1. Henrik Lundqvist (NYR) 38 zák., 1 gól, 97,4%
2. Marc Staal (NYR) 0+2
3. Mats Zuccarello (NYR) 0+1
Československá stopa v utkání:
Lubomír Višňovský (NYI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:02
Po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané, třetí třetinu ale jednoznačně ovládli domácí, kteří zvítězili 4:1. Za Rangers se trefili Boyle, Brassard, Richards a do prázdné McDonagh. O jediný gól Isles se postaral Okposo.
60:00
59:59
Rangers právě vstřelili branku!
Do prázdné branky se přes celé kluziště trefil RYAN MCDONAGH. Asistence: Dominic Moore.
59:45
Další icing Rangers.
59:34
Lundqvist přerušuje hru, vhazuje se po jeho levici.
58:51
Vhazuje se před Lundqvistem, hraje se 4 na 4.
57:41
Stepan střílel z voleje do prázdné branky, puk ale nepochopitelně končí v rohu kluziště!
57:16
Rangers drží puk v rohu útočného pásma, domácí zvládají závěr utkání na jedničku.
56:38
Isles už nepůsobí dobře, je velmi nepravděpodobné, že by dnes ještě dosáhli na body.
56:07
Nabokov pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou za vlastní brankou.
54:59
Rychlý protiútok domácích končí gólem. Skvělý pas za obranu dostal BRAD RICHARDS, který střelou zápěstím překonal Nabokova mezi betony. Asistence: Ryan Callahan, Carl Hagelin.
54:00
Rangers jsou povzbuzeni a kombinují v útočném pásmu.
52:14
Domácí se prosazují v signalizované výhodě a jdou do velmi důležitého vedení. DERICK BRASSARD dostal ideální pas na pravý kruh, ze kterého z první překonal Nabokova. Asistence: Marc Staal, Mats Zuccarello.
51:40
Bude se hrát ve čtyřech, za potyčku vyloučeni Kreider a Cizikas.
51:31
Stralman vypálil od modré, Nabokov vyráží!
50:27
McDonagh rozehrává na Callahana, ten je ale zbržděn ve středním pásmu.
49:31
Rangers kompletní.
49:27
Po zásahu Lundqvista se vhazuje v obranném pásmu Rangers.
47:50
Naprosto osamocený Nielsen z bezprostřední blízkosti Lundqvistta nepřekonal!
47:31
Richards míří na trestnou lavici, hosté hrají přesilovku.
47:20
Martin nahrával do tandemu na MacDonalda, ten ale puk netrefil.
46:42
Icing hostů.
46:27
Islanders zatím ve třetí třetině nehrají tak dobře, jako v té druhé, může zato především zvýšená aktivita domácích Rangers.
44:51
Po zakončení Boyla přerušuje hru Nabokov.
43:51
MacDonald nahazoval puk z levého kruhu, branku ale netrefil.
42:47
Nash střílí z levého kruhu těsně nad!
42:26
Girardi vypálil zápěstím z pravého kruhu, Nabokov vyráží nad!
41:56
Hosté kompletní.
41:49
Clutterbuck to zkusil z úhlu, Lundqvist musí hru přerušit.
40:56
Rangers dohrávají přesilovou hru, zatím ale na Nabokova nevyzráli.
40:01
Hostům se podařilo vyrovnat, trefil se Okposo. Isles jsou lepším týmem, skóre je ale stále vyrovnané. Rozhodne tedy až třetí třetina.
38:28
Výkon domácích Rangers je především ve druhé třetině velkým zklamáním, tým z Manhattanu drží především fantastický výkon Lundqvista.
37:48
Vhazovat se bude po levici Lundqvista.
36:51
Višňovský uklidňuje hru a rozehrává útok hostů.
35:59
Na druhé straně ale zasahuje připravený Nabokov.
35:27
Bitva o New York se začíná obracet, Isles hrají velmi dobře a drží soupeře pod tlakem.
34:28
Islanders právě vstřelili branku!
A je srovnáno! Jinak to snad ani nemohlo dopadnout, hosté měli drtivý tlak. Lundqvist střelu od modré sice vyrail, proti dorážce KYLA OKPOSA ale neměl šanci. Asistence: Calvin de Haan, Josh Bailey.
34:23
Rangers jsou pod drtivým tlakem soupeře, oslabení ale zvládli.
33:52
Bailey v další velké šanci blízko před Lundqvistem, ten ale senzačně vyráží!
32:23
McDonagh vyloučen za hákování.
31:29
Tavaresova elitní lajna tlačí soupeře, Lundqvist ale domácí Rangers stále drží.
30:26
Clutterbuck zakončoval nikým nebráněn z levé strany, Lundqvist ale drží nulu i nadále, puk krotí na hrudi.
29:32
Richards se dostal ke střele z velké blízkosti, Nabokov vyráží.
28:20
Nielsen nabil Donovanovi na levý kruh, obránce Isles přestřelil jen o milimetry!
27:39
Puk končí na tribuně, hra přerušena.
27:01
Obránce Rangers Moore dostal volej na levý kruh, Nabokov ale včasným přesunutím se puk vyráží!
26:17
Vanek se dral k volnému puk v předbrankovém prostoru, do zakončení se ale nedostal.
25:27
Přesilovka se Rangers vůbec nepovedla, do útoku se tak mohou hnát útočníci z formace Tavarese.
24:10
Isles se zatím brání v pohodě, puk drží daleko od vlastní branky.
23:26
Macdonald vyloučen za podražení, přesilovku si zahrají domácí.
22:49
Střelu Cizikase vyráží domácí brankář do rohu kluziště.
21:49
Puk mají hosté a rozehrávají útočnou akci...
20:55
Nash to zkusil bekhendovým zakončením z úhlu, Nabokov vyráží.
20:41
Vhazuje se po levici domácího gólmana.
20:01
Rangers vstoupili do třetiny aktivněji a zaslouženě se dostali i do vedení, prosadil se Boyle. Isles hru ale srovnali a ve zbytku třetiny byli lepší, překonat skvělého Lundqvista se ale nepovedlo.
Druhá třetina začne cca ve 2:09.
20:00
19:16
Jeden z posledních útoků zakládali Isles, je z toho ale jen icing.
18:23
Richards zkusil překvapit Nabokova střelou z úhlu pod víko, ruský gólman ale zasáhl v klidu lapačkou.
17:27
Konec třetiny je blízko, jedinou branku zatím vstřelil Boyle.
16:54
De Haan napálil puk na branku z levého kruhu, puk ale na Lundqvista neprošel.
15:49
Isles se v útočném pásmu dlouho neudrželi, do brejku tak jdou domácí.
14:49
Vhazovat se bude ve středním pásmu.
14:05
Hosté přerušují tlak soupeře dostáním puku do středního pásma.
13:36
Lundqvist raději přeruší hru, vhazuje se tak po jeho levici.
13:00
Rangers jsou kompletní, Islanders svou první přesilovku nedokázali využít.
12:05
Rangers dostávají puk do bezpečí, Isles se zatím nedaří tolik, jako by se možná čekalo.
11:29
Lundqvist likviduje střelu Vaneka a přerušuje hru.
10:58
Pro držení vyloučen Brassard.
10:07
V posledních minutách jsou aktivnější hosté, domácí hlavně poctivě brání.
08:59
Fantastický Lundqvist! Vypadalo to na jasný gól, rychlý přesun švédské jedničky pro ZOH v Soči ke své pravé tyči ale znamená senzační zákrok, Bailey tak má protentokrát smůlu.
08:35
Pas Staala na Hagelina neprošel, kupředu tak spěchají hosté.
07:44
Donovan vypálil z voleje z pravého křídla, Lundqvist vyráží betonem.
06:39
Nelson tečuje střelu těsně před Lundqvistem, puk končí ale jen za brankou.
06:00
Isles hrají v útočném pásmu, zatím ale bez zakončení.
05:12
Vhazuje se po pravici Naboova.
04:27
Okposo s de Haanem zakládají protiakci hostů, Tavares se málem dostal ke gólové střele.
03:29
Jako první se dnes radují domácí Rangers. Staal vystřelil tahem od modré, puk před Nabokovem tečuje BRIAN BOYLE. Nabokov neměl šanci. Asistence: Marc Staal.
03:16
Moore nahodil puk do útočného pásma, v rohu se o něj pere Carcillo.
02:27
Velkým tlakem odpovídají Isles, Lundqvist si připisuje jeden zákrok za druhým.
01:38
Callahan to zkusil z levého kruhu, Nabokov vyráží.
01:00
Po střele Nashe se strhla před Nabokovem pořádná mela, zatím se ale vylučovat nejspíše nebude.
00:14
Brassard vystřelil zpoza obránce, Nabokov zasahuje lapačkou.
00:01

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – Girardi, McDonagh, Stralman, Staal, Klein, Moore J. – Nash, Stepan, Kreider – Callahan, Richards, Hagelin – Zuccarello, Brassard, Pouliot – Carcillo, Moore D., Boyle.

New York Islanders: Nabokov (Poulin) – MacDonald, Strait, Hickey, Višňovský, Donovan, de Haan – Okposo, Tavares, Vanek – Bailey, Nielsen, Regin – Clutterbuck, Nelson, Grabner – McDonald, Cizikas, Martin..
Vzájemné zápasy

Z posledních pěti vzájemných zápasů ovládli většinu, tři, hráči Rangers. Dvakrát se radovali Isles a vždy po stejném výsledku – 5:3.
New York Islanders

Islanders prohráli 30. ledna sledovaný zápas pod širým nebem 1:2, dnes budou chtít navázat na nedávnou výhru ve zmodernizované Madison Square Garden. V tabulce Východní konference jsou však Islanders až čtrnáctí, jejich ztráta je výrazně větší než ta u Rangers. Islanders navíc drží nelichotivou sérii čtyř proher v řadě, z toho byly tři porážky doma, a jelikož byli Isles považování za domácí tým i v duelu s Rangers pod širým nebem, tak je oficiálně veden údaj 4 domácích proher v řadě.
New York Rangers

Rangers jsou v tabulce Východní konference po pětapadesáti odehraných zápasech pátí, na kontě mají jednašedesát bodů. Pro srovnání – dvanácté New Jersey Devils má jen o čtyři body méně, tabulka je na východě opět velmi vyrovnaná. Forma týmu z Manhattanu jde strmě nahoru – z posledních sedmi zápasů vyhrál tým trenéra Vigneaulta hned pětkrát, naposledy navíc porazil právě Islanders v zápase pod širým nebem 2:1.
Příjemnou noc s NHL, dnes budeme sledovat derby o New York. Proti sobě se postaví dva klasičtí rivalové – New York Rangers a New York Islanders. Přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.