Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.
Je tu konec, hosté ve třetí třetině dokázali vyrovnat a v nájezdech dotáhnout zápas do vítězného konce. Domácí Medveščak tak po osmi zápasech odchází z ledu jako poražen.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým Spartak Moskva.
Vítěznou branku vstřelil TOM WANDELL.
Vesce nedává, je konec.
Začíná pátá série. Wandell branku dává, poté co se vyhnul hodně povyjetému Brustovi a dopravil puk do prázdné brány. – 0:1!
Ellison ztroskotal na betonech Glasse.
Žerděv ve svém druhém nájezdu znovu nedává, Brust mu puk vypíchl ještě než stihl něco vymyslet.
Wandell brankáře sice překonal, zastavil ho ale až pravá tyčka. Pořadí se změní a pokračujeme dále.
Cheechoo si brankáře sice položil, následně mu však poslal puk do lapačky.
Anderson vyhořel na vyrážečce domácího brankáře. Po dvou sériích bez branky.
Ryan Vesce trefil Glasse jen do betonu.
Za hosty jel Žerděv, ten ovšem netrefil ani domácí bránu.
Patrick Bjorkstrand chtěl střílet mezi betony, skulinku ale nenašel.
První pojedou domácí, konkrétně Bjorkstrand.
Samostatné nájezdy začínají.
Střely v prodloužení: 6 – 0 (celkově: 44 – 30).
Ani pětiminutové prodloužení o vítězí nerozhodlo, na řadu budou muset přijít samostatné nájezdy. Ale až po krátké úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:42
Před dotírajícím Mattem Murrlayem přeruší Glass raději hru, nájezdy jsou na spadnutí, zbývá posledních 18 vteřin.
64:15
Thomas se protáhl mezi dvěma obránci hostí, na střelu mu ale už nezbylo dostatek sil.
63:41
Cheechooa při jeho útočném přechodu brzdí ofsajd.
63:20
Nahození Švarného od modré čáry končí v náruči Glasse, který raději znovu přeruší hru.
62:45
62:42
Po ráně Fostera z levého křídla se o dorážku snažili Vesce a Murley, všechny pokusy ale zneškodnil skvělý Glass!
61:35
Po dalším buly se hosté znovu osvobozují.
61:32
Murley se vymotal z rohu až před Glasse, o dorážku po jeho střele se snažil Ryan, všechno ale znovu pokryl hostující brankář.
61:12
Hosté se osvobozují.
61:04
Cheechoo dostal nabídku na levý kruh pro vhazování, jeho střela z první však mířila přesně do středu hostující brány, kde již čekal Glass.
60:53
Bjorkstrand se z pravého křídla dral do zakončení, byl však podražen domácím obráncem Vasiljevem. Ten odchází také na trestnou lavici. Přesilovka 4 na 3 pro Záhřeb.
60:01
Střely na bránu ve třetí třetině: 11 – 16 (celkově: 38 – 30).
Třetí třetina je u konce, hostům se podařilo zásluhou Quinta srovnat na 2:2 a po krátké přestávce nás bude čekat prodloužení.
60:00
59:35
Thomas střílel z mezikruží, rána mu však ale vůbec nesedla.
59:13
Za pomocí svých spoluhráčů nakonec odjíždí z ledové plochy. V zápase ovšem nejspíš dohrál.
59:13
Hostující Nestěrov se obtočil kolem domácí brány, trefil však jen levý beton Brusta. Po kontaktu s Cheechooem se však svalil k ledu a je v péči lékaře.
58:45
Další nahození Pikkarainena od modré, tentokrát však puk letěl mimo tři tyče hostující brány.
57:28
Po střele od modré čáry přeruší Glass znovu hru. Pokus Pikkarainena se neujal.
56:15
Po akci Murraye z levého křídla se volný puk před Glassovým betonem snažil dorazit do brány Vesce, hostující brankář se štěstím však celou situaci ustál. O volném puku před svým betonem totiž ani nevěděl.
55:47
Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje zpět před Glasse.
54:44
Volkov se opět se svými spoluhráči snaží kombinovat v útočném pásmu, ke střele se ale hosté zatím ještě nedostali.
53:34
Glumac se z pravého křídla tlačil do šance, kolem Quinta se ale protáhnout nedokázal.
52:59
Hosté pokračují ve své aktivní hře s pukem na holích. Do útočného pásma se ale znovu dostat nemohou.
51:24
Spartak právě vstřelil branku!
Hosté ze svého tlaku z posledních minut vyrovnávají stav utkání a můžeme začínat prakticky od začátku. DERON QUINT na pravém kruhu pro vhazování trefil z první puk po přihrávce od Žerdějeva a prostřelil přesouvajícího se Brusta. Asistence: Nikolaj Žerděv, Andrej Sergejev.
51:13
Bobrov se rychle obtočil kolem domácí brány, trefil ale jen beton domácího Brusta.
50:35
Domácí pod tlakem vyhazují puk raději na zakázané uvolnění.
49:19
Sergejev střílí od modré čáry, domácí Brust jeho pokus vyráží těsně mimo.
48:11
Žerděv pálí od modré čáry, o dorážku se snažil ještě Quint, domácí Brust však dokázal s hostujícím hráčem bruslit a vynulovat mu šanci na vstřelení vyrovnávací branky.
47:56
47:39
Domácí posílají další puk pryč z pásma a jejich oslabení se chýlí ke konci.
47:11
Po další ráně Kulika od modré se domácí osvobozují.
47:01
Rána Kulika od modré čáry. Před Brustem clonil hostující Junkov, domácí brankář však puk nachází ve své výstroji.
46:38
Puk po teči opustil ledovou plochu, buly před Brustem.
45:55
Domácí Michael Ryan je vyloučen za příliš mnoho hráčů na ledě. Další přesilová hra pro Spartak.
45:32
Kulik pálí švihem z pravého křídla, Brust chtěl puk přikrýt, ale nestihl to. Přesto již hosté nestihli ohrozit domácího brankáře, obránci Záhřebu se o vše postarali.
44:36
Rána Carleho z pravého křídla nemohla hostujícího brankáře zaskočit.
43:35
Sergejev (SPM) je vyloučen za hrubost a Glumac (ZAG) za nedovolené bránění směrem k hostujícímu brankáři. Hraje se 4 na 4.
43:26
Volkov zkoušel z levého křídla zaskočit domácího brankáře, z velmi ostrého úhlu si ale na domácího Brusta nepřišel.
42:28
Krutov prchl domácí obraně a vydal se do samostatného nájezdu proti domácímu brankáři. Brust se však hostujícímu útočníkovi vrhl pod nohy a dokázal mu puk vypíchnout. Parádní práce domácího strážce svatyně.
41:43
Nikulin si najížděl na střed útočného pásma, jeho teč nahození Žerděva od pravého mantinelu však mířila jen do brankáře Brusta.
41:12
40:40
Hosté pokračují v přesilové hře z konce druhé třetiny.
40:01
Střely na bránu ve druhé třetině: 16 – 10 (celkově: 27 – 14).
Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní po gólu na každé straně. Nejprve se hostům podařilo vyrovnat skóre na 1:1, vedení však domácímu Medveščaku vrátil kanadský útočník Cheechoo. S jednobrankovým náskokem tak domácí začnou i třetí třetinu.
40:00
39:35
Domácí dostali puk do středního pásma.
39:12
Domácí Ryan je vyloučen za vysokou hůl. Další přesilovka pro Spartak.
38:44
Ryan nahazoval puk od pravého mantinelu, o teč se ještě snažil Murley. Puk však tento domácí útočník nasměroval jen do betonu hostujícího Glasse.
37:43
Domácí v plném počtu. Šance byly k vidění jen na druhé straně. Nepovedená přesilová hra hostí.
37:10
Thomas se vydal ve vlastním oslabení do rychlého úniku, z pravého křídla ale neuspěl.
36:30
Domácí se zatím dobře brání a vyhazují kotouče pryč ze svého pásma.
35:01
Tak hra byla přerušena spíše kvůli faulu. Vyloučen je domácí Kurtis Foster za krosček.
35:01
Krutov, Junkov a Kozlov kombinovali nepříjemně kolem domácí brány. Brust již ležel na zemi, přesto měl nejspíše puk pod svoji kontrolou a sudí přerušuje hru.
34:49
Další útočnou akci domácího Záhřebu brzdí hvizd sudího pro ofsajd.
34:46
Pokus Korena z pravého křídla, Glass připraven a raději znovu přeruší hru. Hraje se poslední minuty jen na jednu bránu.
34:30
Domácí po druhé vstřelené brance jsou aktivnějším týmem a mají více ze hry.
33:58
Bjorkstrand pálí z levého křídla, Glass vyráží svůj puk jen do rohu.
33:24
Glass znovu přerušuje hru, ještě slabší nahození od modré čáry ho z rovnováhy nevyvede.
33:17
Nahození Thomase z pravého kruhu plachtilo vzduchem, nakonec však končí v lapačce pozorného Glasse. Ten raději přeruší hru.
32:57
Krutov chtěl tečovat těsně před Brustem nahození z levého kruhu, puk však nedokázal přesně trefit.
32:30
Voronin pálí z levého křídla nad domácí bránu.
30:39
Medveščak právě vstřelil branku!
Pěkná kombinace domácí první formace a Záhřeb znovu vede. Murley z levého křídla našel křižným pasem na pravém křídle volného Thomase, který místo střely vrátil puk před brankoviště volnému JONATHANOVI CHEECHOOOVI. Ten se prezentoval jako zkušený hráč a šikovnou tečí poslal puk za záda Glasse. Desátá branka pro slavného kanadského útočníka v letošním ročníku KHL. Asistence: Matt Murley, Bill Thomas.
30:20
První útočná formace domácích si vytvořila před Glassem zajímavou situaci, ze závaru se však Thomasovi nepodařilo propálit hostujícího brankáře.
29:57
Krutov švihem poslal z pravého křídla puk na domácí bránu, Brust opět na místě.
29:38
Domácí Medveščak zastavuje ofsajd. Buly ve středním pásmu.
29:04
Brust nachází v lapačce další puk po střele hostí z pravého křídla.
28:34
28:23
Hosté drží puk v útočném pásmu a šetří poslední vteřiny.
28:00
Vyloučeni hráči jsou zpět na ledě, hosté jsou z nejhoršího venku.
27:41
Cheechoo pálil z první z levého kruhu pro vhazování, mimo.
27:14
Po buly se hosté ihned osvobozují.
27:04
Foster pálí od modré, Glass nachází puk ve své lapačce.
26:34
Sergejev (SMP) je vyloučen za držení. Přesilová hra domácích 4 na 3.
26:34
Murray se z pravého rohu vymotal až před hostující branku, přenechal puk svému spoluhráči Bjorkstrandovi, který ze stejného prostoru pálil jen do Glasse. Následně se domácí snažili ještě o dorážku, ležící Glass společně se svým obráncem však dostali puk pod kontrolu.
26:00
Glumac (ZAG) a Voronin (SPM) sedí na trestné lavici. Pokračuje se 4 na 4.
26:00
Znovu Nestěrov, tentokrát pálil z levého kruhu ihned po buly. Následně se kolem domácího brankáře rozpoutala potyčka, do které se ze začátku částečně zapojil i domácí brankář Brust. Ten vystartoval po dorážejícím Voroninovi. Tresty budou následující...
25:56
Nestěrov z pravého kruhu vyzkoušel pozornost Brusta, ten raději přeruší hru.
25:25
Domácí Vesce chtěl z pravého kruhu zamést rychle kotouč za hostujícího brankáře, trefil však jen jeho beton.
23:05
Lepší vstup hostí do druhé třetiny sebou přináší i vyrovnávací trefu. Couvající domácí obránce Carle neudržel nohy na ledě a upadl. Před hostujícím útočníkem TOMEM WANDELLEM se tak najednou otevřela cesta k domácí bráně, kterou hostující forvard využil bravůrně. Asistence: Rastislav Špirko.
22:29
Hostující Bobrov pálí z levého křídla, Brust však na jeho ránu viděl a pohotově vyráží.
22:22
22:00
Ani teď si domácí nerozuměli při kombinaci a hosté posílají puk znovu pryč ze svého pásma.
21:14
Domácím se zatím přesilová hra nedaří, hosté se velmi aktivně brání.
21:00
Hosté drží puk v útočném pásmu.
20:22
Sergejev (SPM) je vyloučen za sekání.
20:01
Hráči se vrací na led, budeme moci pokračovat.
Střely na bránu v první třetině: 11 – 4.
První třetina je u konce, viděli jsme v ní jednu branku, o kterou se postaral na začátku osmé minuty domácí Ryan. Jinak ovšem sledujeme pohledný a aktivní hokej, který se divákům v chorvatském Záhřebu musí líbit.
20:00
19:25
Domácí se ještě snaží ohrozit hostujícího brankáře, Spartak se ale dobře brání.
18:29
Zakázané uvolnění domácího celku. Hra se vrátí před Brusta.
18:03
Anderson okamžitě vypálil z levého křídla, Brust je pozorný a pohotově vyráží mimo.
16:44
Žerděv se tentokrát na levém křídle ke střele nedostal, rychle byl obsazen domácí obranou.
15:43
Z levého křídla pálil příklepem hostující útočník, Brust je na svém místě a raději přeruší hru.
14:40
Ryan s Ellisonem se tlačili z levého křídla do další šance. Ryan však nedokázal přihrát na do brankoviště najíždějícího si spoluhráče.
13:56
Anderson nepříjemně kombinoval před Brustem, nakonec se o něj ale postarali domácí obránci.
13:29
Murley prchl do rychlého přečíslení dva na jednoho s Carlem. První jmenovaný se v situaci dva na jednoho snažil přihrávkou najít svého spoluhráče, měl ale střílet. Oba hráči již byli velmi blízko hostující bráně, domácí Carle navíc z celé akce vychýlil hostující bránu ze své pozice.
12:44
Nahození Ryana od pravého mantinelu končí v lapačce připraveného Glasse. Další přerušení hry.
12:28
Před dotírajícím Cheechooem přeruší hostující Glass raději hru.
11:38
Špirko pálí z levého křídla, Brust je na svém místě.
11:06
Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu a kombinacemi se snažili dostat do zakončení. Domácí brankář Brust však raději přikryje puk pohybující se kolem jeho tyče a nechá tím přerušit hru.
09:57
Domácí stále diktují tempo hry, hosté se soustředí jen na defenzivu.
09:06
Ellison pálí z pravého křídla, netrefil ovšem ani hostující bránu.
07:53
Hosté se snažili o odpověď, sami se ale připravili o útočné pásmo.
07:26
Cheechoo dostal od Švarného další zajímavý puk do prostoru před hostující bránou, jeho pokus nebyl ale důrazný a Glass proto jednoduše zasahuje.
07:00
Domácí využívají své aktivity od úvodního hvizdu a na začátku osmé minuty se ujímají vedení. MICHAEL RYAN se z levého křídla natlačil sám před Glasse, kterého si šikovnou kličkou obhodil a poslal mu puk do brány kolem vzdálenější tyče. Asistence: Ryan Vesce.
06:06
Martinovič nahazoval od modré puk na hostující bránu, kolem Glasse najednou vznikl velký závar, ze kterého se však nikomu z domácích nepodařilo doklepnout puk do brány.
05:09
Puk se po dalším útoku domácích dotkl ochranné sítě, buly ve středním pásmu.
04:25
04:05
Thomas velmi aktivní u pravé tyčky hostující brány, překonat beton Glasse se mu však nepodařilo.
03:35
Hosté vytlačili domácí do středního pásma, kromě šance z úvodu přesilovky se početní výhoda domácímu Medveščaku příliš nedaří.
03:00
Hosté se dvakrát po sobě osvobozují.
02:39
Pěkná souhra domácích chvíli po buly. Na jejím konci byl Ryan, který na hranici brankoviště mohl dávat do prázdné brány, jeho hokejku mu však na poslední chvíli stačil zablokovat jeden z hostujících obránců.
02:25
První přesilová hra je zde. Hostující Junkov je vyloučen za vražení na hrazení.
01:51
Zakázané uvolnění hostí, hra se vrátí před brankáře Spartaku.
01:17
Puk opustil ledovou plochu, buly ve středním pásmu.
00:37
Špirko bojuje o puk za domácí bránou, obrana Záhřebu k němu však dobře přistoupila a zabránila mu v pokračování akce.
00:01
Hymny jsou u konce, úvodnímu buly tak již nic nebrání.
Oba celky jsou nastoupeny na svých modrých čarách, zní státní hymny. Nejprve ruská a poté i chorvatská.
Domácí se představí v tmavě modrých dresech, na hosty čekají červeno – bílé kombinace.

KHL Medveščak Zagreb: Brust – Martinovič, Carle, Švarný, Foster, Pikkarainen, Katič – Thomas, Cheechoo, Murley – Vesce, Ryan, Ellison – Murray, Bjorkstrand, Kostovič – Glumac, Koren, Kane, Perkovič.

Spartak Moskva: Glass – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev,Mamkin, Sorokin, Nekolenko – Špirko, Anderson, Wandell – Nikulin, Volkov, Žerděv – Kozlov, Junkov, Krutov – Voronin, Bobrov, Nestěrov.

Rozhodčí: Sergejev, Wiegand – Goljak, Šeljanin.
Domácí Medveščak je hlavně na vítězné vlně, hokejisté z Chorvatska drží šňůru osmi výher v řadě.
Poslední zápasy nováčka KHL chorvatského Záhřebu se nesly v ofenzivním duchu, i dnes by mohlo v zápase padnout hodně branek.
Medveščak – Avangard 4:0
Medveščak – Neftěchimik 6:0
Dinamo Minsk – Medveščak 2:3p
Donbas – Medveščak 2:5.
Favoritem dnešního zápasu jsou spíše domácí hokejisté. Ti v letošním ročníku odehráli již šestnáct zápasů, na svém kontě mají 28 bodů, což je řadí na aktuálně třetí místo v tabulce Západní konference KHL. Hosté jsou na tom o poznání hůře. Z patnácti zápasů vytěžili 22 bodů a v tabulce stejné konference je najdeme až na devátém místě.
Pěkný den u sledování online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy. V námi sledovaném utkání budeme svědky měření sil mezi domácím KHL Medveščak Zagreb a hosty ze Spartaku Moskva. Úvodní buly celého zápasu je naplánováno na 17:30 středoevropského času.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.