To je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný den a brzy u některého ze zápasů NHL napočtenou.

Přesilovky: 4/0 – 3/1
Na začátku třetí třetiny se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Postupem času Tučňáci vyrovnali hru a málem i skóre. Dvěma brankami se blýskl James Neal, ale víc se Pittsburghu nepodařilo vytěžit a to ani při hře bez brankáře.
60:00
59:58
Ještě jedno přerušení v blízkosti obranné modré Montrealu, pískána je přihrávka rukou.
59:50
Markov byl faulován Jamesem Nealem, který tak v největším náporu oslabuje svůj tým. Fleury musí zpět do branky.
59:35
Domácí minuli prázdnou branku.
59:15
Canadiens vyhrálo vhazování a puk se ocitl ve středním pásmu.
59:10
Oddechový čas pro hosty.
59:10
Fleury na lavičce, domácí to zkusili přes celé kluziště, ale mimo. Je pískán icing.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:51
Posledních 69 vteřin bude jistě ještě zajímavých.
58:30
Začíná velký nápor Tučňáků a jejich snaha o vyrovnání je teď enormní.
57:56
Střela hostů se zvedla až do ochranné sítě, pravděpodobně tam byla teč, protože se bude vhazovat před Pricem.
57:43
Zakázané uvolnění, domácí byli za svoji pasivitu potrestáni, teď jsou na řadě oni, aby si výsledek pohlídali.
57:07
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak i Pittsburgh má svého dvoubrankového střelce. Malkin zavezl kotouč do útočné třetiny, kličkou se zbavil protihráče a poslal puk na JAMESE NEALA, který bekhenden nedal Pricemu šanci. Asistence: Jevgenij Malkin.
56:46
Ale zatím hostující brankář zasahovat nemusel, puk je za jeho svatyní.
56:22
Sutter se v útočném pásmu neprosadil, domácí spěchají před Fleuryho.
55:50
Crosbyho střela letěla mimo a jen plácla o zadní hrazení.
55:05
Domácím vybudovaný náskok stačí, už se nikam neženou, aktivita přešla na hokejky hráčů s tučňákem na hrudi.
54:40
Montreal se pohyboval okolo hostující branky, ale pokud se rozhodl vystřelit, tak Fleury zasahovat nemusel, protože pokusy letěly zcela mimo hostující svatyni.
53:48
Montreal hledal kudy přejít útočnou modrou, několikrát ztratil puk ze své moci, ale ten se vždy k domácím vrátil, tentokrát je zradil přechod do útočné třetiny.
53:22
Plekancovi uniká puk na hůl Letanga. Pokud by domácí útočník zpracoval dobře kotouč mohl se dostat do dobré pozice.
52:28
Eller zasekl kotouč za modrou čárou, ale neměl komu předat a tak se rozhodl šetřit čas.
51:20
Gallagher za modrou promáchl a musí spěchat zpátky, aby svoji minelu napravil, hosté vyrážejí k rychlému brejku.
51:06
Teď již se jim to povedlo a zle zatopili Fleurymu, ten musel přerušit hru.
50:54
Gionta přesušil souhru Tučňáků, ale domácí kotouč z útočné třetiny nedostali.
49:44
Na druhé straně se k dorážce dostal Gallagher, jenže puk za bezmocného Fleuryho nezasunul.
49:31
Sutter zavezl kotouč do útočného pásma, ale tam o něj přišel.
48:31
Crosby si vyměnil kotouč v útočném pásmu s Kunitzem, ten mu kotouč vracel, hostující kapitán na puk nedosáhl.
48:00
Markovova střela od modré minula branku Marca-Andre Fleuryho.
47:21
Ve středním pásmu sbírá kotouč Martin a snaží se jej dostal na Priceho, což se mu daří.
46:45
Hraje se za brankou hostů, ale Montreal se nemůže vymotat ke střele.
45:44
Hosté využívají přesilovku, na vrcholu deštníku stál Martin, který si nejprve puk vyměnil s Malkinem. Puk se k němu vrátil, pak jej poslal na JAMESE NEALA, který prostřelil Priceho. Asistence: Jevgenij Malkin, Paul Martin.
45:05
Martin nahrál Nealovi, ten trefuje hůl jednoho z bránících hráčů. Hosté se v pásmu stále drží.
44:40
Whitovi se podařilo vyhodit přes všechny čáry.
44:30
Brian Gionta (MTL) – 2 minuty hákování.
44:07
Až teď se ve třetí třetině pokusili hosté ohrozit Price, ten vyráží do rohu kluziště.
42:25
Montreal právě vstřelil branku!
O osudu utkání se zdá býti rozhodnuto. MAX PACIORETTY zvyšuje po souhře celého útoku již na 3:0. Asistence: Raphael Diaz.
41:05
Puk se dostal na modrou čáru, odkud jej Markov vyslal na Fleuryho, těsně před hostujícím brankářem tečoval TOMÁŠ PLEKANEC a zvyšuje na 2:0. Asistence: Andrej Markov, P.K. Subban.
40:38
Pacioretty se dostal na pravém kruhu ke střele, ale minul.
40:11
Třetí třetina začala ve čtyřech na obou stranách.

Přesilovky: 3/0 – 2/0
Ve druhé třetině se zrodila pouze jedna chyba, která měla vliv na výsledek utkání. Olli Maata, který doslova namazal Maxu Paciorettymu, který nedal Fleurymu šanci. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jeden tým již branku nevsítil. Zajímavé rozuzlení přijde ve třetím dějství.
40:00
Vzájemné vyloučení: Chris Kunitz (PIT) a Brendan Gallagher (MTL) oba menší trest hrubost.
40:00
39:18
Plekanec vyhrál na Crosbym vhazování, domácí dostali kotouč do střední třetiny a budou se snažit jít do šaten s vedením 1:0.
39:00
Až teď se odhodlal k pokusu Niskanen, Price přerušuje hru.
38:47
Obě obrany jsou pozorné na vlastních modrých, několik nepřesností nepustilo ani jeden tým do střely.
38:24
Ofsajd domácích.
38:15
Jokinen si udělal kličku na střed, poprvé se mu střela nepovedla. Podruhé minul svůj cíl.
37:54
Zakázané uvolnění Penguins.
37:28
Hraje se teď nahoru dolů, ale ani jeden z brankářů zatím nemusel předvést, jak svému řemeslu rozumí.
36:46
Canadiens přcehází do útočného pásma, ale ne na dlouho, vzápětí je kotouč v útočném pásmu hostů.
36:18
Domácí dostali na chvíli puk ze svého obranného pásma, kdyby se Pittsburgh neprovinil ofsajdem jistě by se museli dál bránit. Vhazování před útočnou modrou Tučňáků.
35:58
Price se musel ohánět, aby zabránil několika pokusům především právě Neala a Jokinena.
35:50
Neal málem přišel o pásmo, ale udržel se v něm.
35:21
34:43
Kombinace Montrealu v útočném pásmu, našla přes celé kluziště Markova, který z první tvrdě vystřelil, Fleury udržel puk na svém těle.
34:18
A když už ano, pak jej strážce branky Tučňáků ukryje do své rukavice.
34:10
Subban se snaží střílet, ale puk k Fleurymu neprojde.
33:21
Brian Gibbons (PIT) – 2 minuty hákování.
33:21
Gallagher bekhendem vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře, ten rozklekem zachytává puk.
32:59
Markov se Subbanem kombinovali na modré, druhý jmenovaný vystřelil, ale minul branku Fleuryho.
32:22
Minuta přesilové hry za námi, domácím se přesilovka nedaří, jak by si představovali.
31:22
Brandon Sutter (PIT) – 2 minuty vysoká hůl.
30:45
Malkin se pošťuchoval se Subbanem, vylučovat se nebude, hra pokračuje v útočném pásmu Canadiens.
29:43
Kunitze nepustila domácí obrana ke střele, Montreal následně získal kotouč do své moci.
28:30
28:29
Teď zazvonila za Fleurym tyč, ale od ní se kotouč odráží do hry, hlavní sudí rozpažuje.
28:08
Znovu Fleury přerušuje hru.
27:30
Několik pokusů mířilo na Fleuryho, nejvážnější byla střela Andreje Markova. Hostující brankář byl vždy na místě.
26:30
Matt Niskanen (PIT) – 2 minuty hrubost.
26:24
Briere vybojoval puk mezi třemi Tučňáky. Předložil jej na druhou tyč Giontovi, ale ten nepřehodil ležící beton Fleuryho.
26:04
První komerční přestávka ve druhé třetině.
25:58
Niskanenova střela mířila mimo tři tyče domácí branky.
25:40
Za vlastní brankou uklidňuje hru Price. Rozehrává na vlastní spoluhráče.
25:10
Už je hra zas před Fleurym, který v pokleku chytá střelu Whitea.
24:32
Neal se po vhazování na kruhu dostal ke kotouči, ale puk se k domácí brance ani nepřiblížil.
24:15
Subban vytlačil Crosbyho do rohu, kde jej zpracovává.
23:40
Montreal dobýval branku Fleuryho, ten s velkým vypětím odolal tlaku domácích útočníků.
22:28
21:53
Nepřesná rozehrávka Maatty skončila na hokejce MAXE PACIORETTYHO, který si puk navedl do střely a překonal střelou nad ledem Fleuryho. Bez asistence.
21:30
Po vhazování se snažil vystřelit James Neal, ale puk k Pricemu nedoletěl, ten skončil v rohu kluziště.
21:17
Domácí se vyhnuli ofsajdu a mohou dále napadat.
20:38
Montreal hraje puk směrem k vlastní brance, Subban se v obranné třetině otáčí a hledá své spoluhráče, kteří mezi tím vystřídali.
20:17
Plekancova nabídka před branku zůstala nevyslyšena.
20:01
Oba týmy na ledě, vše je připraveno na druhou třetinu.

Přesilovky: 0/0 – 2/0
V první třetině branka nepadla, více ze hry měli hosté z Pittsburghu, ale jistý Price změnu skóre nepřipustil. Domácí zatím neví kudy na Fleuryho vyzrát, i když se českému útočníkovi ve službách Canadiens podařilo vylekat hostujícího muže číslo jedna v brankovišti Tučňáků.
20:00
19:18
Tomáš Plekanec předvedl pěknou individuální akci, zavezl kotouč do útočného pásma, k levému hrazení, jeho polostřela, polonahození Fleurymu vypadlo, naštěstí pro hosty tam nebyl nikdo z domácích.
19:00
Do první sirény zbývá pouhá minuta hry.
17:50
Eller vybojoval kotouč, ten se dostal až na modrou čáru, kde jej Subban vyslal na Fleuryho. Ten zasahovat nemusel.
16:50
Jemelin pouze odevzdal puk hostům, kteří se snažili o rychlé vysunutí, ale nepodařilo se.
16:26
Několik pokusů Gallaghera skončilo na chráničích Fleuryho. Vhazovat se bude po brankářově pravé ruce.
16:00
Do konce první třetiny chybí 4 minuty, hra je z obou stran vyrovnaná, více práce sice měl Price, ale ani domácí útočníci nezahálí.
15:35
Plekancova šance skončila pouze mimo hostující svatyni.
15:06
Plekanec proti Crosbymu před Fleurym nebyl úspěšný, hosté vyváží kotouč do střední třetiny.
14:40
Robert Bortuzzo se ocitl mezi kruhy zcela volný, sebral odražený kotouč, který vyslal na Priceho, ten jej pokryl.
14:19
Bournival za brankou vybojoval kotouč, předložil jej před brankou stojícímu Ryanu Whiteovi, který se opřel do puku, jenže Marc-Andre Fleury je zatím neomylný.
13:28
Malkin se snažil vybídnout někoho ze spoluhráčů, když nabízel puk před branku, jenže tam úspěšně zasáhli domácí.
13:09
Akce dál pokračovala, jenže ani jeden z hráčů Pittsburghu z blízkosti Priceho nepřekonal.
12:58
Martinova střela od modré zabušila na hrazení na domácí brankou, Crosby pak před brankou dorážel, ale Price byl na místě.
12:28
Fleury šourající puk jeho směrem raději ukryl do rukavice, další rozehrávku zřejmě nechtěl riskovat.
12:16
Kotouč vypadl mimo hrací plochu po zásahu Sindeyho Crosbyho.
11:00
V obranném zákroku se předvedl Martin, diváci v hale bučí, protože se dle jejich mínění mělo vylučovat, když hostující hráč při obranném zákroku podrazil Whitea.
10:12
Malkin se neprobil přes dva protihráče, kteří jej v rohu útočného pásma Tučňáků obrali o kotouč.
09:27
Několik nepřesností a soubojů u hrazení vyznívá lepe pro domácí celek, Subban rozehrává ve vlastním obranném pásmu.
09:01
Orpik rozehrává kotouč do střední třetiny hřiště.
08:23
White se vydal směrem Fleury, domácí jeli dva domácí na jediného obránce, White se rozhodl ke střelbě, ale našel pouze připravenou rukavici hostujícího brankáře.
08:10
06:58
Teď to Tučňáci až příliš překombonovali, takže ani na pořádné ohrožení branky nedošlo, Kunitz ještě zbytečně hledal volného spoluhráče.
06:35
Price rozehrával po hrazení, puk se odrazil před Crosbyho, který vyzval ke skórování Kunitze, ale ten byl příliš blízko domácího brankáře.
06:17
Crosby prohrál vhazování a Canadiens dostali puk do středního pásma.
06:10
Druhým vyloučeným domácím hráčem se stává Daniel Briere, který se provinil podražením, ač se to divákům v hale vůbec nelíbí.
06:01
Neurovnaná hra uprostřed hřiště, dává šanci na novou rozehrávku domácím.
05:21
Dupuis si dojel nahozený kotouč, ale přes protihráče se před branku nedostal, Montreal obrací hru.
04:59
Vyloučený Jemelin skáče na led, domácí se však musí bránit náporu Pittsburghu.
04:56
Montreal vyhazuje přes všechny čáry.
04:40
Jokinenovo nahození končí icingem hostů.
04:20
Další osvobození domácího celku.
04:04
Domácí vyhazují až k Fleurymu.
03:50
Malkinovu střelu od modré se snažil tečovat Kunitz, ale Price byl připraven.
02:59
Alexej Jemelin (MTL) dostává 2 minuty za vysokou hůl na kapitána Tučňáků Crosbyho.
02:45
Brierovi uniká přihrávka ve středním pásmu, hosté se dostali k puku zadarmo.
02:01
Domácí nahazují za Fleuryho, ale Pittsburgh jejich pokus sbírá a rozehrává směrem k červené čáře.
01:12
Malkin zavezl kotouč do útočného pásma, předávka na spoluhráče skončila u Priceho, který přerušuje hru.
00:30
Domácí se ocitli před Fleurym, ale Gionta dostal kotouč příliš na paty a nemohl jej usměrnit za záda hostujícího brankáře.
00:02
Utkání začalo nepřesnou rozehrávkou domácího Montrealu, který zahrál icing.
00:01
Na úvodní vhazování se proti sobě sklání Crosby s Plekancem.
Budou následovat i hymny obou států, tedy Kanady a Spojených států amerických.
Oba týmy již nastupují na ledovou plochu.
Úvodní buly bude vhozeno pravděpodobně v 1:05.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Subban, Markov, Jemelin, Gorges, Diaz, Bouillon – Prust, Eller, Galchenyuk – Gallagher, Desharnais, Pacioretty – Gionta, Plekanec, Briere – Bournival, White, Moen.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Martin, Letang, Maatta, Bortuzzo, Niskanen – D'Agostini, Crosby, Kunitz – Neal, Malkin, Dupuis – Gibbons, Sutter, Jokinen – Adams, Vitale, Glass.

Rozhodčí: Rooney, Devorski – Cormier, Murray.
Češi a Slováci na ledě

Tomáš Plekanec (MTL) – 23 zápasů – 14 body (6+8), 57 střel
Peter Budaj (MTL) – 5 zápasů – 94,16%; 1,58 branky na zápas
Tomáš Vokoun (PIT) – na listině zraněných hráčů, do sezóny ještě nezasáhl.

Montreal Canadiens

Domácí jsou ve stejné konferenci na 8. tedy postupovém místě. Ze 23 utkání nasbírali 26 bodů za 12 vítězství za plným počet bodů, devětkrát prohráli a 2krát odešli poraženi po prodloužení nebo samostatných nájezdech. Jejich brankový poměr je 61-49.