To už je z mé strany pro dnešek vše. Děkuji, že jste spolu se mnou utkání sledovali, a u dalších online přenosů z NHL se opět těším na počtenou!
3. Zach Parise (MNS) 1+0
Je konec! Minnesota udolává Calgary 3:2 a upevňuje si své postavení mezi elitní osmičkou tabulky západní konference. O osudu zápasu rozhodovala až třetí třetina. Ve 46. minutě poslal Wild do vedení 2:1 obránce Spurgeon a pět minut před koncem zvýšil Parise dokonce na rozdíl dvou branek. Flames ještě dokázali zdramatizovat závěr gólem Giordana, ale vyrovnat už ani v závěrečné power-play nestačili.

Střely na branku ve 3. třetině – 6:9, celkem – 27:23
60:00
59:55
Tohle už hosté nestihnou.
59:48
Parise posílal Pominvilla proti prázdné brance, ale jeden z obránců Calgary ještě stačil zachránit situaci.
58:55
Hosté bez brankáře!
57:54
Cooke se ocitl v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
57:29
Hosté ještě cítí šanci a snaží se vytěžit alespoň prodloužení.
56:01
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté rychle snižují na rozdíl jediného gólu! Markus Granlund nahrál od zadního mantinelu MARKU GIORDANOVI a ten z mezikruží propálil Kuempera. Asistence: Markus Granlund a Joe Colborne.
54:44
Minnesota právě vstřelila branku!
Elitní řada domácích soupeře přitlačila a je z toho třetí gól v síti Berry! Pominville z ostrého úhlu nahodil kotouč do ohně a ZACH PARISE ho nohou tečoval za záda bezmocného gólmana Calgary! Asistence: Jason Pominville a Mikael Granlund.
54:10
Divočáci se už nikam neženou a soustředí se na obranu středního pásma.
53:18
Další zákrok Kuempera, pálil mladší z bratrů Granlundů, Markus.
52:49
Zápěstím střílel Stempniak, Kuemper vyráží.
51:58
Butler od modré, Kuemper zasahovat nemusel.
51:11
Galiardi hledal mezi kruhy najíždějícího Šmída, domácí k němu puk nepustili.
50:18
Už běží poslední desetiminutovka třetí třetiny, Minnesota drží těsné vedení.
49:49
Parise nahrával před branku Granlundovi, ten kotouč netrefil.
49:07
Střela Brodieho domácí branku netrefila.
48:37
Zakázané uvolnění domácích, kteří ale jinak v těchto minutách dominují.
47:09
Další velká šance domácích! Parise přenesl hru na pravou stranu, kam si najel Brodziak. Berra se však stačil přesunout, ránu domácího hráče vyrazil ramenem a následně zalehl volný puk.
46:37
Koivu hledal zpoza branky Pominvilla, který byl před brankovištěm zcela sám. Bohužel pro domácí však nedokázal trefit kotouč.
45:49
Domácí i zkrácenou přesilovou hru využívají a jdou do vedení 2:1! JARED SPURGEON si na modré našel pozici pro střelu a kotouč prošel kolem vyrážečky hostujícího brankáře Berry, který měl zakrytý výhled. Asistence: Ryan Suter a Mikael Granlund.
45:33
Začíná zkrácená domácí přesilovka.
44:55
Parise vyrážel v oslabení do brejku a byl zahákován Giordanem. Síly na ledě se srovnávají.
44:39
Tečovanou střelu Russella vyráží Kuemper.
43:28
Podle rozhodčích Ballard padat na Berru nemusel a domácí zadák je tak vyloučen.
43:28
Giordano přistrčil Ballarda na vlastního brankáře Berru, pro kterého to nebyl příjemný střet a chvíli mu trvalo, než se zvedl z ledu.
43:01
Střela Butlera od modré až na domácí branku neprolétla.
42:44
Strkanice u domácí střídačky, kterou musí uklidňovat rozhodčí.
42:17
Kotouč v ochranné síti za Kuemperovou brankou. Buly v obranném pásmu Wild.
41:39
Střelu Pominvilla z pravého kruhu vyrazil Berra.
41:02
Kuemper musel zasahovat proti nahození, které bylo nepříjemně tečováno. Zvládl to a skóre se tak nemění.
40:42
Calgary zatím na puku.
40:01
Další třetina začne přibližně ve 4:03
Ani ve druhé části se úroveň hry bůhvíjak nezvedla, přesto jsme viděli alespoň dva góly. V polovině utkání se ujali vedení domácí, když chybu brankáře Berry při rozehrávce za brankou potrestal Brodziak. Ve 37. minutě se však Calgary dočkalo vyrovnán poté, co se kotouč šťastně odrazil před branku na hůl číhajícího Cammalleriho.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:7, celkem – 21:14
40:00
39:59
Brodie s pukem na modré, ael už nestihne vystřelit...
39:32
Puk někde mezi střídačkami, vhazování ve středovém kruhu.
39:01
Poslední minuta druhé třetiny.
38:31
Cammalleri vyzkoušel Kuempera střelou z pravé strany, brankář Wild vyráží.
37:55
Hosté drží kotouč ve svém útočném pásmu.
36:41
Jako blesk z čistého nebe přichází vyrovnávací gól Plamenů! Nahození Widemana jeden z domácích hráčů nešťastně srazil přímo k MIKOVI CAMMALLERIMU, který neomylně zamířil do odkryté poloviny branky. Asistence: Denis Wideman.
36:18
Horko bylo před hostující brankou, kde nebezpečně operovali Parise a Granlund. Po nich ještě prudce pálil Spurgeon, ale Berra měl odkrytý výhled a přitiskl kotouč na svou hruď.
35:54
Brodinovi na modré přeskočil puk hokejku. Domácí zadák alespoň stihl odehrát kotouč mezi střídačky a zamezit případnému brejku soupeře.
35:36
Jones byl v doprovodu lékaře odveden z ledové plochy. Niederreiterův zákrok byl čistý a vylučovat se nebude.
35:36
Jones zůstává ležet na ledě po střetu s Niederreiterem!
35:23
Russell na útočné modré přišel o puk, ale následný bruslařský souboj s Cookem vyhrál a nepustil tak domácího forvarda do úniku.
34:25
K vidění není vůbec nic, co by stálo za zmínku. Oba brankáři se nyní nudí.
33:21
Zakázané uvolnění Calgary. Po domácím gólu se teď hraje v poklidném tempu.
32:32
Hosté v postavení mimo hru.
31:23
Bekhendové nahození Backlunda likviduje Kuemper.
30:58
V obrovské šanci se ocitl Granlund, ale zblízka nedokázal překonat Berru. Následuje reklamní přestávka.
29:02
Krátce před polovinou duelu se domácí ujímají vedení! Berra vyrazil rozehrát kotouč za svou branku, ale přišel o něho po střetu s Cookem. Puk se tak dostal na hůl KYLA BRODZIAKA, který si s ním vyjel před prázdnou branku a v pohodě otevřel skóre. Asistence: Matt Cooke.
28:31
Sražený kotouč končí v ochranné síti za brankou domácích. Vhazuje se před Kuemperem.
28:05
Kuemper si poradil s kotoučem, který na něho hosté napálili z vlastního obranného pásma.
27:38
Po zákroku Berry následuje reklamní přestávka.
27:21
Vůbec první střela hostí na branku v této třetině. Widemanův pokus vyrazil Kuemper.
27:08
Ve druhé třetině vede Minnesota na střely 8:0!
27:04
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
26:25
Hosté vyhazují a toto oslabení ustojí.
26:01
Suter už nestihl kotouč na modré čáře a domácím je odpískán ofsajd. To bylo možná o milimetry.
25:55
Domácí nehrají přesilovku špatně. Suterovu střelu od modré chytá Berra, který je teď ve velkém zápřahu.
25:35
Suter nabil Spurgeonovi, po jeho střele zaduněly betony Berry.
25:30
Volný kotouč zalehává před číhajícím Coylem Berra a máme tu další menší strkanici v okolí jeho branky.
25:08
Po zákroku Berry se za brankou strhla šarvátka, kterou rozhodčí uklidnili a vylučovat nebudou.
24:42
Před Berrou zůstal volný Parise, nedal!
24:31
První přesilovku zápasu si zahrají Wild. Vyloučen je Backlund za držení Coyla.
24:15
Domácí jsou v úvodu druhé třetiny častěji na puku, zatím ale nic z toho.
23:39
Pokus Fontaina hostující branku netrefil.
22:32
Hosté se dostávali do zajímavého přečíslení, ale vše prováhali a skončili s pukem za brankou.
21:43
Berra přerušil hru po pokusu Pominvilla.
21:26
Dobrý zákrok Berry, který vyrazil Pariseho střelu z levé strany ramenem.
20:53
Nazození Spurgeona skončilo pouze na zadním mantinelu.
20:04
Po úvodním buly druhé třetiny se ke kotouči dostali Divočáci.
20:01
Domácí celek během dnešního utkání vzdává hold americkým vojákům. Někteří z nich se podíleli na předzápasovém programu a mužů i žen v uniformách je v hledišti k vidění celá řada.
První třetina nepřinesla dobrý hokej. Za dvacet minut se urodilo jen málo šancí a opravdu pěkných hokejových momentů, které by diváky vyvedli z klidu. Na gól si tak musíme počkat minimálně do další periody.

Střely na branku v 1. třetině – 9:7
Další třetina začne přibližně ve 3:03.
20:00
19:53
Jones si ve středním pásmu obhodil Pominvilla a z levé strany se řítil na domácí branku. Jeho střelu na vzdálenější tyč však vytěsnil Kuemper!
19:00
Minuta do konce první třetiny.
18:34
Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazuje se ve středním pásmu.
17:51
Od modré vypálil Prosser, Berra vyráží.
17:43
Icing hostí.
17:24
Suter nahrál na modrou Spurgeonovi, jehož střelu zablokovala obrana Calgary.
16:39
Heatley vybojoval v rohu kotouč a našel před brankou úplně osamoceného Coyla. Ten ale zblízka minul horní růžek hostující svatyně!
16:12
Zakázané uvolnění hostí, za posledních pět minut jsme viděli jedinou střelu na branku.
15:12
Po slušném úvodu nám úroveň hry upadla do nudného průměru. Minnesota zatím nepůsobí jako tým, který by chtěl za každou cenu urvat další vítězství.
15:12
Spíše propagační střelou od levého mantilenu se prezentoval Cooke, Berra drží kotouč a následuje další komerční přestávka.
14:18
Granlund při rozehrávce pouze odevzdal kotouč zadákům Calgary. No, tento hokej teď diváky nemůže bavit.
13:38
Monahan hezky předal puk najíždějícímu Butlerovi, jeho střela však až na Kuempera neprošla.
12:52
Další zmatky v obranném pásmu Flames vyřešil zalehnutím puku Berra.
12:28
Hosté ve svém pásmu špatně rozehráli, z čehož mohl těžit Granlund, jenž ještě hledal Pariseho. Tato přihrávka ale neprošla.
11:33
Nyní nesledujeme nějak pohledný hokej. Hra se sice přelévá ze strany na stranu bez zbytečných přerušení, ale chybí šance.
10:39
Z velké dálky nahodil kotouč na branku Monahan, puk ale nezamířil do prostoru mezi třemi tyčemi.
10:11
Z voleje pálil na domácí branku Brodie, puk končí pod Kuemperem. Následuje reklamní brejk.
09:55
Z ostrého úhlu střílel Mikael Granlund, Berra pozorný.
08:54
Icing domácích.
08:29
Útok Wild skončil v rohu, kde kotouč vybojovali hosté.
07:58
Kotouč se nepříjemně odrážel před domácí brankoviště, kde hlídkoval Stempniak. Hostující forvard se však k zakončení nedostal, na kotouč nedosáhl.
07:38
Hudlerova přihrávka na Monahana neprošla, ale domácí se nedokázali rychle zorientovat a z náznaku brejku nic nevytěžili.
06:40
Parise hrnul kotouč před brankoviště, tam ale nebyl nikdo ze spoluhráčů.
06:28
A máme tu první z reklamních přestávek. Na střely vedou hosté 4:5.
06:28
Parise vypálil od levého mantinelu, kotouč dolétl do lapačky pozorného Berry.
05:32
Zakázaného uvolnění se dopustili hráči Minnesoty.
05:09
Střelu Cooka zablokoval obránce Butler.
04:54
Backlund si natáhl puk až na osu kruhů, odkud zápěstím vystřelil. Zamířil však pouze do hrudi dobře postaveného Kuempera.
04:41
Až nyní přichází hvizd rozhodčích. Hosté zahráli na icing.
03:35
Hra byla přerušena pouze v samotném úvodu, od té chvíle se hraje ve velkém tempu nahoru – dolů.
02:45
Na druhé straně vytvořil Niederreiter šanci pro Cooka, který zůstal před brankou nepokrytý, ale trefil pouze brankáře Berru.
01:58
Calgary hraje aktivně. Před brankou nebezpečně operovali Backlund s Jonesem. Vzápětí ještě pálil Brodie a Kuemper musel zakročit.
00:45
Suter vysunul Coyla, jeho střela byla sražena jedním z obránců.
00:19
První přerušení poté, co kotouč vypadl z hrací plochy.
00:01
Hymny, zpívané americkými armádními veterány, dozněly a teď už můžeme přejít k samotnému zápasu.
Nyní zazní hymny Kanady a Spojených států amerických.

Minnesota Wild: Kuemper (Backström) – Spurgeon, Suter, Prosser, Brodin, Scandella, Ballard – Pominville, Mikael Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Heatley – Niederreiter, Brodziak, Cooke – Fontaine, Haula, Mitchell. Trenér: Mike Yeo

Calgary Flames: Berra (Ortio) – Brodie, Giordano, Butler, Russell, Wideman, Šmíd – Jones, Backlund, Cammalleri – Stempniak, Monahan, Hudler – Colborne, Markus Granlund, Galiardi – McGrattan, Byron, Bouma. Trenér: Bob Hartley

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland – Galloway, Nansen.
Československá stopa
Jiří Hudler (CGY) – 60 zápasů, 43 bodů (14+29)
Ladislav Šmíd (CGY) – 59 zápasů, 5 bodů (1+4)
Vzájemné zápasy
06. 11. 13: Minnesota – Calgary 5:1
02. 02. 14: Calgary – Minnesota 4:3 po prodl.
Minnesota Wild
Minnesota se se 73 body usadila na sedmém místě tabulky Západní konference a na devátý Winnipeg má už solidní sedmibodový náskok. Divočáci si hodně pomohli zejména svou aktuální formou, která jim vynesla čtyři vyhranné zápasy v řadě. Pokud by dnes Wild přehráli i Calgary, měli by do závěru základní části zase o něco větší klid. Tým táhne zejména Jason Pominville, kterému zdatně sekunduje také americký olympijský reprezentant Zach Parise.

Nejproduktivnější hráč: Jason Pominville – 41 bodů (22+19)
Nejlepší střelec: Jason Pominville – 22 gólů
Calgary Flames
Kanadský celek dosud nasbíral pouze 53 bodů, což mu v tabulce Západní konference stačí až na předposlední třinácté místo. Na play-off Flames ztrácejí už 13 bodů a s vyhlídkami na postup se tak mohou již pomalu loučit. Plameny se trápí zejména střelecky, dosud skórovaly pouze 139x a jsou tak druhým nejhůře střílejícím mužstvem ve své konferenci. Z ofenzivní bídy se vymyká pouze Jiří Hudler, který nasbíral už 43 bodů. Z posledních pěti zápasů hráči Calgary zvítězili dvakrát a třikrát padli.

Nejproduktivnější hráč: Jiří Hudler – 43 bodů (14+29)
Nejlepší střelec: Sean Monahan – 18 gólů.
Zdravím všechny příznivce NHL. Dnes v noci zavítá na led Minnesoty Wild celek Calgary Flames. Pro rozjeté Divočáky to bude ideální příležitost potvrdit své postavení mezi elitní osmičkou na Západě a připsat si do tabulky další body. Naopak Flames jsou druhým nejhorším týmem v konferenci a s šancemi na postup do vyřazovacích bojů se již mohou pomalu rozloučit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.