To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
V první polovině utkání byl lepší Pittsburgh, ve druhé Washington. Celé utkání rozhodl výkon brankáře Pens Fleuryho, který dnes chytal výrazně nadstandardně. Rozhodující branku má na svědomí Jussi Jokinen, který překonal Haláka v 17. minutě. Ke konci zápasu museli hosté riskovat, otevřené obrany týmu z hlavního města využil Sidney Crosby, který se z protiútoku trefil k pravé tyči.
59:36
Brouwer byl sám před bránou, svým zakončením ale trefil levou tyč.
59:13
Fleuryho zachraňuje břevno! Green tak měl při střele od modré smůlu.
58:43
Halák odvolán na střídačku.
57:56
Fleury chytá další střelu Kuzněcova, hra je přerušena. Domácí jsou nyní kompletní.
56:50
Fleury nyní domácí podržel, když vyrazil Brouwerův volej z mezikruží a poté vychytal všechny soupeře v následném tlaku.
55:52
Despres vyloučen za sekání.
55:41
Další závar před Halákem, slovenský reprezentant ale obstál.
54:36
Nahození Carlsona chytá Fleury.
54:12
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Capitals museli riskovat, nyní však podruhé inkasují. Přečíslení dvou na jednoho táhl dnes nevýrazný SIDNEY CROSBY, který se trefil tahem k pravé tyči. Halák neměl šanci. Asistence: Lee Stempniak.
53:37
Kombinaci Washingtonu v útočném pásmu řídil obránce Green, ke střele se ale Caps nedostali.
52:45
Hosté kombinují v útočném pásmu, Fleury však Hillenovu střelu chytá do lapačky.
51:13
Halák fantasticky vychytal Crosbyho střelu z bezprostřední blízkosti do odkryté brány!
50:21
Střelu Malkina od modré Halák viděl a v klidu zasahuje.
50:05
Nyní se už hraje přesilovka Pens.
49:10
Za vysokou hůl je ale také vyloučen Bäckström. Hraje se 4 na 4.
48:51
Penguins vyhazují přes všechny čáry.
48:30
Ovečkin z levého kruhu netrefil bránu.
48:02
Niskanen fauloval Kuzněcova, Washington si tak zahraje svou první přesilovku.
47:27
Ovečkin vypálil z otočky, volný puk v předbrankovém prostoru dorážel Beagle. Fleury se však roztáhl a puk pokryl.
47:07
Johanssonovu přihrávku přes útočné pásmo blokuje Orpik, puk končí na tribuně.
46:02
Nejvylučovanější hráč Pens Glass se na pravém křídle nedokázal prosadit, útočí tak Caps.
45:00
Washington má velký tlak, finální přihrávka se ale často s velkou smůlou nedaří.
44:20
Přihrávka Johanssona na Ovečkina, který stal před bránou, nebyla dostatečně přesná.
43:44
Beagle byl sám proti prázdné bráně, puk ale nedokázal zpracovat.
43:28
Kunitz nyní hodně tvrdě narazil do brány Caps, po zákroku Greena se však vylučovat nebude.
42:41
Green zavezl puk do pásma, hosté jsou zatím jasně lepším týmem ve třetí třetině.
42:10
Píská se icing Pens.
41:37
Caps jsou zatím aktivnější, největší šanci třetiny měl však Neal.
41:02
Neal jel sám na branku z levého křídla, Halák střelu mezi betony bravurně vyráží!
40:35
Třetina začíná icingem Penguins.
40:01
Po 40 minutách hry vede Pittsburgh doma nad Washingtonem 1:0, jediným úspěšným autorem branky je stále Jussi Jokinen. Pittsburgh hrál v úvodu druhé třetiny výrazně lépe, po jedné z reklamních pauz se však hosté zvedli a Penguins začali přehrávat. Překonat Fleuryho se však nepodařilo, největší šanci měl Kuzněcov, který při střele do odkryté brány trefil tyč.
38:27
Jokinen nahrál Nealovi, ten vypálil pohotově z otočky, Halák však vyráží betonem.
37:41
Oddechový čas pro domácí.
37:30
Chimera bojuje o puk v rohu útočného pásma, soupeře chvíli poté donutil soupeře k icingu.
36:29
Ovečkin nabil Carrickovi na střelu z pravého kruhu, mladý bek Caps však branku minul.
35:56
Penner dostal puk ven z obranného pásma Washingtonu, kotouč ale poté už neudržel.
34:52
Útočný výpad Brouwera končí pukem na tribuně, hra přerušena.
33:58
Nahození Greena z velkého úhlu zastavuje Fleury, který také přerušuje hru.
33:22
Johansson vypálil z voleje z levého kruhu, tenhle pokus ale musí Fleury vyrážet a také se tak děje.
32:34
Obránce Caps Green to nyní s váháním přehnal, Green postupoval stále blíže a blíže k brance domácích, nakonec je jeho střela však zblokovaná.
31:43
Penner z levého kruhu Fleuryho neprostřelil, po reklamní přestávce hosté výrazně přidali.
31:03
Kuzněcov to zkusil z velkého úhlu a byl velmi blízko úspěchu, Fleury se štěstím puk vyráží.
30:36
Střelu Neala z levého kruhu chytá do lapačky připravený Halák.
30:09
Washington ve druhé třetině dosud nevyprodukoval jedinou střelu, nestalo se tak ani při posledním střídání druhé lajny hostů.
29:29
Pens mají velký tlak, nyní mají jasně navrch.
28:15
Stempniak trefuje břevno branky Haláka!
28:03
Krásnou individuální akcí nyní zápas oživil domácí útočník Stempniak, který obešel dva soupeře a z pravé strany šel sám na Haláka. Ten však bekhendový blafák domácího forvarda vyráží betonem.
26:55
Střela Neala z mezikruží nebyla přesná, tlak Pens však trvá.
26:00
Hosty zastavuje přihrávka rukou, vhazovat se bude tedy před Halákem.
25:25
Washington je opět kompletní.
24:45
Na druhé straně hru přerušuje Halák.
24:34
Bäckström v oslabení pálí přes obránce, puk však bránu míjí.
23:56
Střelu z levého kruhu vyráží Halák.
23:25
Washington hrál v šesti, první přesilovku si zahraje domácí tým.
23:00
Píská se icing Caps.
22:16
Ward neudržel útočné pásmo, protiútok Pens se však také nedaří.
21:38
Caps udělali chybu v rozehrávce, domácí toho ale nevyužili.
20:27
Crosby z pravého kruhu bekhendem přestřelil, Halák nezasahuje.
20:01
Pittsburgh měl v první třetině mírnou převahu a zásluhou branky Jussiho Jokinena ze 17. minuty také vede 1:0. První třetina nenabídla takřka žádná intermezza, až v 15. minutě se hra podruhé přerušila. Caps měli několik šancí s myšlenkou na překonání Fleuryho, ten však zatím drží čistý štít.
Druhá třetina začne cca v 1:25.
20:00
19:35
Útočnou akci Caps rozehrává obránce Carlson.
19:00
Minuta do konce třetiny...
18:30
Nahození od modré vyráží pozorný Halák.
17:54
Chimera zcela sám před Fleurym pálil do levého horního rohu, domácí gólman však puk vyráží!
16:41
Gibbons vyhrál souboj za brankou Caps, puk tak mohl doputovat na modrou na hůl obránce Niskanena. Jeho střelu se štěstím tečoval JUSSI JOKINEN, puk prošel mezi betony Haláka. Asistence: Matt Niskanen, Jevgenij Malkin.
16:32
Malkin nabíjel Pyattovi na osu kluziště, obrana Caps však tentokrát obstála.
15:39
Fleury si hodně zavařil, vlastní gól po této nejisté rozehře se však konat nebude.
14:24
Až nyní se přerušuje hra, puk kryje jistě působící Halák.
14:00
Hraje se v opravdu neuvěřitelném tempu, dosud se přerušovalo jen jednou!
13:31
Bäckström tečuje nahození Ovečkina z pravého kruhu, Fleury měl velké štěstí, že puk netrefil branku.
13:11
Ward padá k ledu, faul domácího borce se však pískat nebude.
12:36
Halák pomáhá Greenovi s rozehrávkou, obránce Washingtonu chvíli poté netrefuje Fleuryho bránu.
12:00
U střídaček se začíná hromadit puk, dosud se přerušila hra jen jednou!
11:18
Puk má obránce hostů Green, Caps si připravují útočnou akci.
10:48
Hraje se v obranném pásmu Ovečkinova týmu, Pittsburgh se však k zakončení nedostává.
10:00
Jsme v polovině třetiny, hraje se téměř bez přerušení, mírnou převahu šancí mají Pens.
09:20
Scuderi rozehrává útočnou akci domácího týmu, Caps však brání pozorně.
07:43
Pyatt se dostal k nebezpečné dorážce před Halákem, ten však zůstal přilepený u pravé tyče a puk vyráží.
06:47
Rozjetý Crosby neměl proti dvojici obránců Caps žádnou šanci a puk ztrácí.
06:09
Obránce Caps Alzner nahodil do útočného pásma, domácí si ale vybojovali puk brzy zpět.
05:39
Halák chyboval za vlastní brankou, domácí toho ale nedokázali využít.
05:05
Orlov bojoval o puk až za brankou domácích, tento boj ale prohrál, útok zakládají Pens.
04:10
Crosby zkazil akci Pens, jeho přihrávka na najíždějícího Kunitze se nepovedla. Domácí přichází o velkou šanci.
03:28
Malkin se dostal k nebezpečné střele z mezikruží, Halák opět v akci. Tentokrát zasáhl slovenský reprezentant pravým betonem.
03:00
Neal pálil z osy kluziště, Halák je však připraven a puk vyráží ramenem.
02:16
Nahození z pravého kruhu vyráží připravený Halák.
01:22
Johansson našel na levém kruhu Ovečkina, jemu ale střela neobvykle nevyšla, puk míjí levou tyč.
00:39
Píská se icing Washingtonu, hra přerušena.
00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Maatta, Niskanen, Scuderi, Despres, Bortuzzo – Stempniak, Crosby (C), Kunitz (A) – Neal, Malkin (A), Jokinen – Vitale, Sutter, Pyatt – Gibbons, Goc, Glass.

Washington Capitals: Halák (Holtby) – Carlson, Alzner, Green (A), Orlov, Carrick, Hillen – Ovečkin (C), Bäckström (A), Johansson – Brouwer, Wellman, Penner – Ward, Fehr, Chimera – Wilson, Beagle, Kuzněcov.

Rozhodčí: Furlatt, Rehman – McElman, Sericolo..
Vážení sportovní diváci, vítejte u nejprestižnější hokejové soutěže světa. Dnes se odehraje další skvělé utkání, které již dopředu slibuje parádní podívanou. K lídrovi Východní konference Pittsburghu Penguins zavítá tým, který stále bojuje o poslední postupové příčky do play-off Washington Capitals.
Souboj mezi oběma kapitány mužstev – Crosbyho a Ovečkina vždy přináší jeden z nejkrásnějšího momentů NHL.

Utkání začíná v 00:30 SEČ. Přejeme příjemnou zábavu.
Vzájemné zápasy

Jak už bylo zmíněno, vzájemné zápasy těchto celků patří k nejsledovanějším a často přináší vyrovnané souboje.
Ačkoliv utkání bývají velmi vyrovnané, Tučňáci jsou po většinu případů těmi úspěšnějšími. Washington je dokázal porazit naposledy v lednu roku 2012 na vlastní ledě.
Od té doby se odehrálo celkem sedm utkání a ve všech dominoval tým trenéra Dana Bylsmy.
Obě mužstva se střetla také včera a ačkoliv domácí Washington svého soupeře přestřílel 33:20, podlehl mu 2:3.
Pittsburgh Penguins

Svěřenci Dana Bylsmy momentálně vévodí Východní konferenci a s počtem rovných devadesáti bodů mají jednobodový náskok před Bruins s Bostonu.
Ve čtyřiašedesáti duelech dokázali Tučňáci celkem třiačtyřicetkrát zvítězit a body také braly za účast v prodloužení – celkem čtyřikrát.
Washington Capitals

To celek z hlavního města Spojených států amerických je na tom podstatně hůře. Jejich velmi nevyrovnaná bilance je řadí na nepostupovou desátou příčku konference se ziskem sedmdesáti bodů.
Svěřenci Adama Oatese bojují o play-off hlavně s týmy Columbusu, Detroitu, které jsou postaveny právě před nimi. Ale také New Jersey a Ottawy, které jsou v těsném závěsu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.