Jakub Voráček (PHI) 1+1, 4 střely, čas na ledě 18:42
Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 07:38
Vladimír Sobotka (STL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:44
Roman Polák (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:22
Tři hvězdy utkání:
1. Steve Mason (PHI) 33 zák., 1 gól, 97,0%
2. Scott Hartnell (PHI) 1+1
3. Jakub Voráček (PHI) 1+1
Dnešní utkání je u konce. Po zaslouženém výkonu si dva důležité body do tabulky připisují hráči Philadelphie Flyers. Letcům se podařilo otočit vývoj utkání a čtyřmi brankami si pojistili dnešní vítězství. Hosté se za svůj výkon nemusí stydět, ale mohou litovat nevyužitých šancí v průběhu první a druhé třetiny.
60:00
59:13
Na trestnou lavici za zdržování hry odchází domácí MacDonald.
59:01
Běží poslední minuta dnešního utkání. O vítězi je rozhodnuto.
58:15
St. Louis se snaží vstřelit alespoň druhou branku, ale v cestě jim stojí perfektní defenzivní činnost Philadelphie.
57:30
Utkání se spíše dohrává. Domácí šetří cenné sekundy hrou v útočném pásmu.
57:06
Philadelphia právě vstřelila branku!
A je to potvrzeno domácí dnes vyhrají! Hosté zkusili hru bez brankáře a jejich taktika jim nevyšla. Kotouč se dostal na hůl ex-libereckého WAYNA SIMMONDSE, který se zakončením do prázdné klece soupeře neměl problém – 4:1! Asistence: Vincent Lecavalier, Brayden Schenn.
56:48
Ihned po zmocnění kotouče v obranném pásmu, vyhazují domácí na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po Masonově levici.
56:18
Philadelphia nadále šetří cenné sekundy v útočném pásmu.
55:41
První útočná formace domácího týmu se znovu potvrzuje a nejspíš potvrzuje vítězství v dnešním utkání. Hartnell vybojoval kotouč a poslal jej na Girouxe. Ten v přečíslení našel ještě lépe postaveného JAKUBA VORÁČKA, který střelou pod horní tyčku udělal další čárku od statistik – 3:1! Asistence: Scott Hartnell, Claude Giroux.
55:14
Další útok hostujícího týmu přerušil odpískaný ofsajd.
54:36
Hosté nadále stupňují svůj tlak a jsou čím dál více nebezpečnější. Domácí zatím statečně vzdorují.
54:06
Mason znovu zasahuje. Pokud domácí v dnešním zápase zvítězí, bude to hlavně zásluhou tohoto muže.
53:38
Hráči Philadelphie uklidňují hru s kotoučem na holi ve vlastní třetině.
52:50
V útočné třetině kombinují hosté. Ovšem jen za brankou.
52:20
Voráček našel krásnou přihrávkou Coburna, který z první trefil připraveného Millera.
51:53
51:21
Domácí znovu vyhazují. S přesilovou hrou hostujícího celku už to dobře nevypadá.
50:58
Největší šance utkání na straně St. Louis! Mason musel čelit střele a následným třem dorážkám v leže! Roy jeho ruku, ve které svírá vyrážečku nepřekonal.
50:20
Domácí se ihned po vhazování osvobodili a komplikují soupeři přechod do útoku.
50:13
Vhazování po Masonově pravici.
Oshie inkasoval při zablokování Simmondosovy střely do nechráněného místa dlaně a okamžitě odcestoval do útrob stadionu.
49:53
A je tu další vyloučení. Velká škoda pro tak vyrovnaný zápas. Na trestnou lavici odchází Voráček za zdržování hry.
49:06
Polák pálil z pravé strany a trefil tyč Masonovy klece!
48:35
Simmonds pálil od modré, ale Oshie jeho střelu obětavě zablokoval.
48:05
Domácí stále v útočném pásmu, ale tentokrát pouze napadají za cílem získat kotouč.
47:30
V útočném pásmu kombinuje Philadelphia, ale hráči Blues aktivně přistupují k soupeři.
47:11
Hra je ve třetí třetině velmi vyrovnaná. Ve hře v plném počtu je to krásně vidět.
46:35
46:23
Streitova střela zablokována obětavým hostujícím hráčem.
46:15
Flyers už kombinují v útočném pásmu, ale Miller zatím nebyl nucen zasahovat.
45:37
Při přechodu do útočného pásma se Philadelphia provinila postavením mimo hru, takže si znovu zkomplikovala hru v početní převaze.
45:06
Po Simmondosově střele z otočky musel Miller zasahovat. Nebyl to nijak těžký zákrok, ale americký gólman raději přerušil hru.
44:50
Hosté se osvobozují dalším výhozem. Domácí budou muset vynaložit další úsilí na přechod do útoku.
44:35
Třetí třetina bude pokračovat v duchu vyloučení. Na trestnou lavici odchází hostující Ott za podražení.
44:06
44:06
43:40
Hosté vlétli do poslední třetiny jako uragán a zatím jim vyhovuje i hra čtyři proti čtyřem.
43:00
Mason už se nenudil a musel zasahovat proti nepříjemné střele Schwartze. Jeho střela vyražena mimo branku.
42:25
St. Louis nadále kombinuje v útočném pásmu, ale Mason zatím zasahovat nemusel.
42:06
Na trestnou lavici odchází Backes za hákování a Coburn za podražení.
42:00
41:51
Pietrangelo trefuje tyč!
41:38
Domácí tým se znovu vysvobozuje dalším vyhozením.
41:20
Pietrangelo rozdává kotouče z modré čáry, ale žádný za spoluhráčů se ke střele neodhodlal.
40:45
Přesilová hra se hostujícímu týmu příliš nedaří. Flyers velmi dobře brání.
40:01
Druhá třetina je taktéž u konce. Domácí byli po celý čas třetiny lepším celkem a svému soupeři nic nedovolili. Jako odměnou za toto úsilí jim je vstřelení dvou branek zásluhou Hartnella a Braydena Schenna a následné otočení vývoje utkání.
Další třetina začne přibližně ve 20:06
40:00
40:00
Na trestnou lavici za hákování odchází domácí Giroux. To je od kapitána týmu velice neobvyklé. Tento muž odchází na lavici hanby už po třetí v dnešním utkání.
39:26
Brayden Schenn se snažil oplatit Simmondsovi svoji branku a hledal jej před prázdnou brankou. Druhý zmiňovaný však nezakončil.
39:01
Na kotouči hosté, vstupujeme do poslední minuty druhé třetiny.
38:39
Hraje se ve středním pásmu. Domácí si brání svůj náskok. Hosté bezhlavě útočí.
38:13
Do šarvátky před Millerovou brankou se pustil Voráček s Colaiacovem. Rozhodčí dvojici přerušili ještě před určením vítěze šarvátky.
38:00
Giroux si v situaci jeden na jednoho nedokázal poradit s Polákem a o kotouč přišel.
37:39
Hosté výrazně zvýšili svoji aktivitu a snaží se vyrovnat ještě před sirénou druhé třetiny.
37:15
Vhazovat se bude znovu před Masonem.
37:00
Oshie se obtočil kolem branky, ale v pádu a ještě bekhendem nezakončil přesně.
36:50
Blues teď řádně zatopili svému soupeři, ale veškeré nebezpečí zlikvidoval muž v masce, Mason..
36:20
Vhazovat se bude po Masonově pravici.
35:23
St. Louis se marně snaží dostat do útočné třetiny. Domácí jsou výrazně lepším celkem.
34:51
Domácí jsou po vedoucí brance více při chuti a nadále režírují hru v útočné třetině.
33:24
Domácí dokonávají obrat a otáčí vývoj utkání! Po nádherné kombinaci domácího týmu se prosadil BRAYDEN SCHENN! Schenn si dvakrát vyměnil kotouč se Simmondsem a zakončení měl poměrně snadné. Velkou zásluhu na brance má také muž snědé pleti – 2:1! Asistence: Wayne Simmonds
32:00
Voráček tvrdě vypálil, ale jeho pokus skončil na ochranném plexisklu za brankou.
31:45
Do útoku se dostali domácí, ale stejně jako na druhé straně nemusel brankář zasahovat.
31:19
Druhá útočná formace domácích předvedla velký tlak v útoku. Nyní míří na střídačku.
30:56
Philadelphia v plném počtu kombinuje v útočném pásmu. Ke střele se zatím nedostala.
30:24
Hra je velmi kouskovaná. Vhazovat se bude znovu ve středním pásmu.
30:05
29:32
Hosté stále ohrožují domácí branku, ale ne a ne vstřelit branku.
29:15
Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:42
Domácí se osvobozují výhozem k Millerovi.
28:30
Pietrangelo mozkem celé přesilové hry znovu vypálil. Tentokrát byl úspěšnější, ale k dorážce se nikdo nedostal.
28:13
Pietrangelo těsně minul od modré. Hosté stále u kotouče.
28:05
Na trestnou lavici za podražení odchází domácí Hartnell.
27:53
Hartnell mohl přidat svoji druhou a vedoucí branku svého týmu. Nejprve vystřelil a poté se dvakrát pokusil o dorážku. Neuspěl ani jednou.
27:20
Více ze hry mají hráči Letců, kteří jsou častěji na kotouči, mají nebezpečnější pobyty v útočné třetině a jsou hnáni domácími fanoušky.
26:58
Sobotka zavezl kotouč do útočné třetiny, ale následně jej v rohu ztratil.
26:32
Zásluhou velmi aktivní druhé formace Flyers se domácí stále drží v útočném pásmu. Hostující branka neohrožena.
26:07
O kotouč se bojuje za Millerovou brankou. Vítězně z něj nejspíše vzejdou hosté.
25:47
25:30
Hosté se musí pokusit od nový útok. Od Millerovy branky jej zakládá Bouwmeester.
25:00
Kombinace hostujícího týmu v útočné třetině zatím není tolik nebezpečná. Philadelphia aktivně brání.
24:35
Domácí se ale urychleně osvobozují. Hosté mají ještě více než minutu.
24:20
Hosté se až nyní zásluhou Backese dostali do útočné třetiny a můžou zahájit kombinaci.
23:59
Hra je po přihrávce rukou přerušena. Hra se tak dostane ven z domácí třetiny.
23:47
Na trestnou lavici za krosček odchází domácí Giroux.
23:28
Hartnell se po Voráčkově přihrávce dostal ke střele i k následné dorážce! Miller skvěle pokryl obě nebezpečné střely.
22:52
Giroux se dostal ke střele z pravého kruhu, ale branku těsně minul. U kotouče zůstávají domácí.
22:35
O střelu z osy hřiště se postaral hostující Bouwmeester. Jeho pokus zamířil doprostřed branky, kde stál připravený Mason.
22:10
Domácí se dostali do rychlého přečíslení, ale Couturier se místo střely vydal do rohu.
21:56
Roy stál osamocen před Masonem, ale jeho ležící beton nepřehodil.
21:26
Rinaldo zavezl kotouč do útočné třetiny, ale neměl komu přihrát a následně o kotouč přišel.
20:57
Domácí se usadili v útočné třetině a začali přesilovkovou kombinaci. Giroux našel křižnou přihrávkou Voráčka, který akci ještě vyšperkoval, když našel osamoceného SCOTTA HARTNELLA, který z mezikruží trefil odkrytou branku – 1:1! Asistence: Jakub Voráček, Claude Giroux.
20:15
Domácí hledají cestu do útočné třetiny.
20:01
První třetina je za námi. Ačkoliv měli domácí výhodu více přesilových her, nedokázali využít jedinou z nich. Na druhé straně vstřelil branku Jaden Schwartz a dal tak svému týmu vedení před druhou třetinou.
Do druhé třetiny budou vstupovat další přesilovou hrou domácí, tak se nechme překvapit, jak s ní naloží.

Další třetina začne přibližně v 19:07.
20:00
19:55
Na trestnou lavici za hákování odchází hostující Sobotka.
19:49
Poslední rychlý protiútok Flyers zakončoval Hartnell těsně vedle bližší tyče.
19:28
Následná střela jednoho z hostujících byla zablokována a skončila v síti nad Masonem.
19:20
Rozehrávka domácího týmu se dnes velmi špatná. Teď se znovu budou muset domácí stáhnout k Masonovi po zakázaném uvolnění.
19:02
19:01
Běží poslední minuta první třetiny.
18:30
Backes z mezikruží nedokázal vypálit po dotírání dvou obránců domácího týmu.
18:02
Znovu to byl Pietrangelo, který se opřel do střely. Znovu zamířil těsně vedle protilehlé tyče.
17:47
Girouxův čtyřminutový trest nadále pokračuje. Pietrangelo pálil od modré, ale těsně minul Masonovu branku. Po dalším nahození kanadský brankář přerušil hru.
17:22
16:50
U kotouče znovu domácí. Voráček střílel přes obránce, ale jeho střela byla zablokována.
16:37
Na druhé straně po Porterově střele Mason raději přerušil hru.
16:11
Simmonds při dorážce netrefil odkrytou Millerovu branku. Obrovská šance domácích!
15:59
Hosté ve čtyřech. Hraje se čtyři na čtyři.
15:22
Na trestnou lavici za vražení na hrazení odchází hostující Oshie.
15:22
Hra čtyři na čtyři zatím více vyhovuje domácím. Ke střele se odhodlal MacDonald, ale trefil Millerovu hruď. Hra přerušena.
15:02
Oshie uháněl k Masonovi a byl faulován. Na trestnou lavici odchází domácí Giroux za hákování.
14:56
Voráček – Timonen a na konci kombinace pálil z první Giroux. Před Millerem stínil ještě Simmonds, a tak měl hostující brankář štěstí, že branka nemířila mezi tři tyče.
14:24
Flyers už znovu kombinují v útočné třetině. Klid na kombinaci však rozhodně nemají.
14:08
Hosté vyhazují až k Masonovi.
13:59
Na trestnou lavici odchází odchází hostující Backes za krosček.
13:45
Steen se po pravé straně dostal ke střele, následně i k dorážce. Mason předvedl velmi důležitý zákrok.
13:24
V útočné třetině kombinují hráči St. Louis. K ohrožení Masona stále nedochází.
13:02
Philadelphia hledá cestu do útočné třetiny, zatím neúspěšně.
12:42
Po kratším tlaku domácích se hosté osvobozují výhozem na zakázané uvolnění.
12:08
O kotouč se bojuje v rohu obranné třetiny Philadelphie.
11:45
Začíná se přiostřovat. Utkání dostává obrátky, šance na obou stranách.
11:19
Jackman vypálil od modré a k dorážce se dostal ještě Backes. Mason si s oběma střelami dokázal poradit.
10:59
Voráček na druhé straně střílel přes obránce z pravé strany. Jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla.
10:30
Schwartz našel na modré připraveného Shattenkirka, ale jeho následnou střelu vykryl Mason.
10:10
Hrou v útočné pásmu Flyers vstupujeme do druhé poloviny první třetiny.
09:56
Mírně aktivnější hráči St. Louis. Jejich protiútoky však nejsou příliš nebezpečné.
09:36
Hosté se osvobozují pouze výhozem na zakázané uvolnění.
09:15
Zásluhou druhé útočné formace hostů se hraje před Masonem. Zatím spíše v rozích.
08:53
Philadelphia kombinuje v útočném pásmu, zatím bez ohrožení branky.
08:30
Polák vypálil od modré, ale jeho střela branku minula.
07:55
Hra zatím není příliš lahodná pro oko diváka. K vidění je příliš mnoho nepřesností na obou stranách.
07:10
I po úvodní brance jsou hosté mírně aktivnější. Flyers mají velké problémy s rozehrávkou.
06:45
Vhazovat se bude po Masonově levici.
06:23
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí chybovali v útočné třetině, a tak se hosté vydali do přečíslení dvou na jednoho. Situace byla vyřešena přihrávkou na JADENA SCHWARTZE, který přehodil Masona a poslal své mužstvo do vedení brankou v oslabení – 0:1! Asistence: Kevin Shattenkirk, Vladimír Sobotka.
06:16
Domácím se přesilová hra příliš nedaří.
05:35
Philadelphia se nemůže dostat do útočné třetiny. Hosté brání velmi aktivně.
05:13
Následná rozehrávka Letců nepřesná. Odpískáno zakázané uvolnění.
05:00
Giroux trefil tyč! Rozhodčí rozpažil.
04:50
Voráček vypálil z první, ale trefil prvního bránícího hráče.
04:30
Na trestnou lavici za podražení odchází hostující Jackman.
04:03
Pietrangelo si poradil s obráncem, ale jeho střela bekhendem si cestu do branky nenašla.
03:42
Zásluhou Voráčka se domácí dostali ze třetiny. Následný protiútok však úspěšný nebyl.
03:25
Hraje se zatím velmi aktivně, ale hlavně ze zabezpečené obrany. Do větších šancí se zatím nedostal žádný z týmů.
02:50
Po nahození se také domácí dostali do útočné třetiny.
02:16
Hosté stále velmi aktivní. Domácí se zatím statečně brání.
01:56
Hosté kombinují v útočné třetině, avšak zatím bez ohrožení Masona.
01:26
Raffl byl osamocen na vrcholu levého kruhu, a tak vypálil. Miller jeho střelu vyrazil mimo nebezpečí.
01:11
Sobotka vyslal první střelu na Masona, ten si s jeho snadnou střelou dobře poradil.
00:45
Downie odešel do kabiny po svých, hra pokračuje.
00:45
Downie zůstává po ataku Berglunda ležet na ledě. Nevypadá to s ním vůbec dobře.
00:12
Úvodní vhazování vyhráli hosté ze St. Louis. V útočné třetině ale o kotouč přišli.
00:01
Utkání začne již za malý okamžik.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Timonen, Coburn, Grossman, Streit, Schenn L., MacDonald – Voráček, Giroux, Hartnell – Simmonds, Schenn B., Lecavalier – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

St. Louis Blues: Miller (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo, Jackman, Shattenkirk, Polák, Colaiacovo – Oshie, Backes, Steen – Jaškin, Sobotka, Schwartz – Ott, Roy, Berglund – Reaves, Lapierre, Morrow

Rozhodčí: Hebert, St. Laurent – Pancich, Wheler.
Přeji krásný večer. Dnes nás čeká v NHL spousta zápasů a některé z nich začnou pro české fanoušky této zámořské ligy v příznivý čas. Hned v 18:00 se odehraje duel Philadelphia Flyers – St. Louis Blues, kterým vás podrobně provedu.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @MarekIndruch a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Vzájemné zápasy

Vzájemné celky mezi těmito dvěma celky jsou většinou velmi vyrovnané, což dokazuje také poslední pět odehraných utkání, ze kterých rovnou tři skončili po šedesáti minutách bez vítěze. Ve zbývajících dvou si body na své konto připsali hráči St. Louis Blues. Zatímco nad rámec základní hrací doby bývají úspěšnější hráči Letců. Nechme se překvapit, co připraví dnešní duel.