2. Anton Chudobin (CAR) 35 zák., 1 gól, 97,1%

Hity: 23 – 30
Vyhraná vhazování: 28 – 21
Přesilové hry: 3/1 – 4/0
Trestné minuty: 13 – 11
A je tu konec. Ve třetí části opět padla pouze jediná branka, kterou v přesilové hře vstřelil Andrej Sekera, který využil přesilovou hru. Od té doby si domácí hlídali vybudovaný náskok a podpořeni výborným Chudobinem získávají potřebné body v boji o postupovou osmičku.
60:00
59:47
Další výborný zákrok Chudobina proti Huberdeauovi. kotouč končí za jeho brankou.
59:30
Zásah střídačky domácích, Winchester tak nemůže pokračovat v dalším útoku. Vhazování před Clemmensenem.
59:00
Do konce zápasu, což již teď můžeme říct, chybí jediná minuta.
58:04
Gilbert zvládl souboj v obranném pásmu, zadovkou našel Campbell, který rozehrává další akci Panterů.
57:39
Riley Nash posílá kotouč za Clemmnsena a ihned si jej jede získat.
57:00
Gilbert udržel pásmo, Campbell již ne, Tlustý pokračuje k červené čáře.
56:17
Utkání je zdá se rozhodnuto, Carolina kontroluje hru ve středním pásmu, hosty drží v uctivé vzdálenosti od své branky.
55:36
55:22
Kulikovova střela se odrazila k Fleischmannovi, ale ani on proti Chudobinovi neuspěl.
55:15
Nakonec se to povedlo.
54:50
Více než minuta přesilovky uběhla, Florida se nemůže usadit před Chudobinem.
54:20
Hurikáni posílají kotouč podél hrazení až za Clemmensena.
53:50
Po vhazování se utvořila na kruhu mela, ze které těží Manny Malhotra a vyváží kotouč do bezpečí.
53:36
Tentokrát se vylučuje na straně Caroliny. Jordan Staal dostává 2 minuty za podražení.
52:48
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovku! Po vhazování se puk dostal na modrou, kde si jej připravil ANDREJ SEKERA a nahozením jej poslal na teč. Puk skončil až v síti. Asistence: Jeff Skinner, Jordan Staal.
52:42
Brad Boyes (FLA) – 2 minuty hákování.
52:17
Tlustý přejel kotouč ve vlastním obranném pásmu, ale dřív než hosté byl u kotouče Eric Staal, který přihrává na Sjomina.
51:28
Ruutu objel branku, předal na Nashe, který z kruhu vyslal střelu po ledě, Clemmensen si dával pozor, aby si puk nesrazil za svá záda.
51:00
Sekera uklidňuje situaci a čeká na vystřídání spoluhráčů.
50:28
Gerbe jen posunul puk za hostující branku, Carolina se již do bezhlavého útočení či napadání nepouští.
50:08
Carolina však ještě pokračovala v akci, z mezikruží zamířil těsně nad ledem k levé tyči hostující branky Patrick Dwyer, ale Clemmensen ukázal dobrý postřeh a jeho pokus zastavil ještě před brankovou čárou.
49:49
Ani Lindholm ani Skinner nedostali puk ke Clemmensenovi.
49:09
Hraje se celkem dlouho dobu bez přerušení. Chudobin zasahuje po střele Bergenheima.
48:23
Ruutu je výborný v napadání, získal na Kulikovovi puk pro Nashe, který si puk dovezl na kruhu. Odsud prudce vypálil, ale nepřesně.
48:02
Znovu Goc, tentokrát na modré poslal kotouč na Chudobina, ten stál u své pravé tyče, takže puk jen proletěl okolo a plácl sebou o zadní mantinel.
47:03
Skinner na modré minul puk a Goc může pokračovat přes střední čáru, ovšem jsou před ním ještě dvě překážky v podobně domácích obránců.
46:15
Liles dojel puk za svoji brankou, poslal jej po hrazení, na modré jej zastavil Dmitrij Kulikov.
45:30
Zatímco v minulých minutách byla aktivnější Florida, tak v současné době je to Carolina, Clemmensen chytá pokus Ruuta.
44:59
Na modré napřáhl Harrison, jeho pokus mířil příliš vysoko, takže se odráží od zadního hrazení.
44:30
Hra získala na tempu a bruslí se mezi oběma brankami, Chudobin posunuje slabé nahození ze střední třetiny do rohu kluziště.
43:50
Už to vypadalo, že se Upshall dostane do střelecké pozice před Chudobinem, ale jeden z obránců mu stihl kotouč vypíchnout.
43:08
Bergenheim se ocitl tváří v tvář Chudobinovi, jeho zápěstí překonalo Chudobina, ale puk zastavila pouze tyč domácí branky, nikoliv její síť.
42:16
Gomez na modré přenechal Fleischmannovi, který si najel až k pravému kruhu, jeho pokus zápěstím vyráží Chudobin pravým betonem.
41:55
Chudobin ukazuje svoji práci holí, když rozehrává až na obrannou modrou čáru.
41:24
Bjugstad v dobré pozici selhal, jeho pokus vytáhl nádherným zákrokem Chudobin.
41:03
Carolina se pokusila vyhodit přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění to nebude.
40:30
Tlustý nepředal na Staala, Florida tak získala kotouč.
40:08
Domácí vyhráli vhazování a Eric Staal spěchá za hostující branku.

Trestné minuty: 11 – 9
Ve druhé třetině byla k vidění pouze jediná branka, kterou měl na svědomí český forvard Jiří Tlustý, který dorazil střelu Erica Staala do prázdné branky. Pak oba týmy hrály několik přesilových her, jenže v těchto statistikách nejsou úspěšní, takže jediné číslo, které si mohly zlepšit je to, jenž signalizuje, jak moc je tým úspěšný při bránění početní nevýhody.
40:00
39:16
Sjomin přenechal do rohu Tlustému, který však neudržel stabilitu a o kotouč přišel, hosté posouvají hru až do obranné třetiny Caroliny.
38:55
Po vhazování před brankou Floridy se ke střele dostal Liles, ale jeho lehké nahození hostujícího brankáře nevystrašilo.
38:41
Carolina chce dohrát třetinu co nejdále od své branky.
38:18
Skinner neprošel ke střele, ale pak puk ještě získal. Ovšem pouze na krátko.
37:22
To už jsou domácí ovšem v plném počtu.
37:20
Nakonec se Carolině povedlo vyhodit.
37:03
Harrison bojuje jako lev proti dvěma protihráčům, ale zatím se ke kotouči nedostal.
36:40
Puk za Clemmensenem, oba týmy střídají.
36:08
Campbell předal na Gilberta, který ještě předával dále, ale Chudobin zatím zasahovat nemusel.
35:42
Bjugstad předal na Huberdeaua, který minul domácí branku z kruhu.
35:18
Goc se ocitl na ledě po zákroku Mannyho Malhotry, který usedá na trestnou lavici. Jeho trest je 2 minuty za držení.
34:31
Oba kohouti dostávají za potyčku 5 minut – tedy Erik Gudbranson (FLA) a Brett Bellemore (CAR) – 5 minut potyčka.
34:31
Brett Bellemore byl úspěšnější a svého soupeře složil na led.
34:31
Gudbranson s Bellemorem si to rozdají na férovku.
34:28
34:20
A je tomu opravdu tak. Vyloučený Ruutu na ledě.
34:12
Puk u Clemmensena, v této přesilovce se již nic nestane.
34:00
Bergenheim přejel do útočného pásma dříve než mu povolují pravidla. Ofsajd Panterů.
33:54
Další osvobození Caroliny.
33:36
Domácí podruhé za sebou vyhazují přes všechny čáry.
33:08
Campbell našel skrze pásmo Huberdeaua, který minul Chudobinovu branku.
32:28
Carolina nevyhodila, takže se Florida může rozestavit do přesilovkového obrazce.
32:20
Tuomo Ruutu (CAR) – 2 minuty nedovolené bránění brankáři.
32:18
Jay Harrison napřáhl na modré čáře, ale minul hostující branku, Ruutu se snažil stínit Clemmensenovi a se svým důrazem to přehnal.
31:49
31:20
Hosté ve čtyřech zahrozili, ale Chudobin jejich šanci odolal, ale s vypětím všech sil.
30:45
Krásná kombinace dostala puk až na Sjomina, jeho ostrá rána končí na betonech Clemmensena.
29:51
Už jsou hosté ve čtyřech.
29:49
Dvě vteřiny budou domácí hrát 5 na 3, když byl vyloučen Alexandr Barkov za nedovolené bránění při najetí do Chudobina.
29:39
Sekera na ledě a začíná přesilovka domácích.
29:32
Kulikov se natlačil před Chudobina, ale puk za jeho záda neprotlačil.
29:00
Hra 4 na 4 dává volnější prostor oběma týmům, proto se bruslí především mezi modrými čárami.
27:50
Tom Gilbert (FLA) – 2 minuty nedovolené bránění.
27:39
Andrej Sekera (CAR) – 2 minuty zdržování hry.
27:39
Na tribuně sedí otec Nathana Gerbeho Joe a bedlivě sleduje svého syna.
27:30
Ani Sekera, ani Tlustý neohrozili Clemmensena, Florida vyváží kotouč.
27:07
Carolina se dostala do útočného pásma.
26:23
Jovanovski dobře zasáhl do kombinace Caroliny, ale Gomez opět nedokázal zasunout kotouč za ležícího Chudobina.
26:07
Po vhazování se puk dostal k Jovanovskemu, který si na Chudobina nepřišel. Následuje reklamní přestávka.
26:02
Hra se vrátí před Chudobina po zakázaném uvolnění Hurikánů.
25:26
Malhotra dojel jako první kotouč za hostující brankou, ale dál pokračuje Kopecký.
24:36
Střídání v brance Floridy, kterou opouští Tim Thomas a nastupuje Scott Clemmensen. Thomas odjel přímo do šatny.
24:36
Eric Staal zachytil rozehrávku Floridy na modré čáře, vystřelil, Thomas odrazil puk k volnému JIŘÍMU TLUSTÉMU, který pohodlně zasunul za Thomasova záda. Asistence: Eric Staal.
24:16
Další ofsajd Caroliny.
23:40
Fleischmann musel jít sám, protože spoluhráči mu střídali, mezi čtveřicí Hurikánů zvolil střelu. Ta před Chudobina neprošla.
23:10
Ani Harrison se s pukem nedostal příliš daleko.
22:50
Nakonec puk vyváží Kopecký.
22:26
Jovanovski nedostal kotouč z obranného pásma, Gerbe kombinuje u hrazení s Malhotrem.
22:00
Ofsajd Caroliny, vhazování před jejich útočnou modrou.
21:40
Huberdeau hledal zpoza branky spoluhráče, na kotouč se natahoval Bjugstad, ale nedosáhl na něj, kotouč vyklouzal z útočného pásma.
21:00
Vyhození Caroliny za svoji brankou zastavuje Thomas, oba týmy střídají.

Trestné minuty: 0 – 0
Je za námi první třetina zajímavého utkání. Carolina má v dnešním utkání zatím velmi navrch. Chudobin si v prvních téměř 5 minutách nesáhl na puk. Z tlaku Hurikánů rezultovaly 2 branky, nejprve se trefil Nash a za další minutu Sjomin. Hosté pak zvýšili obrátky a i Chudobin se musel ohánět. Zatím nedosáhl pouze na střelu Bjugstada. Floridu tato branka uspokojila a zatáhla se do defenzivy, což dělat neměla, neboť se potřetí do Thomasovy branky trefil obránce Bellemore.
20:00
19:50
Carolina je na konci první dvacetiminutovky hodně aktivní.
19:00
Ohlášena minuta do konce první třetiny.
18:21
A Carolina znovu odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Po nepřehledné situaci se puk dostal k BRETTU BELLEMOREMU, který prostřelil Thomase mezi betony. Pro domácího obránce je to druhý gól v sezóně. Asistence: Elias Lindholm, Jeff Skinner.
17:28
Thomas je velmi nejistý při svých zákrocích. Malhotra jej vyzkoušel nejdříve z kruhu, hostující brankář jeho pokus vyrazil. Malhotra si puk dojel a bekhendem ještě jednou prověřil Thomase, který puk ukryl do své rukavice.
16:43
Kombinace Ruutu – Liles dostala puk na Nashe, který z ostrého úhlu ještě nahrával na brankoviště Bowmanovi, jenže ten na přihrávku nedosáhl.
15:32
Florida právě vstřelila branku!
A Floridy snižuje! Olsen vystřelil, puk se odrazil od Chudobina k NICKU BJUGSTADOVI, který se štěstím vrátil puk do sítě, kotouč se pravděpodobně ještě otřel o dvojici hráčů před domácí brankou. Asistence: Dylan Olsen, Scottie Upshall.
15:04
Domácí vystihli rozehrávku Panterů z vlastního obranného pásma, ale vše stihl ještě z pohledu Floridy zachránit Olsen, když získal na Ruutovi puk.
14:51
Autor první branky Caroliny se dostal ke střele, ale Thomasův zákrok mu pokazil druhý úspěšný zásah v dnešním utkání.
13:55
Tak teď měl Chudobin obrovské štěstí, Fleischmann našel před brankovištěm volného Gomeze, který nedokázal trefit odkrytou část branky. Ani následná dorážka stejného hráče neměla šanci na úspěch. Chudobin ji pokryl.
13:30
Gocův souboj s Malhotrou v útočném pásmu. Hostující útočník jej prohrál.
13:00
Ale zatím jejich střely létají kolem branky, Chudobin se jen ohlíží, ale zasahovat nemusel.
12:00
První útočná formace Floridy se usadila před Chudobinem.
11:39
Totéž se dá říct v tento moment i o Thomasovi.
11:20
Florida se snaží o nějakou odvetu, ale obrana Caroliny v čele s Chudobinem je zatím pozorná.
10:44
Po vhazování přihrál Faulk na Sekeru, jeho střela nepřekvapila Thomase, puk se odrazil k Malhotrovi, který předal na ALEXANDRA SJOMINA, jehož nepříjemná střela skončila až za Thomasovými zády. Bez asistence.
10:34
A Carolina ihned spěchala na druhou stranu. Thomas si musel dávat pozor na akci Jeffa Skinnera, který hostujícího brankáře vyzkoušel svým bekhendem.
10:27
Boyes ztrácí kotouč.
10:00
Chudobinův zákrok po střele Panterů, zatím působí jistým dojmem.
09:17
Špatné vyhození Floridy zachytil Tuomo Ruutu, který našel na pravém kruhu RILEYE NASHE, který prostřelil Tima Thomase nad vyrážečku. Asistence Tuomo Ruutu.
09:00
Puk nakonec za brankou Chudobina, kde Carolina zakládá další akci.
08:39
Malhotra proti přesile bojuje za brankou Tima Thomase.
08:00
Z Bjugstadovi šance nic nebylo, Carolina získala kotouč a uklidňuje hru.
07:17
Bjugstad objel branku a chtěl zakončit, domácí obrana mu jeho střelu zablokovala, nicméně hostující hráč pokračuje dále v akci.
06:50
Ale ne na dlouho, Florida zahrála zakázané uvolnění.
06:44
Skinner operoval za brankou Floridy, ale před brankou nenašel nikoho ve svých barvách a puk ztrácí.
06:23
05:58
Thomas zatím drží svůj tým, i teď po nepřehledné situaci před vlastní brankou, kdy vytáhl nebezpečnou střelu Jordana Staala.
05:25
Carolina dostala puk do středního pásma, ale tam o něj přišla, Panteři se do svého soupeře opět pouštějí.
04:57
Kopeckého střela z ostrého úhlu, téměř od brankové čáry, Chudobina nezaskočila.
04:42
Tlustý zakombinoval s Ericem Staalem, který následně před Thomasem vystřelil krátkou svižnou střelu, hostující brankář byl připraven.
04:30
Tak konečně se Chudobin dočkal zákroku, když zachytl tečovanou střelu Scottie Upshalla.
04:00
Florida se zatím brání velice dobře, ale útočná síla hostům zatím vázne.
03:24
Carolina zamkla svého soupeře před vlastní brankou, ale žádná střela z toho nerezultovala.
02:49
Chudobin si ještě na kotouč nesáhl, nebudeme-li počítat to, že zastavuje vyhozené puky za svojí brankou.
02:12
Hostující brankář zasahuje proti nahození ze střední třetiny, Thomas pak vyklepal puk z lapačky a rozehrál na své spoluhráče.
01:44
Sekera vysunul Sjomina, který na kruhu vypálil, ale minul Thomasovu branku.
01:11
První šance Jeffa Skinnera, ale na přihrávku před Thomasem nedosáhl, zároveň posunul branku hostů.
00:51
Nahození Upshalla končí až za Chudobinem.
00:10
Hosté vyhráli vhazování, ale nikam se nedostali, stejně tak se vedlo na druhé straně Ericu Staalovi.
00:01
Vše je připraveno na zahájení úvodní třetiny.

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Hainsey, Liles, Harrison, Bellemore – Sjomin, E. Staal, Tlustý – Lindholm, J. Staal, Skinner – Dwyer, Malhotra, Gerbe – Ruutu, Nash, Bowman.

Florida Panthers: Thomas (Clemmensen) – Gilbert, Campbell, Jovanovski, Gudbranson, Olsen, Kulikov – Boyes, Barkov, Bergenheim – Upshall, Bjugstad, Huberdeau – Kopecký, Goc, Fleischmann – Matthias, Gomez, Winchester.

Rozhodčí: LaRue, Rehman – Gibbs, Henderson.
Úvodní vhazování bude provedeno zhruba v 1 hodinu a 10 minut.
Oba týmy patří k těm horším při využívání přesilových her. Ani bránění této početní nevýhody není oblíbenou činností obou týmů.
Češi a Slováci na ledě

Jiří Tlustý (CAR) – 47z. – 16b. (8+8)
Radek Dvořák (CAR) – 46z. – 8b. (3+5)
Andrej Sekera (CAR) – 53z. – 31b. (8+23)
Tomáš Fleischmann (FLA) – 55z. – 23b. (5+18)

Carolina Hurricanes

Domácí tým se stále ještě nedostal do osmičky zaručující postup do play-off. K tomuto počinu mu stále chybí tři body. Nicméně v současné době drží 11. místo. Doposud domácí odehráli 55 utkání, ve kterých 25krát vyhráli, 21krát odešli poraženi a v 9 případech prohráli až po prodloužení nebo samostatných nájezdech. Jejich brankový poměr je 138:153.

Florida Panthers

Hosté jsou téměř na chvostu Východní konference, když 57 utkání nasbírali 51 bodů. Zatím mají na svém kontě 22 výher, 28 porážek a 7 případech získali bod za prohru v prodloužení nebo nájezdech.
Jejich brankový poměr je 138:178. Rozjezd do sezóny nebyl pro Pantery z nejlepších, ale ani teď nemají dobré výsledky, když v posledních 5 utkáních vyhráli jen 5krát.

Panthers – Red Wings 1:3
Panthers – Maple Leafs 4:1
Blue Jackets – Panthers 4:1
Maple Leafs – Panthers 6:3
Bruins – Panthers 6:2

1. Brad Boyes – 55z. – 26b. (15+11)
2. Scottie Upshall – 51z. – 26b. (10+16)
3. Brian Campbell – 57z. – 25b. (5+20)
Příjemnou noc s NHL, pojďme si přiblížit dva dnešní soupeře, kterými jsou Carolina Hurricanes a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.