Skončilo nádherné hokejové utkání. Ne snad proto, že by to byl učebnicový příklad obran, ale diváci se alespoň bavili, padla spousta branek a dva body za výhru po samostatných nájezdech nakonec berou kladenští Rytíři. Sluší se dodat, že hvězdami dnešního zápasu byli vyhlášeni oba střelci hattricků, tedy Sacha Treille (KLA) a Rudolf Huna (VIT).
V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno. Burger neproměnil po kličce do bekhendu a dnes tak máme dva střelce hattricku, protože vítězný nájezd proměnil SACHA TREILLE.
Petr Tenkrát zkusil kličku do bekhendu, ale Málek ho vybruslil – 1:0.
Chábera si lehl před Vladimíra Svačinu, který nepřestřelil jeho betony – 1:0.
Sacha Treille pod vyrážečku proměnil – 1:0.
Rudolf Huna vystřelil na lapačku a minul branku – 0:0
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
Hosté si vybrali oddechový čas.
64:58
Dvě sekundy před vypršením času notně protáhl Málka Eberle.
64:25
Havlíček se snažil prosadit individuálně, což mu nevyšlo.
63:45
Kladno zase špatně vystřídalo, Kaberle stihl šanci hostů uhasit včas.
63:04
Přečíslení dva na jednoho vyřešil Stehlík střelou do Chábery. To byla velká šance.
62:54
Kaberlemu se vrhl pod nohy střelec Huna a srazil tak puk nad ochrannou síť.
62:23
Zakázané uvolnění Kladna.
62:01
Havlíček špatně vyjel na Barinku, který se ho lehce zbavil a hnal se do koncovky. Vystřelil však nepřesně.
61:30
61:17
Kladno sice dobře zkouší vymyslet rozehrávku, ale nedaří se přesně nahrát.
60:23
Tenkrát po nahrávce Patery trefuje boční oblouk branky. Málek se nestihl přesunout.
60:01
Začalo prodloužení.
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 8 – Roman Málek (VIT) 9.

Tři třetiny vítěze nepřinesly, domácí to musí hodně mrzet. Čtyři branky si Kladno v podstatě vstřelilo samo, ale takový je hokej. V nastaveném čase bude mít Kladno ještě 1:30 k dispozii přesilovou hru.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:30
Tohle by mohl být zlomový moment. Dvě minuty za podražení dostává hostující Ondřej Roman (VIT).
Oddechový čas Kladna.
59:22
Málek podržel puk před dotírajícím Dragounem.
58:46
Střelu Tenkráta hosté zastavili a vydali se do přečíslení, Chábera zapisuje zákrok.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty a domácí se dostávají k puku.
57:10
56:27
Doudera si dobře poradil za vlastní brankou a znovu osvobodil Kladno.
55:54
A teď se hosté sami připravují o pásmo.
55:39
Aktivní přístup se zatím Kladnu vyplácí.
55:10
Dvě minuty za držení dostává obránce David Růžička (KLA).
54:49
Obrovská šance Dudáše, který se dostal k odraženému kotouči, ale poslal ho pánu bohu do oken.
54:19
Na domácích je vidět větší snaha, povinnost jim velí vyhrát, ale hosté teď zlepšili defenzivu.
53:25
Obě mužstva se trochu uklidnila. Přeci jen bod by byl z dnešní divoké bitvy cenný.
52:27
Lukáč udržel puk, jenže nevyšla mu přihrávka z otočky a ze slibné pozice domácí nic nevytěžili.
51:56
Valčák zpracoval těžký pas a hosté mohli do přečíslení, kterému ale Kladno zabránilo.
50:54
Treille hned po buly zaměstnal Málka, který k sobě přirazil betony na poslední chvíli.
50:28
Dobrá práce Havlíčka, který ještě hledal před brankou spoluhráče.
49:35
Dudáš zajímavě rozehrával a puk se najednou ocitl před Málkem, kde ale hosté rychle reagovali.
49:02
Hosté jsou v útočném pásmu nebezpečnější, vytváří si zajímavé příležitosti.
47:55
Huna se zase dostal před branku, kde ale neměl klid na razantní zakončení.
46:53
Strnad držel dlouho kotouč v obranném pásmu hostů, ti vyhodili na zakázané uvolnění.
45:31
Jestli zápas bude takhle pokračovat, čeká nás ještě hodně zajímavá přestřelka.
45:05
Vítkovice právě vstřelily branku!
To snad není možné. Kladno řekl bych tradičně chybuje při střídání, RUDOLF HUNA dostal puk na modrou a prostřelil Cháberu ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Kudělka.
44:21
Kladno právě vstřelilo branku!
Chtěl jsem psát, že střelecká přestřelka se trochu uklidnila, ale už to neplatí. Majeský našel zpoza branky SACHU TREILLEHO, který byl nehlídán a poslal Kladno znovu do vedení. Asistence: Ivan Majeský, Michal Dragoun.
42:55
Další střelecký pokus domácích končí v ochranné síti.
42:04
Nečekaný gól změnil atmosféru na stadionu.
40:54
No. Chábera se bude ještě dlouho červenat. RUDOLF HUNA nahodil puk bekhendem, žádná gólová střela, ale domácímu brankáři propadl puk do branky. Chyba, která vrací zápas do remízového stavu. Asistence: Jiří Burger.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 – Roman Málek (VIT) 12.

Divoká perioda je u konce. Kladno po dvou třetinách sice vede 4:3, ale musí si klepat na čelo. Ztratilo totiž tříbrankový náskok a to se nemusí vyplatit. Vítkovice sice odchází s jednogólovým mankem, ale mohou odcházet se vztyčenou hlavou, protože se vrátily zpátky do zápasu a potvrdit to mohou ve třetí třetině, která začne přibližně v 19:54.
40:00
39:26
Tenkrát nezastavil u mantinelu Hunu, čímž zadělal na problémy Cháberovi.
39:07
Eberle a po něm Havlíček protáhli Málka.
38:54
Tato branka by mohla Kladno zase vrátit do hry, uvidíme, jaký bude další průběh utkání.
38:24
Patera vystřelil od mantinelu a Málek vyrazil před JIŘÍHO KUCHLERA, který dorazil puk do branky. Gól musel ještě potvrdit videorozhodčí. Asistence: Pavel Patera.
37:40
Domácí jsou všude druzí a teď mohli pykat. Kolouch dostal puk před prázdnou branku, ale střela mu naštěstí pro domácí nesedla.
36:10
No a je vyrovnáno. Kladno podcenilo střídání a nestihlo se vrátit. Vítkovice sehrály rychlou akci, na jejíž konci byl JAN KÁŇA, který pohodově zakončil do poloodkryté branky. Asistence: Jiří Burger, Patrik Valčák.
35:30
Průběh zápasu se hodně otočil. Hosty samozřejmě branky povzbudili, zatímco domácí jsou teď dole.
33:59
Domácí Tenkrát chyboval v rozehrávce a MICHAEL VANDAS se dostal za domácí obranu a poslal puk přesně pod břevno. Bez asistence.
33:14
Domácí lehce pozapomněli na Hunu, který ale nezpracoval ideálně a tak se k němu stačil dostat Kaberle.
32:53
Lukáč sice dobře splnil obranné povinnosti, ale poté trochu zbrkle vyhodil na zakázané uvolnění.
31:43
Dudáš se dostal k razantní střele z kruhu. Chábera si ale povyjel a pokus zneškodnil.
31:23
Tenkrátovi sjížděl do přečíslení Patera. Domácí útočník ale vyhodnotil situaci jinak a pokusil se vystřelit, s čímž ale Málek počítal.
30:59
Patera vymýšlel přihrávku na Kuchlera, který byl dobře pohlídaný.
29:58
Pěkná akce Dragouna, jenž si vybruslil z rohu hřiště a následně vypálil. Málek zasahuje ramenem.
29:24
Hra se teď hodně kouskuje a přelévá ze strany na stranu.
27:55
Hosté dnes přesilovky hrají poměrně dobře a vrací se do hry. Svačina vystřelil od mantinelu a RUDOLF HUNA tečoval přes beton Chábery. Asistence: Vladimír Svačina.
27:31
Petr Hořava (KLA) oslabuje svůj tým, dostává dvě minuty za držení.
26:33
Po střele Doudery se Kladno drželo před Málkem, nabito dostal Tenkrát, ale puk netrefil ideálně.
25:51
Laciná ztráta puku znamenala šanci po Hunu, který ale z vrcholu kruhu netrefil branku.
25:24
Kolouch se dostal do dobré pozice, zvolil tvrdou ránu, kterou ale Chábera chytil.
24:35
Málek znovu zachraňuje hosty po střele Lukáče.
24:19
24:04
Rytíři si posouvají puk po mantinelu, což není pro hosty nebezpečné.
23:14
Kaberle nepřečetl hru ideálně a hosté šli do přečíslení, které ale vyřešili špatně.
22:19
Jenže hosté se sami brzdí v rozletu. Martin Dudáš (VIT) je potrestán dvěma minutami za podražení.
21:58
Vítkovice přidaly a je to znát, domácí teď mají problémy.
21:15
Hned po obdržené brance se hosté pustili do útočení a způsobili krušné chvilky domácmu brankáři.
20:36
Domácí využívají přesilovou hru. PETR TENKRÁT vyslal od modré střelu, kterou nejspíš do protipohybu Málka tečoval jeden z obránců. Asistence: Tomáš Kaberle, Pavel Patera.
20:14
Domácí ještě dohrávají přesilovou hru, kterou si přinesli z první třetiny.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 13 – Roman Málek (VIT) 11.

První třetina, která přinesla dvě branky, končí. Domácí měli velmi dobrý vstup do zápasu a to se rychle podepsalo na skóre. Září především francouzský forvard Sacha Treille, kterého je doslova plný led. Druhá třetina začne přibližně v 18:55.
20:00
19:19
Michael Vandas (VIT) si pomohl nedovoleným bráněním a přesilovku si zahrají znovu domácí.
18:54
Rodící se přečíslení Vítkovic zastavil obranným zákrokem Kaberle.
17:41
Teď mělo ale problémy ve vlastním pásmu Kladno. Vítkovičtí ho zavřeli před Cháberou, ale beze střelby góly padat nebudou.
16:55
Vítkovice mají velký problém s napadáním kladenských útočníků. Z toho pochopitelně plynou šance domácích.
16:02
Bajaruns z rohu našel před brankou připravenou hůl Strnada a Málek znovu musel zasahovat.
15:17
Dragoun v poklidu obkroužil branku a poté vystřelil pod břevno. Málek zasáhl helmou, ale hosté zatím nebrání zrovna přesvědčivě.
14:45
14:09
Tenkrát vybojoval puk a našel Kaberleho. Ten ve vlastním oslabení načasoval nahrávku na Pateru, ale domácímu kapitánovi střela před Málkem nesedla.
13:30
Burger mohl po návratu do sestavy vstřelit první branku, ale Chábera se stihl přesunout.
13:03
Stehlík znovu vystřelil od modré a poskakující puk trefil před brankou Káňa. Trefil však jen Cháberu.
12:45
Vítkovice dostanou další možnost početní výhody. Za vysokou hůl dostává dvě minuty David Růžička (KLA).
12:25
Majeský od mantinelu s pomocí teče hostujícího obránce dopravil puk na Treilleho, který nezazmatkoval, přistrčil na MICHALA DRAGOUNA a ten nadvakrát dostal puk za Málka. Asistence: Sacha Treille, Ivan Majeský.
11:52
11:50
Sloboda pálil od modré Chábera tlak ukončil pohotovou lapačkou.
11:28
Hosté hrají přesilovou hru velice dobře a drží Kladno v obranném pásmu.
10:51
Hunova střela zadělala domácím na problémy. Chábera jí vyrazil na druhou stranu, ale než se dostaly Vítkovice ke střele, posunula se domácí branka.
10:26
Stehlíkovi střela od modré vůbec nesedla, ale jak už to tak bývá, bylo to daleko nebezpečnější. Hosté se před brankou pokoušeli o dorážku, ale úspěšní nebyli. Chábera puk ukryl pod betony.
09:52
Lauris Bajaruns (KLA) si v obranném pásmu pomohl podražením a dostává dvě minuty.
09:03
Agilní Treille připravil další šanci, tentokráte střílel Rudovský. Málek předvedl poněkud zvláštní zákrok, ale zasáhl.
08:17
Štencel dosal přihrávku pod nohy a podle toho vypadala jeho následná střela, kterou Chábera podržel.
07:47
Svačina vybruslil z rohu hřiště do střelecké pozice. Cháberu ale nepřekonal.
07:30
Růžičkou se inspiroval hostující Húževka, který se poctivě vrátil s Eberlem a srazil jeho střelu do ochranné sítě.
06:43
Růžička skvěle zastavil Svačinu, který se dostal za domácí obranu a jel sám na Cháberu.
06:28
Treille zapisuje další střelecký pokus. Málek další zákrok a máme tady první komerční přestávku.
05:51
Další zásah domácího brankáře.
05:25
Předchozí nejistý zákrok odčinil domácí brankář výborným zákrokem proti Stehlíkovi, který mířil z kruhu do protipohybu.
04:53
Zakázané uvolnění, pro změnu v podání hostů.
04:32
Chábera neudržel poměrně snadnou střelu od modré, ale spoluhráči mu včas pomohli.
04:20
04:06
Treille znovu v akci. Dragoun ho našel před Málkem, ale domácí útočník nedokázal procedit puk přes Málka.
03:29
03:00
Přesilová hra nezačíná zrovna nejlépe pro Středočechy, kteří se nedokážou usadit v pásmu.
02:20
Hosté navíc budou v oslabení. Lukáš Kovář (VIT) dostává dvě minuty za držení.
02:03
Stehlík špatnou rozehrávkou zavinil ztrátu, Kladno se dostalo do tlaku a nakonec vstřelilo první branku. Doudera na modré posunul na SACHU TREILLEHO, který si počkal a poté trefil přesně pod břevno. Asistence: Milan Doudera, Ivan Majeský.
00:52
Tenkrát dlouho motl v obranném pásmu Slobodu a poté přistrčil před brankoviště. Puku si ale nikdo z domácích nevšiml.
00:18
Vandas se natlačil do Chábery a společně s brankářem skončila mimo své postavení také domácí branka.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) – P. Hořava, Jankovič, Černošek, Kaberle, Majeský, Doudera, Růžička – Havlíček, Lukáč, Eberle – Kuchler, Patera, Tenkrát – Rudovský, Dragoun, Treille – Bajaruns, Machač, Strnad.

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) – Barinka, Štencel, Kudělka, Sloboda, Pastor, Stehlík, Dudáš, Kovář – Valčák, Burger, Vandas – Svačina, Roman, Huna – Strapáč, Húževka, Káňa – Kucsera, Kolouch.

Rozhodčí: Šindler, Salonen – Jelínek, Pešek.
Obě mužstva měla v podstatě stejný vstup do nového ročníku. Ani jeden celek nezvládl první utkání, ale zatímco Kladno padlo na domácím ledě, Vítkovice neuspěly na ledě mistrovské Plzně. Reputaci si oba týmy napravily až ve 2. kole, kdy Vítkovice otočily nepříznivý vývoj utkání s Karlovými Vary a vyhrály 4:2. Kladno zase získalo cenný skalp vicemistra ze Zlína, na jehož ledě třikrát vedlo a nakonec díky penaltovému umu Ondřeje Havlíčka odvezlo dva body za výhru po samostatných nájezdech.
Hezký večer z kladenského zimního stadionu, kde dnes pokračuje Tipsport extraliga svým 3. kolem. V dnešním duelu vyzvou Rytíři hostující Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.