Novokuzněck to ubránil a překvapivě si odváží z moskevského ledu všechny body, to asi čekal málokdo. Nutno říci, že Dynamo dnešní zápas nezvládlo a doma před vlastními fanoušky vyhořelo podobně jako dnes Kazaň s Chabarovskem. Hosté tedy ukončují více jak měsíční půst po vítězství.
60:00
59:15
Dynamu zbýají poslední sekundy.
58:40
Hosté se Sorokinem v brance zatím odolávají domácímu tlaku.
58:01
Poslední 2 minuty 3. třetiny.
57:44
A opět již peláší na střídačku!
57:28
Lazušin se ale musí vrátit do branky, když se bude vhazovat kvůli úmyslnému ofsajdu u jeho branky.
57:13
Oddechový čas pro domácí.
57:13
Dinamo právě vstřelilo branku!
Domácí tým ještě živí naději, když se prosazuje střelou z kruhu ALEXANDR RJAZANCEV, Asistence: Maxim Pestuško, Denis Mosaljov.
56:34
Oddechový čas pro hosty.
56:09
Přes ohromný tlak Dynama hosté přežili oslabení.
54:10
Domácí to zkoušejí v šesti! Už nemají, co ztratit.
54:09
Kartajev (NOV) dostává 2 minuty za podražení.
53:35
Brankář hostů si ví rady i s pokusem Graňáka.
53:01
Střelu Jalasvaary vyrazil Sorokin ramenem.
52:30
Opět vyhození hostů přes všechny čáry.
51:50
Sorokin se tihnul přesunout včas proti ráně Komarova.
51:12
Domácí nyní zatlačili hosty před jejich bránu. Ti se brání za cenu dalšího zakázaného uvolnění.
50:15
Zakázané uvolnění Novokuzněcku.
49:20
Brankář Dynama si poradil i se střelou Arzamasteva,
48:30
Nepřesnosti ve hře ukončila až střela Kosourova na Lazušina.
45:21
Sorokin si po dlouhé době sáhl na kotouč.
43:45
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Krásně teď rozebrali hosté domácí obranu. Do prázdné branky z kruhu zasunul kotouč pohodlně ANSEL GALIMOV. Asistence: Damir Žafjarov, Zachar Arzamastev.
42:55
Soin dostává 2 minuty nepodmíněně za hru vysokou holí.
42:20
Lazušin si poradil s nahozením Galimova.
41:51
Utkání sleduje 3 187 diváků.
40:26
Novokuzněck je kompletní.
40:01
Domácí se dlouho nemohli dočkat vyrovnání, až se jim to povedlo ve 33. minutě zásluhou Kokarjova, ale vzápětí si hosté vzali vedení zpět, když se trefil Kuklev 5 minut před sirénou. 3: třetina začne v 18:20.
40:00
39:30
Pokus Babenka končí také na Sorokinovi.
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
38:26
Malenkov (NOV) vyloučen na 2 minuty za hru vysokou holí.
36:47
Nahození Karsumse letí nad hostující branku.
36:12
Stejně si počínal Sorokin i proti střele Karpova.
35:40
Na Sorokina opět pálil Rjazancev. Gólman hostů jeho střelu vyrazil do rohu.
34:56
Hosté si ale velice rychle berou vedení zpět, když se dokázal prosadit MICHALIJ KUKLEV. Asistence: Arťjom Garejev.
32:24
Domácí se přeci jen prosazují. Z levé strany nahazoval Mosaljov, jehož pokus vyrazil Sorokin pouze před sebe a DENIS KOKARJOV neměl problém dorazit puk do prázdné branky. Asistence: Denis Mosaljov, Sergej Sojn.
31:57
Novokuzněck přežil bez obtíží toto oslabení.
31:10
Nebzpečnější jsou ale hosté. Lazušina prověřil tentokrát Jemelin.
29:57
Přesilovka také pro Dynamo. Černov vyloučen na 2 minuty za držení.
28:59
27:40
Lazušin kryje pokus Arzamasteva..
26:59
Kasjančuk (DMS) přidržel soupeře a jde si odpykat trest.
26:05
Pokus Mironova od modré kryje s přehledem Sorokin.
25:10
Gólmani obou týmů na startu 2. třetiny dominují zápasu.
24:20
Rhazancev mířil pod břevno, ale Sorokin vytáhl ukázkový semafor.
23:01
Lazušin svými zákroky nyní drží Dynamo od další inkasované branky.
21:33
Na brankáře domácích si nepřišel ani Lapenkov.
20:43
Kartaev nepřekonal Lazušina z levé strany.
20:01
2. třetina začne v 17:28.
Dynamo se sice dostalo do vedení, ale Novokuzněck dokázal otočit vývoj 1. třetiny na svojí stranu, když nejprve vyrovnal Jemelin a v závěru třetiny jej poslal do vedení Kosourov.
20:00
18:46
Garejev nahazoval od mantinelu puk před bránu, kde ho do domácí klece poslal bruslí ALEXEJ KOSOUROV. Vše bylo v rámci regulí, což následně potvrdil i videorozhodčí. Asistence: Arťjom Garejev.
17:30
Ojedinělý výpad hostů zastavil až svým zákrokem Lazušin.
16:40
Střelu McLeana srazil Pestunov do ochranné sítě.
15:59
15:10
Kasjančukův pokus míří vysoko nad hostující branku.
14:30
Karpov vtváří v tvář nepřekonal z ideální pozice Sorokina.
13:59
Lapenkov (NOV) sekl do soupeře a dostává 2 minuty.
13:10
Dynamo zakládá další útočnou akci zpoza vlastní brány.
12:26
Novokuzněck zahrává na zakázané uvolnění.
10:36
Hosté využívají přesilovku, když se z předbrankového prostoru prosazuje po střele Valujského z dorážky SERGEJ JEMELIN. Asistence: Semjon Valujskij.
9:00
Karsums (DMS) dostává 2 minuty za hrubost.
6:38
Sorokin nedokázal zpracovat puk za vlastní brankou, čehož dokázal využít ALEXEJ SOPIN, jenž poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.
6:32
Domácí tým se vystavil postavení mimo hru.
5:22
Vasujlského nahození Lazušin chytá.
4:10
Na ledě vzplály emoce a přešlo se do bitky, po které odešel do šaten domácí Korjagin.
2:56
Hosté hrají v plném počtu.
2:00
Dynamu se však přesilovka zatím moc nedaří.
0:56
Domácí vytěžili z úvodního tlaku alespoň přesilovku. Na trestnou lavici usedá Kuklev (NOV) za podražení.
0:38
Dynamo se hned v úvodu tlačí před hostující branku.
00:01

Dinamo Moskva: Lazušin (Barzman) – Jalasvaara, Solovjov, Graňák, Višněvskij, Rjazancev, Mironov, Barancev, Korjagin – Soin, Kokarjov, Mosaljov – Pestunov, Pestuško, Komarov – Volkov, Karsums, Karpov – Babenko, Kasjančuk, Sopin.

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Martynov, Arzamastev, Giroux, Černov – Axjomenko, Kuklev, Kanarskij, Kapotov – McLean, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Valujskij, Jemelin, Lapenkov – Veličkin, Ťurukin, Nazarov.

Rozhodčí: Kiseljov, Dejev – Petrov, Fatějev.
Československá stopa

Za domácí tým nastoupí do obranných řad slovenský obránce Dominik Graňák, spolu sním vyztuží obranné řady Čech Filip Novák a v útoku se bude pokoušet prosadit český reprezentant Marek Kvapil.
Vzájemný zápas

Oba týmy se už letos jednou potkali z vítězství se sice radovalo Dynamo, překvapivě ale až po prodloužení 4:3.
Dynamo Moskva

naopak moc často neprohrává, a když už ano, tak spíše na kluzištích soupeřů. Obhájce titulu má i letos stejné cíle a jeho dosavadní postavení tomu odpovídá. Sice mu patří 2. místo s 64 body se ztrátou 4 bodů na Petrohrad, ale toho vůbec nemusí trápit, protože víme, jak to chodí s Petrohradem v play off.
Jak již bylo řečeno tak Novokuzněck je nejhorší tým celé soutěže a není se čemu divit. Vždyť Metallurg se radoval z vítězství naposledy 21. října, když dokázal doma porazit Chanty Mansijsk a už tedy déle jak měsíc čeká na pocit z výhry. V dosavadním průběhu sezony dokázal zvítězit pouze 4x, což je opravdu hodně málo. Má na kontě 18 bodů a na 13. Chabarovsk ztrácí propastných 8 bodů.
Hezké odpoledne z Mosky, kde nás dnes čeká souboj "trpaslíka s obrem" aneb nejhorší tým celé KHL Metallurg Nobokuzněck se představí na půdě 2. týmu celé soutěže Dynama Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.