Jakub Kindl (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 20:18
Petr Mrázek (DET) 00 minut, 0 zákroků, 0 gólů, 00,0%
Marián Gáborík (CBJ) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:01
Tři hvězdy utkání:
1. Jonas Gustavsson (DET) 36 zák., 1 gól, 97,3%
2. Henrik Zetterberg (DET) 0+2
3. Sergej Bobrovsky (CBJ) 30 zák., 2 góly, 93,8%
Detroit si ve třetí třetině pohlídal své vedení, když zahrál velmi dobře takticky a kromě jedné velké šance Johnsona Columbus ve třetí třetině do ničeho nepustil. Hosté to sice zkoušeli bez brankáře, ale domácí si vedení už vzít nenechali. Dnešní utkání tedy rozhodla branka Bertuzziho, který se v první lajně Detroitu rozehrál k velmi dobrým výkonům. Detroit tedy dnes poráží Columbus 2:1 a v tabulce si upevňuje třetí pozici. To Columbus zůstane zřejmě na místě devátém.
60:00
59:58
Detroit to již dnes ubrání. Kotouč je ve středním pásmu.
59:45
Columbus se nemůže dostat přes modrou čáru. Detroit velmi dobře brání.
59:29
Od modré čáry vystřelil Dubinsky, ale jeho pokus dokázal zablokovat Dacjuk, jenž vyhodil kotouč do středního pásma.
59:15
A hosté jsou na vhazování úspěšní. Kombinují v útočném pásmu.
59:13
Vhazovat se bude v útočném pásmu Columbusu.
59:13
Oddechový čas pro hosty.
59:13
Bobrovsky odjíždí na střídačku! Columbus to zkusí v šesti.
58:49
Do velké šance se dostal Abdelkader, který osamocen na pravém kruhu nedokázal překonat Bobrovskyho.
58:36
Detroitu se daří držet kotouč mimo své pásmo.
58:11
Ke střele z pravého kruhu se dostal Alfredsson, ale jeho pokus Bobrovsky vyráží.
57:39
Zetterberg s Dacjukem ukazují v útočném pásmu svoji sílu a drží puk na svých hokejkách.
57:14
Ke střele přes obránce se dostal Dacjuk, ale jeho pokus srazil bránící hráč do rohu kluziště.
56:57
Snaha Columbusu nahodit kotouč do útočného pásma skončila neúspěšně, když se puk dostal na střídačku Detroitu.
56:23
Detroit zatím vše zvládá velmi dobře a závěr utkání si hlídá.
55:46
Ale na modré čáře zachytil kotouč Jenner, který jej rychle nahodil na branku. Gustavsson byl pozorný.
55:31
Dubinsky se dostal do útočného pásma, ale tam podklouzl a o kotouč přišel.
55:07
Columbus se začíná dostávat do tlaku.
54:56
Dubinsky se dokázal obtočit okolo branky a z otočky vystřelit. Jeho střelu však zastavil na brankové čáře beton Gustavssona.
54:40
Tak to byl zákrok večera! K odraženému kotouči se dostal na pravém kruhu Johnson, jenž měl před sebou odkrytou branku. Tu se také rozhodl, že okamžitě trefí. Také by se mu to povedlo, ale Gustavsson se velmi rychle přesunul a dokázal kotouč ukrýt ve své lapačce.
54:30
Z levé strany se bekhendem pokusil prosadit Atkinson, ale jeho pokus Gustavsson vyráží.
53:56
Tootoo v útočném pásmu dobře napadá a otravuje hostující obránce, kteří se snaží rozjet útok Columbusu.
53:33
DeKeyserova střela od modré čáry byla hostující obranou zablokována.
53:12
Z velkého úhlu se dostal do zakončení Cleary, ale jeho pokus v brance neskončil.
52:45
Umberger zabojoval v útočném pásmu a vybojoval střeleckou pozici pro Nikitina, který z mezikruží střelou zápěstím branku minul.
52:11
Následně se domácí dopustili postavení mimo hru.
52:11
51:45
Před brankou velmi dobře tečoval Bertuzzi, ale Bobrovsky si i přesto dokázal poradit.
51:30
Nyní už má Detroit velký tlak v útočném pásmu.
51:06
Zetterberg se snažil vybídnout ke střele Kronwalla, ale ten nedokázal kotouč zpracovat.
50:55
Puk je opět ve středním pásmu.
50:48
Detroitu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
50:19
Columbus se na začátku oslabení osvobozuje.
50:11
Následuje komerční přestávka.
50:11
Na trestnou lavici míří Gáborík, který se provinil vražením na hrazení. Detroit má šanci rozhodnout dnešní utkání.
49:50
Columbusu už mnoho času na vyrovnání nezbývá. Navíc se v této třetině převážně jen brání.
49:46
Tentokrát se domácí provinili postavením mimo hru.
49:30
Od modré čáry to zkusil i Kronwall, ale jeho pokus branku neohrozil, když šel vedle pravé tyče.
49:14
Domácí ale hru rychle otočili a dostali se do útočného pásma, odkud střílel Zetterberg.
49:00
Nepřesné založení útoku ze strany Detroitu končí zakázaným uvolněním.
48:33
Do zakončení se dostal i Weiss, ale jeho pokus mířil mimo branku.
48:20
Franzen se dokázal obtočit okolo branky a vystřelit, ale Bobrovsky jeho pokus vyrazil za branku.
47:58
Tentokrát se Wisniewski předvedl v daleko lepší světle, když se dostal z modré čáry až před Gustavssona, kterého z větší blízkosti nepřekonal.
47:23
Postavení mimo hru ze strany Columbusu zavinil na modré čáře Wisniewski.
46:38
Po špatné přihrávce Dacjukovi se ale k puku dostali hosté.
46:25
Kronwall nahodil kotouč do útočného pásma, kde jej dojel Bertuzzi a usadil se v útočném pásmu.
46:08
46:08
Po dlouhé době musel zasahovat i Gustavsson. Z pravého kruhu se ho snažil překonat střelou na bližší tyč Umberger, ale domácí brankář dobře vykryl prostor u levé tyče.
45:41
Útočnou modrou čáru Detroitu špatně pohlídal DeKeyser a dostal domácí do postavení mimo hru.
45:23
Columbus se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.
45:11
Z levého kruhu se snažil z otočky vystřelit Cleary a to se mu také povedlo, ale branku trefit nedokázal.
44:59
Detroit zatím této třetině jasně kraluje.
44:30
Columbus se stále bezradně snaží dostat ke kotouči.
44:05
Detroit velmi aktivně napadá a hosté se nemohou dostat k puku, či do útočného pásma.
43:52
Následně ale musel Bobrovsky stejně zasahovat, když na něj vystřelil Abdelkader.
43:27
Z levé strany se snažil Weiss najít před brankou Franzena, ale ten se k puku nedostal.
43:13
Domácí rozjíždí útok od své branky.
42:51
Detroit hraje velmi aktivně.
42:36
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Tootoo a jeho následný pokus skončil těsně vedle branky.
42:25
Hosté se ale o něj nepřesnou rozehrávkou připravili sami.
42:13
Miller se dral v útočném pásmu za kotoučem, který nakonec vybojovat nedokázal.
42:00
Ke střele přes obránce se dostal Zetterberg, ale jeho pokus skončil na betonech hostujícího brankáře.
41:43
Na druhé straně se dostal do zakončení Dacjuk, ale jeho pokus dokázal Bobrovsky zastavit.
41:23
K tomu se dostal až o chvíli později, kdy z levého kruhu nahodil kotouč na Gustavssona.
41:03
Jenner dobře zatáhl kotouč do útočného pásma, ale do zakončení se nedostal.
40:42
Tak začátek třetí třetiny je hodně roztrhaný. Nyní se kotouč dostal na střídačku Columbusu.
40:22
Hra je opět přerušena, když se po nahození DeKeysera dostal kotouč mimo hrací plochu.
40:07
Třetí třetina začíná postavením mimo hru ze strany Columbusu.
40:01
Do druhé třetiny opět vstoupil lépe Detroit, ale byl to on, kdo v této třetině jako první inkasoval. V přesilové hře Columbusu předvedl velmi dobrou individuální akci Atkinson, jež ji dokázal zakončit brankou. Detroit ale poté dostal také výhodu přesilové hry a rovněž byl úspěšný, když se prosadil Bertuzzi a poslal Red Wings znovu do vedení. Třetí třetina začne přibližně ve 3:55.
40:00
39:40
Od modré čáry nahodil kotouč na Gustavssona Ťjutin. Brankář Detroitu byl pozorný.
39:00
Dacjuk se mohl dostat do šance, když si zpracoval v útočném pásmu kotouč rukou. Rozhodčí však kvůli tomu hru přerušuje.
38:55
Do další slibné šance se dostal Bertuzzi, který nedokázal po kličce do bekhendu trefit branku.
37:52
Tak to bylo skvělé natlačení před branku v podání Franzena, který se dokázal od pravého mantinelu dostat přes dva hráče a snažil se kotouč zasunout na vzdálenější tyč. To mu nevyšlo, jen díky dobrému zákroku Bobrovskyho.
37:10
Do zakončení se dostal Glendening, ale jeho slabý pokus nemohl udělat Bobrovskymu problémy.
36:49
Čtvrtá lajna Detroitu dobrým pohybem dostala hosty pod tlak.
36:20
Obraz hry se stále nemění. Detroit velmi dobře brání a sám se pokouší útočit.
35:45
Díky kvalitnímu napadání se dostal ke kotouč v útočném pásmu Andersson, ale pokus o zakončení mu nevyšel.
35:16
Columbus se nedokáže dostat do útočného pásma Detroitu.
34:55
Bobrovsky přerušuje hru, když se před něj odrazil kotouč do zadního mantinelu.
34:26
Dobrou práci v defenzívě nyní předvedl Kindl, který dokázal vytlačit Gáboríka mimo střeleckou pozici.
34:11
34:11
Miller se dokázal dostat od pravého mantinelu až do zakončení, ale z velké blízkosti nedokázal překonat Bobrovskyho.
33:49
U kotouče s však v útočném pásmu drží hokejisté Detroitu, ale jsou mimo pozice, ze kterých by mohli ohrozit branku.
33:23
Hra je v této fázi mírně nepřesná. Ani jeden z týmů si nedokáže vytvořit soustavný tlak.
32:49
Od modré čáry na druhé straně vystřelil Wisniewski, ale jeho pokus chytá brankář Detroitu.
32:32
Rychlé přečíslení podnikli Weiss a Abdelkader, který nedokázal využít přesnou přihrávku od svého spoluhráče.
32:00
Až nyní se dostal ke střele Gáborík, ale jeho pokus z velké blízkosti si nedokázal najít cestu do branky.
31:46
Do zakončení se však nedostává. Detroit velmi dobře napadá.
31:29
Columbus se ale snaží odpovědět a kombinuje v útočném pásmu.
31:14
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit se vrací v přesilové hře zpět do vedení. Z levého kruhu se dostal ke střele Zetterberg, jemuž se ale střela nepovedla a kotouč doputoval na hůl TODDA BERTUZZIHO, který si už věděl rady. Asistence: Henrik Zetterberg, Niklas Kronwall.
30:45
Detroit rozjíždí útok od své branky.
30:32
Hosté se po vyhraném vhazování osvobozují.
30:20
30:20
Detroit bude hrát přesilovou hru, když je za nedovolené bránění vyloučen na 2 minuty MacKenzie.
30:00
Domácí se usadili v útočném pásmu. Do zakončení se zatím nedostávají.
29:36
V útočném pásmu se dostal ke kotouči za brankou Abdelkader, jenž se ale do zakončení nedostal.
29:11
Rudá křídla zvýšila svojí aktivitu a velmi dobře napadají.
28:47
Od modré čáry vystřelil Kronwall, ale jeho pokus končí v lapačce Bobrovskyho.
28:21
Detroit se snaží ale rychle odpovědět a dostat se zpět do vedení.
27:48
Columbus právě vstřelil branku!
Columbus nakonec přece jen v přesilové hře vyrovnává. K velkému sólu se vydal přes celé hřiště CAM ATKINSON, který projel domácí obranou jako nůž máslem a poté po prvním nejistém zákroku Gustavssona dorazil kotouč do branky. Bez asistence.
27:23
Nyní se Detroit dokázal osvobodit.
26:57
Columbus rozjíždí v útočném pásmu svojí přesilovkovou kombinaci.
26:51
Anisimov vyhrál vhazování na Gáboríka, který svižnou střelou prověřil lapačku Gustavssona.
26:45
Bude se vylučovat. Za nedovolené bránění je vyloučen Franzen. Columbus tedy bude hrát další přesilovou hru. Následuje ještě komerční přestávka.
26:19
Detroit je v úvodu druhé třetiny aktivnějším celkem.
25:39
Na brankáři Columbusu se zastavila i následná střela Quinceyho.
25:24
Do zakončení se dostal Miller, ale jeho pokus Bobrovsky vyráží.
24:53
Před brankoviště Columbusu si najel Tootoo a snažil se rozhodit hostujícího brankáře, což se mu ale nepovedlo.
24:30
Alfredssonovo nahození na branku bylo sraženo do rohu kluziště.
24:10
To samé platí i o Detroitu. Hraje se převážně ve středním pásmu.
23:42
Columbus se ale velmi dobře brání a nepouští domácí do zakončení.
23:06
Dacjuk se snažil najít rozjetého Zetterberga, ale ten se ke kotouči dostat nedokázal.
22:54
První formace Detroitu si vytváří slušný tlak.
22:26
Z levého kruhu se dostal ke střele Wisniewski, ale Gustavsson byl včas připraven.
21:53
Ericssonova střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.
21:42
Dacjuk našel před brankou volného Zetterberga, který ale nedokázal překonat Bobrovskyho.
21:16
21:00
Z pravé strany vystřelil Gáborík, Gustavsson jeho pokus vyráží.
20:43
DeKeyser se ale dokázal dostat ke kotouči a poslat jej alespoň do středního pásma.
20:24
Také se hned dostal do útočného pásma, kde se snaží usadit.
20:10
Columbus začíná druhou třetinu v přesilové hře.
20:01
Vstup do dnešního utkání měl lepší Detroit, který se také dostal v 6. minutě do vedení, když se poprvé za Red Wings prosadil Alfredsson. Poté ale Columbus přidal a byl po zbytek třetiny mírně aktivnějším celkem. Ale jelikož Gustavsson hlídá branku Detroitu velmi ostražitě, tak po první třetině vede Detroit nad Columbusem 1:0. Druhá třetina začne přibližně ve 3:05.

Střely na branku: 7:18.
20:00
19:57
U pravé tyče se pokoušel ještě překvapit Gustavssona Gáborík, ale ten nedokázal protlačit kotouč za tohoto mohutného brankáře.
19:40
Přes obránce nahodil kotouč na Gustavssona Anisimov, ale brankář Detroit jej s přehledem chytá.
19:26
Domácí ale posílají kotouč po vhazování za branku Columbusu. Ten rozjíždí útok do své branky.
19:16
Detroit bude hrát ve čtyřech. Lashoff zbytečně fauloval a je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.
18:59
Columbus se usadil v útočném pásmu, ale hraje se převážně okolo mantinelů.
18:15
Hra je v této fázi velmi nepřesná, ani jeden celek se nedokáže dostat do zakončení.
17:56
Ze své branky musel daleko vyjet Gustavsson, aby rozehrávkou zamezil šanci Gáboríka.
17:23
Ale Detroit zatím velmi dobře brání a nepouští svého soupeře do vyložených šancí.
16:52
Detroit se v útočném pásmu dlouho neudržel a opět musí znovu bránit.
16:06
Alfredsson zavezl kotouč do útočného pásma, kde jej předal Anderssonovi a ten při snaze o vyjetí zpoza branky o kotouč přišel.
15:29
Po chybné rozehrávce domácí obrany se dostal ke kotouči Wisniewski a jeho pokus od modré čáry prověřil Gustavssona, jenž předvedl nejistý zákrok.
15:11
Proto také vzniklo přečíslení Columbusu dva na jednoho, které se rozhodl Dubinsky zakončit střelou z levého kruhu, která skončila v lapačce Gustavssona.
15:02
Od modré čáry vyslal jedovku Ericsson, jenž ale netrefil branku.
14:55
Kvůli postavení mimo hru ze strany Columbusu je hra přerušena. Následuje komerční přestávka.
14:50
14:42
A kotouč se dostal do středního pásma.
14:23
Dacjuk vyslal do šance Kronwall, který z pravého kruhu branku přestřelil.
13:53
Domácí se dokázali usadit v útočném pásmu, ale k ohrožení branky se však zatím nedostávají.
13:30
Detroit se připravuje na svoji zkrácenou přesilovou hru.
13:10
Tentokrát se do zakončení natlačit Kindl, jehož pokus z levého kruhu končí na hrudi Bobrovskyho.
13:02
Od modré čáry vystřeli nebezpečně Lashoff, ale jeho pokus dokázal Bobrovsky vykopnout betonem.
12:50
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Johansen se provinil hákováním a odchází na trestnou lavici.
12:44
Kotouč je opět pod Gustavssonem, který v tomto oslabení drží Detroit nad vodou.
12:30
Posléze z mezikruží střílel Gáborík, ale jeho pokus skončil ve výstroji Gustavssona.
12:17
Z mezikruží se dostal do zakončení Johnson, jehož pokus zastavilo břevno.
12:04
Až teď musí zasahovat Gustavsson, který kryje nahození Dubinskyho.
11:46
Domácí ale začínají oslabení na výbornou a vyhazují kotouč do středního pásma.
11:33
Za nedovolené bránění je vyloučen Kronwall a Detroit tak čeká oslabení. Columbus má šanci vyrovnat.
11:30
Od modré čáry nahazoval kotouč na branku Johnson, ale jeho pokus dokázal zastavit Dacjuk.
11:12
Před brankou Detroitu se dobře uvolnil Gáborík, ale do zakončení se nakonec dostat nedokázal.
10:59
Andersson nastřelil kotouč na branku, kterou ale netrefil. Ovšem kotouč se odrazil od zadního mantinelu zpět do brankoviště, kde jej dokázal Bobrovsky naštěstí pro Columbus zachytit. Následuje komerční přestávka.
10:16
Hra je v těchto střídáních velmi nepřesná.
9:53
Na druhé straně se pokoušel prosadit Comeau, ale ani jeho pokus nedokázal zamířit mezi tři tyče.
9:20
Od modré čáry vystřelil Kindl, ale jeho pokus byl sražen hostující obranou mimo branku.
9:03
Z velkého úhlu zkusil své štěstí Tootoo, ale jeho pokus si dokázal Bobrovsky pohlídat.
8:46
Detroit hraje v těchto chvílích velmi aktivně.
8:26
MacKenzie se se dostal na pravém kruhu k odraženému kotouči a nahodil jej na branku. Brankář Detroitu jej v pohodě chytá.
8:02
Dacjuk to zkusil střelou přes obránce, ale ta skončila nad brankou.
7:25
K tomu se ale velmi rychle dostali zpět hosté, z čehož mohl po rychlé akci těžit Jenner, jenž z mezikruží nedokázal překonat Gustavssona.
7:01
Alfredsson velmi dobře napadal s Clearym v útočném pásmu a nakonec se dostali ke kotouči.
6:50
Po souboji na brankovišti Detroitu se Gustavsson opřel do branky a ta vypadla ze svého postavení.
6:41
Ericsson se pokoušel najít rozjetého Abdelkadera, ale ten na kotouč nedosáhl a tak přihrávka končí zakázaným uvolněním.
6:12
Hokejisté Columbusu velmi dobře napadají rozehrávku domácích a ti mají problémy, dostat se ze svého pásma.
5:53
Do zakončení se dokázal z levé strany natlačit Nikitin, ale Gustavssona překonat nedokázal. Následuje komerční přestávka.
5:36
Columbus se natlačil do útočného pásma a snaží se o rychlé vyrovnání.
5:05
Velká sláva v Detroitu. Svoji první branku v dresu Red Wings dává DANIEL ALFREDSSON, který se dostal na levém kruhu k přihrávce Dacjuka a tvrdou střelou pod břevno nedal Bobrovskymu šanci. Asistence: Pavel Dacjuk, Henrik Zetterberg.
4:41
Od modré čáry vystřelil tvrdě Kronwall, ale jeho pokus dokázal zastavit Bobrovsky.
4:26
Detroitu se nedaří dostat do útočného pásma. Opět musí zakládat útok od své branky.
3:49
Columbusu se podařilo dostat kotouč za branku Gustavssona.
3:35
Bertuzzi dokázal mezi kruhy najít Dacjuka, jehož pokus skončil v ochranné síti.
3:23
Detroit se usadil v útočném pásmu.
3:03
Detroit bude tedy hrát přesilovou hru. Za nedovolené bránění je vyloučen na 2 minuty Boll.
2:56
Čtvrtá lajna Detroitu velmi dobře napadala a dostala se do útočného pásma, kde vybojovala faul.
2:28
Až nyní vystřelil z levého kruhu Anisimov, ale jeho pokus byl velmi nepřesný.
2:03
Do zakončení se mu však nedaří dostat.
1:43
Columbus nadále operuje v útočném pásmu.
1:23
Střelou přes obránce to zkoušel Umberger, ale jeho pokus dokázal Gustavsson udržet na svém hrudi.
0:42
Hra se rychle otočila a střílel Franzen, ale jeho pokus z pravého kruhu skončil vedle branky.
0:26
Ke kotouči se ale dokázal dostat Gáborík, který se dostal po pravém křídle až do zakončení, které Gustavsson vyrazil betonem.
0:13
Úvodní vhazování vyhrál Detroit a hned se tlačí do útočného pásma.
00:01

Detroit Red Wings: Gustavsson (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, Quincey, DeKeyser, Lashoff, Kindl – Bertuzzi, Dacjuk, Zetterberg – Abdelkader, Weiss, Franzen – Alfredsson, Andersson, Cleary – Tootoo, Glendening, Miller

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Ťjutin, Johnson, Wisniewski, Murray, Savard, Nikitin – Gáborík, Dubinsky, Atkinson – Umberger, Johansen, Jenner – Letestu, Anisimov, Comeau – Boll, MacKenzie, Collins

Rozhodčí: Kozari, VanMassenhoven – Henderson, Kovachik.
Češi a Slováci v akci

Ze strany Detroitu do utkání zasáhne obránce Jakub Kindl, který patří ke stabilním členům sestavy.

Za Columbus nastoupí Marián Gáborík, který patří mezi nejlepší hráče svého celku.
Vzájemné zápasy

V loňské sezóně se tyto dva celky spolu střetli hned pětkrát a více se dařilo Columbusu, který dokázal hned čtyři zápasy vyhrát. Detroit se tedy radoval jen jednou a letos by chtěl svému soupeři tyto nezdary vrátit.
Columbus Blue Jackets

Columbus vstoupil do letošní sezóny porážkou s Calgary. Poté se ale tým semkl a další dvě utkání dotáhl do zdárného konce. Poté ale přijel do Columbusu Boston, který zde vyhrál 1:3. Tudíž se Columbus nachází se čtyřmi body na deváté příčce ve Východní konferenci.

3. Cam Atkinson 1+2

Brankář Columbusu Sergej Bobrovskij má úspěšnost zákroků 92,6%.
Detroit Red Wings

Detroit začíná ukazovat svoji sílu a stoupá tabulkou vzhůru, když se už vyšplhal až na třetí příčku ve Východní konferenci. Hlavně poslední dva výkony Detroitu stojí za pochvalu, když dokázal porazit Philadelphii a i silný Boston.

3. Daniel Alfredsson 0+5

Brankář Detroitu Jimmy Howard má úspěšnost zákroků 92,2%.
Zdravím všechny fanoušky kanadsko-americké NHL, v níž dnes pokračuje základní část dalšími zápasy. My se zde zaměříme na zápas Detroitu Red Wings, který v domácí aréně vyzve Columbus Blue Jackets. Podle sázkových kanceláří jsou šance obou týmů na vítězství vyrovnané.

Úvodní vhazování je naplánováno na 2:00. Přeji příjemný sportovní zážitek.