Bílí Tygři po třech porážkách zabrali a Oceláře porazili i podruhé v sezoně. Třinec však rozhodně nebyl horším týmem, duel rozhodla branka Urbana ze sedmačtyřicáté minuty. Přeji příjemný zbytek večera.
60:00
59:35
Pětadvacet vteřin do konce. Vhazuje se před Schwarzem, ale hosté už ani podruhé neriskují hru bez brankáře. Z Liberce dnes odjedou bez bodového zisku.
58:36
Liberec právě vstřelil branku!
Je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Bílí Tygři ukořistili puk, Čakajík našel ve středním pásmu JANA VÍŠKA, který od modré čáry trefil obloučkem opuštěnou třineckou svatyni. Asistence: Martin Čakajík – 4:2.
58:24
Konrád je na střídačce! Hosté mají na ledové ploše šest bruslařů a operují před Schwarzem.
58:00
Hosté nepřesně rozehráli, po icingu se hra přesunula do jejich obranné třetiny a Konrád musel zasahovat. Důrazný Dušek operoval v jeho blízkosti, avšak neúspěšně.
57:22
Třinecký trenér Jiří Kalous si vyžádal oddechový čas. Vhazuje se po Schwarzově pravici, Konrád už stojí dva metry před brankovištěm. Sleduje vlastní střídačku a čeká na pokyn.
56:03
Pospíšil naskočil z trestné lavice a hned mohl zajistit svému týmu potřebný klid. Konrád nyní zaváhal, vydal se rozehrát kotouč, o který ho však připravil Jass. Pospíšil měl poté mezi kruhy slušnou šanci, ale trefil jen brankáře, jenž se na poslední chvíli do svého území vrátil.
54:38
Květoň teď možná až zbytečně z kruhu střílel. Na přihrávku se mu přitom nabízeli spoluhráči, Víšek brzy svůj výběr osvobodil a domácí mohou vystřídat.
54:02
Hosté mají šanci na vyrovnání. Pospíšil sroloval na hrazení Polanského, jeho prohřešek kvalifikoval hlavní sudí jako vražení na hrazení. Liberec se tak bude bránit ve čtyřech.
53:44
Oba týmy jsou na ledě v plném počtu. Do konce základní hrací doby zbývá necelých sedm minut, udrží Bílí Tygři jednobrankový náskok?
52:53
Severočeši v pěti, na ledové ploše mají teď jednoho hráče navíc. Nedvěd na středovém kruhu zamíchal pukem a po křídle vyslal kupředu Bulíře, tomu však u hrazení kotouč odskočil.
51:43
Zbytečný prohřešek. Třinecká přesilovka je u konce, Slezané hráli v šesti. Trest odsedí Květoň a bude se pokračovat ve čtyřech na obou stranách.
51:28
Přihrávku Květoně nejprve zastavil Nedvěd a po nepřesné kombinaci se hosté dokonce sami vyhnali z pásma. Tygři se brání ukázkově, soka ještě nepustili ke střele.
50:31
Další trest na liberecké straně. Publikum píská, ale Čutta na dvě minuty za držení protihráče přeci jen bojiště opustí. Na Oceláře čeká další početní převaha.
50:03
Liberecký zadák Výtisk vyfasoval osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Rákos se tlačil za dorážkou a posléze se dostal s Výtiskem do menší strkanice. Důrazný bek se ještě u rozhodčího dožadoval trestu pro protihráče, ale sudí jeho prosbu nevyslyšel a za řeči jde navíc sám pykat.
49:33
Hunkes vypálil z dálky nepřesně a o chvilku později černou pryž ztratil. Oceláři mohli podniknout přečíslení, ale Matuš se příliš ukvapil a celá akce končí ofsajdem.
48:49
Voráček prohrál bruslařský souboj s Adamským, třinecký forvard ukořistil v rohu kluziště kotouč a pohledem hledal volné spoluhráče. Jeho pas byl ovšem zblokovaný.
47:27
Kania spěchal za volným pukem, ten však nakonec doklouzal až na zakázané uvolnění. Následné buly u domácí klece vyhráli hosté a Bonk ihned od mantinelu vypálil, leč nepřesně.
46:16
Dvougólového střelce už ale mají v sestavě i Bílí Tygři, kteří si bleskově berou těsné vedení zpět. Nedvěd vyhrál v útočném pásmu vhazování na TOMÁŠE URBANA, který rychlou střelou zaskočil Konráda. Asistence: Petr Nedvěd – 3:2.
45:34
Třinec právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Obránce VLADIMÍR ROTH se prosazuje podruhé v dnešním utkání a zápas za stavu 2:2 začíná od začátku. Mladý zadák si popojel mezi kruhy a opřel se do Adamského nabídky, na jeho ostrý projektil nemohl Schwarz dosáhnout. Asistence: Martin Adamský.
44:54
Hosté mají v závěrečné třetině mírnou převahu, kontaktní trefa z poslední minuty předchozího dějství je psychicky povzbudila. Slezané teď diktují tempo hry, ale k ohrožení liberecké svatyně se příliš nedostávají.
44:30
Na dnešní utkání si do Tipsport areny našlo cestu 4 023 diváků.
44:08
Lojek dojíždí vyhozený puk až do vlastního pásma, ve stejný čas se vyloučený Víšek vrátil zpět na ledovou plochu a Bílí Tygři mají na ledě opět pět hráčů.
43:13
Třinečtí okupují útočnou třetinu. Roth byl na modré čáře hodně aktivní. Několikrát přesně přihrál a následně i sám příklepem vypálil, jenže nechtěně trefil u brankoviště clonícího spoluhráče.
42:06
Jan Víšek si jde na dvě minuty odpočinout, provinil se sekáním a Oceláři mají před sebou další početní převahu. Tu předchozí dokázali využít, jak si povedou tentokrát?
41:19
Na druhou stranu vzápětí vystartoval Bartek a úspěšný zákrok si do svých statistik zapsal i Branislav Konrád. Plachtící kotouč vytěsnil vyrážečkou do bezpečí.
40:45
Střelecky aktivní Adamský znovu vyzkoušel Schwarze. Nyní až ze středního pásma, přízemním pokusem si však na domácího strážce svatyně nepřišel.
40:01
Prostřední dějství se hodně kouskovalo, rozhodčí rozdali i velké množství dvouminutových trestů. Liberec zásluhou Jasse vedl už 2:0, ale Třinec po přesné trefě Rotha snížil a před poslední částí má stále naději.
40:00
39:57
Roth je při chuti! Agilní obránce, který svého času krátce oblékal i liberecký dres, opět šermoval svoji holí na brankovišti. Nakonec ho zalehli protihráči.
39:14
Oceláři snižují přesně ve chvíli, kdy se vyloučený Zíb vrátil zpět do hry a začala jejich zkrácená přesilovka. Květoň posunul puk na modrou čáru, kde operoval VLADIMÍR ROTH a tvrdým příklepem nedal Schwarzovi šanci. Brankářova lapačka tentokrát máchla naprázdno. Asistence: David Květoň, Jiří Polanský – 2:1.
39:08
Počet sil na ledové ploše se vyrovná. Čakajík jde za katr, provinil se podražením.
38:20
Bílí Tygři v náporu. Dvakrát vystřelil Nedvěd a především jeho první pokus mohl skončit v síti, Konrád však měl beton na svém místě. Následně pálil i Bartek a před brankou si o přihrávku říkal Bulík. Oceláři se však ubránili a unavená čtveřice může střídat.
37:13
Zíb si pomohl hákováním, za jeho zády si totiž kousek před brankovištěm klepal o přihrávku čiperný Jass. Třinecký bek už vydechuje na trestné lavici.
36:52
Na opačné straně ledového oválu si svižnou střelou zápěstím prezentoval Květoň, jenže mířil pouze doprostřed branky, kde byl Schwarz připravil.
36:17
Zakázané uvolnění hostujícího výběru. Duel se teď často kouskuje, nikterak strhující podívaná k vidění nyní. Konrád musí být v pozoru, za chvíli se totiž bude u jeho branky vhazovat.
35:01
Pokračuje se v pěti na obou stranách, početní převahy dnes nejsou silnou stránkou ani jednoho z týmů.
34:40
Nebezpečněji vypadalo až zakončení Varadi, jenž pozdravil Schwarze z úhlu. Brankář ovšem svoji klec uhájil, střelu vytěsnil betonem a stále drží čisté konto.
33:59
Zíb tentokrát místo své pověstné dělovky od modré čáry nahazoval, ale puk srazil obránce Výtisk. Nicméně hosté nadále okupují pásmo a drží soupeře pod tlakem.
33:00
Rozhodně se nehraje v rukavičkách, hlavní rozhodčí opět vylučuje. A znovu na straně Bílých Tygrů, menší trest vyfasoval Říha. Jde pykat za držení protihráče a Třinec má k dispozici v krátkém časovém sledu další početní převahu.
32:09
Voráček je zpět na ledě, domácí hrají v plném počtu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu, jelikož se Oceláři dopustili ofsajdu.
31:19
Martin Růžička diktuje přesilovkovou kombinaci. Od modré čáry už rozdal několik přihrávek, ale Schwarz pár lehkých střel z dálky pohodlně vytěsnil.
30:08
Vylučuje se i na druhé straně. Za katr jde Voráček – nedovolené bránění.
29:43
Severočeši se však radují hned vzápětí. Víšek vyslal do úniku KOBU JASSE, jenž ze strany ujížděl sám na Konráda a uspěl. Brankář nejprve jeho zakončení lapil, ale lotyšský útočník se dostal k dorážce a zamířil přesně. Asistence: Jan Víšek, Pavel Zacha – 2:0.
28:37
Je po přesilovce, Bílí Tygři znovu čtveřici protihráčů nepotrápili. Po většinu času se hrálo daleko od obou branek, Třinec zatím zvládá oslabení na výbornou.
27:29
Bulík ve středním pásmu podklouzl, domácí znovu nezahájili početní převahu nejlépe. Kotouč má ve své moci Lojek a s rozehrávkou si dává na čas.
26:36
Zacha parádní přihrávkou uvolnil Jasse, jenž se tlačil přes beka až do zakončení. Nakonec naboural do gólmana Konráda, jehož branka vypadla ze svého postavení. Liberec však z celé akce vytěžil alespoň přesilovku. Roth si jde odpočinout za hákování.
25:30
Matuš je na ledě, Oceláři jsou kompletní. Ubránili se bez výraznějších komplikací.
25:04
Polanský svůj výběr opět osvobodil. Bílí Tygři hrají přesilovku mizerně, ještě nevystřelili na branku a nedokázali se ani usadit v ofenzivní zóně. Konrád je bez práce.
23:57
Schwarz musel zasahovat. Od hrazení vystřelil Adamský a k dorážce se vzápětí natlačil Varaďa, domácí brankář měl však puk pod kontrolou. Hosté alespoň při vlastním oslabení získali útočné pásmo.
23:29
Třinec hrál v šesti a půjde do čtyř. Trest odpyká útočník Radim Matuš.
23:12
Hosté se mohli dostat do přečíslení, ale Marek Růžička si kotouč nedokázal zpracovat a nechal jej za sebou. Soupeř se ihned vydal do protiútoku a Konráda pozdravil střelou zprava Pospíšil.
22:07
Prostřední dějství začíná trošku ospale. Gorškov před malým okamžikem neúnavně napadal a Třinečtí nakonec černou pryž přeci jen ukořistili. Nicméně Rákosovo zakončení z úhlu nebylo nebezpečné.
20:49
Čutta poslal kotouč až na zakázané uvolnění a odešel na střídačku. Rozhodčí ho však podle pravidel zatáhl zpět do hry a obránce už se staví na vhazování u Schwarzovy branky.
20:01
Dvacet minut je minulostí, Bílí Tygři se v sedmnácté minutě dokázali prosadit a vedou 1:0. Jinak je ale k vidění vyrovnaný hokej, který okořenila i bitka Voráčka s Květoněm.
20:00
19:51
Slezané se nemohou usadit před Schwarzem. Přestože hrají přesilovku, tak se jim nedaří prosadit přes modrou čáru. Liberec vysoko napadá a vypadá to, že si do kabin odnese těsný náskok.
19:12
Pěknou individuální akcí se prezentoval Zagrapan. Obelstil několik hráčů a vnikl do útočného pásma, avšak k zakončení se nedostal. Puk mu vypíchl liberecký hráč a hosté musí začít znovu.
18:19
Domácí už jsou ve čtyřech a ihned vystartovali kupředu. Vampola si počkal na Nedvěda, jemuž posléze adresoval přihrávku na střed. Kotouč však skončil v ochranné síti, vhazování po Konrádově levici.
18:09
Třinec si zahraje osm vteřin proti třem! Hunkes jde pykat za sekání.
17:49
Hosté pokračují v přesilové hře a Schwarz má za sebou sérii zákroků. Nebezpečné parametry měla hlavně střela Bonka, kterou brankář pouze vyrazil a po dorážce se natahovala dvojice Ocelářů.
16:46
Voráček s Květoněm dostávají 2+2 minuty za hrubost. Za katr jde i Jass a Polanský, oba pouze s menším trestem za hrubost.
16:46
Bitka! Hosté se až příliš důrazně tlačili za dorážkou a dostali se do strkanice s obránci. Jednu dvojičku utvořil Voráček a Květoň, oba borci se dostali do regulérní pěstní výměny. Sudí debatují o udělení trestů.
16:17
Třinec má příležitost k tomu, aby se soupeřem srovnal krok. Dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Petr Vampola.
16:12
Aktivita Severočechů sklízí ovoce, domácí jdou v sedmnácté minutě do vedení. Duškovo nahození neudržel Konrád ve výstroji a z následné dorážky se prosadil TOMÁŠ URBAN. Na brankovišti byl nejdůraznější a přetlačil třinecké obránce. Asistence: Antonín Dušek – 1:0.
14:50
Bílí Tygři přidali, soka nyní na delší čas přitlačili. Ostře pálil Jass a Konrád musel zasahovat betonem. Před jeho svatyní vzápětí kroužila i Filippiho formace a třinecký gólman po jedné z dalších střel přerušil hru.
13:42
Třinec v pěti, i tentokrát se hostující výběr ubránil bez větších komplikací. Přesilovky zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho z mužstev.
13:16
Další ofsajd Liberce, Nedvěd převzal Vampolovu přihrávku už ve středním pásmu. Domácí kapitán kroutí hlavou, na rozhodnutí čárového rozhodčího však nic nezmění.
12:40
Domácí výběr zastavil při útočném přechodu ofsajd, zanedlouho získal volný kotouč Linhart a bez váhání jej odpálil až na opačnou stranu kluziště.
11:41
Rákos putuje za trestnou lavici, dle výroku rozhodčích se v jednom ze soubojů až příliš ochotně skácel k zemi a odchází pykat za nafilmovaný pád – druhá přesilovka pro Tygry.
11:03
V ofenzivě se teď na chvilku usadili hosté. Adamský nestřílel špatně, Schwarz ani neklekl k zemi a střelu likvidoval vestoje. Puk mu vypadl z lapačky a skočil před brankoviště, k dorážce se však nikdo v červeném dresu nedostal.
09:58
Zacha se zmocnil kotouče na středovém kruhu a na křídle mu startoval spoluhráč. Domácí benjamínek nahrával, ale bek Galvas jeho úmysl dobře vystihl a celou akci zmařil.
08:47
Třinec zastavil ofsajd, domácí následně rychle otočili hru a z otočky zkoušel štěstí Bulíř. Na střelu měl dostatek času, ovšem z otočky trefil jen připraveného Konráda, který se nalepil ke své tyčce.
08:28
Čuttův pokus z dálky orazítkoval jen zadní mantinel a Bartek při snaze o dorážku trefil jen boční síť. Oba týmy se zatím kombinační hrou těžce prosazují, obrany pracují bezchybně.
07:31
Na druhé straně zase prověřil domácího muže s maskou Martin Růžička, jenž střílel z vrcholu kruhu. Schwarz měl částečně zakrytý výhled, ale prudkou střelu stihl vykopnout betonem.
06:22
Polanský je zpět na ledě, Oceláři jsou kompletní. Mohli však poprvé inkasovat, Filippi se neohroženě protáhl až do šance a střílel kousek před brankovištěm. Konrád byl ale na místě a kotouč schoval ve výstroji.
06:03
Modrobílým se v přesilové hře příliš nedaří, Rákos teď vystihl soupeřovu kombinaci a kotouč vypíchal až za modrou čáru. Liberec musí vyklidit pásmo.
05:03
Nedvěd to teď nemyslel vůbec špatně. U hrazení míchal s pukem a křížnou přihrávkou posléze oslovil na levém kruhu operujícího Vampolu, ovšem tomu kotouč uskočil a hosté vzápětí vyhodili.
04:21
Po zakázaném uvolnění Bílých Tygrů se vhazovalo před Schwarzem. Polanský měl na hranici brankoviště slušnou příležitost, jenže ve snaze o zakončení si počínal až příliš důrazně a jde pykat na dvě minuty za sekání.
03:44
Severočeši se chvilku drželi v útočném pásmu, nicméně k přímému ohrožení branky se nedostali. O kotouč se bojovalo převážně u hrazení, třinecký brankář čekal na další zákrok marně.
02:55
Liberec už hraje v plném počtu. Výtisk se z trestné lavice ihned zapojil do hry a po Nedvědově přiťuknutí z kruhu vystřelil, jeho slabý pokus si však Konrád bez problému pohlídal.
02:29
Početní převaha hostujícího celku se chýlí ke konci. Slezané se ještě takřka k ničemu nedostali, Tygři pohodlně odpalují kotouče do bezpečí.
01:27
Rothovo nahození od modré čáry zastavili liberečtí zadáci, Filippi vzápětí vyrazil s pukem do středního pásma a našetřil pro svůj výběr několik cenných vteřin.
00:46
Třinec si zahraje už po necelé minutě hry přesilovku. Adamský se protáhl po křídle a prověřil brankářovu pozornost, byl ale faulovaný. Menší trest za nedovolené bránění dostal Jan Výtisk.
00:16
První střelecký pokus večera mají na svědomí Oceláři. Obránce Krejčí se zmocnil kotouče a po přejetí modré čáry švihem vypálil, Schwarz si jeho zakončení pohlídal a puk schoval v lapačce.
00:01
Na úvodní vhazování se proti sobě staví oba kapitáni. Petr Nedvěd a Radek Bonk.
Týmy už jsou nastoupeny na ledové ploše. Domácí v bílých dresech, soupeř v červeném. Následuje státní hymna.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vaněček) – Čakajík, Voráček, Výtisk, Hunkes, Ulrych, Říha, Čutta – Urban, Nedvěd "C", Dušek – Bartek, Vampola, Bulík – Pospíšil, Filippi, Bulíř – Jass, Zacha, Víšek.

HC Oceláři Třinec: Konrád (Hrubec) – Zíb, Lojek, Linhart, Roth, Krejčí, Kania, Galvas – Martin Růžička, Bonk "C", Zagrapan – Adamský, Polanský, Květoň – Varaďa, Rákos, Gorškov – Rufer, Marek Růžička, Matuš.

Rozhodčí: Hribik, Wagner – Podrazil, Zavřel.
Bílým Tygrům však hraje do karet fakt, že se proti soupeři z východního cípu republiky umí v poslední době prosadit. První vzájemný zápas letošní sezony ovládly šelmy poměrem 4:1 a špatně si nevedly ani loni, kdy ve všech vzájemných zápasech bodovaly. Oceláři tehdy vyhráli obě domácí střetnutí, soka ovšem přemohli až po uplynutí řádné hrací doby. Na severu Čech zase slavili Liberec, nejprve 2:1 a poté i 5:4 v prodloužení.
Třinec se naopak veze na vlně úspěchů, Slezané z posledních sedmi zápasů prohráli jen jednou. V tabulce jim patří třetí místo a v případě vítězství mohou za určitých okolností poskočit až na vrchol.
S uplynulou čtvrtinou extraligy nepanuje v libereckém táboře spokojenost. Severočeši před sezonou mohutně posílili, se čtrnácti body jsou ale v tabulce až dvanáctí. Momentálně mají na svém kontě tři porážky v řadě, tu poslední utržili ve Zlíně v poměru 0:3.
Příjemné odpoledne z Liberce, kde dnes svým čtrnáctým kolem pokračuje nejvyšší hokejová soutěž u nás. Bílým Tygrům se postaví Oceláři z Třince.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.