Novokuzněck ihned v úvodu závěrečného dějství sice vyrovnal, ale nci víc už nezvládl. Jekatěrinburg dostal do vedení 10 minut před koncem Jemelejev. Výhru hostů potvrdil 2 vteřiny před závěrečnou sirénou Černov.
60:00
59:58
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Do prázdné branky skóruje Arťjom Černov po přihrávce Lepista. Asistence: Sami Lepistö, Fjodor Malychin.
59:22
Jekatěrinburg takticky drží puk v rohu soupeře.
59:01
Zbývá poslední minuta 3|. třetiny.
58:41
Naděje pro domácí zřejmě zhasla. Za vysokou hůl dostává 2 minuty nepodmíněně Mantyla.
58:20
Kovář na místě a schovává kotouč pod lapačku, aby mohli jeho spoluhráči alespoň vystřídat.
57:45
Domácí se ještě neodhodlali ke střele.
57:00
Hosté dokázali vyhodit kotouč za Sorokina.
56:36
Jedna z posledních šancí pro Novokuzněck. Za podražení jde ven Trjankin.
55:48
Avtomobilist hraje s pukem za vlastní brankou.
55:01
Novokuzněcku zbývá na vyrovnání 5 minut.
54:00
Domácí uzamkli svého soupeře, ale nestřílí.
53:12
Novokuzněck se až nyní dostal ke střele, ale Kovář byl na místě.
52:22
Gusev (JEK) vyloučen za podražení.
52:00
Sorokin si zvedl sebevědomí, když nadvakrát vychytal Lazareva.
50:05
Simakov si udělal z domácích hráčů slalom a následně předložil kotouč volnému IGORU JEMELEJEVOVI, který nadzvedl kotouč pouze nad ležícího Sorokina. Asistence: Alexej Simakov.
50:00
49:47
49:00
Hosté ale početní výhodu vůbec nevyužili ke střelbě.
48:05
Novokuzněck ve třech. 2+10 dostává Lapenkov za úder do oblasti hlavy a krku.
47:51
Přesilovka končí, za podražení jde ven Simakov (JEK).
47:33
Domácí se osvobozují.
46:54
Nazarov (NOV) vyloučen za hákování.
46:16
Viklund to zkoušel z úhlu. Sorokin připraven.
45:41
Hosté dlouho úřadovali za brankou domácích, až musel zakročit Sorokin.
44:13
Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.
43:47
Poprvé ve 3. třetině si sáhl na kotouč také Sorokin.
42:41
Novokuzněck opět nastěhován před brankou hostů.
40:55
Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Domácí to teď sehráli perfektně, a z druhé vlny si najel mezi kruhy KURTIS MCLEAN, který překonává Kováře. Asistence: Rafael Achmetov, Raymond Giroux.
40:01
Druhá třetina nám přinesla jedinou branku, která padla hned na začátku z trestného střílení. Jednobrankový náskok dokázali hosté udržet až do 3. třetiny i díky zákrokum Jakobua Kováře. Třetí třetina začne přibližně v 15:39.
40:00
39:40
Hosté čekají s pukem za svou brankou.
39:01
Poslední minuta 2. třetiny.
38:49
Jekatěrinburg hraje s pukem, co nejdále od Kováře.
37:50
Kovář teď hasil průšvih svých spoluhráčů svým zákrokem.
36:30
Další zákrok brankáře Novokuzněcku drží akcie domácích nad vodou.
35:42
Sorokin si počkal na střelecký pokus Fjodrova a vytáhl proti němu svojí rukavici.
35:29
Jekatěrinburg se při útočné akci ocitl v ofsajdu.
34:00
Další útočná akce domácích započne za jejich brankářem.
32:40
Oba gólmani nyní podrželi své týmy v krušných chvilkách skvělými zákroky.
31:44
30:53
Kovář si nyní poradil se střelou Sorokina.
30:34
Hraje se ale převážně před Sorokinem.
29:44
Domácí si za svojí snahu vysloužil alespoň přesilovku. Vyloučen je Jegin (JER) za krosček.
27:35
Domácí uzamkli svého soupeře v jeho pásmu, ale bez střeleckého pokusu zatím.
25:37
Sorokin betonem zachránil Novokuzněck od další pohromy.
25:08
Hosté budou muset začít od vlastní branky.
24:04
23:34
Hostům se však přesilová hra vůbec nedaří.
22:04
Martynov (NOV) vyloučen za naražení na hrazení.
20:46
A FJODOR MALYCHIN vykoupal nádherně Sorokina a forhandem posíla puk do prázdné branky.
20:46
Na úvod bylo nařízeno trestné střílení pro Jekatěrinburg.
20:01
Další třetina začne přibližně v 14:50.
Je za námi první třetina, která branku nepřinesla a proto je stále stav bezbrankový. Novokuzněck hrál sice přesilovku, ale ta se mu moc nepovedla.
17:40
(Za nedovolené bránění putuje na trestnou Streltsov (JER).
17:30
Delší dobu se nedostal puk zpoza branky Jekatěrinburgu.
15:33
Nazarov si nepřišel na hostujícího brankáře.
14:27
Antonovskij se pokoušel probojvat po straně, ale ztroskotal na betonu Sorokina.
13:02
Hosté se nyní dostali v útočné akci do postavení mimo hru.
12:05
Domácí tým zahrál zakázané uvolnění.
10:51
Gólman hostů si teď počkal pro změnu na pokus Karamnova.
10:02
Lapenkov zkoušel najít mezírku mezi Kovářovými betony, ale ruský brankář své nohy sklapl včas.
9:15
Jegin pálil tvrdě od modré, ale minul branku.
8:20
Oba týmy se sice dostanou do pásma, ale s pukem operují převážně hlavně za brankou soupeře.
6:35
Hosty zastavuje v útočné akci ofsajd.
5:52
McLean nedokázal před brankou zpracovat puk od spoluhráče.
5:03
Po střele Žafjarova zsáhl po dlouhé době také Birjukov.
4:35
Domácí branka byla tentokrát posunuta.
4:10
Kuznětsov se objevul sám před domácím brankářem, ale nestihl včas vystřelit.
3:23
Ruský gólman má hodně v úvodu hodně v práce v domácí brance.
2:31
Lewandowski vyzkoušel pozornost Sorokina.
0:49
Oba gólmani si osahali puk svými zákroky.
00:01

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Ložkin) – Martynov, Arzamastsev – Giroux, Mantyla – Axjonenko, Kanarskij – Dydykin, Skutar – Jemelin, Nurtdinov, Kosourov – Achmetov, McLean, Lapenkov – Kurepanov, Vyglazov, Mitryakov – Turukin, Nazarov, Žafjarov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Farafanov) – Viklund, Lepistö – Jegin, Antonov – Gusev, Trjamkin – Antonovskij, Teterin – lazarev, Černov, Malychin – Lewandowski, Stewart, Jemelejev – Fjodorov, Simakov, Deveaux – Streltsov, Arkalov, Jefimov

Rozhodčí: Ravodin, Ronn – Birin, Medvěděv..
Česká stopa

Na soupiskách obou týmů najdeme pouze jediného krajánka. Českému fanouškovi určitě v letní přestávce neutekl přestup Jakuba Kováře do Jekatěrinburgu.
Vzájemné zápasy

Očima sázkaře se dá říci, že by dnes měl padnou "kříž" neboli remíza, která je nejčastějším jevem po 60 minutách vzájemných soubojů. I ten poslední skončil po základní hrací době plichtou. Nakonec se z vítězství radoval Novokuzněck 4:3 po prodloužení. Vzhledem, jak se oběma týmům daří, se dá očekávat také, že padne málo branek.
Oba dva celky překvapivě své poslední zápasy vyhráli. Větší radost musí mít ale Novokuzněck, který doma těsně porazil Chanty-Mansijsk 2:1.

Jekatěrinburg bral pouze o bod méně za výhru 4:3 v prodloužení na půdě Novosibirsku.
I v tomto zápase se odehraje duel týmů ze spodku tabulky. 11. Jekatěrinburg na Východě nasbíral zatím pouze 19 bodů a průměr bod na zápas.

14. Novokuzněck je na tom ještě hůře a s 15 body je nejenom nejhorší na vVýchodě, ale také v celé KHL. Oba celky jsou ukováni také na dně svých divizí.
Přeji co nejhezčí odpoledne z Novokuzněcku, kde budeme společně sledovat zápolení právě domácího Novokuzněcku s Jekatěrinburgem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.