To je z Brna vše. Loučím se s vámi a přeji pěkný zbytek úterního dne.
Nejlepšími hráči utkání byli zvoleni Jan Rudovský (KLA) a Štěpán Novotný (KOM).
K nájezdům tedy nakonec nedošlo. Kometa vedla v utkání už 3:0. Kladno se ale dokázalo dotáhnout a vynutit si prodloužení. Právě v něm pak v poslední minutě rozhodl o dvou bodech pro domácí Michal Kempný.
64:07
Kometa právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! MICHAL KEMPNÝ nejprve napálil protihráče, puk se však k němu ještě vrátil a tak brněnský bek znovu vypálil a procedil Cikánkovy betony. Bez asistence.
63:20
Kováčikovu střelu od modré ukryl Cikánek do výstroje, bude se vhazovat po jeho levici.
63:06
Jiří Trvaj musel krotit střelu ze středního pásma, neměl s ní žádný problém.
62:47
Momentálně se toho moc na ledě příliš neděje. Hraje se převážně ve středním pásmu.
61:32
Žižka mohl rozhodnout. Jel sám na Cikánka a chtěl mu blafákem umístit puk mezi betony, kladenský brankář si dal ale pozor.
61:18
Kladenská střela byla zblokována do ochranné sítě. Vhazovat se bude před Trvajem.
60:51
Čiliak má nějaké zdravotní problémy a vypadá to na střídání. Do hry bude muset naskočit Jiří Trvaj. Zranění Čiliaka před play-off to by byl pro Kometu velký problém.
60:51
Domácí se ubránili a nyní i oni mohou vymýšlet plány, jak rozhodnout toto utkání.
60:04
Prodloužení zahájeno. Kladno má ještě část přesilovky z konce třetí třetiny. A navíc je to přesilovka čtyři na tři, která je vždy výhodnější než pět na čtyři.
60:01
Kladnu se povedlo ve třetí třetině vyrovnat a osudu utkání tak budou muset rozhodnout nájezdy, popřípadě samostatné nájezdy.
60:00
59:16
Kladnu se přesilovku nedaří, Kometa se brání úspěšně a vypadá to na prodloužení.
58:02
Začíná kladenská přesilovka, s nahozením Majeského si Čiliak poradil.
57:23
Zatím se hraje čtyři na čtyři, ale za chvíli se začne kladenská přesilovka, která třeba dnešní utkání rozhodne. Uvidíme.
56:51
Jozef Kováčik (KOM) vyfasoval hned dva tresty. Nejprve dostal dvě minuty za držení protihráče a poté ještě dvě minuty za sekání.
56:51
Kladno se dostalo do rychlého protiútoku. Kuchler pálil velice dobře, ale Čiliak vytáhl skvělý zákrok betonem.
56:22
Dnešní utkání sleduje 6 917 diváků.
55:56
Michal Gutwald (KLA) vyloučen na dvě minuty za hákování.
55:56
Velká šance pro Tomáše Svobodu, který trefuje střelou švihem z mezikruží břevno!
55:38
Káňa se proháčkoval mezi třemi hráči, k zakončení se ale nakonec v tísni nedostal.
54:55
Hruška nečekal skákavou přihrávku, nakonec si ji ale pokusil zpracovat fotbalovým způsobem, což se mu nakonec i povedlo.
54:24
Přerušuje se, bude se vhazovat před brankářem Cikánkem.
53:37
Kuchler čekal, že mu půjde do útočného pásma spoluhráč, ten ale nakonec na přihrávku nereagoval.
52:43
Zohorna dostal přihrávku zpoza brány, ale svojí střelou rozvlnil pouze boční síť.
51:46
Kempného střela od modré nebyla přesná, puk tak končí opět na hokejkách kladenských hráčů.
51:05
Nápor Kladna se nyní na chvíli zastavil, poslední minuty ale patřily právě Rytířům.
50:10
Kometě se ale nyní naprosto, ale naprosto nedaří. Možná ji teď spasí krátká přesilová hra.
49:37
Kladno ale i ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě v tlaku, ke střele se však zatím nedokáže propracovat.
48:55
Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen Ondřej Havlíček (KLA) na dvě minuty za nedovolené bránění.
48:39
Tomáš Kaberle pálil od modré, Čiliak byl pozorný.
48:11
A bude se samozřejmě vylučovat. Na straně Komety Jan Káňa (KOM) na dvě plus dvě minuty za hrubost, stejný trest dostal i Michal Lukáč (KLA). Brno však bude hrát do oslabení, dvě minuty za hrubost totiž dostal ještě Michal Kempný (KOM).
48:11
Celá předchozí akce měla ale ještě dohru, když se do sebe na férovku pustili Káńa s Lukáčem. Nejen góly, ale i pěstní souboj tak mohli vidět diváci v Kajot Areně.
48:11
Dalecký ujel a málem se dostal do velké šanci, nakonec byl ale vyrušen a k ohrožení nedošlo.
46:32
Kladno právě vstřelilo branku!
MILOSLAV HOŘAVA dostal v signalizované výhodě přihrávku zpoza brány od Bajarunse a dokázal prostřelil Čiliaka. Asistence: Lauris Bajaruns, Jan Rudovský.
46:14
Ze strany si najížděl před bránu Novotný a dokázal ještě zakončit. Cikánkův beton byl proti.
45:28
Kladnu se nedaří přechod přes střední pásmo. Hosté to chtěli vyřešit dlouho přihrávkou na modrou, ale puk nakonec končí po zásahu brněnské hokejky mimo kluziště.
44:55
Čermák dostal přihrávku zpoza brány, ale nezacílil přesně. Přesto to byla velmi dobrá šance.
44:27
Nepřesná rozehrávka Kladna a nakonec zakázané uvolnění, bude se vhazovat v obranné třetině hostů.
43:27
Rudovský ujížděl na brněnskou bránu. Natlačil se před obránce, ale v tísni se mu nepovedlo zakončit podle představ.
42:40
Hraje se i na druhé straně, kladenská střela od modré ale byla zblokována.
41:48
Burian se dostlal od levého mantinelu před Cikánka a zkoušel velice šikovný blafák. Cikánek vůbec nevěděl, jak střelu chytil, a kde má puk. Neviděli ho ani sudí, a tak přerušili hru. Nakonec se puk vykutálel z brankářovy výstroje.
40:40
Tomáš Svoboda opět na ledě, poté co s bolestivou grimasou skončil ve druhé třetině v kabině. Určitě dobrá zpráva pro Kometu před blížícími se vyřazovacími boji.
40:08
Třetí třetina rozehrána a nemusí být rozhodně závěrečná. Kladno má svého soupeře z Brna na dostřel.
40:01
Máme za sebou druhou třetinu, kterou ovládli gólově hosté. Kometa se sice dostala do tříbrankového vedení, ale pak o něj postupem času přišla. Nevyužila dvojnásobnou přesilovku a soupeř v oslabení trestal. Poté nachytal na hruškách Čiliaka Rudovský a do třetí části hry má Kladno ještě rozhodně o co hrát. I Kometa musí přidat, především v proměňování šancí je kamenem úrazu.
Další třetina začne přibližně v 20:05.
40:00
39:17
Následovala další akce v podání Hrušky, který se z pravé strany natlačil až před kladenského brankáře, ale ani nadvakrát puk do jeho brány neprocpal.
38:37
Kometa dnes poněkolikáté netrefuje prázdnou bránu. Koreis krásně zpoza brány vybídl do šance Novotného, který sám před Cikánkem přestřeluje jeho svatyni. V této třetině je to festival zahozených šancí.
37:58
Střelu Eberleho z dálky likviduje Marek Čiliak. Pro něj to nebylo nic složitého. Kladno má k dispozici buly v útočném pásmu.
36:38
Kometa přidala na tempu a vystrašila Cikánka střelou Buriana. Ten však trefuje pouze betony kladenského brankáře.
35:28
Tomáš Svoboda utrpěl nějaké zranění, zůstal ležet u mantinelu a ihned k němu přispěchal lékař. Snad bude brněnský střelec v pořádku.
34:37
Pro nezaujatého diváka určitě dobře, že je v zápase ještě o co hrát. Pouhý brankový rozdíl slibuje ještě dramatickou podívanou.
34:07
Na druhé straně závar před brankou Brna, ale i Čiliak dokázal s trochou štěstí situaci zvládnout.
33:35
Krušné momenty pro Kladno. Brankář Cikánek byl vyjetý z brány a tak tak se dokázal vrátit proti střele Brna od levého mantinelu. Lapačkou ještě dokázal vyškrábnout puk. V obrovské tutovce se ale poté ocitl Němec, který měl před sebou po odražené střele prakticky prázdnou bránu, ale minul.
32:59
Zdánlivě pohodový zápas pro domácí tým, se značně zdramatizoval a to si domácí určitě nepřáli.
32:06
JAN RUDOVSKÝ se vrátil z trestné lavice a načasoval si to dokonale. Rychlý protiútok Kladna znamenal gól v oslabení, když Rudovský propálil z pravé strany brankáře Čiliaka. Asistence: Jan Eberle, Michal Lukáč.
31:45
Nejprve pálil Kuboš od modré, chvíli po něm pak dostal puk do ideálního místa mezi kruhy Koreis a dá se říct, že Cikánek byl v podstatě trefen.
31:19
Kováčik pálil z první, ale střela mu příliš nesedla a byla to jen přízemní střela, kterou Cikánek v pohodě vyrazil betonem do ochranné sítě.
31:02
Lukáč zblokoval tvrdou střelu Brna od modré, bude se vhazovat před Cikánkem.
30:43
Kometa ale bude hrát přesilovku pět na tři. Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za napadení.
30:43
Kováčik chytře nahazoval, tentokrát ale k teči před brankářem nedošlo.
30:08
Kempný pálil od modré čáry švihem sice jen do zadního mantinelu za bránou, ale následný odraz ještě udělal před Cikánkem pořádnou neplechu.
29:47
Kometa si zahraje přesilovou hru. Vyloučen Jan Rudovský (KLA) na dvě minuty za krosček.
29:25
Hra je momentálně vyrovnaná, nedá se říct, že by měl nějaký tým výrazněji navrch.
28:17
Hosté ale bleskově snížili a byl to šťastný gól. MICHAL LUKÁČ nahazoval puk před bránu a ten se odrazil od nic netušícího Kováčika do brány. Asistence: Jan Eberle.
27:35
Pro Brno už poměrně pohodlný tříbrankový náskok. ŠTĚPÁN NOVOTNÝ se dostlal k odrazenému puku před bránou a uklidil ho pohotově do horního roku kladenské brány. Asistence: Vilém Burián, Jozef Kováčik.
26:49
Dobrá šance Komety. Nejprve pálil Žižka. Cikánek máchl lapačkou, puk však pouze vyrazil. Následně se k dorážce dostal Tomáš Svoboda a bránu těsně minul.
25:37
Kometa je ve druhé třetině aktivnější, zatím to ale nenese žádné výraznější ovoce.
25:02
Kováčik pálil od modré čáry, jeho tvrdý pokus šel těsně nad bránu. Cikánek tak mohl být relativně v klidu.
24:28
Vhazuje se před Čiliakem po sražené střele Majeského.
23:27
Druhá třetina je zatím hodně opatrná a prakticky bez šancí, uvidíme, co přinesou další minuty a průběh utkání.
22:28
Na druhé straně se do možné šance dostával Hruška, který dobře napadal, na Cikánka však žádnou ránu neposlal.
22:00
Žižka se vrátil na led, Marek Čiliak nemusel řešit nic složitého před svou bránou.
20:48
Druhá třetina začala přesilovkou Kladna, které si však nedokázalo vytvořit nějaký větší tlak.
20:01
První třetina patřila Kometě, která poměr v poklidu vede 2:0. Už v první minutě se prosadil Jan Hruška a v 18. minutě na něj pak navázal přesilovkou tečí Vojtěch Neměc. Kladno se nějak výrazněji neprosadilo, i když mělo dvě přesilové hry.
20:00
20:00
Vyloučen Tomáš ŽIžka (KOM) na dvě minuty za sekání.
19:29
Káňa pálil od modré čáry a jeho ostrou střelu schytal Eberle, který teď odfukuje na střídačce.
18:46
Kladno se musí znovu bránit. Novotný objel klec a ještě v pozici za bráno nahazoval do brankoviště a málem do skončilo úspěchem.
17:54
Domácí nakládají se svojí přesilovou hrou daleko lépe než soupeř. Kováčik pálil od modré čáry a stejně jako při prvním gólu zápasu přišla teč. Tentokrát byl úspěšným aktérem VOJTĚCH NĚMEC, pro kterého je to jubilejní dvacátá trefa v sezóně. Asistence: Jozef Kováčik, Michal Kempný.
17:38
Kometa bude hrát první přesilovou hru v utkání. Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
17:26
Hořava střílel z mezikruží, ale ke změně skóre to nevedlo. I s další střelou si pak Čiliak poradil.
16:33
Kometa se opět osvobozuje a střádá tak další cenné vteřiny. Kladnu se ani druhá přesilovka příliš nedaří.
15:43
Tomáš Kaberle napřáhl od modré, ale jeho pokud byl zblokován už v samém zárodku. Následně se Kometa osvobodila.
15:18
Bude se vylučovat. Kladno si zahraje další přesilovku. Za zdržování hry dostává dvě minuty Marek Čiliak (KOM). Trest za něj odsedí Štěpán Novotný.
14:39
Dalecký ujížděl po pravé straně a hledal na vrcholech kruhu Lukáče. Bylo by to dobrá šance, kdyby však nebyla přihrávka nepřesná.
13:42
Kladno dokázalo dostat Kometu na chvíli pod tlak, ale všechny střely skončily zblokováním. V tomhle odvedla brněnská obrana dobrou práci.
12:58
Rudovský pálil, ale jeho střela orazítkovala pouze boční tyč brněnské brány.
12:41
Káňa statečně bojoval v útočném pásmu o puk, s přesilou kladenských hráčů si ale nakonec neporadil.
11:47
Domácí momentálně kontrolují hru a Čiliak už delší dobu neměl žádnou práci.
10:38
Vondráček nabral u pravého mantinelu ve středním pásmu rychlost a dostal se až do šance. Jeho střelu švihem mezi betony dokázal Cikánek vyrazit a poradil si i s následnou dorážkou.
10:08
Tomáš Svoboda se vymotal zpoza brány a zády k bráně to zkusil šikovnou zadovkou, Cikánek se ale překvapit nenechal a prostor u tyčky měl dokonale utěsněný.
08:46
Oba týmy se chytají do pastí ve středním pásmu a přejít ho, je nyní nadlidský úkol.
08:07
Kuriózní situace, kdy puk skončil mimo kluziště na stříšce u východu z kabin. Pomohli ale diváci a společnými silami se tak může opět pokračovat ve hře.
07:48
Pasáž bez střeleckých pokusů, kterou nyní prolomil Lauris Bajaruns. Jeho pokud od modré Čiliak dobře viděl a vyrazil puk pravým betonem.
07:17
Wasserbauer teď nedosáhl na přihrávku ve středním pásmu a nemohl tak rozvinout rychlý protiútok.
06:29
Kometa se snaží útočit, Kladno spíše vyčkává, teď vystavělo nepropustný val ve středním pásmu.
05:39
Jan Káňa nahazoval na bránu z velkého úhlu. Kladenského brankáře trochu vystrašila třepotající síť, ale dobře věděl, že je nakonec pouze boční.
04:38
Kuboš nahazoval od modré čáry a Cikánek měl s tímto nepříjemným pokusem potíže. Nakonec ale puk zkrotil.
04:33
Zakázané uvolnění Kladna, bude se vhazovat před Cikánkem.
04:27
Čermák se dostal ke střele z pravého kruhu, mířil mezi betony brankáře, ale skulinku nenašel.
04:10
Hruška to udělal na vlastní modré velice dobře a málem ještě vyslal do brejku Čermáka.
03:38
Tak až teď zajímavá možnost pro Kuchlera, který se dostal před Čiliakem k dorážce, ale pálil pouze do betonu brněnského brankáře.
03:19
Přesilovka Kladna se zatím míjí účinkem, Kometa nemá problém s obranou.
03:01
Tomáš Svoboda vyzkoušel v oslabení pozornost brankáře Cikánka, bude se vhazovat v obranném pásmu Kladna.
02:41
Hruškovi se povedlo hned zkraje přesilové hry soupeře puk vyhodit, Kladno se ale rychle do pásma vrátilo.
02:16
Kladno bude hrát přesilovku. Vyloučen je Petr Kuboš (KOM) na dvě minuty za hákování.
01:46
Zagrapan se dokázal otočit kolem brány a brněnská obrana měla, co dělat, Nakonec ale vše dobře dopadlo.
01:29
Bajaruns se dostal k zajímavá střele, kterou však Čiliak lehce tečoval do ochranné sítě.
00:44
Brno na svého soupeře doslova vlétlo, jakoby chtělo odčinit sobotní debakl v Třinci. Hanzlík nahazoval před bránu a JAN HRUŠKA šikovně tečoval za záda brankáře Cikánka. Asistence: Jan Hanzlík, Vojtěch Němec.
00:15
Utkání rozehráno. Na vhazování úspěšnější domácí a mohou tak jít do první útočné akce, z které vzešla střela Leoše Čermáka.
00:01

HC Kometa Brno: Čiliak (Trvaj) – Dlapa, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík – H. Zohorna, Čermák (C), J. Hruška – T. Svoboda, V. Němec, Káňa – Novotný, Koreis, Burian – Vondráček, Mrázek, Wasserbauer – Raška.

Rytíři Kladno: Cikánek (Exner) – T. Kaberle (C), D. Růžička, Gutwald, L. Procházka, Hořava, Majeský – Rudovský, Zagrapan, Kuchler – Tenkrát, Havlíček, Hořava – Dalecký, Lukáč, Eberle – Strnad, Bajaruns, Bílek.

Rozhodčí: Jan Hribik, Roman Polák – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.
Dvě kola před koncem základní RYTÍŘI KLADNO nachází na předposlední příčce extraligové tabulky. Na kontě má Kladno čtyřicet šest bodů, což je o dvacet dva víc, než poslední Chomutov. Ztráta na dvanácté Karlovy Vary je však také propastná, v tuto chvíli sedmnáctibodová. I se zápasy play-out je pro Kladno ve hře už jenom dvacet čtyři bodů. Aby se Středočeši vyhnuli baráži, museli by předvést velkou sérii vítězství a navíc spoléhat na absolutní selhání karlovarské Energie.
KOMETA BRNO už se může těšit dvě kola před koncem základní části na čtvrtfinále play-off. V tuto chvíli je jasné, že soupeř Komety vzejde ze čtveřice Plzeň, Zlín, Hradec Králové, Třinec. Právě na ledě posledně jmenovaného prohráli Brňané v neděli 10:2 a ve zbývajících dvou utkáních základní části se na tento výsledek pokusí zapomenout a zlepšit si náladu před vyřazujícími boji. Stále se ještě bojuje o výhodu domácího prostředí.
Pěkný úterní den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 51. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Kladnem. Utkání začíná v 18:20.