Tři hvězdy zápasu:

1. CAR 35 J.PETERS
2. CAR 20 R.NASH
3. CAR 12 E.STAAL
Zápas končí, Carolina přijela jako lídr Jihovýchodní divize a vítězí 4:0. Tím tak své vedení v divizi ještě navýšila nad jedním z největších konkurentů. Hosté byli dnes jednoznačně lepší a vítězství si stoprocentně zaslouží. Skóre odpovídá předvedené hře z obou stran. Caps si pravda vytvořili několik větších šancí, Peters coby výborný brankář dnes zapadl do perfektního týmového výkonu Canes.
60:00
59:42
Zápas se dohrává, domácí už nic zřejmě nestihnou.
58:39
Carolina právě vstřelila branku!
Tak to bylo rychlé, do prázdné branky dává zřejmě poslední branku utkání PATRICK DWYER. Asistence:
58:24
Domácí hrají v přesile 6 na 4, Holtby je pryč z branky!
58:24
Peters vychytal najíždějícího Chimeru, vyloučen je Eric Staal. Caps hrají přesilovku.
57:50
Hosté okupují útočné pásmo, zápas se již jen dohrává.
56:39
Kundrátek z dobré pozice střílí přes beka, Peters znovu připraven.
56:20
Domácí šli do přečíslení, Perreault ale z úhlu zakončuje jen do Peterse.
55:22
Peters drží i další puk, domácí jsou zoufalí.
55:10
Ofsajd domácího týmu. Hra ztratila tempo, domácí se již pravděpodobně smířili s prohrou.
53:44
Icing hostů.
53:15
Následuje vhazování po pravici Holtbyho.
52:10
Výborný zákrok předvedl Peters proti střele Alznera.
51:47
Domácí kompletní, oslabení ustáli. To jim ale přílišnou radost pochopitelně dělat nemůže, domácí tým má 473 vteřin na srovnání - a to není příliš.
50:56
Domácím se daří opět vyhodit.
50:00
Domácí vyhazují.
49:47
Ward vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
48:12
Caps teď na chvíli zatlačili Carolinu do vlastního pásma, Kundrátek nejprve pálil od modré, poté se kličkou uvolnil blíže Petersovi, zakončit už ale nedokázal.
47:29
47:19
Peters zasahuje proti střele Fehra z úhlu, Caps na domácího gólmana neumí vyzrát.
46:35
Vhazuje se před Petersem.
45:34
Do bitky se pustil domácí Oleksy a Bowman, krátkou záležitost vyhrál domácí borec. Oba vyloučeni na pět minut.
45:25
Washington dnes hraje špatně a na svého soupeře zkrátka nemá. Carolina má naopak směle nakročeno k další výhře a pokračování v úspěšné vlně vítězství.
44:43
Domácí opět v pěti.
43:50
Domácím se daří vyhodit.
43:18
Caps aktivně napadali, hosté už ale drží útočnou třetinu a nebezpečně kombinují.
42:43
Hendricks je vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí.
41:50
Caps napadají, k puku je ale Canes nepouští.
40:56
Caps nezačínají třetinu dobře, je odpískán icing.
40:01
Dvě třetiny jsou pryč, Canes vedou už 3:0 v hlavním městě. Carolina většinu času nepovoluje domácím větší tlak či větší množství velkých šancí. Velmi efektivně naopak využívá vlastní šance. Těch sice není výrazné množství, hosté je ale dovedou využít. Zatím se trefili třikrát z jednatřiceti pokusů. Třetí třetina začne cca v 01:56.
40:00
39:14
Domácí se snaží hýřením pohybu v útočné třetině připravit šanci alespoň na snížení, hosté jsou dnes ale jednoduše lepším týmem.
38:26
Z tribun se ozývá bohužel pískot, RILEY NASH dostal skvělou přihrávku do předbrankového prostoru a útočník hostů se v zakončení nemýlí, puk posílá nechytatelně do horních pater domácí branky. Asistence: Jussi Jokinen.
37:42
Capitals jsou v závěru třetiny v tlaku, otázka je, jestli jim Carolina povolí i šance.
36:39
Peters teď hodně podržel hosty hned nadvakrát, nejprve ustál tlak domácích, především dorážku Wolského. Ten samý útočník domácích chvíli poté trefuje jen připravenou lapačku brankáře hostů.
35:21
Holtby zasahuje proti pohotové střele zprava.
34:38
Domácí získali puk v útočné třetině, Carlson svou střelou Peterse nepřekonal.
34:16
Puk za brankou hostů, Carolina přechází do útoku.
33:46
Skinner ve velké šanci nechává vyniknout Holtbyho, který zasahuje v leže.
32:36
32:28
A další zásah připisuje gólman hostů, následuje komerční pauza.
32:15
Domácí jsou kompletní, přesilovka hostů přinesla paradoxně největší šanci pro Washington.
31:39
Holtby na druhé straně kryje další ránu od modré, tentokrát pálil Sjomin.
31:14
Brouwer ujížděl ve vlastním oslabení sám na Peterse, ten ale souboj jeden proti jednomu ustál a betonem vyráží!
30:59
A znovu Holtby, tentokrát pokryl snadné nahození Corva.
30:51
Holtby kryje vysoké nahození od modré.
30:14
Hosté si zahrají přesilovku, vyloučen byl Chimera za hákování. Domácí nehrají dobře, Carolina má navíc možnost odskočit na tři branky v přesilovce.
29:49
Hra se přelévá ze strany na strany, příští branka bude velmi velmi podstatná.,
29:21
Icing domácích.
28:55
Střela hostů zblokována do rohu, hosté pokračují v tlaku.
27:48
Capitals nejsou tolik nebezpeční, kolik by potřebovali. Carolina se naopak dobře brání a efektivně útočí.
26:48
Obrovská šance Backstroma, sudí ale píská přerušení a rozpažuje, puk brankovou čáru nepřekročil!
25:55
A hosté tento útok proměňují ve druhý gól zápasu. Harrison vystřelil od levého mantinelu na vzdálenější tyč, puk poté lehce tečuje RILEY NASH a puk končí v síti. Asistence: Jay Harrison, Drayson Bowman.
25:33
Hosté drží útočné pásmo a připravují klíčovou přihrávku...
25:12
Puk mají hosté a zakládají útok.
23:42
Holtby vyráží zakončení Staala po přečíslení hostů.
21:35
Sjomin to znovu schytal, Holtby po rozehrání puku za vlastní branku zvedl hůl, do které si doslova najel nešťastný útočník hostů. Ani tato situace neskončí trestem pro domácí.
20:47
Sjomin leží na ledě potom co ho Ovečkin neúmyslně udeřil hokejkou do obličeje při vysílání své střely. Nevylučuje se.
20:44
Buly před Petersem.
20:01
Hosté vedou po první třetině šťastně 1:0, hodně smolný gól inkasoval Holtby z hokejky obránce hostů Corva. Carolina však předváděla lepší hokej než domácí a po dvaceti minutách je tak vedení zřejmě zasloužené. Druhá třetina začne cca v 01:00.
20:00
19:31
Nic z toho není, hosté zachytili pas Brouwera.
19:17
Domácí jdou do brejku...
18:30
Caps se dostali z tlaku hostů, sami ale nic vytvořit zatím nedovedou.
17:46
Puk mají hosté a nyní jsou lepším týmem na hřišti.
17:10
A znovu, tentokrát střílel druhý z bratrské dvojice - ani svižná střela Erica Staala však brankou nekončí.
17:08
Hosté teď tlačí domácí, Holtby čelil nebezpečné střele zapěstím Jordana Staala, puk nakonec drží díky zásahu ramenem.
16:45
Velký zmatek před Holtbym, domácí situaci ustáli.
15:45
Domácí jsou díky agilnímu forčekování hostů pod tlakem i při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu.
15:01
Pohledná stahovačka Fehra vedla k pohotové střele, té však scházela lepší přesnost, puk končí přímo na Petersovi.
14:19
Ofsajd Capitals.
13:53
Kundrátek opět střílí, Peters puk opět kryje.
13:49
Po pohotové střele Wolského zasahuje Peters.
12:50
Washingtonu se na rozdíl od svého posledního zápasu proti NY Rangers nedaří usadit se v pásmu na delší dobu a z toho pramení minimum šancí domácího týmu. Hosté po vstřelené brance nikam nespěchají, evidentně si jsou vědomi poslední prohry 0:3.
12:18
Ligová star Ovečkin zavážel puk do branky hostů, ještě stihl nahrávat na Johanssona, ten si ale s šancí neporadil.
11:33
Icing Hurricanes.
10:50
Ránu Kundrátka od modré kryje na prsou Peters.
10:38
Teď navíc domácí útok zastavuje ofsajd.
10:26
Další chyba domácích na modré, Carolina se brání dobře.
08:47
Dobrou obrannou práci předvedl při bránění Alzner.
08:00
Brouwer si už objížděl branku a byl blízko srovnání, Petters ale na poslední chvíli vyráží!
07:46
Domácí zakládají útok.
06:30
Petters teď domácí podržel při střele Alznera od modré čáry.
06:01
Hosté jsou v úvodu lepší a i díky rychle vstřelené brance působí nebezpečněji.
05:43
Ovečkin pálí vedle pravé tyče.
03:55
Je tu první a pro domácí tým velmi nešťastná branka. JOE CORVO nastřelil nepříliš prudký puk na branku Holtbyho od pravého mantinelu a domácí brankář hodně nepovedeně sráží puk za vlastní záda. Asistence: Alexander Sjomin, Eric Staal.
03:47
Sjomin nabil Tlustému ke střele, zasahuje Holtby.
03:00
Perreaultovu střelu z levého křídla vyráží připravený Ellis.
02:43
Puk v obranné třetině týmu z hlavního města, domácí zakládají útok.
01:51
Johansson dostal od Ribeira ideální přihrávku před branku, zakončení talentovaného Švéda však do branky nemíří!
00:57
Holtby vyráží první zahřívací pokusy Canes, které přišly z úhlu.
00:27
Branka hostů posunuta, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:01

Washington Capitals: Holtby - Kundrátek, Alzner, Carlson, Schultz, Schilling, Oleksy - Ovečkin, Ribeiro, Johansson - Brouwer, Backstrom, Fehr - Ward, Hendricks, Chimera - Crabb, Beagle, Wolski.

Carolina Hurricanes: Peters - Faulk, Harrison, Corvo, Gleason, McBain, Sanguinetti - Sjomin, Staal E., Tlustý - Skinner, Staal J., Jokinen - Dwyer, Nash, Terry - Wallace, Brent, Bowman.
To Carolina ta je v největší pohodě. Tým je lídrem Jihovýchodní divize, Hurricanes táhne především její první formace, ve které mimo jiné exceluje i český útočník Tlustý. Společně se Staalem a Seminem táhnou Carolinu na čelo Východní konference. Z posledních šesti zápasů tým vyhrál pětkrát, nestačil jen na Montreal. Dnes se každopádně jedná o velmi důležitý souboj v rámci Jihovýchodní divize. Oba soupeři mají stejně zápasů, Carolina však o osm bodů více než tým z hlavního města USA. Oba soupeři navíc hrají dva zápasy proti sobě v řadě, ten dnešní ve Washingtonu, následující v Carolině.
Washington se vzpamatoval z krize na počátku sezony, nyní již podává stabilně kvalitní výkony. Po úspěšně vlně vítězství, kterou završil výhrou 7:1 nad Floridou ale přišel útlum v podobě dvou porážek v řadě - 2:5 s Islanders a 1:4 s Rangers. Právě v utkání proti týmu z New Yorku se do zápasu podíval i střídající brankář Neuvirth - prohře už ale zabránit nemohl. Tým ale táhne ikona NHL, Alexander Ovečkin a proto nemůže nikdo silné Capitals podcenit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.