OMSK - Chabarovsk | ONLINE | 26.12.2013 13:00 | KHL 2013/2014 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne.
Čtvrtá výhra Avangardu v řadě je na světě. Ve třetí třetině rozhodl o vítězství svého celku Gončarov. Hosté už nebyli ve třetí dvacetiminutovce tak aktivní a k vyrovnání jim nepomohla ani hra bez brankáře. Omsk tak vítězí nad Chabarovskem 3:2.
60:00
Konec zápasu.
59:45
Pěrežogin netrefil prázdnou branku!
59:40
Zakázané uvolnění Omsku. Miloš Říha si bere oddechový čas, aby vyvolené pětici namaloval, co od ní ve zbytku třetí části vyžaduje.
59:04
Je tu poslední minuta třetí části, hosté už to zkoušejí v šesti!
58:24
Time-out pro Chabarovsk, brankář Murygin však ještě zůstane v brance.
57:44
Junkov se pokusil překvapit Garona střelou po ledě, tam byl ale domácí gólman připraven se svou širokou holí.
57:20
Zakázané uvolnění ze strany domácího celku, Garon tak bude muset být v pozoru, protože se bude vhazovat před jeho klecí.
56:50
Popov střílel bekhendem, Murygin v pohodě zasahuje vyrážečkou.
55:50
Vypadá to, že se domácí začnou soustředit hlavně na poctivou hru v defenzívě, které bude založeno na napadání ve středním pásmu.
54:50
Velký závar před klecí Avangardu musí Garon řešit zalehnutím puku. Domácí musí počítat s tím, že podobných situací bude ve zbytku třetí části vznikat více.
54:15
Avangard už hraje v plném počtu.
54:09
Potlesk si teď vysloužil i brankář Mathieu Garon, který kryl do lapačky střelu Muršaka.
53:54
A další vyhození Omsku, hráči Amuru musejí začínat od své klece.
53:19
Domácí se dobře brání, navíc teď hostující obranu pozlobil svou akcí Pěrežogin.
52:15
Nepříjemnost pro tým trenéra Říhy. Omsk jde totiž znovu do čtyř, je však pravdou, že Amur bude muset svou hru v početní výhodě zlepšit, aby hosté mohli pomýšlet na vyrovnání. Dvě minuty + desetiminutový osobní trest dostal Anton Kurjanov (OMS).
51:46
Popovovi byla odpískána hra v brankovišti, proto je hra vykázána do středního pásma.
51:22
Kalinin mohl svůj celek zase o něco přiblížit třem bodům. Domácí forvard se proháčkoval až před branku, tam mu ale na poslední chvíli uzmul puk z čepele Bykov.
50:11
Růžička je zpět na ledě, Amuru se přesilovka nepovedla využít.
49:36
Naopak ve vlastním oslabení unikl do šance Popov, ten svou akci zakončil střelou zpoza obránce, kterou musel Murygin likvidovat na dvakrát.
49:00
Hokejisté Chabarovsku se motaí s pukem v rohu kluziště, odtud zřejmě Garona neohrozí.
48:11
Naopak se budeme moci podívat na přesilovku Chabarovsku. Na trestnou lavici totiž usedl Štefan Růžička (OMS).
47:06
Svěřenci trenéra Popichina už jsou opět v plném počtu.
46:50
Vypadá to, že Chabarovsk tuto početní nevýhodu přežije. Omsk se totiž nemůže momentálně dostat přes modrou čáru.
45:49
Ivana Baranka nahazoval kotouč na branku, Murygin měl těžkou pozici, protože mu ve výhledu clonil Popov. Brankář Amuru však udělal univerzální rozklek, což mu stačilo k tomu, aby kotouč našel ve své výstroji.
45:06
Kalinin se dostával do slibné příležitosti, zakončit však nemohl, protože jej fauloval Vladimir Loginov (CHA), který dostal dvě minuty za hákování.
44:00
Sergej Širokov se prohnal až do útočného pásma, které si vybruslil až před branku Murygina. Střelou po ledě ale hostujícího brankáře nepřekonal.
42:03
Avangard právě vstřelil branku!
Avangard svou přesilovku rychle využívá! Od modré čáry až mezi kruhy si sjel MAXIM GONČAROV, který posléze svou střelou zápěstím rozvlnil síť za zády Murygina. Potřetí v zápase tak Omsk vede. Asistence: Sergej Širokov.
41:20
Brankář Garon jel za svou branku pro puk, k zemi jej však srazil Orlov (CHA), který hned dostal několik ran od Ljamina (OMS). Hostující útočník dostal 2+2 minuty, domácí zadák jen dvě. Proto čeká na Omsk přesilová hra.
40:01
Začala třetí třetina.
I ve druhé třetině byly k vidění dvě branky. Díky Růžičkovi se Omsk dostal zpět do vedená, ovšem to vydrželo jen do 32. minuty, kdy srovnal Klimčuk. Stav utkání po dvou třetinách je tak 2:2.

Třetí část začne přibližně v 14:39.
40:00
Druhá třetina skončila.
39:34
Pěrežoginova střela z mezikruží neměla natolik dobré parametry, aby mohla Murygina ohrozit.
39:20
Murygin musel dávat pozor, aby jej nepřekvapila střela z pravého kruhu, kterou na něj vyslal Sergej Kalinin.
39:01
Probíhá poslední minuta druhého dějství.
38:15
Domácí byli v přechodu do útočného pásma zastaveni čárovým sudím, který odpískal ofsajd.
37:26
Muršak nabral na pravém křídle velkou rychlost, přehna se přes obránce, jenže místo střely zvolil ještě nahrávku, což nebyl dobrý nápad.
36:53
Chabarovsk je zpět v pěti mužích.
36:32
Nepřesnou nahrávkou Pěrežogina se domácí dostali mimo útočné pásmo.
36:03
Růžička je od vstřelení své branky viditelně nejaktivnějším hráčem Omsku. Nyní se slovenský hokejista sápal po dorážce, Murygin ale kotouč včas zalehl.
35:52
Pivcakinova rána od modré čáry byla zblokována do ochranné sítě.
34:53
Omsk čeká početní výhoda, za katr je vykázán Jevgenij Orlov (CHA), který vyhodil puk mimo kluziště.
34:46
Gončarov svou střelou trefil pouze Orlova, který se obětavě vrhl na led.
33:55
Štefan Růžička nebyl daleko od druhého přesného zásahu. Jednoduchou a rychlou akci zakončoval střelou z levého kruhu. Murygin dokázal ránu vyrazit jen těsně před sebe, kam už se hráči Omsku hnali dorážet. Dostat puk za záda brankáře Amuru se jim ale nepodařilo.
33:00
Je škoda, že podobných momentů jsme zatím neviděli víc. Převážně se totiž děj dnešního zápasu odehrává ve středním pásmu.
31:44
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Parádní samostatná akce MICHAILA KLIMČUKA, který se chopil kotouče ve středním pásmu, podél pravého hrazení s ním projel až do prostoru pravého kruhu, odkud střelou pod víko nedal Garonovi šanci zasáhnout. Bez asistence.
31:19
Po dorážce se natahoval Popov, puk mu ale přeskočil hokejku.
30:14
Šance pro Orlova, který se s Luginem dostal do přečíslení dva na jednoho, v momentě střele mu však jeden z domácích obránců vložil hůl do dráhy letu puku.
29:29
Více příležitostí si domácí vytvořit v početní výhodě nedokázali, proto je stav nezměněn.
28:25
Velká šance, ve které byl Sjomin. Domácí útočník dostal nahrávku přesně před branku Amuru, skvělým přesunem ale Murygin znemožnil Sjominovi dát gól.
27:29
Avangard má možnost dostat se během chvíle do dvoubrankového vedení. Na trestnou lavici totiž zamířil Jevgenij Korotkov (CHA).
26:05
Avangard právě vstřelil branku!
Před chvílí sice ŠTEFAN RUŽIČKA branku nedal, nyní se mu ale síť za brankářem Amuru rozvlnit podařilo. Parádním pasem našel slovenského forvarda mezi kruhy Pěrežogin, Růžička měl dostatek času a střelou švihem vymetl levý roh Muryginovy branky. Asistence: Alexander Pěrežogin.
25:20
Rychlá akce Omsku, kterou zakončil střelou z první Slovák Růžička. Murygin ale kotouč dokázal bez větších problémů vyrazit mimo tři tyče.
25:00
Na druho stranu se opt hnal Ivanov, ovšem dál jak dva metry za modrou čáru se nedostal.
24:20
Dubinin dokázal udržet puk v útočném pásmu, proto může hostující celek pokračovat v dobývání Garonovy klece.
23:16
Muršak už je z trestné lavice pryč, Chabarovsk je zase v plném počtu.
22:40
Před malou chvílí musel Murygin řešit nepříjemnou situaci před valstní klecí, v následujícím okamžiku mu pomohli spoluhráči, kteří nedovolila vystřelit Ivanovovi.
21:16
Ve velké šanci se objevil Pěrežogin, ped brankářem Muryginem se ale rozhodl ještě přihrávat na Popova. Tomu ale hokejku chytil Jan Muršak (CHA), proto nemohl domácí útočník zakončovat. Hlavní sudí samozřejmě nemohl reagovat jinak, než že hostujícího hráče vyloučil.
20:30
Avangard začal první třetinu náporem, Murygin ale zatím nemusel zasahovat.
20:01
Začala druhá třetina.
Je za námi úvodních dvacet minut ze zápasu mezi celky Omsku a Chabarovsku. Domácí hokejisté byli dlouhou dobu o něco lepším celkem, v což vyústila i vedoucí branka z hole Kuljaše. Amur však dokázal využít hned svou první přesilovku, když Garona pokořil Muršak. Na světelné tabuli tak svítí stav 1:1.

Druhá třetina začne přibližně v 13:52.
20:00
První třetina skončila.
19:15
Je ohlášena poslední minuta první třetiny, v útočném pásmu jsou hosté. Podaří se jim posledních pár vteřin využít k tomu, aby šli do šaten ve vedení?
18:43
Šiškanov objel domácí branku, a poté nahrával na hůl Smurova, ten se snažil Garona překvapit střelou na bližší tyč, kanadský gólman byl ale připraven.
18:00
V posledních momentech nenní k vidění příliš pohledný hokej, oba celky se soustředí hlavně na precizní hru v obranném pásmu.
17:10
Nyní si už ale musel Murygin připsat zákrok, to když se jej pokusil překonat Tarasov.
16:42
Další útok musejí domácí začínat od své branky, ve středním pásmu to však nemají jednoduché. Amur operuje velice dobře.
15:58
Teď to ale vypadá, že Avangard nechce se svou odpovědí čekat dlouho. Sergej Širokov velkého závaru před Muryginovou klecí, svou střelou ale nemířil přesně.
15:37
Omsk je po inkasované brance trochu pod tlakem, nyní se domácí dokonce museli osvobodit jen za cenu zakázaného uvolnění.
13:58
Chabarovsk právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Amur z první přesilové hry dává branku. U branky domácího Avangardu si nejlépe ze všech počínal Slovinec JAN MURŠAK. Asistence: Timofej Šiškanov, Andrej Stěpanov.
13:48
Jevgenij Nurislamov (OMS) je vyloučen za hrubost.
13:20
Hosté jsou v plném počtu.
12:50
Obránce Amuru Děnis Ježov byl zasažen pukem do obličeje. Hra proto musí být přerušena, na ledě zůstalo několik krvavých stop.
12:45
Avangardu se v přesilové hře nedaří podle představ, hosté se osvobozují.
12:02
Kuljaš na modré čáře nabil Pivcakinovi, který do rány opřel, seč mu síly stačily. Na vstřelení branky to však nestačilo.
11:20
Je tu druhé vyloučení na straně Chabarovsku, za podražení už sedí na trestné lavici Vldimir Loginov (CHA).
10:36
I přesto, že už Omsk přesilovku nehraje, své tempo z početní výhody si dokázal přenést i do hry pět na pět. Hráčů Amuru neví, kam dřív skočit.
09:54
Amur hraje v plném počtu.
09:40
Popovova rána zápěstím z levého kruhu mířila těsně vedle levého horního rohu Muryginovy branky.
08:57
Kuljaš by rád přidal i druhou branku, nyní se prezentoval střelou od moré čáry. Murygin ale na puk viděl, a proto ho bez větších problémů kryl.
08:30
Domácím se zatím nepodařilo usadit v útočném pásmu, Chabarovsk už dvakrát vyhodil až za branku Garona.
07:54
Možná, že se to domácím hokejistům podaří nyní. Je tu totiž první vyloučení zápasu, které má na svědomí hostující Michail Klimčuk (CHA) – vysoká hůl.
07:31
Omsk vstřelená branka nakopla, do dvoubrankového vedení se mu ale zatím dostat nepodařilo.
05:44
Avangard právě vstřelil branku!
Avangard se ujímá vedení! Domácí si vytvořili v útočném pásmu tlak, který dokázali přetavit v branku díky dostatečné houževnatosti svého kapitána, DĚNISE KULJAŠE, který dokázal po nahození od modré čáry z hole Pivcakina dotlačit kotouč až do sítě. Asistence: Nikita Pivcakin.
04:45
Kurjanov se prodral okolo dvou obránců, kteří ho nedokázali u mantinelu obrat o kotouč. Domácí hokejista se ale poté dostal s pukem do rohu kluziště, odkud nedokázal vymyslet nic kloudného.
03:50
Pěrežogin se pokusil překvapit Murygina hned po buly, střela domácího útočníka měla dostatečnou tvrdost, přesnost ji však scházela.
03:26
Domácí kapitán Kuljaš zahrál puk příliš vysoko, proto je mu odpískána hra vysokou holí. Bude se vhazvat před kanadským brankářem Garonem.
02:30
O něco podobného se pokoušel na druhé straně Ivanov, jeho střela ale také nedoletěla až k brance. Gólmani tak zatím moc práce nemají.
02:10
Lugin se pokusil vypálit z otočky, jeho rána byla ale zblokována hned prvním bránícím hráčem Omsku.
01:27
Chabarovsk se provinil zakázaným uvolněním, hra se tak stěhuje před hostující klec.
00:58
Růžička se tlačil do zakončení, ale těsně před Muryginem mu byl kotouč odebrán od hole.
00:30
První náznak šance si vytvořili hostující hokejisté, obrana Avangardu však zasáhla včas, proto Garon nemusel zasahovat.
00:01
Utkání právě začalo.
Oba týmy už nastoupily na modré čáry. Nyní jen zbývá, aby zazněla ruská hymna, poté nebude začátku utkání nic bránit.
Úvodní sestavy:

Avangard Omsk: Garon (Kostin) – Kuljaš, Pivcakin, Baranka, Blaťák, Ljamin, Gončarov, Poleščuk, Nurislamov – Kalinin, Sjomin, Kosticyn – Růžička, Popov, Pěrežogin – Kurjanov, Širokov, Ivanov – Rasskazov, Kazakov, Berdnikov. Trenér: Miloš Říha

Amur Chabarovsk: Murygin (Jarvinen) – Loginov A., Bykov, Sedunov, Loginov V., Ježov, Bilalov, Těsljenko, Těrjajev – Korotkov, Junkov, Petružálek – Muršak, Šiškanov, Stěpanov – Tarasov, Lugin, Orlov – Dubinin, Smurov, Klimčuk. Trenér: Jevgenij Popichin

Rozhodčí: Běljajev, Nalivajko – Goljak, Děďulja.
Rychlík jménem Kontinentální hokejová liga nestaví ani přes vánoční svátky. Po reprezentační přestávce je tu druhý hrací den nejlepší evropské ligy a v jednom ze zápasů dnešní nabídky se střetnou celky Avangard Omsk a Amur Chabarovsk. Utkání startuje v 13:00.
AVANGARD OMSK:
Omsk si svou cestu letošním ročníkem určitě představoval jinak. Dlouho patřil Avangard mezi favority ligy, nyní tomu však ani zdaleka tak není. Je ale pravdou, že už to není tak špatné, jako tomu byla na začátku sezóny. Mužstvo, které momentálně vede český lodivod Miloš Říha, se nachází na desáté pozici Východní konference. Se 47 body nyní schází Avangardu na příčky zajišťující play-off pouze jeden bod. Nyní se navíc může Omsk pyšnit třízápasovou sérií výher.

Poslední tři zápasy Omsku:
Nižněkamsk – Omsk 0:4
Omsk – Novosibirsk 3:2
Omsk – Novokuzněck 3:2

Nejproduktivnější hráči Čerepovce:
Alexander Popov (U) – 26 bodů (12+14), 35 zápasů
Sergej Kosticyn (U) – 24 bodů (7+17), 39 zápasů
Alexander Pěrežogin (U) – 21 bodů (8+13), 38 zápasů
AMUR CHABAROVSK:
Vše napovídá tomu, že se mužstvo, které je nejvýchodnějším zástupcem celé ligy, nepodívá do vyřazovací části ani letos. V Amuru mají finanční potíže, jeho největší hvězda Jakub Petružálek společně s dalšími dvěma hráči dokonce požádali o rozvázání smlouvy. Amuru aktuálně patří 12. místo Východní konference a na osmou příčku, kterou se 48 body okupuje Čeljabinsk, mu chybí 11 bodů.

Poslední tři zápasy Chabarovsku:
Chabarovsk– Záhřeb 4:3 s.n.
Jekatěrinburg – Chabarovsk 5:1
Jugra – Chabarovsk 2:3

Nejproduktivnější hráči Chabarovsku:
Jakub Petružálek (U) – 20 bodů (13+7), 36 zápasů
Jan Muršak (U) – 20 bodů (11+9), 35 zápasů
Alexander Junkov (U) – 15 bodů (9+6), 33 zápasů
ČESKOSLOVENSKÉ ZASTOUPENÍ:
Ivan Baranka (O), SVK – Omsk
Miroslav Blaťák (O), CZE – Omsk
Jakub Petružálek (U), CZE – Chabarovsk
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud