To je z mé strany vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemnou noc.
Československá stopa v zápase
Milan Michálek 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:52, při nájezdech svůj pokus neproměnil
Tři hvězdy utkání
1. James Van Riemsdyk (TOR) 1+2
2. Mika Zibanejad (OTT) 0+2
3. Phil Kessel (TOR) 1+1
Parádní utkání, v kterém jsme viděli hodně gólů, bitku, tvrdé hity, obrat ve skóre a skvělé výkony brankářů končím výhrou Toronto po samostatných nájezdech. Hosté po druhé třetině sice vedli 3:1, ale Senátoři ještě zabojovali a vydolovali alespoň bod.

Střely na bránu
50 – 31
V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
Autorem branky je JAMES VAN RIEMSDYK.
Raymond svůj nájezd proměňuje střelou do horní polovina brány a Toronto vítězí!
Milan Michálek volil také střelu na lapačku, ale Reimer byl připraven a střelu lapil.
Van Riemsdyk si hodil puk na bekhend a zavěsil nad lapačku Andersona.
Jako první jede Spezza, jehož střelu Reimer kryje lapačkou.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:27
Gunnarsson se řítil sám na Andersona, ale na poslední chvíli ho dojel jeden z obránců ,který mu zabránil ve střele.
64:00
Minuta do konce prodloužení a Sens drží puk na hokejkách v útočném pásmu.
63:29
Domácí se dostávali do nadějné situace, ale celou akci překombinovali a nedošlo ani na střelu.
62:49
Ryan se dostával do zajímavé situace. Mohl střílet i přihrávat na druhou stranu. V poslední chvíli mu do střely vložil obránce hůl a střela šla mimo.
61:37
Cowen pálí od modré a Reimer pohotově vyráží puk do rohu.
60:45
Van Riemsdyk teď podobnou střelou jako na druhé straně Phillips vystrašil Andersona.
60:21
Phillips se dostal ke střele z kruhu. Napřáhl, ale jeho tvrdou ránu Reimer schoval v náruči.
60:01
Ottawě se v poslední třetině podařilo skvělým výkonem srovnat nepříznivý stav 1:3 a vybojovala si prodloužení a minimálně bod. Otázkou jde, kdo získá bod druhý?
60:00
59:37
Puk je ve středním pásmu.
58:46
Anderson uklidňuje hru a drží puk. Čeká nás vhazování v obranném pásmu Sens.
58:00
Dvě minuty do konce základní hrací doby. Aktivnější je v posledních minutách Toronto.
57:02
Puk je za branku na holích Ottawy, která se chystá do útoku.
55:55
Domácí musí čelit tlaku v obranném pásmu, ale oslabení ubránili.
55:02
Anderson ukryl střelu ve výstroji a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
53:55
Phillips jde pykat za nedovolené bránění a Toronto čeká přesilovka.
53:23
Smith se dostal k odraženému puku a hned pálil. Anderson střelu vyrazil hrudníkem.
52:30
Karlsson ohrožuje Reimera dál, tentokrát musel čelit další z mnoha střel od modré.
51:08
Po delší době musel zasahovat i Anderson, když na něj puk vyslal Kadri.
50:29
Ottawa právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno! Sens využívají přesilovku. Mika Zibanejad držel puk vedle branky, počkal si až si od modré před bránu sjede ERIK KARLSSON ,kterému poslal přesný pas a švédský obránce pak bez potíží poslal kotouč do brány. Asistence: Mika Zibanejad, Jason Spezza
49:27
Toronto hrálo v šesti, čehož si sudí všimli. Následuje tak trest pro hráčskou lavici a přesilovka pro domácí tým.
48:48
Corvo vyslal ránu od modré a Reimerovi chvíli trvalo než se přes množství těl před jeho bránou zorientoval a zjistil, kde je kotouč.
48:28
Zajímavá situace. Hráči v souboji za bránu nadzvedli bránu a puk se tak dostal do sítě Reimera a poté vyjel ven. Hra musela být přerušena a rozhodčí šel vše raději zkontrolovat na videu.
47:37
Bobby Ryan dostal přihrávku a pálil od mantinelu. Reimer proti jeho střele vytasil připravenou lapačku.
46:35
Leafs se zaměřují především na obranu, takže raději nic nevymýšlí, nahodí puk do pásma a jdou střídat.
45:19
Raymond se dostal před obránce, kteří mu však příliš prostoru pro střelu nedali. Nakonec tak svou ránu umístil mimo tři tyče.
44:50
Ryan nebezpečně zakončoval, ale Reimer byl na místě a se střelou si poradil.
44:08
Franson (TOR) putuje na trestnou za hákování a Ottawa si tak zahraje přesilovku.
42:22
Zápas se dramatizuje. Greening na sebe v rohu kluziště natáhl dva hráče Leafs, kteří zapomněl na ERIKA CONDRU, který dostal přihrávku mezi kruhy, zamířil a svou ránu umístil přesně nad lapačku bezmocného Reimera. Asistence: Colin Greening
41:20
Hosté byli v útočném pásmu, ale nepřesná přihrávka je vyhnala ven.
40:27
Cowen se dostal k ráně hned po vhazovaní, Reimer opět musel zasahovat.
40:23
Domácí vybojovali puk u mantinelu a ke střele natáhl Spezza. Reimer puk ukryl ve své lapačce.
40:01
Máme za sebou dvě třetiny a lépe si vedou hosté z Toronta. Za góly můžou děkovat své první lajně, která se zatím stará o vše podstatné. Především pak dvojka Kessel – Van Riemsdyk hraje opravdu skvěle. Když k tomu přidáme jistého Reimera v brance, bude mít Ottawa co dělat, aby zápas alespoň vyrovnala.

Střely na branku ve druhé třetině
13:8
40:00
39:41
McClemen dostal puk mezi kruhy a ihned pálil. Jelikož si střelu nemohl připravit Anderson si s ní poradil bez větších potíží a ukryl ji do náruče.
39:06
Vyhrané buly a střela Karlssona od modré, která byla zblokována obranou Leafs.
38:50
Po souboji před brankou došlo k bitce Neil vs McLaren. V té byl úspěšnější domácí Neil, který složil torontského borce k ledu. Souboj to byl však vyrovnaný. Oba nakonec putují do šaten.
38:22
Hra se přesouvá před Andersona. Bude se vhazovat po levici ottawského gólmana.
37:53
Hosté jsou v plném počtu.
37:43
Leafs se po dlouhém obléhání konečně osvobozují.
36:17
Spezza dostal přihrávku k mantinelu, odkud ránou z první ohrozil branku Reimera. Ten kotouč vyrazil betonem.
35:53
Trevor Smith putuje na trestnou za podražení, tentorktát si zahrají v početní převaze domácí.
34:43
Ottawa se ubránila a je v plném počtu.
33:01
Van Riemsdyk se dostal po kombinaci v útočném pásmu ke střele, kterou Anderson vyrazil.
32:43
Za držení putuje na trestnou domácí Colin Greening.
32:32
Wiercioch střelou od modré otestoval připravenost Reimera.
31:37
Toronto právě vstřelilo branku!
JAKE GARDIER se projel celým pásmem Ottawy. Na cestě ke gólů projel celý mantinel za bránou, poté se dostal na modrou čáru, odkud si to namířil na kruh, kde zamířil a poslal puk k tyči Andersonovi brány. Asistence: Phil Kessel, James Van Riemsdyk
30:38
Van Riemsdyk bojoval o puk v rohu kluziště, kde o něj ovšem přišel a tak následuje rychlý protiútok Ottawy.
29:42
Leafs se provinili ofsajdem, a tak následuje vhazování na obranné modré Sens.
29:23
Van Riemsdyk se probíjel mezi kruhy, kde se chystal ke střele, ale na poslední chvíli mu kotouč vypíchl jeden z obránců.
28:53
Hosté vyhrávají buly a vyhazují puk do bezpečí.
28:43
Vhazuje se po pravici Reimera.
27:58
Sens kombinují v útočném pásmu, obrana Leafs neví, kde jim hlava stojí.
26:38
Dvě minuty pro Trurrise (TOR). Přesilovku bude opět hrát Ottawa.
25:02
Se střelou Phillipse si Reimer taktéž poradil bez větších potíží.
24:33
Corvo po vyhraném buly prověřil střelu od modré čáry Reimera, ten byl však připraven.
24:28
Stav hráčů na ledě se vyrovná. Za vysokou hůl v obličeji Karlssona jde pykat Clarkson.
23:05
Ve stejném čase byl za nesportovní chování na trestnou poslán domácí Zack Smith.
23:05
Domácí obránce se dopustil chyby ve vlastním pásmu, Van Riemsdyk ho obral o kotouč a ujížděl na Andersona. Puk "žabkou" přesně na hokejku předložil PHILU KESSELOVI a ten ho lehkým klepnutím umístil nad beton brankáře. Asistence: James Van Riemsdyk
22:20
Corvo nahodil puk od modré a Reimer ho bezpečně vyráží do rohu.
21:59
Ottawa se konečně drží v pásmu, ale to už se hraje v pěti na obou stranách.
21:11
Další zkažená rozehrávka a to znamená zakázané uvolnění domácího týmu.
20:58
Přesilovka Sens pokračuje, ale zatím neúspěšně. Hosté vyhazují přes všechny čáry.
20:16
Zakázané uvolnění, bude se vhazovat u branky Andersona.
20:01
První třetina skončila a stav zápasu je vyrovnaný 1:1. K vidění byly šance na obou stranách. Hraje se pěkný a tvrdý hokej, v kterém není nouze o hity. Můžeme se těšit co nabídne další třetina.

Střely na branku:
19:12
20:00
19:58
Hala propukla v nadšení, když se puk dostal zásluhou Spezzy do brány. Ovšem Reimer puk již držel a Spezza ho dopravil do sítě až po odpískání.
19:46
Kapitán Leafs Dion Phaneuf si jde odpykat dvě minuty za sekání.
19:06
Smith se dostal ke střele, když zachytil puk po přihrávce zpoza brány. Reimer schoval puk pod betony.
18:00
Condra vzal puk a dostal se až ke střele, kterou Reimer pokryl vyrážečkou.
17:31
Leafs se nedaří, domácí vyhazují přes všechny čáry a hosté si nejsou schopni vytvořit tlak.
16:51
Dvě minuty za hákování dostává Turris (OTT).
16:13
Kessel to zkusil individuálně a dostal se až ke střele, kterou sice Anderson vyrazil, ale k dorážce se dostal Kadri, který domácího gólmana prověřil střelou z bezprostřední blízkosti. Anderson za přispění svých obránců ale odolal.
15:13
Hosté kooperovali v útočném pásmu, ale puk za bránou ztratili.
13:45
Utkání má pravý náboj kanadského derby, hráči se nešetří a když je možnost, hned do sebe jdou.
13:05
Torontu se přesilovka nedaří, Sens opět vyhazují.
12:23
Phillips pěkným hitem poslal k ledu Kadriho, což hala oceňuje potleskem.
11:46
Za držení odchází na trestnou domácí Patrick Wiercioch.
10:47
První ránu si připisuje Milan Michálek, ale Anderson vyráží.
09:44
Domácí si vytvořili hned po buly tlak v útočném pásmu. Šlo několik přihrávek, až se puk dostal na Zibanejada, který se podíval, mezi kruhy viděl volného CLARKA MACARTHURA a ten přesnou ránou poslal kotouč do sítě. Asistence: Mika Zibanejad, Jason Spezza
09:30
McClement (TOR) odchází na trestnou a to znamená přesilovku pro domácí tým.
09:27
Zibanejad se dostal do úniku, zakončil, ale jeho rána Reimer vyrazil betonem. Akce však pokračovala a Reimer si ještě musel poradit s dvojnásobnou dorážkou Spezzy.
08:11
Puk skončil v ochranné síti a to znamená vhazování po levici Reimera.
07:27
Ryan byl mezi kruhy tísněn, a tak jeho lehkou ránu Reimer v pohodě vyrazil.
06:43
Leafs krátce zakombinovali v útočném pásmu, Kessel si na modré převzal puk od obránce, ale svým nahozením Andersona příliš nevystrašil.
06:01
Conda se napřáhl od modré, ale jeho střela mířila přímo do středu branky, kde stál připravený Reimer.
05:14
Kessel prověřil střelou zápěstím připravenost Andersona.
04:46
Další střela, s kterou si hostující gólman musel poradit byla z hole Corva.
02:56
Střelu Karlssona Reimer vyráží.
02:48
Fraser (TOR) si jde odpykat dvě minuty za hákování.
01:37
Hosté přesilovku ihned využívají. Kulemin vystřelil od modré, Anderson puk jen vyrazil a před bránou ho do sítě nadvakrát dopradvil JAMES VAN RIEMSDYK. Asistence: Nikolaj Kulem
00:58
Erik Karlsson (OTT) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
00:38
První střela na branku v podání Clarksona a Anderson kryje.
00:01
Hymna dozněla a můžeme jít na hokej!
Oba týmy jsou nastoupené na ledové ploše a arénou zní kanadská hymna.
Utkání nám začne se zpožděním.

V dnešním zápase nastoupí ve třetí formaci Sens český útočník Milan Michálek, který oslavil (a v Americe dnes slaví) své 29. narozeniny. Uvidíme jestli si nadělí dáreček v podobě gólu, nebo vítězství.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Methot, Karlsson, Phillips, Corvo, Cowen, Wiercioch – MacArthur, Spezza, Condra – Hoffman, Turris, Ryan – Conacher, Zibanejad, Michalek – Greening, Smith, Neil

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Gunnarsson, Phaneuf, Gardiner, Franson, Fraser, Liles – Van Riemsdyk, Kadri, Kessel – Raymond, Smith, Clarkson – Ashton, McClement, Kulemin – McLaren, Holland, D'Amigo

Rozhodčí: Hasenfratz, Pochmara – MacPherson, Nowak.
Češi a Slováci v zápase

Na straně Toronta nenastupuje žádný český ani slovenský hráč. V Ottawě se však můžeme těšit na českého kanonýra Milana Michálka, kterému se letos zatím moc nedaří. Za 4 góly a 10 asistencí s ním nejsou v kanadském hlavním městě příliš spokojení.
Vzájemné zápasy

Tito soupeři na sebe letos narazili zatím třikrát a pokaždé se jednalo o velmi vyrovnané utkání, které vždy skončilo pouze o gól.

20.9. Ottawa – Toronto 2:3
25.9. Toronto – Ottawa 2:3
6.10. Toronto – Ottawa 5:4 po nájezdech
Toronto Maple Leafs

Hosté z Toronta jsou na tom o něco lépe, a to hlavně díky povedenému startu do sezony, kdy se drželi na špici NHL. Momentálně je však sužuje mnoho zranění a forma ze začátku soutěže je pryč. Leafs jsou i tak na 6. místě Východní konference s 33 body, které uhráli v devětadvaceti zápasech. V posledních pěti utkání dokázali vydolovat čtyři body,když dvakrát prohráli až po nájezdech a prodloužení. Naposledy se radovali z výhry 3:2, když na domácím ledě porazili v prodloužení Dallas.
Ottawa Senators

Domácí tým figuruje s 26 body na 12. místě Východní konference. Sens doposud odehráli devětadvacet utkání. Desetkrát vyhráli v základní hrací době a jednu v prodloužení/nájezdech. Osmnáct zápasu prohráli, z toho čtyři po prodloužení, či nájezdech. V posledních pěti utkání dokázali Senátoři vyhrát jen dva. Porazili Washington a Floridu. Ovšem padli doma s Vancouverem a Detroitem. Naposledy si připsali porážku 1:3 na ledě Tampy.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám vás u přenosu z nejprestižnější hokejové ligy světa. Dneska si užijeme hokejovou noc v Kanadě, jelikož se spolu utká domácí Ottawa Senators a nedaleké Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.