To je ode mě pro tuto chvíli vše, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dnešního dne.
Hráči Novosibirsku byli po celý zápas lepším mužstvem a i když nevyhráli v normální hrací době, nakonec berou alespoň bonusový bod po výhře v samostatných nájezdech, o který se postaral Vjačeslav Bělov. Díky dvoubodovému zisku se Novosibirsk posouvá na šesté místo tabulky Východní konference před Jekatěrinburg, Chabarovsk zůstává poslední mužstvem soutěže.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
Dmitrij Tarasov nedal a Sibir Novosibirsk tak díky gólu VJAČESLAVA BĚLOVA z šesté série vítězí tento zápas.
Vjačeslav Bělov proměňuje svou penaltu a dostává Sibir do vedení 2:1.
Alexander Junkov nepřelstil Bespalova střelou mezi betony, po pěti sériích stále není rozhodnuto.
Igor Ožiganov nedal.
Dmitrij Tarasov udělal ten samý forehandový blafák jako v prvním případě. Tentokrát jej však Bespalov vychytal. 1:1.
Dmitrij Kugryšev pálil mimo, Amur teď může rozhodnout.
Dmitrij Monja rovněž nedal a tak pokračujeme. Stav je vyrovnaný 1:1.
Michailu Fisenkovi kotouč v poslední chvíli ujel.
Sergej Šumakov se neprosadil a stav je tak po dvou sériích vyrovnaný 1:1.
Dmitrij Tarasov svůj forehandový blafák poslal do brány.
Alexej Kopejkin střílí gól. Po první sérii je to tedy 0:1.
Alexander Junkov nenašel mezírku mezi betony Bespalova.
Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojedou samostatný nájezd domácí hokejisté.
Ani jeden tým svou velkou šanci v prodloužení nevyužil a tak po úpravě ledu přijdou na řadu samostatné nájezdy. Střely na branku v prodloužení: 3:2.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:00
Na druhé straně střílel Ignatuškin, Murygin zasáhl ve stoje.
63:43
Alexander Loginov vypálil prudce od modré, Bespalov měl s jeho střelou problémy.
63:10
Opatrnější část prodloužení, ani jeden tým nechce chybovat.
61:40
Velká chyba domácí obrany, Sannikov si vzal kotouč, před bránou našel osamoceného Gubina, který zamířil do ochranné sítě.
60:32
Litovčenko objel bránu a zkusil překvapit brankáře Sibiru, tentokrát si Bespalov tyčku pohlídal.
60:10
Lugin se hned po vhazování utrhl a jen těsně přestřelil bránu.
60:01
Sibir Novosibirsk svou velkou převahu v branku nepřetavil, o vítězi utkání tak rozhodne pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
59:40
Kotouč je daleko od domácí brány, vypadá to na prodloužení.
58:26
Domácím se podařilo po dlouhé době osvobodit, jeden z obránců Sibiru navíc poslal kotouč na střídačku a vhazovat se bude ve středním pásmu blízko obranného pásma hostujícího mužstva.
58:14
Proti Kopejkinově střele vytáhl Murygin efektní zákrok lapačkou.
58:00
Velký tlak Sibiru pokračuje. Monjovu střelu vyřešil Murygin.
57:18
Šumakov dostal kotouč k pravé tyči, odkrytou bránu netrefil.
56:59
Oddechový čas pro domácí celek, který se v posledních minutách dostal pod tlak.
56:59
Obrana Amuru před Šumakovem tak dlouho couvala až se hráč Sibiru dostal do výhodné pozice v mezikruží. Vypálil však jen do ochranné sítě.
55:25
Romanov odstavil čistým zákrokem od kotouče Šiškanova, nahrál Monjovi. Útočník Sibiru zamířil mimo branku.
54:54
Ofsajd hostujícího týmu.
53:49
Fisenko se ocitl před Bespalovem, ruský brankář spolehlivě zasáhl. Jeho zmatky z první třetiny jsou zapomenuty.
52:26
51:46
Druhá půle početní výhody vypadá mnohem nadějněji. Bykov od modré vyslal skákavý kotouč, který zamířil mimo tři tyče.
51:01
Domácím přesilová hra vůbec nevychází, sotva proniknou do útoku, hosté vyhodí kotouč přes všechny čáry.
50:26
Šance můžou přijít v následujících minutách, Dmitrij Monja si v útočném pásmu pomohl háčkem a rozhodčí ho za to poslal na trestnou lavici.
49:54
Útočná snaha domácích rovněž bez střeleckého pokusu. Zápasu chybí nějaké šance.
47:41
Většinou hostující útočníci operují v rohu kluziště odkud se gól střílí těžko, teď se o tom přesvědčil i Kopejkin, který pálil z velkého úhlu, tohle nemůže Murygina ohrozit
46:38
První formace Sibiru dostala svého soupeře pod tlak. Útočné snaze sibiřského týmu chyběla větší přímočarost a tah na bránu.
45:04
Chabarovsk se z ničeho nic dostal do přečíslení čtyři na dva. S danou možností však domácí celek nenaložil ideálně. Krikunov hledal, ale nenašel před bránou stojícího Šiškanova a celá akce skončila bez střeleckého pokusu.
43:56
Koskiranta namazal Kutuzovovi, který však pálil mimo pravou tyčku domácí brány.
42:56
Domácí dokázali zavřít svého soupeře před Bespalovovou bránou. Obrana Sibiru si se všemi pokusy poradila.
41:45
Pronikajícího Šumakova obral o kotouč obránce Dylen Reese.
40:23
Monja pozdravil Murygina svým pokusem.
40:01
Ve druhé třetině byli jasně lepším týmem hosté. Gól však vstřelili paradoxně domácí hokejisté. Ve 27. minutě využil přesilovou hru Krikunov. Sibir od té chvíle dobýval domácí branku, ale žádnou vyloženou šanci si nevytvořil. To hráči Amuru se mohli v závěru druhé třetiny dostat do vedení. Proti Stepanovovi však vytáhl zákrok dne Bespalov.
40:00
38:32
Lugin v přečíslení dva na jednoho přihrál Stepanovovi. Ten měl před sebou odkrytou klec, výtečným přemístěním však zabránil gólu Bespalov.
36:40
Karamnov se obtočil kolem brány a snažil se překvapit Murygina, ten se však nenechal. Po odpískání se strhla menší potyčka před chabarovským gólmanem.
35:20
Koskirantova střela od modré čáry nebyla špatná, ale Murygin měl odkrytý výhled a bez problémů zasáhl.
34:46
Hosté jsou v posledních pasážích aktivnějším mužstvem, stále tomu však chybí nějaký ten moment překvapení.
33:25
Domácí v plném počtu. Novosibirsk se za dvě přesilové hry po sobě nedostal do žádné vážnější šance.
32:49
Kugryšev se snažil propálit vše před sebou z mezikruží. Kotouč však zamířil vedle.
32:00
Hrabal vypálil od modré, Murygin vyrazil kotouč pravým betonem.
31:25
Po Klimčukově ostrém zákroku zůstal na ledě ležet Šumakov, zákrok domácího hráče nezůstal bez odezvy a rozhodčí uděluje dvouminutový trest.
31:08
Hosté se drželi v popřesilovkovém tlaku, domácí obrana dobře blokovala všechny střelecké pokusy.
30:20
29:43
Monja nenašel vhodného adepta na přihrávku a tak se rozhodl od modré vypálit. Jeho projektil schoval v náruči Murygin.
29:10
Domácí se osvobozují a mohou vystřídat obrannou čtveřici.
28:20
S tresty se roztrhl pytel. Teď jeden dvouminutový obdržel domácí Dmitrij Lugin a už znechuceně odjíždí za katr.
26:54
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí tentokrát svou přesilovou hru využívají. ILJA KRIKUNOV zpoza branky překvapil Bespalova svým pokusem k levé tyčce, kterou ruský brankář neměl pokrytou. Asistence: Michail Fisenko, Michail Klimčuk.
26:50
Teď budou hrát početní výhodu pro změnu domácí. Dvě minuty za podražení dostal Alexander Romanov.
26:17
25:41
Puk na střídačce po teči jednoho z hráčů Sibiru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:03
Amur se osvobozuje, Novosibirsk se v první vteřinách přesilovce k zakončení nedostal.
24:17
Reese zatlačil Kugryševa na mantinel, rozhodčí posoudil jeho zákrok jako nedovolený, což se vůbec nelíbí Reesovi, jeho spoluhráčům ani domácím fanouškům. Nikdo z výše zmíněných s verdiktem sudího nic neudělá.
23:01
Dmitrij Lugin nahrál v nouzi naslepo před branku, kde se ke kotouči dostal Junkov a pořádně vystrašil hostující obranu. Bespalov zasáhl úspěšně.
21:30
Monja nakonec na střídačku odjel po svých. Dylen Reese vyzkoušel od modré pozornost Bespalova.
20:40
Monja se těžce zvedá z ledu po své střele. Už k němu přišel i klubový lékař.
20:01
V první třetině byli aktivnějším celkem hosté, poprvé však udeřili až v okamžiku, kdy to nikdo nečekal. Na samotný konec úvodní dvacetiminutovky v oslabení. Hráči Amuru, hlavně tedy gólman Murygin, který se v šatně červená asi ještě teď, musí na nepovedený závěr třetiny zapomenout. Druhou třetinu sledujte od zhruba 9:46.
20:00
19:51
Sibir právě vstřelil branku!
Hosté dávají hodně kuriózní gól v oslabení. SERGEJ ŠUMAKOV rutinně vypálil, brankář Murygin nejprve zasáhl, kotouč se mu však velmi nešikovně odrazil od hokejky do vlastní brány. Jako slepý k houslím přišli k této brance do šatny hosté. Bez asistence.
19:20
Hosté se osvobozují.
18:40
Šiškanov si zpoza brány drze najel až před bránu, Bespalov jeho pokus zneškodnil.
17:52
Přesilovou hru si před koncem druhé třetiny zahrají i domácí. Dvě minuty za držení obdržel Josef Hrabal.
17:33
Lugin obelstil jednoho z obránců Novosibirsku a dostal se k zakončení, Bespalov vykryl.
16:43
16:30
Dobrý pokus Romanova, který střílel v blízkosti domácí brány, Murygin spolehlivě zasáhl.
15:50
Amur v úvodní minutě jen přihlížel akcím soupeře, teď se však domácí osvobozují.
15:00
Ožyganov si dlouho připravoval svou střelu, nakonec ji však poslal mimo tři tyče.
14:43
Oživit zápas může první přesilová hra, Vladimir Loginov podrazil Jegora Martynova a za mohutného pískotu tribun míří na trestnou lavici.
14:17
Hluchou pasáž ukončil svou střelou švihem, kterou Murygin schoval v lapačce, Jonas Enlund.
11:45
Hostující brankář Bespalov dnes nevypadá moc jistě. Bilalov poslal z levého kruhu pomalou střelu, která však ruskému brankáři vypadla a problémy opět musela řešit obrana.
10:18
Největší dosavadní šance zápasu, Fisenko našel před bránou volného Teslenka, proti jeho střele vytáhl důležitý zákrok Bespalov.
09:53
Tuhý boj o kotouč v podání obou týmů.
08:40
Další práce pro brankáře Chabarovsku Murygina po střele Dmitrije Kugryševa.
08:29
První formace Novosibirsku teď svému soupeři zatopila, Lekomcev objel branku a vypálil, Monja dorážel, Murygin si připsal úspěšný zákrok.
06:36
Koskirantovu střelu zblokoval před bránou stojící obránce.
05:55
Domácí dokázali chvíli svého soupeře dostat pod tlak, šanci si však nevytvořili.
05:40
Hodně nejistý zákrok Bespalova po střele Krikunova zapříčinil následnou skrumáž před bránou hostí, obrana Novosibirsku nakonec situaci úspěšně vyřešila.
04:50
První zákrok Bespalova po střele Stepanova.
02:30
V úvodu utkání jsou aktivnější hosté, kterým však dnes chybí hlavní ofenzivní hvězda Jori Lehterä.
00:01
HK Sibir Novosibirsk

Sibiřský celek si ještě před olympijskou přestávkou zajistil účast v play off a v posledních zápasech se bude snažit získat co nejlepší výchozí pozici pro vyřazovací souboje. Momentálně patří Sibiru sedmá příčka tabulky Východní konference se ziskem 82 bodů. Na šestý Jekatěrinburg ztrácí svěřenci trenéra Dmitrije Kvartalnova jediný bod, na pátou Ufu body čtyři. Oproti ostatním konkurentům však má Novosibirsk o jeden odehraný zápas více.

Amur Chabarovsk

Chabarovsk je se ziskem 44 bodů nejslabším týmem celé soutěže. Na samotném východě Ruska však řeší ještě větší potíže. Klub má velké finanční problémy. Vedení dluží hráčům, trenérům i realizačnímu týmu peníze a budoucnost nejvýchodnějšího týmu soutěže je nejistá. I v této nelehké situaci se Amur pokusí důstojně zakončit hororovou sezonu.

Amur Chabarovsk: Neftěchimik Nižněkamsk 5:4 sn
Amur Chabarovsk: Traktor Čeljabinsk 3:4
Amur Chabarovsk: Metallurg Magnitogorsk 1:6

Alexander Junkov- 27 bodů (17+10)
Dmitrij Lugin- 18 bodů (6+12)
Jevgenij Korotkov- 17 bodů (3+14)
Přeji pěkné ráno při sledování online přenosu z utkání KHL mezi Amurem Chabarovsk a Sibirem Novisibirsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.