Anaheim přivítá v prvním kole play-off Dallas Stars, Laviny vyzvou Minnesotu Wild. To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a těším se, že se opět uvidíme u některého z duelů bitvy o Stanley Cup. Dobrou noc!
Československá stopa v utkání:
Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:47
Tři hvězdy utkání:
Po skončení zápasu byla mimořádně vyhlášena pouze jediná hvězda utkání. Stal se jí Teemu Selänne, který dnes odehrál poslední zápas základní části v kariéře.

1. Teemu Selläne (ANA) 0+0
Ducks prohrávali po dvou třetinách už 0:2, ale přesto dokázali utkání ještě dotáhnout do vítězného konce. Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky se totiž trefili Maroon a Saku Koivu a v prodloužení završil obrat Bonino. Ducks tak stylově ukončili základní část, ve které opanovali tabulku Západní konference. Avalanche už ani dnešní porážka nepřipravila o konečné druhé místo.

Střely na branku v prodloužení – 2:0, celkem – 36:31
61:33
Anaheim právě vstřelil branku!
Po minutě a půl prodloužení strhávají vítězství na svou stranu Kačeři! Po průniku Smithe-Pellyho se kotouč dostal na modrou čáru k Vatanenovi, který si popojel a vystřelil. Giguere jeho ránu vyrazil jen před sebe, kde se k dorážce dostal nejprve Smith-Pelly a po něm i NICK BONINO, jenž už uklidil puk do odkryté části hostující svatyně. Asistence: Devante Smith-Pelly a Sami Vatanen.
60:49
Z úhlu pálil McGinn, ale ani netrefil branku.
60:19
MacKinnon se natlačil přes Lindholma, jeho zakončení však bylo sraženo do ochranné sítě.
60:01
V prvních pěti minutách třetí třetiny dokázali domácí góly Maroona a Koivua smazat dvoubrankové manko a vyrovnat tak stav utkání na 2:2. Od té chvíle se již skóre nezměnilo a tak se bude prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:11, celkem – 34:31
60:00
59:50
Další zákrok Gibsona, ještě jedno vhazování.
59:36
Hned po buly vystřelil MacKinnon, Gibson kotouč drží.
59:32
Domácí kouč Bruce Boudreau si vzal oddechový čas. Vhazovat se bude před Gibsonem.
59:05
Na poslední minutu se dostává do hry Teemu Selänne, který dnes nastoupil s kapitánským céčkem.
58:55
Další brejk hostí, bekhend Talbota ale zblokoval Robidas.
58:19
Rychlý protiútok hostí táhl po pravé straně MacKinnon. Tomu ještě před branku najížděl Landeskog, ovšem prvně jmenovaný vystřelil a Gibson si pro kotouč sáhl lapačkou.
57:52
Pomalu se nám blíží prodloužení. Nebo snad ještě uvidíme rozhodující gól?
56:29
Maroon našel na pravém kruhu Selänneho, který z první mířil přesně k tyči. Giguere však máchl lapačkou a puk vytěsnil mimo. Skvělý reflex hostujícího gólmana.
55:46
Před branku se tlačil Parenteau, ale kotouč mu stačil v pádu vypíchnout obránce Robidas.
55:28
Koivu poslal Coglianovi moc dlouhou přihrávku a proti domácím je pískán icing.
55:08
Necelých pět minut před koncem tu máme poslední reklamní brejk.
54:52
Na modré měl napřaženo Holden, trefil pouze Smithe-Pellyho.
53:54
Guenin svedl bruslařský souboj s Beleskeym. Zvládl to a Giguere tak mohl zůstat v klidu.
53:07
Z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Gibsona Parenteau, domácí gólman přerušil hru.
52:39
Na druhé straně se neujala prudká střela Seläneho. Začíná se hrát nahoru – dolů.
52:16
Parenteau připravil dobrou příležitost Stastnému, Gibson na místě.
52:02
Domácí špatně rozehráli, ale MacKinnon s McGinnem to nedokázali potrestat.
50:47
Hosté tlak soupeře už přeci jen přibrzdili, nyní se hraje více ve středním pásmu.
50:07
Necelých deset minut před koncem třetí třetiny je stav nerozhodný 2:2.
48:51
Teď to dvakrát zkoušel Bordeleau, domácí zadáci mu vždy stačili vložit do zakončení hokejku.
47:49
Před Giguerem bylo opět horko. Brankář Avs vyrazil střelu od modré, která přišla hned po buly a poté netrefil před brankovištěm skákavý kotouč Saku Koivu.
47:39
Bekhendový pokus Smitha-Pellyho se neujal, následuje reklamní přestávka.
46:36
Po Talbotově akci si sáhl na kotouč Gibson, jinak se ale spíše hraje na druhé straně kluziště.
46:33
Kačeři teď na ledě jasně dominují. Vstřelené góly jim dodaly ještě více energie.
44:54
To byl kolotoč! SAKU KOIVU zblízka minul hostující branku, ale odražený kotouč získal Sami Vatanen a z rohu kluziště nahrál zpět Koivuovi, který byl před brankou úplně sám, mazácky si Giguera položil a zasunul kotouč do prázdné klece. Je vyrovnáno! Asistence: Sami Vatanen a Andrew Cogliano.
44:18
U tyčky se zjevil Smith-Pelly a jen díky rychlé reakci Giguera Avs stále vedou.
43:25
Publikum ožilo a žene Anaheim za vyrovnáním.
41:41
Domácí rychle snižují na rozdíl jediné branky! Lovejoy ve středním pásmu vybojoval kotouč pro Perreaulta, který přejel útočnou modrou a krásně nahrál před odkrytou klec PATRICKU MAROONOVI, který se nemýlil a snížil na 1:2. Asistence: Mathieu Perreault a Ben Lovejoy.
41:06
Domácí se od začátku třetiny snaží korigovat své manko, Coglianův bekhend likviduje Giguere.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 3:58.
Avalanche byli většinu druhé třetiny pod tlakem. I díky výborně chytajícímu Jeanu-Sebastienovi Giguerovi však šance soupeře přežili a minutu před přestávkou sami podruhé udeřili, když chybu Lovejoye potrestal Elliott. Do třetí dvacetiminutovky se tak bude nastupovat za stavu 0:2 pro Colorado.

Střely na branku ve 2. třetině – 15:10, celkem – 24:19
40:00
39:55
V závěru třetiny měl ještě dobrou šanci Smith-Pelly, s jeho bekhendovou střelou si však dokázal poradit Giguere.
38:51
Colorado právě vstřelilo branku!
Hosté zvyšují na 0:2! Lovejoy měl před svou brankou již kotouč na holi, ale dokázal ho odehrát pouze mezi kruhy, kde do něho praštil STEFAN ELLIOTT a puk doskákal za záda překvapeného Gibsona! Asistence: Maxime Talbot a Patrick Bordeleau.
38:25
Tahle přesilová hra Anaheimu byla mnohem lepší než ta první, ale zůstala nevyužita. Hosté v plném počtu.
38:00
Selänne dostal přihrávku na levý kruh, ale jeho bombu vyrazil výborný Giguere!
37:34
Nejprve minul branku Vatanen a po něm i jeho zkušený krajan Selänne.
36:06
Rána Selänneho trefila pouze spoluhráče Maroona, domácí ale ještě zůstávají v pásmu.
36:24
Nate Guenin půjde podruhé během několika minut na trestnou lavici. Za brankou povalil na led Palmieriho.
35:50
Domácí rozehrávka byla tečována mimo hrací plochu, buly ve středovém kruhu.
V hledišti vedle sebe sedí Paul Kariya, bývalý skvělý útočník Anaheimu i Colorada a klubová legenda a generální manažer Avs, Joe Sakic.
35:17
Hra přerušena, pokračovat se bude po reklamní pauze.
35:14
Mezi kruhy se dostal ke kotouči MacKinnon a vystřelil. Gibson zasáhl ramenem.
34:53
Guenin na ledě, hosté kompletní.
34:42
Dokonce icing Ducks. Hra se stěhuje před Gibsona. Giguere nemusel v oslabení ani jednou zasahovat.
34:25
Domácí v postavení mimo hru.
34:13
Hosté opět vyhodili. Přesilová hra tlak Anaheimu paradoxně přibrzdila.
33:39
Nahození Clicheho musel likvidovat Gibson, domácí se nemohou prokousat do pásma.
33:14
Hosté vyhodili.
32:52
Domácí z tlaku vytěžili alespoň přesilovku. Vyloučen Nate Guenin, který zahákoval Selänneho.
32:52
Skvělé střídání domácích! Kačeři si vytvořili v krátkém sledu hned několik velkých příležitostí, tu poslední měl Bonino, ale Giguere dokázal vše pochytat!
31:45
31:30
Johnsonovo nahození vyrazil Gibson pouze před sebe, ale vypomohli mu jeho spoluhráči, kteří vyčistili prostor před brankovištěm a vyhodili.
30:56
V přesilovce Colorada musel opět zasahovat Giguere. Domácí hrají oslabení velmi dobře.
30:18
Hostující obraně ujel Bonino, který cpal kotouč pod břevno, ovšem Giguere jeho ránu vytěsnil ramenem!
29:44
Vůbec první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici usedá Andrew Cogliano, který ve středním pásmu zvedl ruce proti rozehrávajícímu Hejdovi.
29:06
MacKinnon si v útočném pásmu hledal prostor k zakončení, domácí obrana ho však vytlačila do rohu.
28:42
Střela Palmieriho přišla už po odpískání – postavení mimo hru.
27:51
Rozehrávka Elliotta skončila v hledišti. Buly v obranném pásmu Avs.
27:10
Ve druhé třetině vedou Ducks na střely 6:2.
27:08
Zakázané uvolnění Anaheimu.
27:00
Hosty vymanil z tlaku Bordeleau, který projel do útočného pásma a donutil Gibsona přerušit hru. Následuje komerční přestávka.
26:35
Kačeři soupeře mačkají. V další dobré šanci byl Selänne, jeho střela z mezikruží končí na vyrážečce Giguera.
26:13
Z pravé strany pálil Cogliano, Giguere vytáhl další dobrý zákrok a vytěsnil kotouč mimo.
25:37
Lovejoy střílel od modré, Giguere si dobře povyjel a kotouč vyrazil.
24:15
Bonino pálil sice tvrdě, ale mezi tyče se netrefil. Domácí se snaží o vyrovnání.
23:57
Střelu Rakella nadvakrát zastavil pozorný Giguere.
23:24
Domácí jeli ve dvou proti jedinému obránci. Smith-Pelly hledal Winnika, ovšem ten musel kotouč zpracovávat déle, než by bylo třeba a poté už pálil jen z úhlu a navíc mimo.
21:51
Holden hodně riskantně zajel s kotoučem před vlastní branku a málem z toho těžil Cogliano. Poté ještě od modré pálil Sbisa, mezi tyče se ale netrefil.
20:41
Selänne posílal kotouč před branku, žádný z jeho spoluhráčů se ale nenacházel na správném místě.
20:28
Další icing hostí, hra se opět stěhuje před Giguera.
20:10
Na úvod třetiny přichází zakázané uvolnění Colorada.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 3:04.
První třetina se odehrála v celkem poklidném tempu. O něco spokojenější mohou být hostující Laviny, které se ve 13. minutě ujaly vedení po dorážce Malona, jejíž platnost musela potvrdit až konzultace s videem. Také Ducks si vypracovali několik zajímavých šancí, ale ty skončily u brankáře Giguera.

Střely na branku v 1. třetině – 9:9
20:00
19:39
Od modré nahazoval Erik Johnson, branku však netrefil.
19:00
Poslední minuta první periody.
18:26
Nyní to domácí zkusili dlouhým pasem na Cogliana, který kotouč zpracoval a tvrdě pálil. Mířil ovšem nad.
18:07
Kačeři se v útoku často zahánějí do rohu a pak se těžko dostávají k zakončení.
17:04
Cliche otestoval pozornost Gibsona lehkou střelou, kterou domácí gólman nalezl v lapačce.
16:57
Každé střídání Selänneho řady provází bouřlivá reakce publika.
16:13
Icing Colorada. Na tempu hry je poznat, že dnešní utkání již pro nikoho nic neřeší a oba týmy spíše šetří síly na play-off.
15:43
Laviny nahodily kotouč směrem k domácí brance a černý kus gumy se doklouzal až k brankovišti, kde ho Gibson raději přidržel.
15:20
Domácí teď mají více ze hry a Giguere byl opět nucen přerušit hru.
14:06
Na kostce proběhl klip, který byl věnován Jeanu-Sebastienovi Giguerovi, jenž dnes hájí branku Colorada, ale dlouhá léta chytával právě zde v Anaheimu a v dresu Kačerů získal i Stanley Cup. Giguere nyní sklízí aplaus fanoušků Ducks.
14:06
Maroon z dobré pozice minul hostující branku. Následně Giguere přikryl kotouč a přerušil hru.
12:55
Mohlo být srovnáno! Giguere si povyjel proti Palmierimu, který však střelu jen naznačil a zamířil za branku, kterou objel a snažil se zasunout kotouč u druhé tyče. Giguere se ale stačil přesunout tygřím skokem a kotouč zastavil na brankové čáře!
12:11
Tak gól nakonec platí! Gibson nedokázak zkrotit Holdenovo nahození z rohu a volný kotouč dotlačil za jeho záda BRAD MALONE. Rozhodčí po poradě s videem branku uznávají. Asistence: Nick Holden a Ryan Wilson.
12:11
Gibson vyrazil nahození z rohu kluziště jen před sebe a kotouč za jeho záda doslova dotlačil Malone! Rozhodčí okamžitě upažil na znamení, že gól neuznává. Ještě však dojde k poradě s videem, tak si počkejme.
11:01
Hosté chybovali v rozehrávce, z čehož mohl těžit Koivu, jenž se ocitl sám před Giguerem. Jeho bekhend však skončil v lapačce zkušeného brankáře.
10:38
MacKinnon si mezi kruhy hledal prostor ke střele, ale kotouč se po jeho snaze jen lehce doklouzal do brankoviště, kde ho přikryl Gibson. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.
09:59
Kačeři teď více vysunuli forčeking a hosté mají problémy s rozehrávkou.
09:02
Pohotová rána Fowlera Giguerovu klec minula.
08:27
Domácí se při zakládání útoků utápí v nepřesnostech, nyní v útočném pásmu zbytečně přišli o kotouč.
07:15
Nahození Elliotta ke Gibsonovi nedolétlo, zblokovala ho obrana Ducks.
06:20
Od modré pálil Lindholm, Giguere má kotouč ve výstroji.
06:15
Vatanen se pokusil dlouhým pasem vyslat do úniku Selänneho. Ten kotouč nezachytil a pískáno je zakázané uvolnění. Následuje reklamní přestávka.
05:49
Na druhé straně se dostal k zakončení Talbot, Gibson jeho ránu vyrazil do rohu.
04:39
Vůbec první nebezpečná akce domácích v utkání! Koivu na modré zachytil hostující vyhození a předložil kotouč Coglianovi, který najížděl z pravé strany na Giguera. Mířil na vzdálenější tyč, ale hostující gólman puk vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.
04:01
Už čtvrté zakázané uvolnění Ducks v úvodu duelu.
03:53
Icing Anaheimu.
03:20
Útok Ducks vytlačen do rohu, domácí zatím působí bez svého nejproduktivnějšího dua trochu bezradně.
02:25
Po levém křídle se vydal do útoku Wilson, domácí klec ale golfákem netrefil.
01:27
Na led naskočil Teemu Selänne a domácí fanoušci propukli v nadšení.
00:47
Avs začali hodně aktivně. Gibson musel zastavovat další dvě rány a domácí raději vyhodili na zakázané uvolnění.
00:26
První zákrok si připisuje Gibson, který přidržel puk a přerušil hru.
00:15
Přihrávku Holdena srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě. Vhazovat se bude v obranném pásmu Kačerů.
00:07
Hned první přerušení, domácí zahráli na icing.
00:01
Trenér Kačerů Boudreau již šetří některé hokejisty na začátek play-off. V sestavě tak chybí i nejproduktivnější dvojice Corey Perry – Ryan Getzlaf. Ke svému poslednímu zápasu v základní části v kariéře nastupuje finská legenda Teemu Selänne, který již s předstihem oznámil, že po sezóně definitivně uzavře svou bohatou kariéru.

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Sbisa, Lindholm, Robidas, Fowler, Lovejoy, Vatanen – Selänne, Perreault, Maroon – Rakell, Smith-Pelly, Beleskey – Silfverberg, Koivu, Cogliano – Palmieri, Bonino, Winnik. Trenér: Bruce Boudreau

Colorado Avalanche: Giguere (Berra) – Johnson, Hejda, Guenin, Elliott, Benoit, Holden – Parenteau, Stastny, Landeskog – McGinn, MacKinnon, O'Reilly – Talbot, Cliche, Bordeleau – Carey, Malone, Wilson. Trenér: Patrick Roy

Rozhodčí: Walsh, Lee – Gibbs, Heyer.
Československá stopa
Jan Hejda (COL) – 77 zápasů, 17 bodů (6+11)
St. Louis prohrálo doma s Detroitem 0:3, což znamená, že Avalanche jsou již jistými vítězi Centrální divize a v prvním kole play-off se utkají s Minnesotou Wild. Dnešní utkání je tak pro oba celky již pouze kvalitní generálkou na vyřazovací boje.
Vzájemné zápasy
03. 10. 13: Colorado – Anaheim 6:1
15. 03. 14: Colorado – Anaheim 4:6
Ducks pozdě v noci sehráli těžké utkání na ledě Los Angeles, ve kterém zvítězili 4:3 na nájezdy, a tak neměli k dispozici ani 24 hodin odpočinku. Naopak Colorado naposledy hrálo o den dříve, uvidíme tedy, jak se tento fakt na kondici obou soupeřů projeví.
Anaheim Ducks
Kačeři už mají jistotu, že půjdou do play-off z prvního místa tabulky Západní konference. Před posledním zápasem mají na kontě 114 bodů a to jim dává tříbodový náskok na nejbližší pronásledovatele. Už je také jisté, že v prvním kole play-off Ducks vyzvou Dallas Stars. Anaheim disponuje druhým nejproduktivnějším útokem v soutěži, když jeho hráči nastříleli už 263 gólů. Tým táhne zejména dvojice kanadských olympioniků, Ryan Getzlaf – Corey Perry, která znamená obrovské nebezpečí pro každého soupeře.

Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf – 87 bodů (31+56)
Nejlepší střelec: Corey Perry 43 gólů
Colorado Avalanche
Celek z Denveru je příjemným překvapením letošního ročníku. Loni byli Avs tragičtí, ale letní příchod legendárního gólmana Patricka Roye na pozici trenéra tým nevídaně nastartoval a před posledním zápasem základní části tak bude tento celek hájit prvenství v Centrální divizi a tím i konečné druhé místo na Západě. Colorado nasbíralo 111 bodů, což je stejně jako St. Louis, které již v podvečer přivítá Detroit. Bluesmani však mají více výher v normální hrací době, a pokud vyhrají i dnes, Laviny v tabulce přeskočí.

Nejproduktivnější hráč: Matt Duchene – 70 bodů (23+47)
Nejlepší střelec: Ryan O'Reilly – 28 gólů
Vítám tu všechny příznivce hokeje. Úplný závěr základní části NHL přináší opravdovou lahůdku v podobě souboje dvou nejlepších týmů Západní konference. Již jistý konferenční šampión Anaheim Ducks přivítá Colorado Avalanche, které ještě bude na dálku bojovat o druhé místo se St. Louis. Rozhodně můžeme očekávat výborné utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.