To je ode mě vše, budu se dnes těšit od 14:00 u sledování čtvrtého semifinále KHL mezi Čeljabinskem a Kazaní. Zatím na shledanou.
Hvězdy utkání:
1. Tommy Wingels (SJO) – 3 body (1+2)
2. Dan Boyle (SJO) – 1 bod (0+1)
3. Antti Niemi (SJO) – 22 zásahů, 100%
Zápas v HP Pavilion nabídl útočný hokej, který podle výsledku byl nakonec jasnou záležitostí domácích Žraloků, kteří si tak do tabulky připsali cenné body v boji o play-off. Domácí vše načali v první třetině, kdy behěm deseti minut nasázeli do Hillerovy svatyně tři branky. Ve druhém dějství branka nepadla, v poslední části pak vítěství San Jose potvrdil brankou v oslabení Tommy Wingels, jenž si dnes připsal tři body! Sharks tedy porážejí papírového favorita z Anaheimu jasným způsobem 4:0.
60:00
59:55
Niemi si připíše první čisté konto proti Anaheimu v kariéře. Jeho spoluhráši totiž drží ve svém pásmu puk na svých holích.
59:28
Proti Vlasicovi si musel ještě jeden zákrok připsal Jonas Hiller, zato Antti Niemu na druhé straně netrpělivě odpočítává vteřiny, které ho děli od čístého konta.
59:01
Je tu poslední minuta třetí třetiny a teď už s jistotou můžeme říct také zápasu.
58:34
Kolem pravého hrazení se dostal ke střele Bryan Allen, jeho pokus byl ale hodně nepřesný.
58:00
Domácí posílají puk do pásma Anaheimu tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.
57:28
Dobrou střelou se prezentoval Joe Thornton, kterému nabil český útočník Martin Havlát. Hiller se jenom ohlédl.
57:00
Domácí si dnešní zápas už jenom užívají, zato Anaheim si bude muset kalich hořkosti vypít až do dna.
56:20
Ryane Clowe ustál situaci, kdy do něj jeden z hráčů Anaheimu strčil, a přihrál na Galiardiho. Ten však při střeleckém pokusu zlomil svou hůl.
55:55
Joe Pavelski dostal přihrávku do ofsajdové pozice, proto se bude vhazovat ve středním pásmu.
55:36
S Etemovou střelou na druhé straně neměl Niemu žádné potíže. Byla to 21. střela v tomto utkání, která na toho Fina šla. Antti Niemi je blízko své druhé nule v sezóně.
55:03
Situaci tři na dva domácích zakončil svižnou střelou zápěstím T. J. Galiardi, švýcarský brankář ve službách Ducks však jeho ránu viděl a s klidem vyrazil.
54:28
Kačeři jsou v plném počtu, k vyrovnání jim však zbývá pět a půl minuty, což by se rovnalo malému zázraku.
54:00
Havlátova střela byla zblokována, o zbytek se postaral obránce Allen, který nedovolil domácím borcům dorážet.
53:43
Nyní se však domácí dlouho nemohli v pásmu Ducks usadit.
52:46
Patrick Marleau se tlačil do zakončení, ovšem nakonec se k puku dostali hokejisté v bílých dresech a vyhodili až k Niemimu, jenž má k čistému kontu zase o něco blíž, když se teď hraje před Hillerem.
52:28
Za hrubost je vyloučen Sheldon Souray (ANA). Tento zbytečný faul jen dokazuje, že Anaheim je v dnešním zápase zřejmě už mimo bodové šance.
51:33
Je to stále marné dobývaní domácí branky ze strany Kačerů. San Jose to nyní hrají velice dobře. Dopředu se nehrnou a zaútočí, jen když se naskytne nějaká šance. Jako třeba v tomto případě, kdy pálil od levého mantinemu Ryane Clowe.
50:49
Teemu Selanne nabídl na modrou čáru puk Allenovi, ten se do puku opřel, co mu jen síly stačily, ovšem střele chyběla přesnost.
50:24
Statistika, která dokládá to, co jsem před několika minutami poznamenal. 27 zblokovaných střel domácích borců mluví za vše.
50:24
Bitka hvězd! Před brankovištěm Anttiho Niemiho se do sebe pustili domácí zadák Dan Boyle s hostujícím Coreyem Perrym. Oba borci si tak půjdou na pět minut odpočinou na lavici hanby.
49:55
Zdálo se, že se bude pískat zakázané uvolnění ze strany hostů, nakonec se ale píská až po chvíli icing domácích.
48:57
Na druhé straně kluziště se však rýsovala velice dobrá šance pro domácí, kdy šli Žraloci dokonce v přečíslení tři na jednoho! Brent Burns ale vše zhatil svou nepřesnou přihrávkou.
48:12
Doufejme, že Anaheim nesloží své zbraně a bude se i nadále vytvářet před Niemim tlak. Možná už jen proto, aby finskému brankáři zkazili radost z čistého konta.
47:25
Demers už opustil vrátka trestné lavice a San Jose už je zase v pěti.
47:18
Přesilovka Ducks však pokračuje, proti Sourayho ráně se musel Antti Niemi vytáhnout.
46:44
San Jose právě vstřelilo branku!
Zmar Anaheimu je dovršen inkasováním gólu ve své přesilovce! Do protiútoku dva na jednoho se dostal Couture s Wingelsem, a právě TOMMY WINGELS dostává svůj celek už do hodně pohodlného vedení 4:0. Wingels tak ke dvě asistencím přidal také branku. Asistence: Logan Couture, Dan Boyle.
45:58
Marleauovi se nepovedlo vyhodit, protože byl na modré čáře Souray. Ten se zmocnil puku a nahrál ho na levou stranu na kapitána Getzlafa, jeho rána ale k Niemimu zase nedoletěla. Je za potřebí také dodat, že obránci Niemimu práci poměrně usnadňují, a to v podohě svých obětavých bloků.
45:25
Nyní je tu ale přesilová hra. Jason Demers (SJO) přikryl puk rukavicí ve svém pásmu, což rozhodčí vyhodnotili jako zdržování hry.
45:06
Rozehrávajícího Hillera se vadal napadat Pavelski, hostující brankář ale v klidu rozehrává.
44:09
Anaheim se snaží najít nějakou cestu, kterou by dostal puk za Niemiho záda. Často má však problém se k němu vůbec dostat, Žraloci totiž výborně napadní už ve středním pásmu někdy dokonce už ve třetině Kačerů.
43:51
Po téměř minutě, kdy se ani jeden z celků nedostal do žádné čance, se píská ofsajd také na straně San Jose.
43:07
V momentě, kdy Corey Perry protlačil kotouč do útočného pásma, už byl Selanne ve třetině San Jose, a proto nemůže následovat nic jiného než hvizd čárového sudího.
42:31
Cogliano přenechal dva metry za útočnou modrou čárou na Winnika, který vypálil zpoza obránce, avšak klasický obrázek pokračuje. Střely jsou nepřesné nebo nejsou natolik důrazné, aby s nimi Niemi měl větší problémy.
41:44
Vlasicova střela sice mířila nabranku, ovšem až k Hillerovi se nedostala, protože byla zastavena hradbou těl před brankou Anaheimu.
41:25
Postavení mimo hru v podání hostujícího celku.
41:07
Brent Burns si nabruslil do prostu prevého kruhu odkud vypálil. Projíždějící Martin Havlát jeho střelu možná ještě stihl tečovat, Jonas Hiller si ale poradil.
40:18
Kačeři začali aktivně i třeí část, když se hend po úvodním buly nastěhovali do pásma San Jose a Niemi si musí dávat pozor, aby ho některá ze střel nepřekvapila.
40:01
Ve druhé třetině zápasu mezi San Jose a Anaheimem jsme branku sice neviděli, ovšem že bychom sledovali nudnou podívanou, to se také říct nedá. Ducks byli během druhého dějství jednoznačně aktivnější, jenže z územního tlaku si často nedokázali vytvořit žádnou šanci. Sharks hrozili hlavně z rychlých brejků.

Třetí třetina začne zhruba v 4:55.
40:00
39:32
Holland si vzal kotouč na svou hůl už ve svém pásmu a poměrně pohodlně s ním projel až do třetiny San Jose. Tam vypálil, ovšem Niemi stále drží čisté konto, a to i po dorážce.
38:30
Beaucheminova nahození po mantinelu si sice na druhé straně šíře kluziště našel Palmieri, k němu ale okamžitě přispěchali dva hokejisté v bleděmodrém dresu a o puk ho připravili.
37:53
Další vhazování ve třetině domácích, nyní má Niemi opravdu o zábavu postaráno.
37:02
Sbisovu ránu tečoval před Niemim jeho krajan Saku Koivu, kotouč však branku San Jose minul.
36:27
Joe Thornton nyní krouží ve středním pásmu a vyčkává, než jeho tým dostřídá, teprve potom se vydá do třetiny Kačerů.
35:56
Lydmanova střela od modré čáry byla zblokována nad branku Anttiho Niemiho. Ducks však svůj tlak postupně zvyšují.
35:17
Na jedné straně se chtěl gólově prosadit Corey Perry, z protiútoku však měl možnost navýšit vedení Žraloků Patrick Marleau.
34:15
Na druhé straně si gólovou šanci vytvořili domácí! Desjardins vypálil velice tvrdou střelu, kterou Hiller vyrazil jen před sebe, kde ze vzduchu dorážel Sheppard. Puk nakonec obloučkem skončil za hostující svatyní.
33:52
Fowler v dobré pozici posouval na Cogliana, ten si ale puk nezpracoval ideálně a pro puk musel do rohu kluziště.
33:17
Po dlouhém obléhání domácí klece, se ke střele dostali také Žraloci. Galiardiho střela si ale cestu mezi tři tyče nenašela, a proto mohl Jonas Hiller zůstat v klidu a střelu zkontrolovat pouze pohledem.
32:34
Nyní si však Bobby Ryan dobře vybruslil a Niemiho ohrozil skrytou střelou. Vypadalo to, že Niemi ani nevěděl, jak kotouč vyrazil.
32:19
Nepřehledná situace před Niemim, kde operovala hned trojice hostujících útočníků. Ryan navíc na brankovišti dostal naloženo od jednoho z domácích obránců. Vhazovat se bude po levici finského brankáře.
32:04
Střela z hole Sheldona Sourayho byl příliš vysoká, a proto neměla šanci vlést se do sítě Sharks.
31:45
Na druhé straně poměrně snadně shrábl kotouč do své rukavice Antti Niemi.
31:20
Hiller musí likvidovat střelu od modré čáry, naštěstí však tento projektil dobře viděl, a proto zákrok nebyl nijak těžký.
30:50
Anaheim je v posledních minutách možná o něco aktivnějším celkem, ovšem z nahrávek těžko dosáhnete gólů, a proto jsou Kačeři stále na nule. San Jose zase kontruje rychlými brejky, se kterými má obrana Ducks v čele s Hillerem většinou velké potíže.
30:21
Je tu zakázané uvolnění, v dnešním utkání zatím věc téměř nevídaná.
30:00
Fowler zachyboval ve vlastním pásmu, když ho o puk obral Gomez, který poté kotouč nabídl do druhé vlny Desjardinsovi, který z první napálil pouze hruď připraveného Švýcara.
29:35
Další dobré střídaní Anaheimu, který se usazuje před Niemim, ten však zase nemusel zasahovat.
28:43
Ryanova střela na druhé straně si cestu do branky nenašla. Proto se domácí vydali znovu do útoku. Havlátovu střelu se pokoušel dorazit ještě Clowe, jenže hostující obrana byla v této situaci lepší.
27:39
Marleau se společně s Couturem vydal do přečíslení dva na jednoho, druhý jmenovaný by měl puk jako na stříbrném podnose, ovšem Beauchemin stihl celou situaci dobruslit a ouk zblokovat do rohu kluziště.
27:10
Etemova střela z pravého kruhu jen těsně minula pravý horní růžek Niemiho svatyně. Tohle bylo velice povedené střídání týmu z Kalifornie, bohužel pro něj však nebylo zakončené brankou, kterou by tým kouče Bruce Boudreaua tolik potřeboval.
26:17
Po chvíli, kdy se host natlačili do pásmu Sharks, se dopředu vydal Desjardins. Ten však se svou akcí příliš nepochodil, skončil totiž už u červené čáry.
25:40
Allenova střela neměla gólové parametry, navíc vůbec neletěla mezi tři tyče, proto NIemi znovu nemusel zasahovat.
25:00
Nahození po mantinelu sice Burns stihl, dokonce kotouč ještě posunul na Thorntona, ten už byl ale tísněn dvě hráči Ducks, kteří ho nakonec o černou gumu obrali.
24:15
Demersovu střelu Hiller dobře viděl, a tak pro něj nebyl větší problém uschovat tento projektil ve své výstroji a nepustit ho.
23:57
Na druhé straně už je však na zteči Marleau, který ve třetině Anaheimu společně s Wingelsem rozvířil klidné vody.
23:16
Ryanovu střelu z pravého kruhu likviduje vyrážečkou Niemi, nyní se hosté dlouho drží v pásmu domácího mužstva.
22:06
Anaheim se dostal do dobré šance! První dvě střely byly zblokovány díky výborné práci Vlasica a poté Pavelskiho, ovšem Sbisova střela už si našla cestu mezi tři tyče! Tam však zasahuje Antti Niemu svou lapačkou.
21:48
Na druhé straně se po mantinelu pokoušel prstrčit kotouč Clowe, ale hostující obrana mu to nedovolila.
21:05
Palmieri zavezl kotouč za branku Niemiho, ovšem zde se ho chopili jenom hráči domácího San Jose, a proto byl finský branář bez práce.
20:20
Tommy Wingels mohl dvacet vtřein po přestávce navýšit už na 4:0! Obrana Ducks ho nechala ujet, ovšem Jonas Hiller se teď blýskl parádním zákrokem vyrážečkou!
20:01
Je za námi první třetina zápasu mezi San Jose a Anaheimem. Při pohledu na aktuální skóre je vám asi jasné, kdo měl v první dvacetiminutovce převahu. Už v první minutě skóroval Pavelski, kterého v páté minutě napodobil Marleau. Hiller v kleci Anaheimu inkasoval ještě jednou, když kapituloval po ráně Burnse. Sharks tedy vedou nad Ducks 3:0.

Druhá část startuje přibližně v 4:06.
20:00
19:42
Desjardins zahrál vysokou holí, buly ve středním pásmu.
19:23
Teemu Selanne vybruslil zpoza branky, ovšem sám se na nic nezmohl, a tak předal na Perryho. Ten byl ale také tísněn, a proto ani z další situaci nic nebude.
19:01
Hraje se poslední minuta úvodního dějství.
18:16
Wingels chtěl ke dvěma asistencéím přidat také branku! Domácí forvard nabral rychlost, objel branku Ducks a snažil se najít stejné místo, přes které procetil puk za brankovou čáru Joe Pavelski. Wingels ovšem tak úspěšný jako jeho kolega nebyl.
17:36
Domácí byli sice nyní pod atakem hostujících útočníků, nakonec si ale dokázali poradit s bravurou, když se Scott Gomez neukvapil a konstruktivně rozehrál.
16:46
Joe Thornton opouští trestnou lavici, Anaheim svou první přesilovku nedokázal využít.
16:30
Snad šestice hráčů teď podstoupila boj o puk za Niemiho brankou. Z tohoto boje vyšli lépe domácí, kteří posílají černou gumu až k Hillerovi.
15:46
Pavelski dokázal zachytit kotouč a vyhodit ho do neutrální zóny, kde se ho ujímají znovu hostující hokejisté.
15:18
Beaucheminova další rána zaduněla pouze o mantinel za brankou gólmana Žraloků.
15:02
Po chvíli je tomu tak znovu! Fowlerovu střelu se snažili tečovat Getzlaf s Perrym! Kolem domácí branky se poté strhla hromadná potyčka, sudí však po chvíli celou situaci uklidnili, a proto je na trestné lavici stále jenom Thornton.
14:54
Při dalším buly se snažil ihned z buly vypálil kapitán hostí Ryan Getzlaf. Niemi musí řešit další nepříjemnou situaci.
14:51
Perry vyhrál buly na modrou čáru, kde Fowler posunul na Beauchemina, jenž vypálil z první. Neimi se ale stihl přesunout včas.
14:46
Nyní je však na programu první početní výhoda Anaheimu, který tak bude mít možnost dostat se před koncem první části na rozdíl jedné branky. Za katrem už sedí domácí "kápo" Joe Thornton (SJO).
14:34
Radek Dvořák poslal puk na svou střídačku, vzhledem k tomu, že v NHL neplatí pravidla jako v naší extralize, bude se pouze vhazovat v pásmu Kačerů.
13:34
Niemi musel čelil první zapeklité situaci! Fowlerovu střelu se pokoušeli tečovat před jeho brankovištěm útočníci v bílém, to se jim naštěstí pro finského gólmana nepovedlo, ovšem po odpískání stihal ještě jednu rána do masky po projetí jednoho forvardů.
13:20
Ducks nyní domácí trochu zatlačili, ti se však osvobotují vyhozením pomocí vysokého obloučku.
12:44
Koivu obkroužil branku Niemieho, předal na modrou čáru, kde se zdálo, že po Beaucheminově vybídnutí bude Souray už pálit, jenže volil další pas a ti už bylo moc. Anaheimu zatím chybí střelba.
11:55
Thornton posílal žabku na pravý kruh, kde už čekal Brent Burns. Naposlední chvíli byla ale nahrávka ztečována a střelec zatím poslední branky Sharks se ke kotouči nedostal.
11:39
Poté, co puk opustil hrací plochu se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:06
Na ledě už se poněkolikáté objevuje také český zástupce na straně Anaheimu Radek Dvořík, který po skončení svého švýcarského angažmá podepsal právě u Kačerů.
10:35
Těžké chvíle pro Hillera! V další šanci se ocitl Joe Pavelski, nyní však americký útočník nezamířil přesně a trefil pouze tělo dobře postaveného brankáře Kačerů.
10:00
Vypadalo to, že se hra přesune před Niemiho, avšak puk, který doklouzal za brankovou čáru stihl jako první Marleau, a proto se ve hře pokračuje.
09:20
Tak to už je luxusní náskok! Domácí se svou druhou přesilovkou v zápase naložili delako lépe než s tou první. Rozruch před Hillerem udělal Gomez s Havlátem, ovšem Tommy Wingels posunul na modrou čáru na BRENTA BURNSE, jehož rána se zastavila až o síť! Asistence: Tommy Wingels, Martin Havlát.
08:09
Pavelského rána z první tentokrát úspěch neslavila, černá guma se nachází v neutrálním pásmu, a Anaheim si tak chvíli může odpočinout.
08:01
Hiller musel okamžitě čelit pokusu z levého kruhu, kde se do puku opřel Dan Boyle!
07:52
A vzápětí je tu další početní výhoda pro domácí! Za nedovolené bránění putuje za katr Sheldon Souray (ANA).
07:30
Sharks od první minuty opravdu dominují, Antti Niemi si zatím nesáhl na puk.
06:42
Palmierieho pokus o střelu neskončil, puk branku San Jose minul o pořádný kus.
05:55
Další střelu se pokoušel vyslat na HIllera Stuart, jeho pokus byl ale zblokován na chráničích prvního bránícího hráče.
04:52
A je to o dvě branky! Logan Couture vybruslil z rohu kluziště k pravému mantinelu, odkud bekhendem poslal přihrávku mezi kruhy, kde už čekal PATRICK MARLEAU, jenž z první pokořil Hillera! Asistence: Logan Couture, Tommy Wingels.
04:03
Bitka mezi Clowem a Hollandem! Oba hráči budou potrestáni trestem na pět minut.
03:49
Tato přesilovka se domácím příliš nepovedla a Anaheim je zase kompletní.
03:07
Saku Koivu se dokonce ve vlastním oslabení dostal ke střele, puk však proletěl pouze vedle levé tyčky Niemiho branky.
02:20
Hiller musel krýt skrytou střelu od modré čáry, ta však nakonec nebyla pro zkušeného Švýcara žádný problém a Ducks se osvobozují.
01:49
A vzápětí přichází vyloučení Bobbyho Ryana (ANA), který hákoval a posílá svůj tým do čtyř.
01:00
Ovšem první branka padá brzy na druhé straně! JOE PAVELSKI se obtočil kolem pravé tyče a zasunul do sítě, Jonas Hiller se nestihl přesunout! Sharks vedou 1:0! Asistence: T. J. Giliardi, Ryan Clowe.
00:16
Hostující Anaheim se dostal hnel po pár vteřinách začátku utkání do pásma domácích, ovšem střela na NIemiho branku neletěla.
00:01
Oba celky už jsou na ledě, za pár okamžiků utkání začne ...
Vítejte u sledování zápasu ze zámořské NHL, ve kterém se od 3:00 střetnou San Jose Sharks a Anaheim Ducks. Dojde tak k druhému vzájemnému souboji mezi oběma protivníky během dvou dnů.
Sharks jsou známí tím, že v základní části bývají mezi nejlepšími celky NHL, avšak když přijde na play-off jakoby se karta otočila. Letos by San Jose rádo přivítalo obrácený vývoj sezóny. Svěřenci Todda McLellana sice měli parádní vstup do sezóny, ovšem nyní se pohybují na postupové hranici. Aktuálně jsou Žraloci se 34 body na osmém místě Západní konference.
Zato Anaheimu oproti minulému ročníku zatím fouká vítr do plachet. Kačeři, kteří disponují jednou z nejlepších brankářských dvojic v lize Hiller – Fasth, nasbírali v dosavadním průběhu 48 bodů, což je řadí na druhé místo Západní konference.