Vyrovnané, ale nepříliš pohledné utkání nakonec v nájezdech na svou stranu převrátila Plzeň. Domácí berou bod, hosté vezou na západ Čech dva.
Plzeň právě vstřelila branku!
Jedinou branku nájezdů vstřelil VÁCLAV PLETKA - konečný stav utkání 1:2.
David Květoň musel dát, klička do bekhendu byla ale hodně průhledná, a tak hosté vítězí - 0:1.
Druhým Plzeňským je Pletka. Střelou k pravé tyči otevírá skóre nájezdů - 0:1.
Jako druhý z červených jede Růžička. Zkoušel to podobně jako v prodloužení, ale rovněž neuspěl - 0:0.
Vlasák z Plzně to zkoušel mezi nohy, ale neuspěl - 0:0.
Nikomu z Třineckých se na led nechtělo. Role se nakonec ujal Zagrapan, ale nedal - 0:0.
Jako první se staví do branky plzeňský Mazanec.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely na branku v prodloužení: 1:6.

Celkem střely po prodloužení: 38:33.

O osudu utkání rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:57
Neskutečné! Ještě před koncem prodloužení se do úniku dostal Martin Růžička, ale tváří v tvář Mazancovi zavěsil jen do ochranné sítě!
64:49
Oceláři rozestavěli přesilovkový vzorec, ale paradoxně mohli vstřelit branku hosté. Kovář již ale neměl moc sil, a tak volil střelu od modré, se kterou si Hrubec poradil.
63:51
Oddechový čas pro domácí.
63:51
Domácím se naskytá obrovská příležitost k rozhodnutí. Rozjetý Martin Růžička byl podražen Milanem Gulašem. Oceláři si zahrají přesilovku čtyř proti třem.
63:05
Hrubec vyrazil střelu od modré, ale pouze k Jozefu Balejovi. Ten ještě zkusil kličku do bekhendu, s ní ale neuspěl.
62:30
Škodovka stále dotírá na domácí branky, nerozhodný stav zatím svými dobrými zákroky drží Šimon Hrubec.
61:31
Hosté se snažili vybojovat puk v útočném pásmu. To se jim sice povedlo, následná přihrávka ale mířila do ochranné sítě.
60:43
Před Hrubcem se ocitl zcela nehlídaný Kovář. Ten zakončoval z první, trefil však jen dobře postaveného třineckého brankáře.
60:27
Od modré střílel Boháč, jeho pokus si našel cestu jen do Hrubcovy lapačky.
60:01
Střely na branku ve třetí třetině: 13:7.

Střely na branku v základní hrací době: 36:27.

Protože je stav utkání po šedesáti minutách nerozhodný, po tříminutové přestávce následuje pětiminutové prodloužení s náhlým vítězstvím.
60:00
59:24
Balej se pokusil ohrozit Hrubce z nulového úhlu. Třinecký gólman měl nakonec co dělat, aby vyrazil puk do ochranné sítě.
59:10
Oddechový čas pro hosty.
58:54
Bonk se pokusil objet branku a zasunout puk za Mazance. To se mu téměř povedlo, v poslední chvíli ale zasáhl hostující brankář!
58:25
Dnešní utkání sleduje 3536 diváků.
58:00
Do konce zápasu zbývají dvě minuty. Třinečtí se pokusili o rychlý přechod modré čáry, vše ale hatí nepřesný pas a následný icing.
57:17
V útočné fázi hosté. Kotouč se dostal na modrou, odkud pálil Dominik Boháč. Hostující bek mířil do horního rohu, o trochu však přestřelil.
56:18
Peterek nabil Galvasovi, ten od modré trefil pouze nejbližšího protihráče. Od něj se puk odrazil do střední třetiny.
55:30
Hra v závěru utkání ubrala na kráse. Kotouč se převážně vyskytuje ve střední třetině, další šance jsme zatím neviděli.
54:29
Velká šance Martina Adamského! Třinecký expres se s trochou štěstí dostal k odraženému kotouči, pak si to namířil přímo na Mazance! Tváří v tvář hostujícímu gólmanovi ale selhal, neboť kotouč poslal jen do betonů plzeňského brankáře!
53:59
Plzenští dlouho drželi útočnou třetinu, nakonec se ke střele odhodlal Pletka. Ten ale poslal kotouč přímo do lapačky třineckého gólmana.
53:10
Ze souboje o puk vyšli úspěšně hostující hráči. Ti se hned vrhli do protiútoku, střela Straky ale byla zblokována do rohu kluziště.
52:48
Čtvrtá třinecká formace drží útočnou třetinu, zatím se ale o kotouč bojuje za hostující brankou...
52:07
Rákos zajel do útočné třetiny, udělal kličku do brankoviště, z bezprostřední blízkosti však napálil kotouč pouze do Mazancovy lapačky.
51:37
Hosté jsou kompletní. Za odraženým kotoučem se přímo z trestné lavice vydal Pletka, puk však byl na něj příliš prudký.
51:04
Zagrapan zavezl puk za Mazancovu branku, avšak jen na chvíli. Tam se kotouče zmocnil St. Pierre, který jej odpálil k Hrubcovi.
50:26
Domácí hráče teď trochu neposlouchal kotouč. Oceláři se nepřesnými přihrávkami sami připravili o útočnou třetinu.
49:51
Hrabal podával Růžičkovi, ten pálil ze své parkety. Střela mu však nesedla tak, jak by si elitní extraligový kanonýr přál a kotouč skončil za brankou.
49:31
Další vyloučení, tentokráte na straně hostů. Pronikající Martin Růžička byl zastaven Václavem Pletkou. Ten si za svůj počin u rozhodčích vykoledoval dvě minuty za nedovolené bránění.
48:49
Dvě střely v krátkém časovém období na třineckou branku. V obou případech pálili hostující obránci, pokaždé zasáhl Hrubec.
48:24
Oceláři jsou kompletní. Na útočném výletě se ocitl Hrabal, který střílel švihem, avšak mimo tři tyče.
47:54
Ke střele od modré se odhodlal Frolo, trefil však pouze clonícího Zagrapana. Od jeho bruslí se kotouč odrazil do střední třetiny.
47:04
Plzenští se drželi před Hrubcem, vystřelit na branku se jim ale nepovedlo. Slezané se zmocnili puku a vyhodili jej před všechny čáry.
46:20
Oceláři se hned po buly osvobodili, následný pokus indiánů o přechod modré čáry skončil ofsajdem.
46:02
Hosté jsou kompletní a zahrají si přesilovku. Brankář Šimon Hrubec, ve snaze rozehrát kotouč, poslal černý nesmysl přímo na vlastní střídačku. Hrubec dostal dvě minuty, trest odpyká Jiří Polanský.
45:42
Slezané drží útočnou třetinu, zatím se jim však nedaří vystřelit...
44:46
Od pravého mantinelu pálil Martin Růžička. Kotouč proletěl brankovištěm, pak také kolem levé tyče hostující branky. Puk se poté po odrazu od mantinelu dostal do středního pásma.
44:18
Oceláři zatím mají problémy s přechodem do útočné třetiny, Plzeň se úspěšně brání.
43:49
Přesilovka pro domácí tým. Na trestnou lavici usedl Jan Kovář, který se provinil podražením.
43:25
Od modré pálil Boháč, puk mířil na Hrubcovu lapačku. Třinecký brankář vyrazil kotouč jen před sebe, hosté však na dorážku nedosáhli.
42:44
Další hráč na ledě, tentokráte Jiří Marušák. Ten odjíždí otřesen na střídačku po střetu se Zíbem.
42:06
Slezané se také podívali před Mazance a hned si vytvořili šanci. Růžička přenechal kotouč Bonkovi, který vystřelil pár kroků za modrou čarou. Střela třineckého kapitána ale mířila do středu branky, kde stál připravený Mazanec.
41:37
Po tvrdém střetu na ledě zůstal ležet třinecký Martin Adamský. Ten se už ale pomalu zvedá, vypadá to, že bude v pořádku.
40:48
Úvod závěrečné periody je zatím pod takovkou hostující Škodovky. Plzeň se drží v útočné třetině, Hrubec ale zatím nemusel zasahovat.
40:01
Střely na branku ve druhé třetině: 10:13.

Střely na branku v utkání: 23:20.

Třetí dějství začne přibližně v 18:43.
40:00
39:25
Obrovské šance na obou stranách! Před Mazancem nejprve neuspěl Radek Bonk, kteréhož střela se zastavila na brankové čáře! Hosté se poté vydali do protiakce, na konci pálil Martin Straka, avšak mimo tři tyče! A aby toho nebylo málo, tak hra se opět přesunula na druhou stranu, kde v zakončení do odkryté branky selhal Martin Růžička!
38:27
Hosté srovnávají krok! Od modré pálil Jozef Balej! Hrubec na tuto šanci ještě dokázal zareagovat, nicméně vyrazil kotouč pouze k volnému JANU KOVÁŘOVI, který bez problémů uklidil kotouč za Hrubcova záda! Asistence: Jozef Balej.
37:10
Oceláři jsou kompletní, u kotouče stále hosté...
36:28
V šanci byl Martin Straka! Ten vystřelil na Hrubce, kotouč zůstal v brankovišti! Pak se před třineckým gólmanem strhla mela o kotouč, svatyně domácích zatím zůstává nedobytá!
35:10
Hosté si zahrají další přesilovku, na trestnou lavici usedá Radek Bonk za nedovolené bránění Straky.
33:16
Třinec na chvíli vystrkoval růžky, ale nedokázal vypálit přesně, Mazanec mohl zůstat vklidu.
32:24
Třinecká nepřesná rozehrávka končí na zakázaném uvolnění.
32:00
Plzeň i při roznovážném počtu hráčů na ledě drží pásmo, ale její hráči jsou natěsno bráněni, proto nepřichází žádné vyústění jejich útočné snahy.
31:13
Balej si dobře našlápnul, ale předjel nejen Zíba, nýbrž i třineckou bránu, zpětná příhra mířila ven z pásma.
30:26
Třinec sevřen do kleští, ale nakonec se domácím vyhodit podařilo, plzeňský útok musí začít znovu.
29:45
A aktivním pohybem si hostující celek vynutil první přesilovou hru v tomto zápase. Marek Zagrapan se provnil podražením, za což je pokárán dvouminutovým trestem.
29:38
Naopak Plzeň již v plném počtu pohledně kombinuje v útočném pásmu.
29:05
Třinecká přesilovka je ponurá, bez nápadu a bez šancí.
28:52
Další vyhození, tentokrát z hole Marušáka.
28:09
Jozef Balej vyhazuje a plzeňská čtveřice tak může vystřídat.
27:15
Třinec si zahraje druhou přesilovku. Jan Kovář je vyloučen na dvě minuty za hrubost.
27:15
Kratěnova šikovná technická střela z levého kruhu donutila Hrubce předvést zákrok z kategorie obtížných.
27:00
Bonk našel Varaďu před bránou, ten ale puk stačil jen lehce posunou na bránu s čímž gólman nemohl mít žádné potíže.
26:42
Třinecký ofsajd.
26:16
Hrubec podržel nahození a bude se vhazovat.
26:02
Třinec v útočném pásmu, puk se vozí po hrazení.
25:02
Dobrá Pletkova rána z otočky z prostoru mezi kruhy, Hrubec zakročil betonem.
24:27
Balejova rána z pravé strany škrtla o Hrubcovu lapačku, puk skončil za bránou.
23:30
Rákos se dostal ke střele z pravé strany, ale puk mířil nad.
23:02
Hra se zatím přelévá mezi pásmy, ale k dobré šanci to zatím nevedlo.
21:52
Náznak plzeňského tlaku zhatila špatná přihrávka Baleje.
20:30
Varaďa se prosmýknul mezi dvěma obránci a vyslal přízemní střelu, se kterou ale Mazanec neměl problémy.
20:01
První tři minuty zápasu byly velice atraktivní a v jejich průběhu se Ocelářům podařilo vsítit první branku. Pak byla aktivnější Plzeň, ale nápor se jí v branku přetavit nepodařilo. Zhruba v polovině zápasu nastala hokejová nuda, která trvala až do první sirény. Ponurá atmosféra byla i na tribunách, kde je dnes přítomna i početná skupina plzeňských fanoušků.
Další třetina začne přibližně v 17:51.
Střely na branku v první třetině: 13:7.
Zásahy brankářů v první třetině: Mazanec: 12 - Hrubec: 7.
20:00
19:55
Z pravé strany to zkoušel St.Pierre a nakonec to byla dost nebezpečná situace, protože Hrubec vůbec nevěděl kde má puk.
19:30
Krásné akce na obou stranách. Nejprve neúspěšně hledal Vlasák Gulašiho, na druhé straně byl neúspěšným střelcem Adamský.
18:33
Plzen se dvakrát v krátké době osvobodila za cenu zakázeného uvolnění.
18:12
Ovčačík předvedl neskutečnou petardu od modré čáry, která určitě nahnala strach i místnímu údržbáři mantinelů. Puk ale nemířil mezi tři tyče.
17:51
Mazanec si dobře vyjel pro volný puk a podržel jej do hvizdu rozhodčího. Bude se vhazovat.
17:15
Zakázané uvolnění Třince. Momentálně ve Werk Aréně nesledujeme zrovna atraktivní podívanou.
15:51
Jiří Marušák dostal namazáno do oblasti okolo pravého kruhu a ihned vypálil, Hrubec puk ukryl ve výstroji.
15:02
Zagrapan teď zahrál jako Pán, když nadvakrát nedovolil soupeři vyjet z pásma. Následná přetlačovaná za bránou ale skončila přerušením hry.
14:06
Třinec je nastěhován v útočném pásmu, ale ke střele to zatím nevedlo.
12:59
Frolův lehounký nadýchaný oblouček doplachtil až do Hrubcovy lapačky. Bude se vhazovat.
12:48
Puk se znenadání zjevil na Polanského holi u levé Mazancovy tyče, ale poskakující touš třinecká třiadvacítka zpacifikovat nedokázala.
11:55
Adamský vynikajícím způsobem našel Peterka, který ale neskutečným způsobem tuto šanci promrhal.
11:13
Květoň špatně přihrál, ale vzápětí svou chybu napravil, Plzeň se tak do brejku nedostala.
10:51
Růžička v úniku zastaven na hranici pravidel, teď měli hosté kus štěstí.
10:27
Stále boj o puk ve třineckém pásmu.
09:55
Západočeši drží soupeře v tlaku, ale nemohou se odpoutat od rohů a zakončit.
09:19
Oceláři unikali tři na jednoho, úkol zakončení zbyl na Klimentu, který z dobré pozice trefil pouze přesunujícího se Mazance.
08:51
Milan Gulaš byl ukázkově odstaven Ovčačíkem, do útoku se tak vrhají třinečtí hráči.
07:44
Plzeň kompletní bez ztráty kytičky.
07:14
Třinci se přesilovka nedaří, St.Pierre vyhazuje.
07:06
Mela před Mazancem, který puk před brankovou čarou udržel v ležící poloze. Dotírající Květoň byl zpacifikován obranou. Bude se vhazovat.
06:50
Vojtěch Mozík vyváží puk za Hrubce a šetří tak cenné sekundy.
06:18
Hrabal ztratil puk u pravého mantinelu, hosté vyhazují.
05:44
Václav Pletka, 2 minuty, podražení.
05:44
Ofsajd Třince.
05:34
Jiří Marušák vypálil od modré, Hrubec vyrazil za bránu.
04:35
Roth předvedl velmi špatnou rozehrávku, čehož využil Jozef Balej, který vypálil z pravého kruhu. Hrubec byl pozorný.
03:51
Růžička přenášel hru napříč pásmem, puk se dostal k osamocenému Bonkovi, ale na puk nedosáhnul.
02:35
Polanský si ve středním pásmu povodil protihráče, proniknul do pásma a vyslal přesnou střelu zápěstím, která zazvonila o pravou tyč Mazancovy brány.
01:31
Třinec právě vstřelil branku!
JAN PETEREK otevírá skóre poté, co si šikovně vybruslil z levé strany a bekhendem překonal Mazance. Asistence: Martin Adamský.
01:09
Další přerušení. Po "šprajcu" puk vyletěl do ochranné sítě za plzeňskou bránou.
01:06
A icing i na druhé straně.
00:49
Plzeňská první lajna kombinuje v útočném pásmu, Oceláři vyhazují na zakázané uvolnění.
00:30
Varaďa předkládal před bránu Bonkovi, ten ale na puk nedosáhl.
00:01
Poslední vzájemný zápas - Oceláři v závěrečném zápase úvodní čtvrtiny potvrdili, že jim plzeňský led vůbec nesedí. Zápas ztratili již v úvodní třetině, kterou prohráli o tři branky a do zápasu již nedokázali znovu naskočit. Vyhraná třetí třetina již byla slabou náplastí na konečnou porážku v poměru 2:4.
Třinečtí v posledních kolech prožívají výsledkovou krizi. Družina trenérského tria Turek – Janků – Kameš v posledních pěti zápasech získala pouze tři body. Zmenšený bodový přísun znamenal propad Ocelářů na sedmou příčku. Před osmými Vítkovicemi ale Slezané mají šestibodový náskok.
Tým ze západu Čech zatím potvrzuje dlouhodobou formu a po necelé první polovině ročníku kraluje celému extraligovému pelotonu. Indiáni zatím vybojovali rovných padesát bodů, zdobí je také nejproduktivnější útok soutěže. Naposledy Škodovka doma porazila zlínské Berany, a to v poměru 4:2.
Páteční podvečer bude v Třinci opět patřit hokeji. V rámci šestadvacátého kola Slezané mezi mantinely Werk arény přivítají lídra tabulky, Škodu Plzeň. A Oceláři mají o motivaci postaráno – družina Josefa Turka bude usilovat o ukončení nepříznivé série vzájemných zápasů. Třinečtí nad Plzní naposledy triumfovali před více než rokem. Povede se tedy hráčům s dráčkem na prsou zlomit nepříznivou bilanci?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.