3. Peter Budaj (MTL) 34 zák., 1 gól, 97,1%
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 3 střely, čas na ledě 19:18
David Krejčí (MTL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:31
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:51
Peter Budaj (MTL) 60 minut, 34 zákroků, 1 gól, 97,1%
Boston doma jednoznačně nestačil na soupeře z Kanady, Montreal zvítězil na půdě finalisty posledního finále Stanley Cupu 4:1. Za hosty se trefili Jemelin, Pacioretty, Gionta a Briere a jelikož za domácí kontroval pouze obránce Hamilton, můžeme tak směle konstatovat, že je výhra Canadiens zcela zasloužená. V brance Habs navíc exceloval gólman slovenské reprezentace pro ZOH v Soči Budaj.
60:00
59:46
Závěr třetiny se dohrává v obranném pásmu Bruins, utkání je už ale dávno rozhodnuté...
59:00
Do konce třetí třetiny zbývá 60 sekund.
58:17
Lucic vyloučen za hrubost, Montreal má tak ulehčený závěr utkání.
58:16
Habs hrají na jistotu, soupeře z Bostonu do šancí navíc absolutně nepouští.
57:38
Zápas se nyní již jen dohrává, Boston nehraje ani trochu ideální utkání...
55:45
Subban rozjíždí útočnou akci Habs, Montrealu už nyní stačí jen hlídat si solidní náskok...
54:56
Hamilton vyloučen za hrubost.
54:56
Gallagher to zkusil individuálně, po pěkném průniku tak musí zasahovat pozorný Johnson.
54:26
Hosté kompletní.
54:01
Už už se Bruins radovali ze snížení, Budaj si ale pravou tyč pokryl a puk senzačně vyrazil!
53:06
Hra se zastavila v rohu kluziště, vhazuje se tak v obranném pásmu Montrealu.
52:26
Za držení vyloučen centr hostů Eller.
51:43
Průnik domácích zastavuje odpískaný ofsajd.
51:16
Montreal už nyní tolik neriskuje a drží vedení, soupeře navíc do jakýchkoliv náznaků šancí nedostává.
50:21
Obránce hostů Murray zakončil tlak Canadiens, Johnson ale projektil obránce Habs dokázal pokrýt a hru tak přerušit.
49:38
Střelu z levého kruhu chytá pozorný Budaj.
48:49
Bruins sice drží puk častěji na svých hokejkách, přes obranu Montrealu se ale dostávají jen výjmečně.
47:36
Po střele Bartkowskiho od modré se k dorážce dostal defenzivní forvard Bruins Paille, skvělého Budaje ale nepřekonal!
46:57
Hosté si zatím pečlivě hlídají náskok, Boston se do šancí zatím nedostává.
45:57
Hamilton neudržel útočné pásmo pro Boston, kupředu tak vyráží hosté...
45:05
Gallagher to zkusil z voleje, Jones vyráží.
44:22
Bourque se dostal k odraženém puku, trefuje ale jen pravou tyč!
43:56
Krug to zkusil střelou od modré, puk na branku Montrealu neprošel a končí jen v rohu kluziště.
43:04
Po zásahu Johnsona se bude vhazovat po pravici domácího gólmana.
42:00
Ve třetí třetině zatím odehrány 2 minuty, Montreal zatím v klidu kontroluje své vedení.
41:36
Domácí nahodili puk do útočného pásma, puk na své hole ale hosté nevybojovali.
40:01
Hosté hrají takticky lépe a zaslouženě vedou. Ve druhé třetině se prosadili Gionta s Brierem, domácí tak vystřídali brankáře Raska za Johnsona.
Třetí třetina začne cca ve 3:04.
40:00
39:22
Rychlou akci domácího Bostonu zastavuje pohotovou lapačkou Budaj.
38:27
Hosté vyhazují puk do bezpečí...
37:54
Krejčí se pokusil dorazit odražený puk, trefil ale jen hrudník Budaje.
37:40
Za podražení vyloučen obránce Habs Subban.
36:55
Po Chárově nepřesné rozehrávce připravuje útočný výpad hostů obránce Jemelin.
36:10
Na druhé straně puk raději podrží pozorný Budaj.
35:51
Canadiens nahodili puk do útočného pásma, to ale udržet nedokázali.
33:46
Montreal právě vstřelil branku!
Obraně Bostonu ujel DANIEL BRIERE, který jel naprosto sám na branku Johnsona. Toho překonal suverénním zakončením na lapačku, hosté tak vedou již o tři branky. Asistence: Brendan Gallager.
33:11
Útočnou akci rozehrávají hosté, Boston dnes není ve své kůži.
32:33
Lucic zakončoval z nadějné pozice, defenzivní útočník Montrealu Moen ale zablokoval zakončení domácího borce.
31:54
Domácí střídají gólmana Raska za Johnsona.
31:54
Canadiens navyšují své vedení na 3:1! Po střele Plekance z kruhu tečuje puk za Raska BRIAN GIONTA! Asistence: Tomáš Plekanec, P. K. Subban.
31:43
White a Desharnais vyloučeni, hrát se tak bude ve čtyřech na obou stranách.
31:31
Domácí kombinují v útočném pásmu, k ohrožení Budaje se ale nedostávají.
30:19
Paille to zkusil z velkého úhlu, Budaj v klidu chytá a přerušuje hru.
29:30
Útočnou akci Bostonu rozehrává ofenzivní obránce Krug.
28:30
Lucic chtěl nahodit puk z pravé strany, puk končí po teči soupeře ale jen v ochranné síti.
27:48
Po nepřesnosti na straně Bostonu se píská icing Bruins.
26:22
Bournival se zjevil sám u levé tyče branky Budaje, ten nakonec zasahovat v těžké chvíli nemusel.
25:36
Gionta sice vysprintoval za pukem, obránce Bostonu Krug byl ale u puku dříve.
24:36
Oddechový čas pro hosty.
24:35
Odpískán je icing Habs.
23:47
Krug vypálil z voleje od modré, Budaj vyráží betonem.
23:17
Montreal kompletní.
22:51
Přesilovka se domácím nedaří, Montrealu se opět podařilo puk vyhodit.
21:51
Hosté vyhazují puk do bezpečí až za Raska.
21:12
Vyloučen je Bourque za držení.
20:37
Marchand vypálil v přečíslení dvou na jednoho sám, branku ale přestřelil.
20:01
Po první třetině vede Montreal 2:1, za hosty se trefili Jemelin a Pacioretty. Za Boston snížil pouze Krejčí, domácí jsou ale zatím výrazně za očekáváním.
Druhá třetina začne cca ve 2:05.
20:00
19:27
Gallagher kombinuje v útočném pásmu s Markovem, Habs se však k lepšímu zakončení nedostávají.
18:29
Velký tlak Montrealu nyní končí včasným zákrokem Rask.
18:00
Do konce třetiny zbývají dvě minuty, hosté drží jednobrankové vedení.
17:12
Píská se icing Montrealu, vhazuje se tak před Budajem.
16:43
Hamilton nahodil puk na Price, ten puk drží. Bude se tak rozehrávat před brankou hostů.
16:16
Domácí pokračují v tlaku, Habs se musí bránit tlaku soupeře.
15:38
Bruins právě vstřelili branku!
Obránce Bruins Hamilton vystřelil od modré z voleje a překonal Budaje! Slovenský reprezentační gólman pro ZOH v Soči v těžké chvíli neměl šanci obstát. Asistence: Loui Eriksson, Carl Soderberg.
14:32
Habs se ujímají vedení 2:0. Do úniku se na levém křídle dostal MAX PACIORETTY, který bekhendem překonal Raska mezi betony! Asistence: David Desharnais, Brendan Gallagher.
14:11
Hosté nahodili puk do útočného pásma, na své hole ho ale nevybojovali.
13:23
Budaj kryje na svých betonech další tvrdou ránu, hra přerušena.
13:00
Útočnou akci rozehrál Lucic, puk si ale za vlastní brankou v klidu zpracoval Budaj.
12:15
Puk končí jen na tribuně, hra je přerušena.
11:43
Montreal se sice dostal ke kombinaci v útočném pásmu, branka Raska ale ohrožena nebyla.
09:18
První přesilovku si zahrají hosté, vyloučen je Marchand za naražení na hrazení.
08:49
Domácí střídají a připravují si další útok...
07:41
Desharnais pálil z voleje do téměř prázdné branky, jeho zakončení z úhlu se ale do branky nevešlo!
07:07
Pacioretty tečoval nahozený puk těsně před Raskem, ten však odolal.
06:47
Bartkowski to zkusil od modré po přečíslení domácích, Budaj byl ale připraven a vyráží.
05:16
Paille vybojoval nahozený puk, Montreal se dostává pod tlak.
04:40
Boston se snaží odpovědět rychlou protiakcí, obrana Habs je ale zatím připravená velmi dobře.
02:16
Jako první se radují hosté! Markov nabil ALEXEJI JEMELINOVI na modrou a obránce Habs trefil z první! Rask nic neviděl a měl tak výrazně ztíženou pozici. Asistence: Andrej Markov, Daniel Briere.
01:32
Bourque se dostal ke střele z mezikruží, Rask musel vytáhnout pohotovou lapačku.
00:22
Bergeron to zkusil z levého kruhu, Budaj zasahovat nemusel.
00:01
Utkání začne za malý okamžik.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára (C), Boychuk, Bartkowski, Krug, Miller – Iginla, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Soderberg, Paille – Campbell, Kelly, Thornton.

Montreal Canadiens: Budaj (Price) – Subban, Gorges, Jemelin, Markov, Murray, Beaulieu – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta (C), Plekanec, Bournival – Prust, Eller, Bourque – Moen, Briere, Parros..
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů se hned čtyřikrát radoval Montreal, Boston jen jednou. Naposledy zvítězil tým Canadiens v poměru 2:1.
Montreal Canadiens

Montreal měl parádní vstup do sezony, držel se mezi elitou Východní konference. Leden ale týmu příliš nesedí, forma Habs jde pomalu dolu a dolu... Tým kapitána Gionty zatím okupuje sedmou příčku Východní konference. Z posledních sedmi zápasů Habs prohráli hned pětkrát, ve svém posledním zápase ale zabrali a doma porazili Carolinu 3:0.
Boston Bruins

Boston je po dvaapadesáti odehraných zápasech na pěkném druhém místě Východní konference. Před Bruins je už jen Pittsburgh, který má náskok pěti bodů, odehrál ale o zápas navíc. Neúspěšný finalista posledního finále Stanley Cupu Boston má navíc skvělou formu, nyní drží sérii čtyř výher v řadě. Naposledy hrál doma s Floridou, se kterou si pohrál a porazil 6:2.
Příjemnou noc s NHL, pojďme si přiblížit dva dnešní soupeře, kterými jsou Boston Bruins a Montreal Canadiens.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.