Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný start do nového týdne!

Jiří Hudler (CAL) 0+2, 1 střela, čas na ledě 21:51
Tři hvězdy utkání:
1. MARK GIORDANO (CAL)1+0
2. BRAD RICHARDSON (VAN) 0+1
3. SHANE MONAHAN (CAL) 1+0
Vyrovnané utkání nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, v němž se prosadil Mike Santorelli a přeci jen zajistil kosatkám export dvou bodů z tohoto utkání.
63:17
Vancouver právě vstřelil branku!
Dnes již podruhé se prosazuje MIKE SANTORELLI, když tečuje pokus Bieksy a zajišťuje tak kosatkám bodík navíc! Asistence: Kevin Bieksa, Ryan Stanton.
60:19
Backhandový pokus Daniela Sedina končí na chráničích MacDonalda.
60:01
Třetí třetina nabídla hokej plný zvratů, domácí nejprve zvýšili svůj náskok na rozdíl svou branek, hostům se ale během deseti minut povedlo výsledek třemi góly dokonale otočit a už se pomalu radovali ze zisku dvou bodů, když devatenáct vteřin před koncem třetího dějství vystřelil domácím minimálně bod David Jones. Prodloužení tohoto utkání začne za malou chvíli.
60:00
59:41
Calgary právě vstřelilo branku!
Domácím hra bez brankáře nakonec vyšla, devatenáct vteřin před závěrečnou sirénou se trefil DAVID JONES a jistojistě dnes uvidíme prodloužení! Asistence: Jiří Hudler, TJ Brodie.
59:10
Stempniakovu sraženou střelu drží Lack ve své výstroji.
59:14
MacDonald zůstává na střídačce, domácí to zkusí se šesti hráči v poli!
59:00
Přesně minut zbývá do konce prozatím posledního dějství, Baertschi trefuje pouze Lacka.
58:50
Wideman rovněž míjí, domácím rychle utíká čas.
57:22
Neúspěšný byl na druhé straně Higgins, kotouč letí mimo branku Calgary.
56:39
Hráči Calgary to ale ještě nebalí a správným příkladem jde kapitán Giordano, ale ani tento jeho pokus nekončí za Lackovými zády.
56:06
Skvělý obrat předvádějí ve třetí periodě hráči Vancouveru, do vedení je posílá DALE WEISE a za deset minut je to rázem ze skóre 1:3 stav 4:3! Asistence: Brad Richardson, Dan Hamhuis.
55:52
Offside zastavil útočnou snahu domácího týmu.
54:47
Giordano je ve třetí třetině hodně střelecky aktivní, jeho další pokus teď musel podržet Lack ve své výstroji.
53:57
Richardson střílí na domácí branku, v ní ale stojí MacDonald a nepouští puk do branky.
52:40
Higginsova střela zápěstím si cestu do sítě nenašla, proti byl domácí gólman MacDonald.
51:28
Ale střílí se i na druhé straně kluziště, autorem domácího pokusu je Mark Giordano, ale nedokázal trefit branku Vancouveru.
51:01
Ostrá rána vylétla od hole Jasona Garrisona, MacDonald zasahuje.
49:56
Booth pálí vedle domácí branky.
49:27
A je vyrovnáno, první branku a zároveň první branku v sezoně si připisuje MIKE SANTORELLI, pro hosty je ale nejdůležitější fakt, že dokázali dotáhnout domácí náskok! Asistence: Henrik Sedin, Chris Higgins.
48:02
Po komerční přestávce se opět pokračuje ve hře, na buly proti Keslerovi byl úspěšnější Backlund a domácí tak jsou u kotouče.
47:00
Canucks snížili, ale to zároveň jakoby byl povel pro domácí zahustit střední pásmo, s čím mají hosté teď nemalé problémy.
45:01
Hosté snižují na rozdíl jediné branky poté, co se tvrdou ranou prosazuje JANNIK HANSEN! Asistence: Daniel Sedin.
44:20
Obránce Edler zkouší své střelecké umění, jeho muška byla ale značně vychýlená a tak MacDonald mohl zůstat v klidu.
43:03
Santorelli dokázal zastavit pokud domácího kapitána Giordana.
42:09
Daniel Sedin ostře pálí na MacDonalda, ten jeho ránu ale dokázal vyrazit.
41:47
A domácí již vedou o dvě branky, když se za Stempniakovy podpory prosazuje SEAN MONAHAN! Asistence: Lee Stempniak, Shane O´Brien.
41:26
Podobně si vede na druhé straně autor druhé branky Backlund, ani on se nedokázal se svým pokusem vejít mezi tři tyče.
40:23
40:14
Garrisonova střela od modré míjí domácí branku.
40:01
Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 26 – 14
Vhazování: 15 – 23
Hity: 14 – 6
Druhá třetina tohoto čistě kanadského duelu je za námi a veseleji se do kabin odchází domácím hokejistům, ti si totiž s sebou odnášejí jednobrankový náskok, který jim vystřelil po polovině zápasu Mikael Backlund. Třetí třetina začne přibližně v 04:04.
40:00
38:27
Monahan hned po vyhraném buly pálí na Lacka, ten jeho střelu kryje.
38:23
Domácí mají k dispozici přesilovou hru, Santorelli podrazil Galiardiho a dostává dvě minuty.
38:00
Backlund blokuje střelu hostujícího útočníka Richardsona, MacDonald tak nemusí vůbec zasahovat.
36:42
Daniel Sedin a jeho střelecký pokus, jenž však končí mimo domácí branku.
35:26
Sestito se pokoušel zakončit, do jeho rány ale obětavě skočil Butler.
34:57
Další projektil z hole stejného hráče tentokrát letí mimo.
34:44
Domácí pokračují v náporu i po skončení přesilové hry, Boumův pokus vyráží hostující gólman.
34:24
Ve chvíli, kdy se vyloučený Henrik Sedin vrátil na led, se ke střele dostal Street, Lack vyráží.
33:40
Tentokrát už ale rána domácímu obránci tolik nesedla a kotouč míjí Lackovu klec.
32:49
Tvrdá Widemanova střela od modré končí na betonech brankáře Lacka.
32:23
Domácí budou hrát v krátké době další přesilovou hru, vyloučen Henrik Sedin (VAN) za nedovolené bránění.
32:17
Ale snaží se i hosté, MacDonald musel zasahovat po střele Bootha.
31:58
Domácí jsou nabuzeni vedoucí brankou, Street posílá kotouč ale mimo branku Vancouveru.
31:26
Dlouhé minuty jsme neviděli kloudnou akci,až pak přišel na řadu backhandový pokus MIKAELA BACKLUNDA, jež znamená domácí vedení v zápase! Asistence: T.J.Galiardi, Jiří Hudler.
29:26
Hosté v plném počtu, domácí toho v přesilové hře mnoho nevymysleli.
28:01
Garrison čistým hitem narazil na mantinel českého forwarda Jiřího Hudlera.
27:26
První početní výhoda pro domácí mužstvo, vyloučen Alex Ecler (VAN) za držení protihráče.
27:03
Jiří Hudler už si vedl o něco lépe a donutil Lacka zasáhnout.
26:39
Street se pokouší prosadit proti Lackovi, jeho střela ale letí vedle branky.
26:03
Higgins střílí zápěstím na MacDonalda, ten si s jeho ránou poradil.
25:30
Tvrdá rána McGrattana končí na chráničích hostujícího gólmana.
25:10
23:54
Rána Daniela Sedina byla zablokována, domácí poté vyhazují opět až k Lackovi.
23:30
Domácí vyhazují, hosté musí začat až od vlastní branky.
23:10
Lance Bouma (CAL) vyloučen za podražení, první přesilová hra pro Vancouver.
22:29
Giordano pálí z pravé strany mimo hostující klec.
21:40
Wideman vyzkoušel připravenost hostujícího brankáře, jeho rána z mezikruží ale trefuje Lacka pouze přímo do hrudi.
21:16
Hosté mohou i nadále útočit, domácí zahráli na icing, buly před MacDonaldem bude následovat.
20:36
Daniel Sedin se pokoušel zakončit po vyjetí zpoza branky, MacDonald dobře zasáhl.
20:01
Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 14 – 10
Vhazování: 4 – 7
Vyloučení: 0 – 0
Hity: 5 – 1
První třetina nabídla vyrovnanou podívanou, avšak šancí poskrovnu i přesto jsme viděli dvě branky, po jedné do každé sítě. Skóre otevřel v 5. minutě šikovnou tečí Booth, za domácí srovnal stav zápasu v 15. minutě Giordano. Druhá třetina začne přibližně v 03:11.
20:00
18:41
Higgins se pokoušel backhandem překonat MacDonalda, domácí brankář chytá.
18:18
Wideman z první střílí od modré, kotouč netrefuje hostující branku.
17:45
Giordano posílá puk vedle branky Vancouveru poté, co se pokoušel zakončit z prostoru levého kruhu.
16:55
Weber si už už sjížděl mezi kruhy na pas od spoluhráče, na poslední chvíli ale domácí jeho úmysl vystihli.
15:54
Lack chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, při vyjetí z branky ale ztratil balanc a málem se poroučel k zemi.
15:30
Glencrossova rána z pravého kruhu zblokována.
14:32
Domácí vyhráli buly před Lackem, Jones potáhl kotouč z pravé strany, nahrál do druhé vlny na zcela volného MARKA GIORDANA a ten trefuje přesně nad Lackovu lapačku! Asistence: David Jones, Curtis Glencross.
14:24
Bieksa se pokoušel o dlouhý pas na útočnou modrou, to mu ale nevyšlo a píská se zakázané uvolnění.
13:32
Opět situace dva na jednoho v podání domácích, Monahan to bere na sebe, ale vůbec netrefuje Lackovu branku.
13:25
Domácí útočnou akci zastavuje offside.
12:59
Galiardi získal kotouč ve středním pásmu po nepříliš dobré nahrávce Edlera, mezi kruhy se pokoušel vystřelit, hosté se ale stačili vrátit a jeho pokus zablokovat.
11:42
Hosté ostřelují MacDonalda, ale jak Daniel Sedin, jehož rána byla zblokována, tak Hamhuis, ten pro změnu míří mimo, nedokázali docílit druhé branky hostí.
10:57
Monahan se dostal k odraženému kotouči v prostoru mezi kruhy, další dobrý zásah Lacka, jenž rychle sklapl betony k sobě.
10:38
Hosté špatně rozehráli a kotouč letí na icing, vhazování se vrací před Lacka.
10:33
A ještě jeden pokus končí na chráničích brankáře hostí a to po střele obránce Brodieho.
10:13
Domácí v brejku dvou proti jednomu, Stempniak situaci vyřešil střelou, tu však Lack dobře vyrazil pravým betonem.
09:44
Střelu McGrattana z pravého kruhu vyráží Lack betony.
09:25
Oba týmy se střídají v držení kotouč, žádná výraznější šance na jedné či druhé straně k vidění není.
08:19
Domácí na chvíli ve svém útočném pásmu, bez většího efektu.
07:27
Hamhuisovu tvrdou ránu od modré vyráží MacDonald svými betony.
06:20
McGrattan se dostal do backhandového zakončení, ale ani on na debutanta v brance Canucks nevyzrál.
05:45
Na druhé straně chytá Lack střelu domácího Backlunda.
05:07
Hosté jsou po vstřelené brance při chuti, MacDonald zasahuje proti technickému pokusu Hansena.
04:47
Garrison od modré nahazoval kotouč na domácí branku přesně do míst, kde stál DAIVD BOOTH a tomu stačilo jen lehce nastavit hůl a protečovat puk až do sítě! Asistence: Jason Garrison, Alex Edler.-
04:35
Na druhé straně se podobně vede domácímu Stempniakovi.
04:00
Santorelli střílel dvakrát v krátké době z pravého kruhu, ani jednou ale netrefil branku.
03:03
Domácí začali dobře, Lack zasahuje po střele Boumy.
02:10
A brankář Vancouveru si připisuje další po akci Jiřího Hudlera.
01:31
První zásah ve své kariéře v NHL si připisuje Lack po Monahanově střele.
01:25
Weise se pokoušel prosadit z rohu kluziště, domácí brankář pozorný.
01:00
Kesler se pokoušel prosadit z otočky po zemi, jeho střelu si pohlídal MacDonald.
00:01
Hráči už se sjíždí k úvodnímu buly dnešního utkání.
Ještě jedna oficialita nás čeká, než bude moci utkání začít a tou není nic jiného než poslech kanadské národní hymny.
Vcelku nepřátelské přivítání z řad diváků se dostává hostujícím hokejistům, kteří právě naskakují na ledovou plochu.
V hokejové hale domácích "plamenů" v tuto chvíli probíhá tradiční představení hráčského kádru.
Z nahlášených sestav je zřejmé, že svoji premiéru v zámořské soutěži si odbyde brankář hostí Eddie Lack, Luongo pro dnešek zůstává na střídačce.

Calgary Flames: MacDonald (Ramo) – Brodie, Giordano (C) – Wideman, Russell – Butler, O´Brien – Glencross (A), Colborne, Jones – Hudler, Backlund, Galiardi – Baertschi, Monahan, Stempniak – Bouma, Street.

Vancouver Canucks: Lack (Luongo) – Hamhuis, Bieksa (A) – Edler, Garrison – Tanev, Stanton – Sedin D., Sedin H. (C), Hansen – Booth, Kesler (A), Higgins – Weise, Richardson, Santorelli – Sestito, Dalpe, Weber.

Rozhodčí: Kimmerly, O´Halloran – Vaughan, Sharrers.
Domácí tým Calgary Flames vstoupil do nové sezóny podobně jako jejich soupeř, tedy s bilancí jedné výhry a jedné porážky, ta však přišla až po nájezdech, tudíž mají domácí na svém kontě tři získané body. Skóre 8:8 ve dvou utkáních navíc naznačuje, že tým trenéra Bob Hartleyho rozhodně nehraje žádného zanďoura a tak by dnešní utkání mohlo nabídnout dobrou ofenzivní podívanou.

Lee Stempniak 2b (1+1)
Hráči Vancouveru Canucks vstoupili do nové sezóny s novým koučem Johnem Tortorellou a po dlouhé době také jasnou brankářskou jedničkou v podobě Roberta Luonga. Předsezonní výsledky stejně jako první utkání na ledě San Jose ještě nevěstilo nic dobrého, poslední duel, ve kterém však hosté jasně přehráli Edmonton však ukázal, že by kosatky opět mohly patřit k tomu lepšímu v zámořské soutěži.

San Jose – Vancouver 4:1
Vancouver – Edmonton 6:2

Henrik Sedin 4b (0+4)
Jason Garrison 3b (2+1)
Daniel Sedin 3b (2+1)
Krásný pozdní večer, pokud zrovna nemůžete spát či jste nadšenými hokejovými příznivci, vítejte u sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve které uvidíme souboj dvou kanadských týmů, konkrétně duel Calgary Flames vs Vancouver Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.