Jakub Kindl (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:04
Tomáš Tatar (DET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 13:15
Tomáš Jurčo (DET) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:29
Tomáš Plekanec (MTL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:35
1. Brian Gionta (MTL) 2+0
2. Carey Price (MTL) 34 zák., 3 góly, 91,9%
3. Niklas Kronwall (DET) 1+1
Dnešní utkání sledovalo 21 273 diváků.
Dnešní hokejová bitva je u konce. Detroitu se podařilo ve třetí třetině smazat tříbrankové vedení soupeře, ale poté si vybral slabší chvilku v brance Detroitu Gustavsson, jenž pustil velmi lacinou branku a poté Montreal dalším šťastným gólem upravil výsledek na konečných 5:3. Detroit byl v utkání lepším týmem, když svého soupeře výrazně přestřílel, ale Price podal dnes velmi dobrý výkon a to rozhodlo o vítězství Montrealu.

Střely na branku: 26 – 37.
60:00
59:56
Od modré čáry ještě střílel Kronwall, ale jeden z bránicích hráčů kotouč srazil vedle branky.
59:45
Dacjuk našel mezi kruhy postaveného Nyquista, ale ten branku střelou bez přípravy netrefil.
59:36
Montreal velmi dobře hlídá modrou čáru a přibližuje se vítězství.
59:23
Domácím se podařilo dostat kotouč do středního pásma. Detroit musí zakládat útok.
59:09
Detroit se usadil v útočném pásmu, když Price přerušil hru. Gustavsson míří na střídačku. Detroit to zkusí v šesti.
58:55
U branky Price se strhla menší potyčka. Jurčo si nenechal líbit tvrdý hit Jemelina, kterého následně sekl. Jemelin to poté svému sokovi vrátil. Oba jsou vyloučeni na 2 minuty.
58:26
Detroit se snaží usadit v útočném pásmu, aby vstřelil kontaktní branku.
57:36
Závěr utkání je přímo strhující. Montreal vede o dvě branky a míří za vítězstvím.
56:48
Po střele Desharnaise skákal kotouč po brankové čáře, ale Smith dokázal kotouč zastavit a vyhodit ho do středního pásma.
56:37
Na druhé straně se do zakončení dostával Helm, ale toho dokázal o kotouč obrat Jemelin.
56:13
Z levého kruhu vystřelil Gionta a Gustavsson opět předvedl nejistý zákrok.
55:40
Montreal právě vstřelil branku!
Montreal vede rázem opět o dvě branky. Plekanec trefil z velkého úhlu v brankovišti postaveného ALEXE GALCHENYUKA, od kterého se kotouč odrazil do branky. Montreal dává během krátké chvíle další velmi šťastnou branku. Branku ještě muselo potvrdit video. Asistence: Tomáš Plekanec, Brendan Gallagher.
54:34
Vanek nahodil kotouč na branku z velkého úhlu, kde ještě na brankovišti tečoval Pacioretty a Gustavsson musel zasahovat.
54:00
Uvidíme, jak se Detroit s touto inkasovanou brankou vyrovná.
53:13
Montreal si bere své ztracené vedení zpátky. Podél levého mantinelu se dostal do útočného pásma BRIAN GIONTA, který z nouze nahodil kotouč na branku a Gustavsson předvedl obrovskou chybu, když propustil kotouč za svá záda. Asistence: Lars Eller, Alexej Jemelin.
52:29
Komerční přestávka.
52:12
Utkání má výborné tempo. Momentálně se hraje ze strany na stranu.
51:26
Do útočného pásma se dostal Vanek s Paciorettym, ale střela na branku Gustavssona z toho nebyla.
50:44
Detroit právě vstřelil branku!
Detroit stahuje během pěti minut tříbrankové manko a v Montrealu je vyrovnáno. Od modré čáry vystřelil v přesilové hře NIKLAS KRONWALL a kotouč skončil u levé tyčky. Velmi dobrou práci odvedl před brankou Legwand, který dokonale stínil Priceovi. Asistence: Johan Franzen, Gustav Nyquist.
50:00
Detroit je usazen v útočném pásmu.
49:41
Tak to je pro Montreal nepříjemné. Bouillon se provinil hákování a je vyloučen na 2 minuty. Detroit má v přesilové hře šanci vyrovnat.
48:39
Montreal začal velmi aktivně napadat rozehrávku Detroitu, ale hosté se i přesto velmi často dostávají do útočného pásma.
47:44
Z vrcholu levého kruhu se dostal ke střele Desharnais, ale Gustavsson jeho pokus vyrazil do rohu.
47:08
Nepřesnost na straně Montrealu ve středním pásmu a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka. Detroit vstoupil do třetí třetiny ve velkém stylu a domácí se pouze brání.
46:35
Detroit nadále hraje velmi aktivně a tlačí se do útočného pásma.
45:47
V Montrealu to je během pětatřicet sekund pouze o jednu branku. LUKE GLENDENING dnes podepsal s Detroitem tříletou smlouvu a hned dává svůj první gól v NHL. Abdelkader zavezl kotouč do útočného pásma, našel před brankou právě Glendeninga, který pohotově poslal kotouč do branky. Asistence: Justin Abdelkader, Drew Miller.
45:11
Kouzlo Price je pryč, když Detroit využívá přesilovou hru. K odraženému kotouči od zadního mantinelu se dostal PAVEL DACJUK, který z velkého úhlu poslal kotouč do odkryté klece. Asistence: Niklas Kronwall, Johan Franzen.
44:35
Detroitu se však podařilo vrátit do útočného pásma.
44:07
Tatar hledal na pravém kruhu Alfredssona, ale jeho přihrávka svůj cíl nenašla a domácí se osvobozují.
43:45
Detroit bude hrát přesilovou hru. Za vysokou hůl je vyloučen na 2 minuty White.
43:19
Individuálně se pokoušel prosadit Helm, který se dostal po pravém křídle do útočného pásma a potom vleže vystřelil. Branku ovšem těsně minul.
42:36
Zasahovat musel na druhé straně i Gustavsson.
42:22
Price si připisuje další zákrok. Z pravého kruhu střílel Franzen, ale Price zasáhl betonem.
41:45
Detroit je v úvodu třetí třetiny aktivnějším týmem a snaží se vstřelit branku.
40:48
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Kronwall, ale Price dokázal kotouč bez problémů zastavit.
40:01
Montreal vede po druhé třetině nad Detroitem 3:0 a má velmi blízko vítězství v dnešním utkání. Ve druhé třetině vstřelili domácí dvě branky, ale aktivnějším týmem byl jednoznačně Detroit, který vystřelil na Price sedmnáct střel, ale domácí brankář všechny pochytal, zatímco domácím stačily na dvě branky čtyři střely. Třetí třetina začne přibližně v 3:10.

Střely na branku: 17 – 25.
40:00
39:48
Jurčo nahodil z pravého kruhu kotouč na branku, ale Price dokázal kotouč udržet.
39:21
Z levého kruhu vystřelil po ledě Bourque, ale branku těsně minul.
38:51
První lajna Detroitu se držela v útočném pásmu, ale domácím se podařilo ubránit.
38:03
Detroit nepřesně zakládal útok a dopustil se zakázaného uvolnění.
37:25
Price si připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát se ho pokoušel překonat z velké blízkosti Nyquist, ale brankář Montrealu je dnes bezchybný.
36:35
Pacioretty nabral velmi dobrou rychlost ve středním pásmu a dostal se až ke střele, která branku těsně minula.
36:02
Na levém kruhu tečoval kotouč Alfredsson, ale kotouč branku neohrozil.
35:34
35:34
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Dacjuk, ale kotouč skončil v lapačce velmi dobře chytajícího Price.
34:52
Dacjuk se pokoušel obejít okolo Markova, ale ten ho dokázal vytlačit za branku.
34:10
Detroit je inkasovanou brankou zaskočený. Vanek se dostal před Gustavssona, ale toho střelou po ledě nepřekonal.
33:35
V této třetině platí souvětí – Detroit útočí, branky dává Montreal. K odraženému kotouči se dostal před brankovištěm BRIAN GIONTA, který poslal kotouč za překvapeného Gustavssona. Montreal tedy vede už o tři branky. Asistence: Lars Eller, Jarred Tinordi.
33:11
Hosté se dopouštějí zakázaného uvolnění.
32:38
Nyquist navezl kotouč do útočného pásma a poté jej přenechal na pravém kruhu Franzenovi, který střelou přes obránce branku trefit nedokázal.
31:19
Kotouč se dostal na tribunu. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.
30:35
Po zásahu kotoučem odjíždí na střídačku s bolestivou grimasou v obličeji Subban.
30:12
Detroit nadále pokračuje ve svém tlaku a je usazen v útočném pásmu.
29:24
Z pravého kruhu vystřelil přes obránce Nyquist, ale kotouč dokázal vyrazit Price.
28:52
Tak to je pro Detroit velmi kruté. Velký závar před brankou Price dokázali domácí přečkat a kotouč vyhodili do středního pásma, kde ho dobruslil MAX PACIORETTY, který ujel hostující obraně a střelou k pravé tyči překonal Gustavssona. Asistence: Mike Weaver, Jarred Tinordi.
28:02
Na druhé straně z levého kruhu střílel Smith, ale Price dokázal jeho střelu zastavit.
27:46
Od levého mantinelu nahazoval kotouč na branku Plekanec, ale nakonec ji trefit nedokázal.
27:26
27:21
Velký závar před brankou Montrealu ukončil Price, který dokázal najít kotouč a následně ho zalehl.
27:15
Tatar nedokázal z velké blízkosti trefit branku.
27:00
Montreal se po delší době osvobozuje.
26:27
Bez přípravy vystřelil od modré čáry DeKeyser, ale Price dokázal jeho pokus vyrazit.
25:57
Detroit kombinuje v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat do zakončení. Domácí jsou již ve čtyřech.
25:39
Od modré čáry vystřelil velmi tvrdě Kronwall, ale Price dokázal jeho pokus zastavit a udržet na svém těle.
25:26
Oddechový čas pro hosty.
25:26
Detroit bude hrát krátkou přesilovou hru pět na tři. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Plekanec.
25:13
Montrealu se podařilo dostat kotouč do středního pásma.
24:52
Na brankovišti tečoval kotouč Legwand, ale jen vedle branky.
24:36
Z vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím Franzen, ale branku těsně minul.
24:10
Montrealu se podařilo dostat kotouč k brance Gustavssona.
23:57
Za sekání je vyloučen na 2 minuty Bourque. Detroit si zahraje přesilovou hru.
23:55
Dacjuk se pokoušel dostat přes dva hráče, ale kotouč mu ujel.
23:35
Hosté se stále drží u kotouče. Ovšem nedaří se jim dostat do zakončení.
23:03
Detroit má signalizovanou výhodu a zakládá útok od své branky.
22:36
Hosté hrají po skončení oslabení velmi aktivně a snaží se vyrovnat.
21:49
Detroit operoval v útočném pásmu, ale nedokázal se dostat do zakončení.
21:20
21:00
V oslabení se dostal do šance Abdelkader, který nadvakrát nedokázal dostat kotouč do branky.
20:40
Subban se do kotouče opřel od modré čáry a branku těsně minul.
20:23
Montreal se usadil v útočném pásmu.
20:01
Po první třetině vede domácí Montreal nad Detroitem těsně 1:0. Prozatím jedinou branku utkání vstřelil v 15. minutě Bournival. Detroit byl v první třetině třikrát vyloučen a za tento počin trenér Babcock své svěřence určitě nepochválí. Montreal se ovšem v přesilových hrách trápí. Druhá třetina začne přibližně v 2:14.

Střely na branku: 13 – 10.
20:00
19:53
Hosté se dokázali dostat ke kotouči a ten letí do středního pásma. V první třetině se již nic nestane.
19:31
Od modré čáry vystřelil Subban, ale Gustavsson dokázal jeho pokus vyrazit.
19:20
Montreal si zahraje další přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na 2 minuty Kindl.
18:32
18:20
Ale Detroit se opět osvobozuje.
18:00
Až nyní se podařilo domácím usadit v útočném pásmu.
17:35
Kotouč je opět až u branky Price. Detroit se velmi dobře brání.
17:19
Montrealu se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.
16:49
Detroit se dokázal osvobodit.
16:32
Za hákování je vyloučen na 2 minuty Glendening. Montreal bude hrát přesilovou hru.
16:31
Z pravé strany se pokoušel prosadit Pacioretty, ale Gustavsson jeho střelu vyrazil.
16:05
Detroit se dopouští zakázaného uvolnění.
15:50
15:37
Ovšem ke střele se dostal Kronwall, který od modré čáry Price nepřekonal.
15:09
Montreal je po vstřelené brance aktivnějším týmem a tlačí se do útočného pásma.
14:16
Montreal se dostává do vedení. Z levého kruhu vystřelil White a Gustavsson vyrazil kotouč před sebe, kde se k dorážce dostal MICHAEL BOURNIVAL a poslal kotouč pohotově do branky. Asistence: Ryan White.
13:00
Vanek se snažil v útočném pásmu najít zadovkou Desharnaise, ale ten hru jinak přečetl a ke kotouči se nedostal.
12:28
Dacjuk protečoval přihrávku Quinceyho do útočného pásma a jeho formace se vydala na střídačku. Montreal může založit útok.
11:08
Z levého kruhu to pro změnu zkoušel Tatar, ale Price opět úspěšnější.
10:56
Z pravé strany se před branku dostal Franzen, ale z velké blízkosti nedokázal dostat kotouč za Price.
10:36
Detroit se pokouší vstřelit úvodní branku a tlačí se do útočného pásma.
10:05
10:03
9:40
Detroit se dokázal znovu osvobodit. Toto oslabení již zřejmě ubrání.
9:28
K další střele se dokázal dostat Briere, ale Gustavsson jeho pokus z pravého kruhu vyrazil do ochranné sítě.
9:16
Od modré čáry vystřelil z první Subban, ale Gustavsson dokázal jeho tvrdý pokus udržet na své hrudi.
8:53
Detroitu se podařilo dostat kotouč k brance Price. Montrealu musí zakládat útok od vlastní branky.
8:28
Před brankovištěm se ke střele dostal Pacioretty, ale kotouč proletěl vedle branky.
8:03
Za krosček je vyloučen na 2 minuty Smith. Montreal bude hrát přesilovou hru.
8:00
Skvělý Gustavsson zachránil Detroit od inkasované branky. Po špatné rozehrávce hostující obrany se dostal před brankou ke kotouči Plekanec, který si položil brankáře v brance Detroitu, ale Gustavsson se natáhl a holí střelu vyrazil.
7:45
Ze středního pásma nahodil kotouč na branku Markov, ale Gustavsson dokázal kotouč vyrazit.
7:23
Hra se zatím přelévá ze strany na stranu.
6:48
Z vrcholu levého kruhu vystřelil při rychlém útoku Detroitu Quincey, ale Price dokázal kotouč vyrazit.
6:19
Markov zachytil kotouč na modré čáře a okamžitě ho poslal na Gustavssona, který si připisuje další zákrok.
6:05
Gallagher před přerušením hry smolně upadl a narazil do mantinelu. Hned po návratu na střídačku zamířil do kabiny.
6:05
Po nepřesnosti ve středním pásmu je hra přerušena. Komerční přestávka.
5:25
Na druhé straně kryje Price střelu Kronwalla, zatím můžeme sledovat atraktivní utkání.
5:15
Na modré čáře se dostal ke kotouči Bouillon, který nahodil kotouč na branku a Gustavsson musel zasahovat.
4:41
Po přihrávce Franzena se dostával do šance Nyquist, ale ten nakonec nedokázal vystřelit.
4:21
4:17
Do zakončení se dokázal dostat Franzen, který z pravého kruhu prověřil Price, jenž kotouč vyrazil vedle branky.
3:39
Od modré čáry vystřelil Kindl, ale Price měl lapačku připravenou a dokázal do ní kotouč chytit.
3:23
3:00
Detroit se usadil v útočném pásmu a má velmi silný tlak.
2:21
Nešťastná chvilka pro Smitha, který v plném rychlosti uklouzl a vletěl do mantinelu. Pomohl tomu faul Briera, který je vyloučen na 2 minuty za podražení.
2:09
Dacjuk zavezl podél pravého mantinelu kotouč do útočného pásma a přihrával Franzenovi, ale ten o kotouč přišel.
1:26
Gallagher mezi kruhy tečoval střelu od modré čáry a Gustavsson musel zasahovat.
0:51
Přes střed kluziště se pokoušel přejít individuálně Legwand, ale ten nakonec o kotouč v útočném pásmu přišel.
0:21
Helm hledal od levého mantinelu před branku najíždějícího Millera, ale ten na kotouč nedokázal dosáhnout.
00:01

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Jemelin, Markov, Subban, Bouillon, Weaver, Tinordi – Vanek, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Gionta, Briere, Eller – Bournival, White, Bourque

Detroit Red Wings: Gustavsson (Howard) – Smith, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Kindl, Lashoff – Franzen, Dacjuk, Nyquist – Alfredsson, Legwand, Abdelkader – Jurčo, Sheahan, Tatar – Glendening, Helm, Miller

Rozhodčí: Martell, Watson – Barton, Pancich.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @Slapi1 a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího pokračování nejprestižnější hokejové soutěže světa. Boje o poslední místa do vyřazovacích bojů nadále pokračují a dnešní souboj, ke kterému jste zavítali, nebude výjimkou. Montreal Canadiens bude hostit Detroit Red Wings.

Utkání začíná v 1:00 SEČ. Podrobným komentářem z dění vás provede Jan Šlapáček.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.