Radek Martínek (NYI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:53
1. Sidney Crosby (PIT) 1+2
2. Chris Kunitz (PIT) 1+2
2. Kyle Okposo (NYI) 1+0
Střely na branku ve 3. třetině – 18:11, celkem – 34:29
V na góly bohatém utkání vítězí Pittsburgh na ledě New Yorku Islanders 4:6 a potvrzuje své postavení nejlepšího týmu Východní konference. Ostrované sice rychle 2:0 vedli, ale poté již tahali za kratší konec provazu. Tučňáci skóre ještě v první třetině vyrovnali a ve druhé se sami dostali do dvoubrankového trháku. V závěrečné dvacetiminutovce domácí dokázali dvakrát snížit na rozdíl jediného gólu, ale na vyrovnání už nedosáhli. Naopak 4 sekundy před koncem pečetil skóre na 4:6 ranou do prázdné klece Sutter.
60:00
59:57
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Hosté přidávají ještě jeden gól. BRANDON SUTTER zavezl kotouč do opuštěné domácí svatyně a pečetí tak výsledek zápasu na 4:6. Bez asistence.
59:39
Hra přerušena pro zásah vysokou holí, vhazuje se ve středním pásmu. Branka domácích zůstává prázdná.
59:02
Islanders hrají bez brankáře!
58:49
V souboji kapitánů obešel Tavares Crosbyho, gólovou střelu z toho domácí centr nevytěžil.
58:31
Clutterbuck z otočky nametl puk směrem na branku. Zatkoff si situaci pohlídal.
58:05
Zakázané uvolnění domácích.
58:00
Ještě dvě minuty, u puku Pens.
57:17
Hosté jen posílají puk do středního pásma, to jim nyní stačí.
56:46
Crosby poslal do šance Kunitze. Ten už byl před Poulinem, ale zakončení mezi betony si domácí brankář pohlídal.
56:16
Puk končí někde mezi střídačkami. Reklamní přestávka.
56:11
Okposo se z levého kruhu snažil ještě přihrávat Vanekovi. Až k němu ale kotouč neprošel.
55:30
Icing hostí. Trenér Pens Bylsma si vybral time-out.
54:56
Penguins kompletní, domácí tak velkou možnost nezužitkovali.
54:29
Islanders se nemohou dostat zpět do útočného pásma.
53:46
Hosté ve čtyřech!
53:23
Zatkoff skvěle proti Nielsenově dorážce do poloodkryté klece! Brankář Pens se natáhl a puk zastavil levým betonem!
52:55
Domácí kouč Capuano si vzal time-out.
52:55
Nielsen našel za obranou Tavarese a Tanner Glass musel zatáhnout za záchrannou brzdu. 50 sekund přesilovky 5 na 3 pro Ostrovany!
52:40
Hosté vyhazují.
52:26
Nyní pálil Vanek, skóre se nemění.
51:57
Ostrá střela MacDonalda zaduněla o zadní mantinel.
51:44
Ostrované si zahrají přesilovku a mají tak šanci na vyrovnání skóre. Vyloučen Kris Letang za hákování.
50:55
Islanders právě vstřelili branku!
Branka platí! Paul Martin ve snaze schovat kotouč pod klečícího Zatkoffa překonává vlastního gólmana a domácí tak snižují na 4:5. Gól připsán KYLOVI OKPOSOVI. Asistence: John Tavares a Matt Donovan.
50:55
Obránce Pittsburghu Paul Martin nešťastně srazil puk za záda vlastního gólmana. Někdy ve chvíli, kdy puk přecházel brankovou čáru, se ozval hvizd rozhodčího. Muži v pruhovaném se teď radí, zda gól uznat nebo ne!
49:49
Megna nerušeně projel až před Poulina. Pokusil se o bekhendovou kličku, ale domácí gólman se natáhl a zakročil pravou rukou. Poulin teď svému týmu ještě uchoval malé šance na obrat.
49:13
Z mezikruží pálil James Neal, Poulin zakročil lapačkou. Hosté teď kontrolují hru.
48:47
Domácí rozehrávka skončila icingem.
48:20
Clutterbuck nahazoval z rohu před branku, puk končí pod Zatkoffem.
47:32
Crosby se sám projížděl útočným pásmem, nakonec vypálil bekhendem mimo branku.
46:18
Od pravého mantinelu vystřelil Neal, Poulin máchl lapačkou a sebral puk ze vzduchu.
45:59
Hosté opět odskakují na rozdíl dvou branek. JEVGENIJ MALKIN dostal parádní pas na vzdálenější tyč od Jamese Neala a zblízka uklidil puk do odkryté branky. Poulin neměl šanci. Asistence: James Neal.
45:09
Straitovu ránu zlikvidoval Zatkoff.
43:10
Islanders střílí kontaktní branku! Nielsen ve středním pásmu uvolnil parádní zadovkou JOSHE BAILEYHO, který už jel sám na Zatkoffa a svůj únik zakončil přesnou ranou na stranu, kde brankář hostí drží vyrážečku. Asistence: Frans Nielsen a Thomas Hickey.
42:25
Ránu Suttera z pravé strany zastavil Poulin. Tomu vzápětí přelétl přes hlavu obránce Hickey, ale nikomu se nic nestalo.
41:54
Na body vyhrál domácí hráč, oba kohouti už sedí na trestných lavicích, kde si odsedí pět minut.
41:54
Bitka mezi Tannerem Glassem a Mattem Martinem!
41:40
Zakázané uvolnění Tučňáků.
40:45
Následuje další zákrok Poulina, opět poměrně jednoduchý. Střílel Letang.
40:38
Poulin přidržel na hrudi nahození od modré čáry.
40:01
Dnešní utkání je také soubojem dvou nejproduktivnějších hráčů celé ligy. Zatímco druhý muž kanadského bodování, domácí John Tavares, ještě nebodoval, hostující Sidney Crosby si upevnil vedení jedním gólem a dvěmi asistencemi.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:33.
Druhá třetina už nebyla tak pohledná jak první, nicméně Pens mohou být spokojeni. V prostřední dvacetiminutovce totiž zaznamenali dva góly a do šaten jdou s vedením 2:4. Nerozhodný stav zlomil ve 26. minutě Määttä a v závěru třetiny přidal v přesilovce čtvrtý gól další bek Letang. Hosté přitom v 9. minutě utkání prohrávali již 2:0.

Střely na branku ve 2. třetině – 7:9, celkem – 16:18
40:00
39:53
Cizikas ještě zpoza branky hledal Matta Martina, ten před brankovištěm netrefil puk.
39:38
Po nahození Clutterbucka Zatkoff raději přerušuje hru.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny, domácí se snaží ještě do přestávky korigovat.
37:44
Tohle nemohlo skončit jinak než gólem! Hosté si v přesilovce vytvořili neskutečný tlak. Sidney Crosby nahrál na levý kruh KRISOVI LETANGOVI, který pálil do odkryté poloviny domácí svatyně – 2:4. Asistence: Sidney Crosby a James Neal.
37:37
Po střele Letanga z levého kruhu zvonila tyč!
37:25
Hosté teď soupeře mačkají...
37:02
Od modré napřáhl Malkin, Poulin kotouč vykopl.
36:30
Neal netrefil domácí branku.
36:18
Hosté si zahrají přesilovku, vyloučen je Matt Martin za hákování.
35:55
Poklidnou pasáž, kdy nebylo nic zajímavého k vidění, ukončil domácí icing.
34:52
Po zpětné přihrávce Malkina pálil z dálky Neal, Poulin vyrazil.
34:06
Následně hostující gólman přikryl volný puk a hra je přerušena. Reklamní přestávka.
34:03
Průnik Vaneka zastavil hostující obránce, Zatkoff tak nemusel zasahovat.
33:29
Okposo nahrával na vzdálenější tyč Vanekovi, rakouský útočník měl před sebou odkrytou klec, ale kotouč těsně před ním přizvedl vracející se Orpik.
32:27
Tvrdá střela Määtty doslova sestřelila Cizikase. Ten kulhá z ledové plochy do útrob arény.
32:21
Další icing, zahráli na něj domácí.
31:34
Z první to zkusil Martínek, Zatkoff zakročil betonem.
30:43
Od pravého mantinelu střílel Clutterbuck, puk jen prosvištěl kolem vzdálenější tyče.
30:31
Na icing teď zahráli Islanders.
30:15
Hra přerušena, následuje reklamní pauza.
30:03
Ostrované přidali v napadání, hosté mají problémy s rozehrávkou.
29:11
Nahození Donovana vyrazil Zatkoff.
28:51
Icing Tučňáků.
28:13
Grabner ve středním pásmu vybojoval kotouč a zdálo se, že by tím mohl založit nadějné přečíslení pro domácí. Hosté však stačili situaci rychle dobruslit a nebezpečí zažehnat.
27:11
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
26:52
Z levé strany pálil Pyatt, Poulin kotouč zachytil a přerušil hru.
26:13
Tavares pálil hned z voleje, branku netrefil.
26:03
Komerční přestávka.
25:35
Pens otáčejí vývoj zápasu! Kunitz po průjezdu do útočného pásma přenechal kotouč OLLIMU MÄÄTTÄMU, který se prosmýkl až před Poulina a bekhendem zasunul puk za jeho záda – 2:3. Drzá akce finského mladíka. Asistence: Chris Kunitz a Matt Niskanen.
25:00
Kunitz pálil z ostrého úhlu, Poulin puk vyrazil mimo hrací plochu.
24:34
24:26
Hosté opět vyhazují a přesilová hra Ostrovanů končí.
23:51
Tučňáci vyhazují, domácí se nemohou k ničemu dostat.
22:52
Domácí se snaží najít cestičku do útočného pásma.
22:33
Olli Määttä vyloučen za krosček na Colina McDonalda, přesilová hra pro Islanders.
22:17
Puk končí na střídačce domácího týmu.
21:24
Scuderi na modré nedokázal zastavit puk a hosté tak přišli o útočné pásmo.
20:48
Rozháranou pasáž z úvodu druhé třetiny ukončilo zakázané uvolnění domácích.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:35.
V první třetině jsme viděli hned čtyři góly. Ostrované měli skvělý vstup do zápasu a v 9. minutě vedli po trefách Grabnera a Nelsona už 2:0. Pens však dokázali bleskově reagovat a za tři minuty již bylo vyrovnáno, trefili se Kunitz a Crosby.

Střely na branku v 1. třetině – 9:9
20:00
19:42
Z rohu to zkoušel Okposo, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
19:01
Ohlášena poslední minuta první části.
18:52
Z pravého kruhu střílel Kunitz, Poulin udržel puk na své výstroji před dotírajícím Kobasewem.
18:02
Donovan si sjel až na osu kruhů, odkud z první vypálil jen těsně mimo hostující klec.
17:34
Střela Martínka byla sražena ven z hrací plochy.
17:07
Martínek nahodil kotouč za branku, kde o něho hráči obou týmů bojují.
16:10
Domácí nyní drží kotouč, ale zatím bez střely na branku.
15:34
Další ofsajd Pens.
15:22
Další reklamní přestávka.
15:22
Crosbyho při přechodu modré čáry zabrzdil de Haan a je z toho ofsajd Penguins.
14:33
Hosté toho v přesilovce mnoho nepředvedli, Islanders v plném počtu.
13:36
Nielsen s Clutterbuckem vyvezli puk až do útočného pásma.
13:16
Střela Letanga se mezi tyče nevešla.
12:32
Hosté si zahrají přesilovku, vyloučen je de Haan.
11:24
A je vyrovnáno! Niskanen nahodil od modré kotouč za branku, kde se ho chopil Chris Kunitz, který ho nametl do brankoviště a tam se nejlépe zorientoval SIDNEY CROSBY, jenž puk poslal za záda Poulina. Asistence: Chris Kunitz a Matt Niskanen.
09:32
Tohle hosté potřebovali! Crosby našel mezi kruhy CHRISE KUNITZE, který v takových pozicích ví, co má dělat. Poulin na jeho střelu nedosáhl – 2:1. Asistence: Sidney Crosby a Olli Määttä.
09:19
Penguins úplně vypadli z role. Po dalším zaváhání jejich obrany se dostal do zakončení Strait, ale Zatkoff tentokrát předvedl dobrý zákrok.
08:21
A je to 2:0! Hosté propadli ve středním pásmu a vzniklou situaci 2 na 1 vyřešil přesnou střelou pod Zatkoffovu vyrážečku BROCK NELSON. Asistence: Michael Grabner.
07:29
Tučňáci po buly ostřelovali branku soupeře, ale ani jednou ji netrefili.
07:13
Následuje reklamní přestávka.
07:13
Rychlý protiútok hostí zakončoval střelou z voleje Jokinen, kotouč se otřel o tyčku!
06:45
Před branku Pittsburghu se hnala dvojice Okposo – Tavares, hosté se nakonec ubránili.
05:02
Nepřesně pálil obránce hostí Määttä.
04:24
Utkání se po aktivním nástupu Ostrovanů trochu uklidnilo.
02:56
Domácí elitní formace soupeře parádně vykombinovala, Vanek našel přesnou přihrávkou Okposa, kterému na poslední chvíli zabránil ve skórování Orpik.
01:39
Domácí do utkání nastoupili skvěle! Hickey vybojoval na útočné modré kotouč a poslal ho na levý kruh, odkud Zatkoffa z první prostřelil MICHAEL GRABNER. Asistence: Thomas Hickey.
00:31
Pens zahráli na icing.
00:05
Úvodní buly vyhrál hostující Sidney Crosby.
00:01
A nyní se již vše připravuje na úvodní buly, utkání za malou chvilku začne.
Zazní hymna Spojených států amerických.

New York Islanders: Poulin (Nilsson) – A. MacDonald, Strait, Donovan, de Haan, Hickey, Martínek – Okposo, Tavares, Vanek – Bailey, Nielsen, Regin – Clutterbuck, Nelson, Grabner – C. McDonald, Cizikas, M. Martin. Trenér: Jack Capuano

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Orpik, P. Martin, Letang, Scuderi, Niskanen, Määttä – Kobasew, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Jokinen – Pyatt, Sutter, Glass – Engelland, Megna, Adams. Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Kozari, Lewis – Cormier, Nansen.
Československá stopa
Radek Martínek – 12 zápasů, 3 body (0+3)
Vzájemné zápasy

Letošní sezóna:
26. 10. 13: Pittsburgh – Islanders 3:4
23. 11. 13: Pittsburgh – Islanders 4:3
04. 12. 13: Islanders – Pittsburgh 2:3 po prodl.

Čtvrtfinále play-off Východní konference 2013:
New York Islanders – Pittsburgh Penguins 2:4 na zápasy
02. 05. 13: Pittsburgh – Islanders 5:0
04. 05. 13: Pittsburgh – Islanders 3:4
05. 05. 13: Islanders – Pittsburgh 4:5 po prodl.
08. 05. 13: Islanders – Pittsburgh 6:4
10. 05. 13: Pittsburgh – Islanders 4:0
12. 05. 13: Islanders – Pittsburgh 3:4 po prodl.
Pittsburgh Penguins
Tučňáci patří do okruhu favoritů na Stanley Cup a své ambice zatím naplno potvrzují, když se 72 body vedou tabulku Východní konference se sedmibodovým náskokem před Bostonem. Pens se nenechali rozhodit ani rozsáhlou marodkou, vždyť v sezóně dost zápasů vynechali hokejisté jako Malkin, Neal, Letang, Dupuis nebo Martin. Přesto si tým udržuje stabilní výkonnost, například z posledních deseti zápasů má bilanci sedmi výher a pouhých tří porážek. Naposledy si Pittsburgh zahrál dnes v noci, kdy doma porazil 5:1 Montreal. Na listině zraněných aktuálně figurují útočníci Pascal Dupuis, Chris Conner, Beau Bennett a Andrew Ebbett. Od začátku sezóny nechytá také Tomáš Vokoun, který se po problémech s krevní sraženinou tento týden konečně sklouzl po ledě.

Nejproduktivnější hráč: Sidney Crosby – 68 bodů (25+43)
Nejlepší střelec: Sidney Crosby – 25 gólů
New York Islanders
Islanders loni po dlouhé době postoupili do vyřazovacích bojů, kde v konferenčním čtvrtfinále vypadli právě s Pittsburghem, ale letos to zatím nevypadá, že by tento úspěch zopakovali. Dosud totiž nasbírali jen 49 bodů, což na Východě stačí až na čtrnácté místo s pětibodovou ztrátou na osmý Columbus. Ostrovanům se sice daří střelecky, se 147 góly jsou třetím nejvíce skórujícím týmem v konferenci, ale zároveň také disponují nejhorší defenzivou, když inkasovali už 169x. Aktuálně však newyorský celek nabral velmi slušné tempo a z posledních deseti duelů prohrál pouze třikrát. Naposledy si Islanders zvýšili sebevědomí vítězstvím 5:3 na ledě městského rivala Rangers.

Nejproduktivnější hráč: John Tavares – 62 bodů (23+39)
Nejlepší střelec: John Tavares – 23 gólů
Vítám tu všechny příznivce NHL. Dnešní bohatý noční program nám přináší i utkání mezi New Yorkem Islanders a Pittsburghem Penguins. Zatímco Pens opět potvrzují kvalitu svého kádru a suverénně vedou tabulku Východní konference, Ostrované marně stíhají elitní osmičku, na kterou nyní ztrácí pět bodů. V poslední době však vzájemné zápasy těchto soupeřů bývají naprosto vyrovnané a končí pouze o gól.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.