Střely: 6:8 (23:26)
Buly: 11:8 (23:27)
Hity: 0:2 (6:15)
Trestné minuty: 6:2 (14:4)
Lvi porazili Doněck 4:1 a dostali se před něj na třetí místo v tabulce Západní konference. Zároveň proti ukrajinskému mužstvu odehráli nejlepší zápas ve své historii. Předtím ho ze tří duelů porazili jen jednou po těsném výsledku 1:0.
60:00
59:45
Doněck to teď ještě jednou zkouší, ale obrana Lva je pozorná.
59:35
I poslední minuta zatím patří lvům.
58:34
Pražané dlouho drží útočnou třetinu hostů. To se jim hodí.
57:52
Oystrick pálí od modré, Laco vyráží betonem do rohu.
57:29
Zackrisson po střele z protiútoku zlomil hokejku.
56:47
Když ale Vehanen na střely Doněcku vidí, gól pravděpodobně nepadne.
56:40
Navíc už musí riskovat: de facto útočí v pěti lidech.
55:39
Donbass je snad poprvé v utkání tím aktivnějším týmem. Nejspíš ale zabral příliš pozdě.
53:50
Dadonov proletěl útočným pásmem lvů a nakonec chtěl překvapit Vehanena po obkroužení brány. Nepovedlo se.
52:20
51:38
Donbass se poměrně snadno dostane do útočné třetiny, tam chvíli bojuje u mantinelu a poté ztratí puk. Typický obrázek přesilovkového snažení hostů.
Dnešní utkání sleduje 4201 diváků.
50:20
Ale aspoň si vynutil faul od Mäenpääho. Další přesilovka pro Doněck.
50:20
Dadonov se po levé straně dostal až před Vehanena, ale v závěru kličky mu puk ujel.
49:23
48:51
Pražané brání opravdu výborně. Doněck se dostal ke střele až ke konci přesilovky. Na ránu Wilsona však Vehanen viděl.
47:42
Novotný vyhazuje puk a jede na střídačku.
47:23
Lvi jsou dnes hodně nedisciplinovaní. Na trestnou lavici míří Ridderwall (podražení).
47:03
Kašpar už se málem hnal do samostatného úniku, ale Zackrisson mu na poslední chvíli sebral puk.
46:25
Pražané ale získávají kotouč a míří kupředu.
46:14
Doněck vybojoval vhazování před Vehanenem.
45:42
Laco v pohodě vyráží střelu Oystricka od modré.
45:29
45:27
Laco musel zasáhnout při protiútoku Lva.
45:09
O'Byrne za bránou zastavuje Wirtanena.
44:42
Donbass zatím v přesilovce působí podobně špatně jako v těch předchozích.
44:02
Thörnberg sice nevyhodil, ale narušil rozehrávku Doněcku natolik, že se hosté museli vrátit do středního pásma.
43:29
A tentokrát zase trest pro lvy. Na trestnou lavici míří Jaakola (vysoká hůl).
43:13
43:10
Další Sekáčův pokus už vypadal mnohem nebezpečněji. Mladý forvard si opět najel do mezikruží a vypálil. Laco měl s jeho ránou hodně práce.
42:36
Sekáč pálí z mezikruží, střela ale míří mimo bránu.
42:03
Další vyhození. Nový útok zakládá Gragnani.
41:35
Doněck rychle vyhazuje. Lvi to zkoušejí znovu.
41:13
A tlak se vyplácí. Fedotěnko jde na trestnou lavici za nedovolené bránění.
40:20
Lvi se hned ženou do útoku, ale Ullströma za bránou zastavuje Kašpar. Lvi ale získávají kotouč zpět a drží útočnou třetinu.
40:01
Shrnutí po 2. třetině:
Střely: 6:10 (17:18)
Buly: 7:9 (12:19)
Hity: 2:5 (6:13)
Trestné minuty: 6:0 (8:2)
Kromě konce druhé třetiny, kdy měl obrovskou šanci Robitaille, odehráli Pražané další skvělé dějství. I když soupeře nepřestříleli, dostávali se do nebezpečnějších situací. Navíc parádně sehráli tři oslabení. Před závěrečnou periodou jsou blízko tomu, aby Doněck předběhli v tabulce Západní konference.
40:00
39:58
Robitaille ujížděl pár sekund před sirénou do nebezpečného úniku po pravé straně, ale svou střelu namířil jen do vyjetého Vehanena.
38:58
Útočná snaha Doněcku končí nepřesnou střelou Wilsona od modré čáry.
37:47
Zackrisson hledal přihrávkou z otočky Řepíka, který stál před bránou a jen těsně nedosáhl na puk.
36:41
Hru nyní provází úporné bránění a nepřesnosti na obou stranách. Není tedy divu, že šance nepřicházejí.
35:21
Doněck teď dvakrát krátce po sobě trefil místo brány hráče Lva. Vehanen tedy moc práce nemá.
33:59
Ševc s Cingelem najížděli na bránu Doněcku. Jejich druhou výměnu puku ale zastavili obránci hostů.
32:37
Lev Praha právě vstřelil branku!
MARTIN THÖRNBERG střílí gól. A možná je sám překvapený. Švédský forvard totiž jen nahazoval kotouč na bránu z nulového úhlu. Laco si ho však srazil do brány. Asistence: Nathan Oystrick.
32:25
Lvi konečně mají možnost adekvátně zaútočit. Vránova střela z levé strany končí mimo tyčemi.
31:42
31:30
Novotný se teď výborně položil do střely Bartulise od modré čáry a zabránil potenciální šanci.
30:25
Novotný unikl do protiútoku, ale O'Byrne na druhé straně jeho nepřesnou nahrávku nezachytil.
30:05
Donbass už má čtvrtou přesilovku v utkání. V těch předchozích toho moc nevymyslel.
29:42
A série prohřešků Lva pokračují. Vrátka od trestné lavice se tentokrát otevírají pro Sekáče (držení).
28:56
28:31
I když se Donbass dokáže na chvíli usadit v útočné třetině, nedostává se prakticky k žádným nebezpečným střelám.
27:45
A další vyhození, tentokrát od Thörnberga.
27:06
Než se Doněck stačil usadit v útočném pásmu, lvi vyhodili.
26:56
Lvi opět porušili pravidla. Kapanen měl svou hůl příliš vysoko.
26:40
Novotný nahrával v přečíslení Ullströmovi, ale ten kotouč nezpracoval.
25:58
Zajímavá rána Nedorosta z levého kruhu. Chyběla však větší přesnost, Vehanenovi stačilo jen trochu vyjet, aby ho puk trefil.
25:29
Ránu Thörnberga z pravé strany vyráží Laco svým levým betonem.
24:36
24:25
Hodně špatná přesilovka pro Donbass. Novotný a Kapanen se teď dokonce dostali do protiútoku. Novotného ránu pokryl Laco.
23:29
A teď Thörnberg.
23:05
Pražané dobře brání. Zackrisson teď vyhodil přes všechny čáry.
22:36
Matai míří na trestnou lavici (podražení). Druhá přesilovka pro Doněck.
21:57
Jaakola pálil od modré, ale puk nedošel ani k Lacovi. Lvi si však udržují převahu.
21:07
Už se zdálo, že lvi ztratí útočnou třetinu, ale Thörnberg ji udržel a poslal puk před bránu, kde hlídkoval Vrána. Neměl ale dost času a prostoru na přesně zakončení.
20:22
První formace po buly získává útočné pásmo, ale Azevedo ztrácí puk za bránou.
20:01
Shrnutí po 1. třetině:
Střely: 11:8
Buly: 5:10
Hity: 4:8
Trestné minuty: 2:2
Lvi po úvodní třetině vedou 3:1, to asi čekal málokdo, neboť Doněck dostává nejméně gólů v KHL. Navíc se prosadily obě lajny (Novotného a Vránova), které by Pražany měly táhnout v play-off. Doněck se nedostal skoro k ničemu. Jediný gól vstřelil po ráně od modré čáry.
20:00
19:50
Laine pálí po průniku z levého kruhu, ale Vehanen na střelu vidí a bez problému ji kryje.
19:28
Do útoku se rázně hnal Novotný, ale jeho střelu zastavily nohy jednoho z obránců Donbassu.
18:20
Akci druhé formace ale hosté neuhlídali. Thörnberg našel u protějšího mantinelu Sekáče, který pohotově poslal puk PETRU VRÁNOVI, který si najížděl před bránou a zakončil povedeným blafákem. Asistence: Jiří Sekáč, Martin Thörnberg.
17:40
Ullström teď mohl pálit ze slušné pozice v mezikruží, ale hráči Doněcku k němu přistoupili příliš rychle.
16:58
Puk se teď dostal k Fedotěnkovi, který byl před Vehanenem zcela sám, jenže zkušený Ukrajinec vystřelil hodně nepřesně. Puk mu na poslední chvíli sklouzl z čepele.
16:27
Akci čtvrté lajny pod vedením Cingela přerušuje Laco jistým zákrokem.
15:55
Jaakola se snažil založit útok nahrávkou, která letěla hodně vysoko. Sekáč na modré čáře však puk nesebral.
14:53
14:51
V závěru přesilovky Pražanů pálí Ševc, ale nebezpečí pro Doněck z toho není.
13:17
Doněck právě vstřelil branku!
Tohle se lvům moc nepovedlo. Při vlastní přesilovce se nechali zatlačit do obranného pásma, kde Nedorost vyhrál buly přímo na OSKARSE BARTULISE, který střelou od modré čáry překvapil Vehanena. Asistence: Václav Nedorost.
12:53
A první přesilovku si zkusí i Lev. Proti pravidlům se provinil Fedotěnko.
12:48
12:10
Teď ale před Vehanenem nebezpečně dorážel Kašpar.
11:48
V první minutě přesilovky neměl Doněck pořádnou šanci a spíše se jen snažil dostat do útočné třetiny.
10:48
To se teď možná změní. Na trestnou lavici totiž míří Mäenpää (hákování). Donbass má první přesilovku.
10:27
Zápas má vynikající tempo. Útok střídá útok. Jen zatím není vidět příliš mnoho střel.
09:20
Doněck se poprvé v utkání daří zatlačit Lva v obranném pásmu na delší dobu. Ke střele se však nedostává.
07:59
Ačkoliv lvi působí dobrým dojmem, dělají chyby ve středním pásmu. Teď darovali puk Robitailleovi, který však následně nepřesně nahrál.
06:59
Vrána zakládá útok lvů, který je nakonec neúspěšný. Protiútok vedený Nedorostem ale nedopadl o mnoho lépe.
05:30
Pražané zatím zvládají utkání na jedničku. Po dvou vstřelených gólech se nenechávají zatlačit a kontrolují hru.
05:00
A Doněck střídá gólmana. Leightona nahradil Slovák Laco.
05:00
Zdá se, že Pražané se na závěr sezony opravdu pilně připravovali. Po pěti minutách vedou nad Doněckem už 2:0. Zackrisson poslal puk na TOPIHO JAAKOLU, který od modré čáry poslal puk do sítě, i když bylo před bránou hodně rušno. Asistence: Patrick Zackrisson, Ryan O'Byrne.
04:20
Nedorost se po chybě lvů ve středním pásmu dral do útoku, ale jeho průnik skončil rychle. Na modré čáře.
03:20
A už je znovu v akci první útok: Ullström tvrdě pálí z pravé strany, ale bránu míjí.
02:10
Mikuš teď uklidňuje hru držením kotouče za bránou.
01:51
Doněck by po inkasované brance rád vyrovnal. Lvi jsou ale v obranném pásmu velmi pozorní.
00:26
Tak to bylo rychlé. Výborná práce prvního útoku. JUSTIN AZEVEDO využil toho, že stál sám před brankářem, a skóroval po nahrávce Novotného, který mu přistrčil puk. Kredit je třeba připsat i Ullströmovi, který v útočné třetině aktivně napadal. Asistence: Jiří Novotný.
00:01
A teď už jsou na ledě i lvi. Za chvíli zazní státní hymny.
Do Tipsport areny dorazila i početná skupina ukrajinských fanoušků, kteří nyní vítají Leightona a spol.
Kouč Lva Kari Jalonen nepřekvapil. Lvi nastoupí podobně jako v posledním přípravném duelu proti Ambri Piottě. Budou však postrádat Jakuba Klepiše, který stále doléčuje zranění, a Ondřeje Němce, jemuž běží disciplinární trest.

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Gragnani, Jaakola, O'Byrne, Mikuš, Nakládal – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Vrána, Thörnberg – Zackrisson, Kapanen, Řepík – Ridderwall, Cingel, Matai.

HC Donbass Doněck: Leighton – Kolář, Piganovič, Podhradský, Wilson, Bartulis, Razin, Silnickij – Laine, Fedotěnko, Wirtanen – Dadonov, Nedorost, Jakuceňa – Kagarlickij, Robitaille, Kašpar – Kiiskinen, Varlamov, Zacharov.

Nejproduktivnější hráči Lva:
Martin Thörnberg: 50 zápasů, 26 bodů (15+11)
Jiří Sekáč: 43 zápasů, 26 bodů (11+15)
Jiří Novotný: 45 zápasů, 24 bodů (10+14)

Nejproduktivnější hráči Doněcku:
Lukáš Kašpar: 45 zápasů, 36 bodů (16+20)
Maxim Jakuceňa: 49 zápasů, 30 bodů (11+15)
Jevgenij Dadonov: 50 zápasů, 28 bodů (14+14)
Lev i Doněck mají čtyři zápasy před koncem základní části stejný cíl. Oba kluby chtějí skončit do čtvrtého místa, začít play-off doma a hrát před vlastními fanoušky v případném sedmém duelu. Oba zároveň nasbíraly už 90 bodů (Doněck je třetí díky lepšímu skóre) a oba vyhrály všechny zápasy v přípravě. Nic jiného než vyrovnaná bitva se nečeká. Všechny tři vzájemné duely v KHL totiž rozhodl jediný gól a jen jednou se končilo už po základní hrací době.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.