Střely na branku ve 3. třetině – 10:8, celkem – 32:23
Ve třetí části armádní klub své vedení uhájil a nedovolil Kazaňi ani jednou skórovat. Slovenský brankář CSKA Rastislav Staňa pochytal všech 23 střel soupeře a může se tak radovat z prvního čistého konta v sezóně. Obě branky padly ve druhé třetině, ve které nejprve Grigorenko využil přesilovku a ve 32. minutě potrestal chybu v hostující obraně Filppula. CSKA dnešní zasloužené vítězství posunulo na pátou příčku v tabulce Západní konference, Kazaň je na východě druhá.
60:00
59:44
Domácí obraně ujel v oslabení Varnakov, jeho ránu vytěsnil úzkým koncem hole Staňa!
59:35
Mezi kruhy zůstal na chvíli volný Širokov, trefil však jen střed brány, kde klečel Barulin.
59:01
Poslední minuta, domácí dohrávají třetí třetinu v početní výhodě.
58:43
Radulov na ledě, domácí v pěti.
58:23
A to je možná konec nadějí Kazaně. Alexander Svitov vyloučen za naprosto zbytečné podražení v útočném pásmu.
58:20
Barulin zatím zůstává na ledě, vhazuje se v útočném pásmu Kazaně.
58:17
Střídačka Kazaně si bere time-out!
58:17
28 vteřin před koncem přesilovky se hosté dostali do postavení mimo hru.
58:00
Poslední dvě minuty, Kazaň stále v pěti s Barulinem v brance.
57:33
Zacharčuk na ledě a začíná zkrácená přesilovka hostí. Možná dojde i na power-play.
57:18
S nahozením od modré si Staňa poradil a srazil puk do rohu.
56:43
Nicméně, vracející se Radulov fauloval a je vyloučen.
56:43
Radulov přišel v útočném pásmu o kotouč, ale rodící se brejk hostí zastavil ofsajd.
55:49
Kazaň ve čtyřech.
55:44
Nepozorným domácím ale málem ujel Burmistrov, před posledního beka se však nenatlačil.
55:33
Domácí budou hrát 16 vteřin přesilovku 5 na 3! Zacharčuk už usedá na trestnou.
55:13
Radulov zpoza branky posílal přihrávku před brankoviště, tam se kotouče ujali hosté a vyhodili.
54:29
Domácí usazeni v útočném pásmu.
54:01
Pokus Mišarina zlikvidoval Barulin.
53:49
Další nepříjemnost pro Kazaň. Medvěděv vyloučen na dvě minuty za krosček.
53:11
53:06
V závěru početní výhody CSKA se před Barulinem ocitl Širokov, ovšem svou střelu nasměroval pouze do postoje dobře postaveného ruského reprezentanta.
52:31
Domácí se nyní nikam moc neženou a spíše se snaží odehrát poklidné dvě minuty v přesilové hře.
51:10
Janne Pesonen na dvě minuty oslabuje svůj tým. Přesilová hra pro CSKA.
51:02
Po spolupráci s Radulovem se objevil sám před Barulinem Širokov, ale skórovat nedokázal.
50:06
Zakázané uvolnění AK Bars. Už začala poslední desetiminutovka třetí třetiny.
49:41
Další zblokovaná střela Tatarů. Obránci CSKA dnes Staňovi situaci velmi ulehčují.
48:57
Pervyšin z předbrankového prostoru vytlačil clonícího protihráče a Staňa tak na střelu, jenž vyslal od modré Medvěděv, dobře viděl a chytil ji do lapačky. Následuje reklamní přestávka.
48:01
Ránu Panina zablokoval jeden z domácích obránců. Defenziva CSKA je dnes velice dobrá.
47:03
Radulov na ledě, Kazaň ani teď nic nevymyslela.
46:12
Panin na ledě a začíná krátká početní výhoda Kazaně.
45:03
Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen Alexander Radulov.
44:45
Neskutečné! Radulov nahrál Grigorenkovi před téměř prázdnou branku. Barulin udělal jediné, co mohl. Vytrčil proti útočníkovi soupeře svůj beton a Grigorenko jej nedokázal přehodit!
44:12
Přesilová hra také pro Armějce. Panin si pomohl háčkem proti Filppulovi a je vykázán na trestnou lavici.
43:40
Pronikající Lukojanov čistě zastaven dvojblokem hráčů CSKA.
43:05
Domácí v plném počtu, v tomto oslabení se ani moc nenadřeli.
42:47
A zase skončil puk až u Barulina...
42:20
Tohle je zatím hodně nepodařená přesilovka hostí.
41:50
Ani teď nedokázala Kazaň udržet útočné pásmo.
41:37
Domácí v poklidu vyhodili.
41:21
Kazaň musí začínat až od Barulina.
41:04
Je tu vyloučení domácích. Saprykin potrestán za hákování.
40:26
Od modré pálil Kornějev, trefil však jen hrozen hráčů před Staňou.
40:03
Závěrečná třetina začala, její úvodní buly vyhrála Kazaň.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:05.
Druhá perioda vyzněla jednoznačně pro domácí CSKA, které se v ní zaslouženě ujalo dvoubrankového vedení. Skore zápasu otevřel ve 24. minutě v přesilové hře Grigorenko a na 2:0 upravil po polovině zápasu finský útočník Armějců Filppula. Kazaň bude muset hodně přidat, pokud chce s vývojem utkání ještě něco udělat.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:4, celkem – 22:15
40:00
39:34
Dobrou práci odvedl Svitov, který se natlačil až před Staňu, ale ten položil beton na správné místo a kotouč do branky nepropustil.
39:20
Před domácí brankoviště se cpal Burmistrov. Branka se ovšem vychýlila ze svého stanoviště a hra je přerušena.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:39
Širokov dojel vyhozený puk a zabránil tak icingu.
37:30
Nahození Medvěděva až na Staňu neprošlo.
37:01
Přihrávka na Radulova byla příliš dlouhá a je z toho zakázané uvolnění CSKA.
36:42
Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu blíže brance Kazaně.
35:34
Hosté jsou nyní v útoku úplně bezradní, kotouče většinou ztrácí ještě ve středním pásmu.
34:07
Kazaň v plném počtu.
33:58
Opět Filppula před brankou, ale Barulin si tentokrát poradil. CSKA je ve druhé třetině jasně lepším týmem.
32:06
Nikulin vyhodil kotouč ven ze hřiště a nabízí domácím další početní výhodu.
31:25
CSKA právě vstřelilo branku!
Výborné napadání třetí formace Armějců, které domácím vyneslo druhý gól. Ljubimov připravil o kotouč rozehrávajícího Zacharčuka, z čehož rezultovalo přečíslení 2 na 1, které Zubov vyřešil nahrávkou na ILARIHO FILPPULU, jenž byl sám před Barulinem a mezi jeho betony poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Ilja Zubov, Roman Ljubimov.
30:30
Domácí v těchto minutách lépe bruslí a mají více ze hry.
29:14
Hosté kompletní.
29:09
Bombu Mišarina Barulin vyrazil pouze k Širokovovi, který měl před sebou odkrytou bránu, ale nedokázal zkrotit skákavý kotouč!
28:36
Hosté se osvobozují díky vyhození Kornějeva.
28:00
Denisov nahazoval kotouč před branku, Širokov nedokázal tečovat na Barulina.
27:14
Kazaň hrála v šesti a tak přichází trest za příliš mnoho hráčů na ledě!
26:15
Zakázané uvolnění domácích hokejistů.
25:48
Teď zahrozila Kazaň. Kotouč se od Stapletona dostal až k Burmistrovi, který z mezikruží jen o centimetry minul pravou tyč Staňovy klece.
25:04
Povzbuzení domácí se opět usadili v útočném pásmu. Barulin však po střele Širokova své spoluhráče ukklidnil a přerušil hru.
23:31
Velice pěkně sehraná kombinace domácích. Grigorenko nahrál Radulovovi a najel si mezi kruhy. Alexander Radulov puk z rohu kluziště IGOROVI GRIGORENKOVI vrátil a ten z první propálil Barulina. Asistence: Alexander Radulov.
23:03
Kornějev vyhodil až za domácí branku.
22:48
Hosté se osvobozují.
22:19
Za podražení je vyloučen hráč Kazaně Panin. Přesilová hra pro CSKA.
22:10
Icing domácího týmu, hra se stěhuje před Staňu.
21:39
Reid vypálil na Barulina z levého kruhu, brankář Kazaně vyráží.
20:46
Střelu Petrova z pravého křídla vyrazil Staňa pouze před sebe, ale naštěstí pro něho pokryli dojíždějící protihráče jeho obránci.
20:01
Kazaň dokázala přežít závěrečný tlak domácích a tak se do šaten poprvé odchází za bezbrankového stavu. Jinak sledujeme vyrovnané utkání dvou kvalitních týmů KHL. Druhá třetina začne asi v 18:15.

Střely na branku v 1. třetině – 14:11
20:00
19:45
Domácí útočník Reid předvedl krásnou individuální akci, když se z pozice za brankou natlačil až do brankoviště. Barulin kotouč za brankovou čáru nepustil a vzápětí vychytal i dorážky Radulova a právě Reida.
18:53
Mezi kruhy se z ničeho nic dostal k puku Igor Grigorenko, Barulinovu branku však těsně minul.
18:39
Stapleton našel zpoza branky Varnakova, jeho střelu ovšem kryje Staňa.
17:47
Tkačjov ihned po přejetí modré čáry vypálil na Staňu, ten má kotouč v rukavici.
17:18
CSKA v plném počtu.
16:46
Hostům nyní nevyšel přechod do útočného pásma a vystavili se do ofsajdu.
16:07
Burmistrov nebezpečně operoval před brankou Staňi, ale nedostal se k pořádnému zakončení.
15:30
Domácí okamžitě vyhazují.
15:13
Kazaň si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici putuje Alexander Radulov.
14:52
Petrov hledal střílenou přihrávkou najetého Tkačjova, ten na zadní tyči netrefil prudký puk.
13:56
Rána Kurbatova od modré až na hostující branku neprolétla.
13:16
Útoky se teď střídají na obou stranách. Nyní vyzkoušel Barulina Fefelov, brankář Kazaně hru přerušil.
11:35
Radulovova formace hosty zatlačila, ovšem ti zatím odolali.
11:10
Od modré minul hostující branku Gončarov.
10:18
Širokov vyzkoušel Barulina střelou od mantinelu, brankář hostí pozorný.
09:52
Také hosté se tedy začínají po opatrnějším úvodu probouzet a podnikají stále četnější výpady do obrany soupeře.
08:54
Tentokrát jednoduchý zákrok Staňi, který má v lapačce pokus Lukojanova.
07:50
Ovšem teď měli hosté velkou šanci. Tkačjov v útočném pásmu přenesl hru na Pesonena, jehož střelu Staňa vyrazil jen před sebe a měl velké štěstí, že Petrov nedokázal dorazit kotouč za jeho záda.
07:24
Zakázané uvolnění Kazaně. Hosté dosud téměř neohrozili Staňu v brance CSKA.
07:07
Kamajev zavezl puk do pásma a z úhlu vystřelil na Barulina. Gólman hostí má puk ve výzbroji. Následuje komerční přestávka.
06:01
Širokov nepříjemně nahazoval před branku, ale tam nedokázal kotouč tečovat žádný z jeho spoluhráčů.
05:18
Ani jednomu z týmů se teď nedaří přechod přes střední pásmo.
03:57
Domácí operovali za Barulinovou brankou, ale kotouč končí pod ruským reprezentačním brankářem.
03:18
Po jistém zákroku Barulina bude následovat buly v obranném pásmu Kazaně.
02:36
Střelu Reida od modré vyrazil Barulin a volný kotouč uklidili do bezpečí jeho obránci.
02:21
AK Bars v plném počtu.
01:58
Kazaň se velice úspěšně brání. Domácí se nemohou dostat k vážnější střele.
01:11
Hostům se podařilo vyhodit puk až za bránu CSKA.
00:20
Hned přesilovka pro domácí. Vyloučen Ilja Nikulin.
00:01
Aktéři zápasu jsou již na ledě. Nyní bude následovat hymna Ruska.

CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Denisov, Gončarov, Naumenkov, Gimajev, Kurbatov – Prochorkin, Grigorenko, Radulov – Filppula, Širokov, Zubov – Žarkov, Reid, Saprykin – Ljubimov, Fefelov, Kamajev.

AK Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Panin, Jarullin – Pesonen, Petrov, Tkačjov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Obuchov, Svitov, Varnakov – Golubev, Abdullin, Lukojanov – Faizullin.

Rozhodčí: Gofman, Romaško – Golovljov, Šichanov.
CSKA Moskva zahájilo sezónu šokujícím debaklem 1:7 na ledě Medveščaku Záhřeb, ale od té doby se forma Armějců zlepšila a v dalších pěti zápasech tak hráči CSKA nasbírali čtyři vítězství, z toho dvě v prodloužení či nájezdech, a jen jednu porážku. Naposledy armádní klub v moskevském derby přestřílel 6:3 obhájce titulu z Dinama. S 10 body je tak CSKA v tabulce Západní konference zatím šesté.

Posledních pět zápasů CSKA Moskva:
Dinamo Minsk – CSKA Moskva 1:2 po prodl.
Donbass Doněck – CSKA Moskva 1:4
Spartak Moskva – CSKA Moskva 3:2
CSKA Moskva – Dinamo Riga 2:1 po s.n.
CSKA Moskva – Dinamo Moskva 6:3
Hráči AK Bars Kazaň do KHL vstoupili podobně jako CSKA porážkou, kterou utrpěli v Nižněkamsku. Ovšem dalších pět zápasů už Tataři vyhráli, nejprve dvakrát za dva body a zbylé tři již v normální hrací době, a se 13 body se usadili na čele tabulky Východní konference.

Posledních pět zápasů AK Bars Kazaň:
Kazaň – Salavat Julajev Ufa 4:3 po s.n.
Kazaň – Traktor Čeljabinsk 3:2 po prodl.
Kazaň – Metalurg Magnitogorsk 3:2
Kazaň – Avangard Omsk 6:0
Dinamo Riga – Kazaň 1:3
Všechny příznivce dobrého hokeje vítám u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi CSKA Moskva a AK Bars Kazaň. Jde o střet dvou špičkových týmů soutěže, takže bychom měli být svědky velmi kvalitního hokeje. Úvod KHL vyšel o něco lépe Kazani, která v šesti zápasech nasbírala o tři body více než Armějci a v tuto chvíli dokonce vede tabulku Východní konference. Moskevský celek je na západě průběžně šestý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.