Barys Astana naprosto zaslouženě poráží Slovan Bratislava 6:1 a pro bratislavský tým si tak připisuje další porážku. Dnes byla Astana ve všech ohledech lepší a přestože prohrávala 0:1, tak získala všechny tři body.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů z KHL.
60:00
59:41
Zápas se již pouze dohrává, Astana získává tři body a je třeba říci, že zcela zaslouženě.
58:46
Nepřesnou přihrávkou se Astana připravila o útočné pásmo.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:21
Nepřesnou rozehrávku ve středním pásmu se hostům nepodařilo využít.
56:05
Astana právě vstřelila branku!
Astana opět rozebrala obranu Slovana a NIGEL DAWES po přihrávce Bochenského skvěle zamířil a dnes je to tak již jeho druhý gól v utkání. Asistence: Brandon Bochenski
55:23
Tomáš Mikúš (SBA) zahákoval Litviněnka a tak tu bude další přesilová hra pro Astanu, která je v této herní disciplíně velmi nebezpečná.
54:39
O vítězi zápasu je podle všeho rozhodnuto, Slovan se však nadále snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre.
53:53
Boyd ujížděl obraně Slovana, ale Kopřiva dokázal kotouč ramenem vyrazit nad břevno a tím nedopustil inkasování šestého gólu.
53:04
Astana dnes školí Slovan v přechodu do útočného pásma, NIGEL DAWES zpracoval kotouč za jízdy a svou střelou švihem vymetl pavučinku v Kopřivově brance. Asistence: Cam Barker
52:21
Daňo to svou aktivitou přehnal a tak bude hrát Slovan ve čtyřech.
52:21
Na ledě se nám začíná jiskřit, výsledkem však bude podle všeho jen vyloučení na straně Slovanu.
51:24
Zámořská formace Dawes, Bochenski, Boyd upalovala ve třech proti Škoulovi, ale domácí hráči si dávali až příliš moc přednosti a výsledkem tak byla zmařená šance Astany, která volala po gólu.
50:41
Hraje se nyní sice rychlý hokej z jedné strany na druhou, ale v rozehrávce obou týmů jsou znát nedostatky.
50:15
Hudáček měl před sebou volný prostor a tak vypálil jedovatou střelu, tu však finský brankář ve službách Astany v pohodě pokryl.
49:32
Starčenko ukázal rychlost a nakonec dojel jako první nahozený kotouč, jenže následně svou přihrávkou nenašel nikoho v modrém.
49:06
Daňo je hodně aktivní, tentokrát zkusil vystřelit i přes dva soupeře, ale puk byl tečován do ochranné sítě.
48:33
Těsně za červenou čarou nahodili domácí kotouč na zadní mantinel a tak se píská zakázané uvolnění.
47:36
Za brankou Kopřiva podcenil situaci a puk propadl k soupeřům, kteří rozjeli v útočném pásmu pořádný kolotoč přihrávek. Sám Kopřiva však dokázal celou situaci vyřešit, ale opět byly komplikace naprosto zbytečné.
47:26
Bochenski nepříjemně atakoval posledního obránce Slovanu, ale ten situaci ustál a následně brankář Kopřiva kotouč zastavil a přerušil hru.
46:37
Matoušek měl velké problémy u mantinelu a jeho zaváhání nakonec vedlo ke střele Žajlauova.
45:50
Žajlauov si naprosto v klidu potáhl kotouč do střelecké pozice a nakonec i vypálil, Kopřiva však byl pozorný.
44:47
Přesilová hra je minulostí a hrát se tak bude v plném počtu na obou stranách.
44:37
Škoula nezastavil kotouč na modré čáře a Sersen mu musel pomoci, aby jeden z domácích neutekl k samostatnému úniku.
44:09
Opět domácí v poklidu vyhazují kotouč až ke Kopřivovi.
43:33
Po buly se ve vzniklém chaosu radují domácí, kteří vyhazují kotouč přes celé kluziště.
43:22
Mihalíkova dorážka opět končí pouze na těle skvěle postaveného Ahonena v bráně Astany.
43:03
Střelu Bartoviče chtěl dorážet ještě jeden z jeho spoluhráčů, ale Ahonen dokázal vše pokrýt.
42:47
Druhé vyloučení Astany v utkání a opět si pro faul došel Daňo, na dvě minuty za hru vysokou holí je vyloučen Litviněnko (AST).
42:37
Daňo si kličkou obhodil obránce, následně však kotouč nezachytil..
42:15
Boyd si vyměnil kotouč s Bochenskim a následně právě Boyd mohl zakončovat v předbrankovém prostoru, ale puk minul.
41:24
Ahonen si po střele Kukumberga nebyl příliš jistý svým zákrokem, no i přesto se skóre nemění.
41:09
Hodně riskantní přihrávka křížem přes obranné pásmo zůstala bez povšimnutí a tak se píská zakázané uvolnění, kotouč totiž prolétl přes všechny čáry.
40:22
Netík se však velmi rychle dostal do útočné třetiny a střelou prověřil pozornost Ahonena.
40:11
Úvodní buly patří Slovanu, který se s pukem dostal až za svou branku a z této pozice zakládají hosté svou akci.
40:01
Ve druhé třetině přidala Astana ještě dvě branky a po čtyřiceti minutách nic nenasvědčuje tomu, že by dnes Slovan získal v tomto utkání body.
40:00
39:59
Daňo se hnal po naskočení Matouška na led do šance, ale Ahonen kotouč zastavil a rozhodčí atak na slovenského hráče vyloučením neocenil.
39:27
Slovan vyhazuje kotouč, je čas na jednu z posledních akcí.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny, za okamžik začne zkrácená přesilová hra Astany.
38:38
Také ve čtyřech je aktivní domácí celek, který krouží v útočném pásmu a snaží si v závěru třetiny ještě vypracovat gólovou šanci.
37:55
Trest za Kopřivu odpyká Matoušek a hrát se tak bude čtyřech na obou stranách.
37:55
Boyd se dostal po chybě hostů ke kotouči a uháněl sám na Kopřivu, ten vyrazil z brány a následně jej také podrazil. Samostatný nájezd to sice nebude, ale vyloučení Kopřivu nemine.
37:42
Trenér Čada pozměnil formace Slovana, domácí se v přesilovce dostali do útočného pásma a snaží se něco vymyslet.
37:09
První přesilová hra pro bratislavský Slovan je zde, na dvě minuty za držení odešel Maxim Semjonov.
36:55
Daňo se dostal s pořádnou dávkou štěstí ke kotouči a jeho střela prosvištěla kolem levé tyčky Ahonena.
36:37
Ahonen zastavil kotouč a následně se Matoušek snažil vyprovokovat nějaké vzrušení před brankovištěm Astany, ale domácí tým je plně koncentrován a nenechává se nijak rozhodit.
36:15
Slovan neví, jak se vypořádat s přechodem přes střední pásmo a z toho pramení chyby, které se Barysu daří velmi často využívat.
35:27
Slovan vyhazuje kotouč přes všechny čáry a už to vypadá, že se vyloučený Ölvecký vrátí na led.
34:49
Přesilová hra Astany tak pokračuje a s ní je spojen také tlak, který hasil pouze fantastickým zákrokem Kopřiva.
33:28
Nádherná přesilová akce Astany, kterou zakončoval před brankou DUSTIN BOYD, jenž zůstal naprosto osamocen. Tato akce pouze ukazuje, jak špatně dnes Slovan brání ve vlastním obranném pásmu. Přesilovou hru tak Barys využil velmi rychle. Asistence: Nigel Dawes, Brandon Bochenski
33:16
Ihned po buly kotouč zachytává do lapačky Kopřiva.
33:10
Peter Ölvecký (SBA) zasáhl soupeře hokejkou do tváře a Slovan tak jde opět do čtyř. Navíc je v obličeji domácího hráče krev a tak to bude trest na 2 + 2 minuty.
33:02
Na opačné straně něco podobného, ale ani Puškarjov kotouč na modré čáře nezpracoval.
32:51
Sersen hledal přihrávkou přes celé pásmo najetého Hudáčka, ten však puk před Ahonenem nestihl dojet.
32:09
Chviličku to vypadalo na faul domácího hráče hned po buly, no rozhodčí tuto situaci nechali bez povšimnutí.
31:58
Kopřiva přerušuje hru a nechává dostřídat své spoluhráče.
31:46
Až nyní dokázali hosté vyjet s pukem mimo vlastní pásmo.
31:24
Slovan již hraje v pěti, ale nadále trvá tlak Astany.
30:54
Jenže střední pásmo Astana prolétla a Boyd tak mohl přihrávkou poslat spoluhráče k zakončení, no naštěstí pro Slovan se tak nestalo.
30:43
Slovan šetří cenné vteřinky napadáním soupeře hned v zárodku rozehrávky.
30:02
Upper (AST) byl blízko vstřelení své druhého gólu, ale kotouč až zázračně proskákal kolem brány Kopřivy. Bránění Slovana je však v tomto utkání dosti žalostné.
29:31
Netík se i v oslabení dostal ke střele, ale Ahonen si jeho pokus s přehledem pohlídal.
29:02
Máme tu první vyloučení tohoto zápasu, na dvě minuty odchází Šťastný (SBA) na dvě minuty za bránění ve hře.
28:33
Bochenski využil přihrávku Boyda a nakonec se dostal přes svého strážce, jeho následná střela však nebyla přesná.
27:56
Puškarjov se už už dostával i s pukem před branku, ale Kopřiva ukázal dobrou práci s holí a dokázal mu tak kotouč vypíchnout.
26:49
Po další chybě se hnal do šance Boyd, no tentokrát Kopřiva zasáhnout dokázal.
26:24
Kopřiva dobře viděl na střelu, ale přesto kotouč skončil za jeho zády. Od modré čáry totiž napálil kotouč MIKE LUNDIN a Astana tak vede o dvě branky. Tento gól jde na vrub brankáře bratislavského Slovana. Bez asistence
25:27
Miklík vystřelil přes Barkera, ale Ahonen kotouč vyrazil do těsné blízkosti před sebe a poté jej hokejkou v poklidu odehrál do bezpečí.
25:11
Bochenského sražená přihrávka končí mezi diváky na tribuně.
24:26
Radivojevič nahodil kotouč na Ahonena, ten jej však dokázal vyrazit. Následný zmatek před brankovištěm k ničemu nevedl.
23:41
Tlak Barysu pokračuje, Kopřiva musel řešit další střelecký pokus.
23:23
Defenzíva Slovana pouze sledovala pohyb Starčenka a po objetí branky se rozezvučela tyč za Kopřivou.
23:12
Sigalet s Brejčákem dělali co mohli i tak se domácí dostali k zakončení. Kopřiva však dával pozor a kotouč zachytil.
22:43
Škoula si věřil a snažil se těžkou přihrávkou rozvinout útočnou akci Slovana, no jeho přihrávka měla k přesné daleko.
22:26
Matoušek schytal od Litviněnka úder do oblasti tváře, ale rozhodčí si tohoto zákroku nevšiml.
21:51
Radivojevič se dostal do střelecké pozice, ale Ahonen opět podržel Astanu.
21:33
Opět chybička v obranném pásmu vyrobili hosté a mohou být rádi, že se domácím hráčům nepodařilo šanci využít.
20:59
Netík hledal spoluhráče před brankou, ale ani jeden z nich se ke kotouč nedostal.
20:23
Z velkého úhlu vypálil Miklík, ale Ahonen si prostor u své tyčky s přehledem pohlídal.
20:01
Do druhé třetiny podle všeho nenastoupí Michal Vondrka, který v 17. minutě zůstal otřesen po jednom ze soubojů u mantinelu. Snad se útočník Slovana dostane zpět do hry co nejdříve.
První třetina je za námi, Slovan se sice dostal do vedení po gólu Miklíka, ale bleskově odpověděl Ruděnko a navíc v 15. minutě poslal Astanu do vedení Upper, který sice měl pořádnou dávku štěstí, ale na to se historie ptát nebude.
20:00
19:34
Tvrdá dělovka po vyhraném buly narazila na hokejku MIkúše a ta se rozlomila na dvě části.
19:13
Hudáček s Kukumbergem kombinovali v útočném pásmu, ale jeden z domácích obránců stačil jejich snahu narušit.
18:08
Bartovič sice dojel kotouč až za brankou, ale dokázal jej následně rychle poslat na Netíka, který rychlou střelou vyzkoušel pozornost Ahonena.
17:51
Kopřiva raději přerušil hru, Slovan má velké problémy s přechodem ze své vlastní třetiny. Domácí tým totiž skvěle napadá a opticky vypadá mnohem živěji.
17:17
Boyd kličkou přešel do útočného pásma, no jeho vzdušná přihrávka byla velmi těžká na zpracování a také to jeho spoluhráči nedokázali.
16:37
Litviněnko to udělal u zadního mantinelu výborně a zkušeně oklamal napadajícího Hudáčka.
16:20
Michal Vondrka (SBA) zůstává ležet v rohu kluziště a nevypadá to s ním vůbec dobře. Podle všeho však Vondrka skončil na ledě po čistém hitu.
16:09
Vondrka posunul kotouč na Miklíka, ale Starčenko si splnil své defenzivní úkoly na výbornou.
14:48
Tak to je obrovská chyba Slovana, Litviněnko zastavil rozehrávku soupeře a skákavý kotouč ze vzduchu trefil DMITRIJ UPPER, který sice s velkou dávkou štěstí, ale přesto propálil Kopřivu, který pouze nevěřícně kroutí hlavou. Asistence: Alexej Litviněnko
14:16
Kutlák se položil do střely Boyda, ještě před tím měli šanci také hosté, no Miklík bekhendem z úhlu Ahonena nemohl překvapit.
13:15
Náhodné vyhození do středního pásma založilo zajímavou akci Slovana, Vondrka však v situaci jeden na jednoho neuspěl.
12:55
Škoula vyhrál souboj u zadního mantinelu a právě po hrazení poslal puk do středního pásma.
12:45
Bartovič nedosáhl na ostrou přihrávku a tak se píská zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před Kopřivu.
12:02
Po vyhraném buly se po puku natahoval Boyd, který však na něj nakonec nedosáhl. Následně po rychlé přihrávce zůstal sám před brankářem Dawes, který ale netrefil prostor třech tyčí.
11:56
Hodně hraniční přechod Astany do útočného pásma končí střelou Blochina a opět musel zasahovat Kopřiva.
11:09
Boydovi (AST) kotouč úplně ideálně nesedl, ale přesto jeho střela nadělala Kopřivovi velké problémy, ten ji však stačil vyrazit.
10:35
Po ose Starčenko – Ruděnko hrozilo další nebezpečí, první jmenovaný se dostal k zakončení, ale Kopřiva skvěle vyrazil kotouč vyrážečkou mimo hrací plochu.
09:49
Opět Astana roztočila menší kolotoč v útočném pásmu, no hostující obrana se stačila zkoncentrovat.
08:58
Kopřiva sice zastavil kotouč za svou brankou, ale svou následnou rozehrávkou to moc dobře neudělal. Bochenski se tak dostal až před branku, no brankář Slovana své zaváhání stačil napravit.
07:59
Sersen může malinko uklidnit hru, poslal kotouč na Škoulu a ten mu jej okamžitě vrátil.
07:37
Tak vedení si Slovan moc dlouho neudržel. Domácí totiž parádně využili rychlý brejk, když se s kotoučem do útočného pásma hnal Starčenko, který byl sice vytlačen až za branku, ale přesto našel přesnou přihrávkou KONSTANTINA RUDĚNKA a ten neměl problém vyrovnat. Asistence: Roman Starčenko
07:14
Slovan tak vstoupil do utkání parádně, ihned po buly se také dostal do útočného pásma a v tom si vynutil vhazování.
06:51
Slovan právě vstřelil branku!
Ahonen pouze vyrazil nahozený kotouč přesně na hokejku MICHELA MIKLÍKA a ten si posunutím kotouče na bekhend položil finského brankáře a zkušeně zavěsil pod horní tyč. Asistence: Michal Sersen
06:27
Po chybě Kutláka se domácí dostali k tvrdé dělovce od modré čáry, Kopřiiva však dokázal kotouč vyrazit a to i přestože neměl ideální výhled.
05:29
Nejdříve Dawes a po něm také Boyd nedokázali zpracovat kotouč a to může tyto zámořské hráče v dresu Astany hodně mrzet.
04:45
Jenže Astana spěchala do rychlého brejku, jenže Ruděnko pokazil přihrávku a to výrazně pomohlo obraně Bratislavy.
04:24
Dobré napadání Slovana a slovenský celek se dokázal udržet v útočném pásmu.
04:02
Vondrka si vyměnil kotouč se spoluhráčem, ale nedokázal jej následně zpracovat.
03:31
Ahonen se musel hodně otáčet, no nakonec kotouč mají domácí a mohou v klidu vystřídat.
03:11
Šťastný (SBA) se už dral před Ahonena, ale nedokázal kotouč vyslat směr brána.
02:46
Nepřesná rozehrávka Slovana dává šanci čtvrtému útoku Astany, Rachmanov však nepřihrál přesně.
02:09
Kukumberg nechal puk Radivojevičovi, ten společně se Škoulou dobře kombinoval, no hosté nakonec s pukem skončili až ve středním pásmu.
01:40
Po zakázaném uvolnění se vhazuje v útočném pásmu Slovana, ale celá situace se musela opakovat. Nakonec se za Slovan na vhazování postavil Radivojevič, ale úspěšný nebyl.
01:16
Také Slovan se dostal do útočné třetiny, Bartovič vypálil, ale Ahonen dokázal kotouč vyrazit.
00:36
Antropov hledal Starčenka, ale ten v dobré pozici netrefil kotouč ideálně, hned v prvním střídání však Barys zahrozil.
00:17
Astana ihned po úvodním buly nastěhována v útočném pásmu a Slovan se snaží kotouč dostat z obranné třetiny.
00:01

Barys Astana: Ahonen (Poluektov) – Savčenko, Litviněnko, Semjonov, Barker, Lundin, Blochin – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Dawes, Bochenski, Boyd – Gavrilin, Rachmanov, Romanov

HC Slovan Bratislava: Kopřiva (Godla) – Sersen, Škoula, Sigalet, Mihalík, Kutlák, Brejčák – Miklík, J. Mikúš, Vondrka – Netík, Bližňák, Bartovič – Kukumberg, Hudáček, Radivojevič – T. Mikuš, Matoušek, Šťastný – Daňo, Ölvecký

Rozhodčí: Bulanov, Odins – Maťuša, Sazonov.
Bratislavský Slovan dnes čeká další utkání v KHL, slovenskému zástupci se do cesty postaví Barys Astana.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.