímají vedení! Chris Kunitz vybojoval za brankou kotouč a ten následně naservíroval před branku úplně volnému JUSSI JOKINENOVI, který vymetl horní roh Lundqvistovy brány! Jokinen tak ve svém první zápase v novém dresu dává gól! Asistence: Chris Kunitz, Pascal Dupuis.
40:01
Třetí část začne přibližně v 02:58.
Ani druhá perioda nám nepřinesla úvodní branku zápasu. Lundqvist si své statistiky vylepšil o dalších devět zásahů, Fleury musel oproti tomu zasahovat pouze pětkrát. Jelikož je stav zápasu i po čtyřiceti minutách bezbrankový, bude muset o dnešním vítězi rozhodnout třetí třetina, prodloužení, popřípadě nájezdy.
40:00
39:28
Od modré tvrdě pálil Richards, ale pouze vylepšil Fleurymu statistiky.
38:48
Dlouhá kombinace v útočném pásmu v podání Jezdců byla ukončena bez střelby.
38:11
Druhé zakázané uvolnění Tučňáků během krátké chvíle.
37:38
Eatonova střela od modré skončila na chráničích Ryana Callahana.
36:35
Hra je po zákroku Lundqvista zastavena. To se hodí především Marcu-Andremu Fleurymu, který pár chvil předtím po jednom ze zákroků ztratil svou lapačku.
35:57
Girardi pálil po přihrávce Hagelina od modré, ale Fleury vyráží svým levým betonem!
35:15
První přesilovka domácích úspěšná nebyla, Powe je zpět na hřišti.
35:09
Z mezikruží po nahrávce nebezpečně pálil Iginla, ale Lundqvist zakročil pravým betonem!
35:00
Callahan ujížděl s Boylem do přečíslení dvou proti jednomu, ale zakončení neumístil mezi tři tyče.
33:33
Kunitz zkusil své štěstí zprava. Lundqvist byl ale připravený a projektilu nastavil svou hruď.
33:15
Darroll Powe při snaze vyhodit kotouč z obranného pásma poslal kotouč do hlediště, takže dostává dvě minuty za zdržování hry.
32:09
Několik desítek sekund se hrálo pouze ve středním pásmu, kde oba týmy několikrát ztratili puk při snaze překročit útočnou modrou čáru. To se nakonec povedlo až dvojici Malkin – Neal, kdy druhý jmenovaný okamžitě pálil směrem na Lundqvistovu branku, ovšem bez výsledku.
30:36
Před branku se i se skákajícím pukem tlačil Callahan, ale kapitán hostů byl okamžitě zpacifikován domácími beky.
30:14
Na druhé straně pálil Arron Asham. Důrazný útočník Jezdců ale proti připravenému Fleurymu nepochodil.
29:48
Iginla nebezpečně nahrával skrz brankoviště Jezdců, ale obránci hostů puk stihli tečovat mimo!
28:56
Pascal Dupuis nahazuje puk na Lundqvista, který hru pozastavuje. Oba týmy střídají.
28:43
Eaton je zpět na ledě, přesilovka je u konce.
27:28
Stepan obdržel pas mezi kruhy, odkud také okamžitě pálil, ale Fleury vytáhl parádní zákrok lapačkou!
27:14
Derrick Brassard ve středním pásmu ztratil kotouč, z čehož byla nepříliš nebezpečná střela Craiga Adamse.
26:53
A Pens opět vyhazují.
26:47
Puk po vyhození Tučňáků vylétá mimo kluziště. Buly před Fleurym se proto bude opakovat.
26:43
Mark Eaton přidržel Ricka Nashe a po zásluze dostává dvě minuty. Následuje první přesilovka hostů.
25:40
Engellandovu střelu od modré Lundqvist vyráží před sebe. Hned na to puk vyváží obránci.
25:32
Šanci dva na dva Neal řešil střelou zápěstím. Lundqvist na ni však viděl, takže ji bez problémů lapil.
24:00
Střelu Dereka Stepana Fleury vyrazil, ale pouze na hůl Ryana McDonagha! Jeho dorážka ale minula branku!
23:09
Pens se dostávají do postavení mimo hru.
22:46
Puk se po teči ocitá mimo hrací plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.
22:15
Matt Cooke nahrával v protiútoku skrz Lundqvistovo brankoviště, ale pas nenašel zamýšleného adresáta.
20:21
Pittsburgh začíná třetinu s tlakem v útočném pásmu. Všechny střely ale blokují obránci, popřípadě Lundqvist.
20:01
Druhé dějství začne zhruba v 02:04.
V Consol Energy Centre byla k vidění vyrovnaná první třetina. Začátek utkání patřil domácím, kteří kontrolovali kotouč a tvořili hru, ale postupem času se začal trend obracet – ve druhé půli dvacetiminutovky se hrálo více na druhé straně ledové plochy. Vyrovnaná hra se projevila i na počtu střel; počítadlo zatím naměřilo poměr 13:11 ve prospěch Rangers. Ani jeden z čtyřiadvaceti pokusů ale gólem neskončil. Hlavním důvodem jsou zatím bezchybné výkony obou brankářů.
20:00
19:54
Callahanova střela zblokovaná mimo.
19:35
Zuccarello se snažil natlačit do branky. Byl však zezadu přistrčený a branka domácích se proto hnula ze svého postavení. Následuje vhazování ve střením pásmu.
18:56
Nalevo se objevil Chris Kunitz, který po obdržení přihrávky pálil. Lundqvist se ale stihl přesunout a zakročit.
18:38
Zprava pálil Carl Hagelin, následně dorážel Boyle. Fleury si připsal další dva zákroky.
17:36
Jezdci vyhazují na zakázané uvolnění. John Tortorella následně vybírá svůj oddechový čas, aby si unavení hráči mohli odpočinout.
17:22
Penguins zahodili obrovskou příležitost! Před brankou se objevil Tyler Kennedy, který pálil dvakrát, ale pokaždé narazil na zeď jménem Henrik Lundqvist!
16:29
Více ze hry teď mají hostující Rangers, kteří mnohem více kontrolují puk. Delší pobyt v útočném pásmu se jim ale nedaří.
15:00
Nash dostal od Callahana přihrávku zpoza branky a zakončoval. Překvapený Fleury ale situaci zvládl.
14:26
Ke střele mezi kruhy se mohl dostat Brenden Morrow, avšak beci hostů mu v poslední chvíli hůl zblokovali, takže Lundqvist bez problémů zasáhl.
13:20
Dan Girardi při snaze vystřelit zlomit hůl a Pittsburgh toho využil k protiútoku s přečíslením! James Neal ale ztroskotal na Lundqvistovi.
12:24
Od modré čáry vyslal dělovou ránu Chriz Kunitz. Lundqvist s menšími nesnázemi střelu sráží do rohu.
11:42
Richards po přejetí čáry napřahuje a pálí na Fleuryho. Ten puk chytá a hru po několika zajímavých minutách poprvé přerušuje.
10:24
Další šance na obou stranách! Ze strany nejdříve překvapil Lundqvista Dupuis, jehož střela proklouzla švédskému brankáři mezi betony a vyjela ven, Jezdci o pár vteřin vetovali šancí Briana Boyla!
09:27
Fleury se teď postaral o to, že Rangers neskórovali! Nejdříve puk na branku nebezpečně tečoval Anton Stralman a o chvíli později se před Fleurym objevil úplně volný Nash, který pálil svým bekhendem z prostoru mezi kruhy!
08:13
Oba aktéři pěstního souboje dostávají pětiminutové osobní tresty.
08:13
A máme tu první pěstní souboj! Rukavice shodili Ryane Clowe a Deryk Engelland! Ve vyrovnané bitce měl mírně navrch pittsburghský hokejista.
07:55
Zleva nenápadnou střelu vyslal Pascal Dupuis, ovšem Lundqvist byl pozorný a zakročil.
07:45
Své štěstí zkusil i John Moore, ale Fleuryho svatyni minul.
06:50
Na Marca-Andre Fleuryho vypálil Brad Richards. Jeho střelu Fleury vyrazil – a stejně tak si kanadský gólman poradil i s dorážkou Matse Zuccarella.
06:26
Ryan Callahan pálil zprava, ale minul branku.
06:04
Jezdci se pokusili přejet do protiútoku, ale rozhodčí hru zastavil. Důvodem bylo postavení mimo hru.
05:52
Penguins opět kombinují v útočném pásmu. Začátek zápasu jednoznačně patří jim, ale poctivá defenzíva Blueshirts jim nedovolí na Lundqvista vypálit.
04:58
Jevgenij Malkin obkroužil celé útočné pásmo, ale následná bekhendová přihrávka na sjíždějícího obránce byla zblokovaná.
03:51
Tučňáci zatím napadají hodně hluboko v pásmu, což Jezdcům činí problémy.
02:32
Pens se usadili v útočném pásmu. Jejich jedinou střelu od Marka Eatona ale zblokovali obránci soupeře.
01:52
Oba celky si vyměnily své úvodní pozdravy – za Pens pálil Jarome Iginla, za Rangers o chvíli později Rick Nash.
01:14
K vidění jsou první tvrdší souboje u mantinelu. Vypadá to, že dnešní utkání bude ostré.
00:30
První přerušení přichází po půl minutě. Po zblokované přihrávce se puk doklouzal k Henriku Lundqvistovi, který kotouč přikryl.
00:01
Střetnutí začne během několika chvil.
Dobrý den, vítejte u sledování onlajnu ze zápasu mezi domácím Pittsburghem Penguins a hostujícími Rangers z New Yorku.

PITTSBURGH PENGUINS:
Tučňáci momentálně vévodí Východní konferenci s 56 body. Velkou zásluhu na tom má zejména bezchybný březen, kdy svěřenci kouče Dana Bylsmy vyhráli všech patnáct střetnutí s celkovým skóre 52:26. Dlouhou šňůru vítězných utkání ale v posledních dnech přetrhly dvě porážky, ve kterých Pens inkasovali hned deset branek. Poslední zápas sehráli pittsburští právě proti newyorským Rangers, kteří doma doslova přejeli skupinu okolo kapitána Crosbyho poměrem 1:6. Právě zranění Sidney Crosbyho je momentálně zřejmě největším problémem jinak dobře fungujícího celku. Svůj debut by si dnes měl v novém dresu odbýt Jussi Jokinen – nejčerstvější posila Tučňáků.

NEW YORK RANGERS:
Jezdci momentálně na Východě okupují osmou příčku – tedy poslední místo zaručující postup do play-off. Do konce základní části ale svěřencům trenéra Johna Tortorelly zbývá ještě 11 zápasů, takže Rangers ještě zdaleka dobojováno nemají. Blueshirts letos opět největší problém činí střílení branek. Před uzávěrkou přestupů proto na Manhattan přišla čtveřice nových hokejistů. Tři z nich si v posledním, již zmíněném utkání s Pittsburghem odkroutili svůj premiérový start v novém dresu (čtvrtý z nich, Derek Dorsett, je zraněný), a všichni se výraznou měrou podíleli na vysoké výhře 6:1 (Ryane Clowe 2+1, Derick Brassard 1+3, John Moore 1+0).

Dnes tu tedy máme odvetný zápas – podaří se domácím Penguins využít domácí prostředí a vrátí svým rivalům dva dny starou, potupnou porážku, nebo Jezdci potvrdí, že výtečný výkon nebyl náhodou a domů si cenné body odvezou oni?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.