Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. U hokeje z královehradecké metropole zase někdy napočtenou.
Sparta si nakonec i podruhé v sezóně připisuje nad Hradcem vítězství, kdy stejně jako v prvním kole dokázala vyhrát 5:1. Ve třetí třetině se hrál celkem vyrovnaný hokej, ale sparťané proměnili dvojnásobnou přesilovku a k tomu přidali ještě jednu branku. Jediný hradecký zásah si na své konto připsal Martin Pláněk, pro kterého tato trefa znamenala vůbec první extraligový zásah v jeho kariéře.

Nejlepší hráči utkání:
Červený (MHK) – Přibyl (SPA)
60:00
59:50
Sičák už si jen kvedlá s pukem za Pöpperlem.
59:28
Puk za brankou Pöpperleho, tam ho ale přebírají hráči Sparty.
59:14
To samé se opakuje o chvilku později a zápas už se spíše jenom dohrává.
58:59
Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění a následuje vhazování po levici hradeckého brankáře.
58:46
Hradec hraje v plné síle.
58:25
Jakub Suja se dostal ve vlastním oslabení k zakončení, kdy z vrcholu kruhů napálil puk přimo na Pöpperleho, ten měl ale výhled čistý a černou pryž v klidu kryje.
57:58
Pacovský v klidu založil útok.
57:33
Sparťané pokračují v přesilovce 5 na 4, ale nikam se neženou.
57:03
Sparta právě vstřelila branku!
Hostující hráči brzy využívají dvojnásobnou početní převahu. Po nahození Krejčíka se před brankou Hradce nejlépe zorientoval PETR KUMSTÁT, jenž pohodlně dorazil puk za záda Kacetla. Asistence: Jakub Krejčík, Daniel Přibyl.
56:47
Hosté rozjíždějí kolotoč nahrávek.
56:37
Dnešnímu utkání přihlíží 6 154 diváků.
56:37
Sparta si zároveň s vyloučením bere oddechový čas.
56:37
Sparta si zahraje dokonce v pěti proti třem! Za katr usedá Mertl za podražení.
56:20
Sparťané kombinují s přesností švýcarských hodinek.
56:03
Peter Frühauf se pakuje na trestnou lavici za hákování a Hradec už tak s velkou pravděpodobností na žádný zvrat v utkání mít nebude. Ale nikdy neříkej nikdy.
55:45
Ptáčkovo nahození už bylo o poznání peprnější.
55:30
Vydarený nahodil na Pöpperleho puk s nadějí, že ho někdo před ním šikovně ztečuje, ale šeredně se mýlil, jelikož tam nikdo nebyl a sparťanský gólman puk pohodlně zkrotil.
54:43
Aktivněji si nyní počínají domácí hokejisté.
54:32
Oba týmy hrají již v plném počtu.
54:05
A Šimánek už už zvedal ruce, ale jeho střela z bezprostřední blízkostí také míří mimo.
53:49
Frühauf těsně minul branku Pöpperleho.
53:32
Tomu se nakonec povedlo vyvézt puk až do útočného pásma.
53:12
Ivan Rachůnek uklidňuje hru a předává černou pryž do moci Krejčíka.
52:55
Květoň bojuje za sparťanskou klecí o kotouč.
52:19
Agresivně hrající Červený se dobře vrátil a zastavil Buchteleho, který si to uháněl zcela osamocený na Kacetla. Vzápětí však došlo mezi těmito horkokrevnými koni k potyčce a rozhodčí je oba posílají za katr. Oba si odsedí dvě minuty za hrubost.
52:03
Pöpperle raději hradecké nahození drží ve své výstroji a po komerční pauze se bude vhazovat po jeho pravici.
51:48
Hradec se neustále tlačí do sparťanské kasy a z toho nyní vyplynulo jejich zakázané uvolnění.
51:06
Mountfield právě vstřelil branku!
A přeci jenom se Hradec dočkává gólového zásahu! Čtyřgólové vedení Spartě moc dlouho nevydrželo. Červený našel na vrcholu kruhů stojícího MARTINA PLÁŇKA, který si nejdříve puk zpracoval, aby posléze vyslal pumelici, která se zastavila až v levém horním rohu Pöpperleho svatyně. Asistence: Rudolf Červený.
50:48
Na sparťanech je ale vidět s jakou lehkostí se jim hraje.
50:30
Domácí už nemají co ztratit a tak se derou do útoku.
50:04
A už je to o čtyři branky. Na modré čáře se uvolnil LUKÁŠ KLIMEK, který si to namířil rovnou na Kacetla a hradecký gólman neměl proti precizně provedené bekhendové kličce sparťanského útočníka sebemenší šanci. Asistence: Zdeněk Bahenský, Jan Švrček.
49:36
Hradečtí se však puku brzy zmocnili a střelu z dílny Mertla, který pálil od mantinelu sparťanský gólman s velkými potížemi chytá.
49:24
Ke slovu se nyní dostávají hosté.
48:48
Langhammer se pokoušl střílet z vrcholu kruhů z otočky, ale jeho pokus míří mimo klec Sparty.
48:35
Pöpperle ukrývá po nahození Vydareného kotouč ve své lapačce.
48:19
47:55
Šimánek to zkoušeli s Mertlem 2 na 2, ale na útočné čáře byli zastaveni.
47:38
Hosté kombinují v útočném pásmu.
47:20
Sparta hraje v plném počtu a její hráči se hned přesunuli před Kacetla.
47:04
Harant se obtočil kolem sparťanské klece a už to vypadalo, že zamíří přímo mezi betony Pöpperleho, ale ten jeho nesmělý pokus nakonec kryje.
46:54
Ve hře 4 na 4 jsou lepší domácí a tlačí se střemhlav do brankoviště Pöpperleho.
46:29
To je pro Hradec ale škoda, a to doslova a do písmene, jelikož útočník Škoda těsně přestřelil branku Sparty.
46:21
Hradečtí jsou v následném protiútoku zastaveni postavením mimo hru. Následuje kratičká komerční přestávka.
46:07
Kumstát teď dělá hradecké obraně velké problémy!
45:58
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Kudrna míří na lavici hanby, jelikož se provinil nebezpečnou hrou vysokou holí.
45:47
Hradečtí jsou nastěhováni v útočném pásmu.
45:19
Na trestnou lavici pak usedají oba zápasníci těžké váhy. Hradec si však zahraje dvě minuty přesilovku 5 na 4, jelikož Krejčík dostal narozdíl od Podlešáka dvě minuty navíc za držení protihráče. Oba pak vyfasovali po dvou minutách za hrubost.
45:19
A je z toho mela Podlešáka s Krejčíkem, kteří jsou v klinči.
45:09
Podlešák si jde tvrdě za pukem, který si nahodil za Pöpperlovu branku.
44:37
K nemilosti domácích fanoušků sudí pískají zakázané uvolnění a následuje buly před Kacetlem.
44:21
Hradečtí útočníci se snaží co nejaktivněji napadat sparťanské beky.
43:45
Kudrna tečoval střelu Ptáčka, ale černá pryž si to namířila kolem pravé tyče mimo branku Pöpperleho.
43:17
Hned po buly pálil Sičák. Kacetlovy betony jen zaduněly pod náporem této pumelice.
42:57
Na druhé straně se ke gólové příležitosti dostal Švihálek, jenž mířil ale těsně vedle.
42:14
Klimek se ocitl zcela osamocený před Kacetlem, střelou z první však orazítkoval pouze tyč jeho klece!
41:55
Pikskáčova nepřesná rozehrávka končí až na zakázaném uvolnění. Vhazuje se po pravé straně Pöpperlovy klece.
41:24
Buchtele se vytočil zpoza hradecké kasy, jeho střela švihem ale končí na betonech Kacetla.
41:04
Květoň dobře napadá sparťanskou rozehrávku.
40:50
Harant dostal přihrávku na modrou čáru, odkud však pálil vysoko nad až do ochranné sítě nad Pöpperlem.
40:23
Kudrna a spol však rychle přesunuli hru na druhký konec hřiště.
40:03
Buly vyhrála Sparta a Švrček hned nahodil kotouč do útočného pásma.
40:01
Závěrečná část otevře své brány přibližně v 19:21.
Domácí Hradec Králové zažil třetinu jako z hororu. Sparta se v rozmezí šesti minut dostala do tříbrankového vedení, kdy těsně po skončení její přesilovky zamířil v 30. minutě mezi tři tyče Kacetlovy kasy Daniel Přibyl. Zanedlouho ho doplnil rychlonohý Lukáš Klimek a na hradecký hokejistech bylo vidět, jak jsou tímto druhým zásehm pořádně zaskočeni.

Třetí gól sparťanů přidal Dominik Simon a až do konce druhé periody se Hradec již na nic nezmohl. Sparta si jde střemhlav za tříbodovým vítězstvím, podaří se svěřencům Petera Draisaitla zvrátit nepříznivý vývoj dnešního utkání?

Střely na branku ve druhé třetině:
6 (MHK) – 8 (SPA)

Střely na branku celkem:
21 (MHK) – 17 (SPA)
40:00
39:50
Hradečtí se ještě snaží natlačit před Pöpperleho, ale marná snaha.
39:39
Mikuš za brankou Kacetla.
39:10
Langhammer svádí se Sičákem tuhý boj o puk v rohu spraťanského obranného pásma.
38:44
Rozhodčí však energický přesun hradeckých hráčů do útoku zastavují pro postavení mimo hru.
38:37
Šimánek si pro kotouč najel až ke svým bekům a vyváží černou pryž do útočného pásma.
38:29
Vhazování se na stejném místě bude opakovat.
38:25
Kacetl lehké sparťanské nahození raději přidržuje a následuje buly po jeho levé straně.
38:07
Hosté ale dobře napadají a hradeckým hokejistům toho na konci druhé třetiny moc nedovolí.
37:37
Harant se dostal k puku a zpoza branky Kacetla vyváží puk na druhý konec kluziště.
36:42
Hradečtí jsou momentálně hodně zaskočeni a Sparta pokračuje v útočných manévrech.
35:33
Sparťané střílejí další gól! Krejčík nahodil od modré puk před Kacetla, ten se odrazil od Rolinka přímo k DOMINIKU SIMONOVI, který střelou z mezikruží vymetl levý horní roh Kacetlovy kasy. Asistence: Tomáš Rolinek, Jakub Krejčík.
35:19
Ptáček napřáhl za modrou útočnou čárou až ke stropu a Pöpperleho v brance Sparty pořádně vystrašil. Ten kotouč raději drží ve své lapačce a následuje buly po jeho levici.
34:55
Klimek měl před sebou odkrytou horní polovinu hradecké kasy, ale sparťanský útočník branku Kacetla přestřelil.
34:28
Mikuš trefil ramenem Přibyla, obral ho o kotouč a poslal ho až na druhý konec hrací plochy.
34:09
Hradečtí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.
33:49
Sparta si zahraje další přesilovou hru. Harant použil svoji hokejku spíše jako dřevorubec a odchází si odsedět dvě minuty za sekání.
33:44
Červený se dral do útočné třetiny, ale Švrček ho nikam nepustil.
33:20
Černá pryž si to namířila mimo hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat před Pöpperlem.
32:55
Hra momentálně moc šancí nenabízí. Ačkoliv se Hradečtí snaží, seč jim síly stačí, tak se k přesnému zakončení nemohou vůbec dostat.
32:00
Kubát vystrašil jinak pozorného Kacetla.
31:06
Hosté jdou v krátké době dokonce do dvoubrankového vedení! Rachůnek vyslal do úniku kolem levého mantinelu LUKÁŠE KLIMKA, který zamířil přesně mezi betony Kacetla. Asistence: Ivan Rachůnek, Vladimír Sičák.
30:33
Krejčík zavezl puk až za modrou útočnou čáru, posléze ho nahodil za branku Kacetla, tam se kotouče ale zmocnili Hradečtí a míří do předních linií.
30:08
Nahození Gřegořka končí v naruči hradeckého strážce svatyně. Bude se vhazovat po levé straně Kacetla.
29:28
Tak to je pro domácí rána. Jako blesk z čistého nebe přichází gólový zásah Sparty, která se díky DANIELU PŘIBYLOVI dostává do jednobrankového vedení. Sparťanský útočník šikovně ztečoval nahození Krejčíka a puk si to namířil až za záda beznadějně se ohlížejícího Kacetla. Asistence: Jakub Krejčík, Ivan Rachůnek.
29:24
Domácí hrají v plném počtu.
29:07
Šimánek vzal puk na vidle a hned ho poslal až k Pöpperlemu.
28:54
Domácí přesilovku Sparty brání více než dobře a hosté se nemohou k ničemu dostat.
28:11
Po chvilce strávené v útočné třetině, jsou hosté nuceni opět zakládat útok, jelikož černou pryž na druhý konec kluziště vyhodil Květoň.
27:48
A Hradečtí se znovu osvobozují. Sparťanům se útok zatím nedaří založit.
27:25
Mertl vyhazuje přes všechny čáry a Sparta je nucena založit útok jak se říká od píky.
27:16
První přesilovku v dnešním zápase si zahraje Sparta. Za podražení si dvě minuty odsedí Kudrna.
27:00
Klubko hráčů v rohu obranného pásma Sparty se neroztrhlo a sudí hru přerušují. Vhazuje se po pravici Pöpperleho.
26:46
Až nyní se čtvrtý hradecký útok prodral do útočné třetiny.
26:20
Na buly byl úspěšnější Tvrdík, ale Hradci se černou pryž vyvézt nepodařilo.
26:19
Kacetl chytá sparťanské nahození a po komerční pauze se bude vhazovat po pravé straně královehradecké branky.
25:58
Vypadalo to na hradecký icing, ale Philipp puk dojel a střelbitě založil útok.
25:40
Sparta hraje v pěti.
25:20
Vydarený rozjíždí útok.
25:15
Sparťané znovu zahrozili ve vlastním oslabení. Bude se vhazovat před Kacetlem.
25:02
A slovenský bek hned po buly jen těsně minul Pöpperlovu svatyni.
24:51
Mikuš nastřelil obličej obětavého Gřegořka. Ten v křečík odchází na střídačku.
24:22
Rachůnek s Kumstátem se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný trefil tyč hradecké kasy!
23:55
Šimánek nabral tempo a dostal se sám až do útočného pásma.
23:42
Sparta brzy vyhazuje přes všechny čáry.
23:33
Hradečtí si zahrají v početní převaze. Na trestnou lavici usedá Pacovský za podražení.
23:12
Škoda uzmul ve středím pásmu kotouč, ale rozehrávka mu podle představ nevyšla.
22:49
Forman z rychlého protiútoku vypálil z vrcholu kruhů. Kacetl jeho pokus ukrývá ve své výstroji a následuje buly po jeho pravici.
22:39
Hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou.
22:09
Mikuš teď předvedl ukázkový bodyček na Klimka a diváci ho odměnili potleskem.
21:40
Hradečtí se pohybují po rozích útočného pásma, ale k zakončení se dostat nemohou.
21:19
Bahenský se svoji zasekávačkou u modré čáry hradeckého obranného pásma neuspěl a kotouč mají v moci znovu domácí.
20:50
Švrček uklidňuje hru a oba mančafty střídají.
20:25
Daleko se však nedostali a Mertl už peláší na druhý konec kluziště.
20:04
Úvodní buly druhé třetiny vyhráli sparťané a jdou do útoku.
20:01
Na ledě už jsou hráči obou týmu a začátku druhé periody už nic nebrání.
Prostřední část vypukne zhruba v 18:25 a vy u toho buďte s námi!
V první periodě mohli diváci sledovat zajímavý duel, do kterého aktivněji vstoupila Sparta, ale Hradečtí brzy dokázali hru vyrovnat a nesměle se tlačili do brankoviště Pöpperleho. Ten byl v úvodní dvacetiminutovce překonán, ale gól rozhodčí nakonec uznat nemohli, jelikož těsně před tím, než si puk z hole Rudolfa Červeného našel místo v síti sparťanské klece, tak jeden ze sudích pískl. Hradec následně hrál dvojnásobnou přesilovku, tu ale nedokázal využít a až do konce první třetiny žádný gól nepadl.
20:00
19:58
Kudrna v sámem závěru zkusil ještě jednu kulišárnu, kdy chtěl hned tři sparťanské obránce obelstít stahovačkou. Už to vypadalo, že se mu to povede, ale nakonec upadl a nic z toho nebylo.
19:43
Tuhý boj o kotouč v rohu hradeckého obranného pásma.
19:15
Nepřesná rozehrávka Frühaufa končí až na zakázaném uvolnění a bude se vhazovat před Kacetlem.
18:58
Nahození Ptáčka gólman Sparty raději kryje a hra se přerušuje. Buly po levici Pöpperleho.
18:22
Langhammer našel před branku si najíždějícího Vydareného, ten ale neposlušný puk nedokázal zkrotit.
17:45
Mikuš uklidňuje hru a posílá puk až na druhý konec hřiště.
17:32
Hra se nyní odehrává spíše uprostřed hřiště.
16:50
Mertl nahodil puk od mantinelu přímo na Pöpperleho, před kterým ještě clonil Kudrna a rázem z toho byla pořádná neplecha před sparťanskou klecí.
16:29
Přibyl dojížděl Kacetla, který černou pryž raději ukrývá v bezpečné zóně pod svoji lapačkou a následuje buly po jeho pravici.
16:15
Do útoku se dral Tvrdík, ten byl ale brzy zastaven.
16:01
Kacetl chytá nahození hostujícíh hokejistů a po komerční přestávce bude následovat vhazování po jeho pravé straně.
15:46
Mikuš vyslal na sparťanskou klec propagační střelu.
15:27
Hostující mančaft hraje v plné síle.
15:07
Sparta nyní drží hradecké hokejisty daleko od své branky.
14:33
Mertl vyslal na Pöpperleho jedovatou střelu, po níž ještě dorážel Kudrna, ale ani jeden pokus se neuchytil.
14:23
Hosté hrají ve čtyřech.
13:52
Mertl stojící mezi kruhy minul Šimánkovu přihrávku a hledištěm to jen zahučelo.
13:27
Hradec bude každopádně hrát přesilovku 5 na 3. Za katr usedá Dominik Pacovský za nedovolené bránění.
13:27
Ouu, tak to je pro Hradec rána. Do branky totiž Červený zamířil až po odpískání rozhodčího, gól tak být uznán nemůže.
12:55
Domácí hráči se snaží rychle kombinovat a na konci mnoha přihrávek stál Květoň, jenž však vyprášil pouze betony sparťanského strážce svatyně.
12:41
Vydarený pálil z mezikruží, ale jeho střela byla zblokována a dopadla mimo sparťanskou klec.
12:24
Kumstát teď ve středním pásmu našetřil důležité vteřinky.
11:54
Domácí budou hrát přesilovou hru. Na lavici hanby usedá Lukáš Přibyl, jenž si odpyká dvě minuty za zdržování hry.
11:29
Přibyl se dostal kolem levého mantinelu až před Kacetla, ale střelou švihem nad vyrážečku hradeckého gólmana nepřekonal.
11:11
Střelu Pláňka tečoval těsně před Pöpperlem Kudrna a gólman Sparty měl s tímto pokusem velké potíže.
10:52
Hradečtí jsou nyní ve velkém tlaku! Švrček navíc hraje bez hole, takže to vypadá jako přesilovka 5 na 4.
10:29
Šimánek znovu na útočné misi.
09:51
Jiří Šimánek se na modré krásně uvolnil, pak už na něj čekal jen jeden sparťanský obránce, ale kapitánovi Hradce puk stál a klička mu nevyšla.
09:30
Na červené čáře obral o puk Ptáčka Lukáš Pech, ale v následném úniku po levé straně kasu Hradce vysoko přestřelil.
08:51
Na druhé straně přejel modrou čáru Krejčík a na Kacetla vypálil ostrou střelu. Tu nakonec hradecký gólman vyrazil do rohu hřiště.
08:24
Červený se na modré čáře dostal do úniku, ale střelou mezi betony nesupěl.
08:09
Sudí pískají domácím hráčům úmyslné postavení mimo hru a hra se přesouvá před Kacetla.
07:52
Puk za hradeckou brankou přebírá Šimánek a míří s ním do útoku.
07:42
Černá pryž končí mimo hrací plochu a po komerční přestávce se bude vhazovat před útočnou modrou Sparty.
07:39
Jedna z mnoha hradeckých střel končí zblokována a puk míří do středního pásma, kam musí chvátat František Ptáček.
07:16
Langhammer to zkoušel z ostrého úhlu, ale kasu Sparty nakonec netrefil.
07:01
Rychlý útok hostujících hráčů však záhy končí.
06:42
Sičák se rozmýšlí co s pukem.
06:24
Hráči obou týmů střídají a tempo hry se trochu zvolnilo.
06:05
Švrček obral hradecké útočníky o kotouč a vysílá své spoluhráče do útoku.
05:49
Přibylova střela švihem končí zblokovaná do ochranné sítě nad Kacetlovou svatyní. Bude se vhazovat po pravici hradeckého gólmana.
05:37
Sparta se ale v útočném pásmu moc dlouho neudržela.
05:19
Hra se rychle přesunula na druhý konec kluziště.
05:03
A byl to znovu Pláněk, který nahazoval od modré čáry na sparťanskou svatyni. Pöpperle si ale na jeho pokusu nyní smlsnul.
04:44
Pláněk vystřelil od modré čáry, puk se odrazil před branku, kde stál Podlešák, ten ale poskakující kotouč za záda Pöpperleho nedokázal dopravit.
04:35
Na ledě však delší dobu leží Červený, kterého pukem nepříjemně trefil Krejčík. Hradecký útočník se ale zvedá a vše snad bude v pořádku.
04:14
Domáci vyhráli vhazování ve svém obranném pásmu a Harant hned vyvezl černou pryč daleko od Kacetla.
03:49
Mertl si to nášlápl kolem pravého mantinelu, ale kasu Sparty jen těsně přestřelil.
03:24
Hradečtí se nakonec ze svárů svého soka dostali, ale ne na dlouho. Philipp totiž vystihl jejich rozehrávku a puk vrátil zpět do útočného pásma.
03:01
Plášil svádi tvrdý souboj za brankou Kacetla se sparťanskými útočníky.
02:54
Klimek se ocitl před Kacetlem zcela osamocený, avšak střelou z první hradeckého brankáře nepřekonal.
02:19
Krejčík má za brankou svého gólmana velké potíže a Hradečtí se díky jeho zaváhání málem dostali k zakončení.
01:49
Pech střilel z mezikruží a jeho peprnou střelu zápěstím Kacetl vyráží pravým betonem.
01:30
Vydarený nahazuje za branku hostů.
01:10
Sparta se po mírném tlaku osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění. Vhazování po levici Pöpperleho.
00:48
Červený bojuje v rohu útočného pásma o puk.
00:12
Úvodní buly vyhráli domácí a hned se snaží prodrat do předních linií.
00:01
Na ledovou plochu už naskakují hráči obou mužstev a zápas začne za malou chviličku. Před úvodním buly se však pocty dočká František Ptáček, jenž dnes symbolicky proti Spartě odehraje 1100. zápas v nejvyšší soutěži!
Je těsně před začátkem utkání a stadion už začíná pořádně praskat ve švech. Lidé neustále proudí na tribuny a dnes bude na hradeckém zimním stadionu početná návštěva.

Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek "C" – Škoda, Červený, Květoň – Suja, Langhammer, Podlešák – Švihálek, Tvrdík, Rousek. Trenér: Peter Draisaitl.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Novotný) – Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Hrbas – Pacovský, Simon, Rolinek "C" – Kumstát, Pech, Buchtele – Klimek, Přibyl, Rachůnek – Kubát, Bahenský, Forman. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Čech, Mikula – Bláha, Kostka.
Do dnešního utkání nenastoupí stejně jako v pátek proti Pardubicím dělostřelec Sparty Petr Ton, jenž je stále na marodce. Hradečtí tak mají o jednu starost méně, ale sparťané mají tak silný útok, že se bez něho jistě obejdou, avšak to ukáže až zápas.

Do branky Hradce Králové zasáhne znovu Ondřej Kacetl, který v pátek proti Plzni předvedl výborný výkon a tím si vysloužil nominaci i na další zápas. Pikatní duel to bude především pro Františka Ptáčka, který ve Spartě strávil většinu své kariéry a slavil s ní čtyři tituly. Dnes navíc odehraje 1100. zápas v extralize!
HC Sparta Praha – 1. místo, 27 bodů

Jistě, extraligová tabulka je neskutečně našlapaná a prvních šest týmů se v ní usadilo v rozmezí pouhých pěti bodů. V pražských Holešovicích ale i tak musí s výsledky úvodní části panovat velká spokojenost! Kdyby v každé čtvrtině zapsala stejný zisk jako v té první, dosáhla by na metu 108 bodů, kterou nejvyšší soutěž pamatuje naposledy z ročníku 2003/04. Tehdy jí dosáhly Pardubice. Sparťané zatím potvrzují své ambice na titul, prohráli pouze čtyři zápasy ze třinácti.

Naposledy se týmu hlavního města podařilo dokonce získat triumf s čistým štítem. Na jejich led přijely právě druhé Pardubice, které inkasovaly po dvanácti minutách. Klíčová pak byla pasáž před polovinou zápasu, kdy sparťané během pouhých sedmi sekund navýšili své vedení už na tříbrankové. A stav 3:0 platil i po šedesáti minutách, Tomáš Pöpperle si připsal už třetí letošní nulu. Klobouček!
Mountfield HK – 4. místo, 24 bodů

Jedna, pět, jedenáct. To jsou asi nejdůležitější čísla, která charakterizují dosavadní představení "nováčka" z Hradce Králové. Jen jednou byli Východočeši v téhle sezóně na lopatkách po základní hrací době, ne náhodou v prvním kole právě na ledě pražské Sparty. Pětkrát v řadě už nepoznali hořkost porážky, i když ve třech případech zvítězili až v prodloužení. A jedenáct duelů za sebou už poctivě sbírají body do tabulky, která zatím vypadá pro hradecké fanoušky jedním slovem fantasticky!

Vydatně tomu pomohl i páteční výsledek souboje s mistrovskou Plzní. Hradec sice po první třetině prohrával 0:1 a ve druhé části čelil řadě gólovek indiánů, ale i tak se mu podařilo utkání otočit až do vítězného stavu 4:1. Mimochodem, šlo o nejvyšší výhru Východočechů v sezóně...
První čtvrtina Tipsport extraligy utekla jako voda a už jdeme na odvety! Šlágr nedělního 14. kola se odehraje právě tady ve východočeské metropoli na soutoku Labe s Orlicí. Zatím nejpříjemnější překvapení letošního ročníku, čtvrtý Mountfield HK, hostí největšího favorita na mistrovský titul, vedoucí Spartu Praha!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.