Po gólových hodech ve druhé třetině to dlouho vypadalo, že v té třetí rozhodující gól nepadne a že se půjde do prodloužení. Jenže pětatřicet vteřin před sirénou se dostal ke kotouči Salminen a svým druhým gólem v zápase se postaral o vítězství Novgorodu. Salminena připravila o hattrick pouze dodatečná změna střelce prvního gólu Novgorodu, to ho však nemusí vůbec mrzet.

Střely celkem: 31:18

Z mé strany je to již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u KHL zase příště.
60:00
59:53
Už domácí nic nestihnout, zápas skončí jejich těsnou porážkou.
59:25
Riga si okamžitě po inkasovaném gólu bere oddechový čas.
59:25
Torpedo právě vstřelilo branku!
Ve chvíli, kdy vše nasvědčovalo tomu, že se půjde do prodloužení, tak přichází velmi studená sprcha pro Dinamo. Salminen našel přihrávkou bekhend Brenta, který nepřesnou střelou zcela náhodou poslal puk právě na zpět na SAKARIHO SALMINENA, který zřejmě rozhoduje toto utkání. Asistence: Vadim Chomitsky, Tim Brent
58:53
Rychlou akci předvedli také domácí, nakonec však finální přihrávka před bránu nenašla nikoho v červeném.
58:27
Hosté počkají na dostřídání a pustí se do jedné z posledních akcí.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:32
Tak brankou to zavánělo také na druhé straně, rychlá střela z otočky však skončila jen na vyrážečce připraveného Gelašviliho (NNO).
56:42
Velká individuální chyba při rozehrávce se podařila domácímu hráči okamžitě napravit.
56:02
Novgorodu se dařilo držet kotouč v útočném pásmu, ale přihrávkami po mantinelu nemohlo dojít na ohrožení Sedláčka.
54:26
Po zakázaném uvolnění Riga vyhrála buly ve vlastní třetině a snaží se podniknout i útočný výpad.
53:57
Cipulis (RIG) se dostal do útočného pásma o něco dříve než kotouč.
53:26
Pomalu se nám blíží závěr třetí třetiny a zatím není vůbec patrné, jak toto utkání skončí. Rozhodnout o vítězi může jediná chyba.
52:48
Hala byla na nohou, když se Marcel Hossa (RIG) hnal sám na brankáře, kotouč mu však utekl a i přes rybičku jej slovenský hokejista nedokázal zasunout pod padajícího Gelašviliho.
52:06
Rize se v posledních minutách vůbec nedaří přechod přes modrou čáru a potvrdilo se to i nyní, vše skončilo postavením mimo hry.
51:03
Až v samém závěru přesilovky došlo na jednu střelu, která navíc nebyla přesná. Hosté již jsou kompletní.
50:41
Kotouč je odpálen opět přes všechny čáry a přesilová je téměř u konce.
50:07
První minuta přesilové hry je pryč a Riga se nedostala ani do útočného pásma.
49:03
Krosčekem katapultoval Brent (NNO) soupeře na mantinel a takovéto zákroky by se měly radikálně trestat. Podle všeho z toho bude jen dvouminutový trest.
48:49
Dzerins (RIG) se prodral ke kotouči a vyváží jej z obranného pásma.
47:27
Tak toto vypadalo na nedovolený zákrok, ale rozhodčí byl celé akci blízko a posoudil vše jako čisté.
47:17
Hráči Novgorodu zatím nejsou schopni na delší dobu podržet kotouč a to samozřejmě jenom pomáhá Dinamu, které si v posledních minutách vytváří slušný a soustavný tlak.
46:16
Tim Brent (NNO) nestačil dojet přihrávku a tak vše končí zakázaným uvolněním.
45:55
Při zakončení utrpěl Kuzmenkovs (RIG) nějaké nepříjemné zranění a nyní otřesen odjíždí rovnou do kabiny.
45:21
Po odehrání zajel Hossa s Wilsonem do Gelašviliho a to se pochopitelně nelíbilo obráncům Torpeda, kteří okamžitě proti této dvojici vystartovali.
44:46
Riga pokračuje ve velmi dobré hře směrem dopředu a obrana Novgorodu momentálně neví, kde jí hlava stojí.
43:59
Neskutečnými zákroky nyní Gelašvili přivádí domácí hráče k zoufalství, asi největší příležitost na skórování měl Nizivijs (RIG), ale před prázdnou brankou nedokázal zkrotit neposedný kotouč.
16:56
Kuzmenkovs dostal přihrávku od Nizivijse (RIG) a z první vystřelil, lapačka Gelašviliho však byla připravená a přesně v ní také kotouč skončil.
42:29
Gelašvili vyřešil obrovský zmatek před svou brankou a podržel svůj tým velmi výrazně.
41:59
Úvod druhé třetiny je z obou stran hodně opatrný, ani jeden tým nechce udělat chybu, která by klidně mohla celý zápas i rozhodnout.
40:58
Immonen (NNO) nezvládl rozehrávku a po zakázaném uvolnění se tak rha opět stěhuje do obranného pásma Novgorodu.
40:44
Gelašvili neměl příliš přehled o situaci a tak raději zalehl kotouč a hru přerušil.
40:01
Druhá třetina byla na rozdíl od té první bohatá na góly a jistě tomu pomohla rychlá branka z přesilové hry od Salminena, který poslal Novgorod do vedení už po 44 vteřinách hry ve druhé periodě. Právě Salminen se trefil také o necelých šest minut později a Novgorod tak vedl už 0:2. Jenže velmi rychle snížil Ozolins a poté přesilovou hru pět na tři dokázal využít Pavlovs a do šaten se tak jde opět za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začne přibližně ve 20:12.
40:00
39:26
Domácí ujížděli do situace tři na dva, ale bránící hráči Novgorodu se stihli zatáhnout a překazit přihrávku směřující do nebezpečného prostoru.
39:01
Již plyne poslední minuta druhé třetiny.
38:15
Před Gelašvilim bylo opět rušno, ale ani jeden z vystřelených kotoučů neletěl mezi tři tyče a tak mohl zůstat brankář Novgrodou v relativním poklidu.
37:46
Také Gelašvili musel na druhé straně čelit nepříjemné střele, ale Meijův (RIG) pokus dokázal pokrýt.
36:56
Sedláček nejdříve výborným zákrokem zabránil hostům vrátit se do vedení a následně mu pomohli při dorážce i obránci, kteří svým tělem zabránili kotouči skončit v síti.
36:24
Riga právě vstřelila branku!
Byl to obrovský boj, ale kotouč nakonec přece jen skončil v síti a Rize se tak podařilo ještě před druhou sirénou srovnat. Střela od modré čáry se odrazila od zadního mantinelu přímo na hokejku VITALIJSE PAVLOVSE, který kotouč dokázal dopravit do sítě. Nadále navíc bude pokračovat přesilová hra Rigy, nyní již jen klasická pět na tři. Asistence: Sandis Ozolins, Marcel Hossa
35:58
Úvod přesilové hry pět na tři Riga rozehrála velmi dobře, nyní se však bude vhazovat ve středním pásmu.
35:15
Vyloučení bylo nakonec takovéto: Dvě minuty Valentěnko za sekání, dvě minuty + desetiminutový osobní trest Kuljomin.
35:15
Vyloučených bylo nakonec kvůli následné šarvátce více, je však jasné, že Riga bude hrát přesilovka pět na tři!
35:15
Valentěnko (NNO) narazil velmi ostře na mantinel jednoho z domácích hráčů a bude zřejmě rád, pokud z toho bude jen trest na dvě minuty.
35:06
Prázdná brána čekala na jednoho z domácích hráčů, ten však nedokázal skákavý kotouč trefit a ten tak pouze prosvištěl skrz brankoviště.
34:02
Po delší době se podařil kloudný přechod přes modrou čáru, ale Gelašvili veškeré problémy před svou svatyní vyřešil.
33:33
Hra je v posledních minutách hodně nepřesná a to z obou stran, hosté se snaží udržet si vedení a do útoku se příliš nehrnou a Riga zase v rozehrávce chybuje.
33:02
Vhazování v útočném pásmu domácím nebylo k ničemu, protože v souboji o kotouč přišli.
31:28
Torpedo se snažilo udržel kotouč co nejdéle v útočné třetině, ale toto snažení velmi rychle také skončilo.
30:34
Následně se píská zakázané uvolnění a pískají také příznivci Dinama.
30:09
Hodně hraniční zákrok na útočné modré čáře není ohodnocen jako podražení a to se velmi nelíbí domácím fanouškům.
29:39
Riga se okamžitě po snížení snaží skóre také vyrovnat, ale zatím chybí klid při přechodu do útočného pásma.
28:05
Přesilová hra se podařila Rize velmi rychle využít, za bránou měl kotouč Wilson, který jej nahodil před brankoviště a tam došlo na první střelu, kterou ještě Gelašvili vyrazil, ale na následnou dorážku SANDISE OZOLINSE neměl nárok. Asistence: Kyle Wilson, Aleksandrs Nizivijs
27:54
Změna by mohla přijít při vyloučení Galuzina (NNO), který dostává dvouminutový trest za sekání.
27:45
Fanoušci Rigy se snaží probudit své hráče hlasitým skandováním, no zatím se jim to příliš nedaří.
26:21
Pohroma pro Rigu v podobě druhého gólu je na světě a je třeba říci, že na tomto gólu má svůj podíl viny i brankář Sedláček. Ten totiž pouze vyrazil dělovku Makarova před sebe a tam stál připravený SAKARI SALMINEN, který i v pádu dokázal kotouč dostat za bezmocného českého brankáře. Pro Salminena je to už druhý gól v zápase. Asistence: Alexandr Makarov, Jarkko Immonen
25:47
Riga měla problémy s rozehrávkou ve vlastní třetině a dopomoci musel také Sedláček, který vyjel daleko z brány a poslal kotouč po mantinelu na spoluhráče.
24:42
Série rychlého předání kotouče v podání hostů vypadala na pohled velmi elegantně, chybělo tomu však střelecké zakončení.
23:59
Dinamo rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní branky, kam nahodili kotouč hosté, kteří odjeli okamžitě vystřídat.
23:21
Riga se snaží o co nejrychlejší odpověď na inkasovanou branku, ale Novgorod dovolil domácím jen dvě propagační střely z velké dálky.
22:06
K Indrasisovi (RIG) doskákal kotouč před bránu, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal domácí hráč poslat puk pod horní tyč. Vyrovnání však bylo velmi blízko.
20:44
Usazení v útočném pásmu nakonec vedlo také k první brance zápasu. Nahození JUUSO HIETANENA podle všeho nebylo vůbec tečováno, ale ani tak nedokázal Sedláček zareagovat, je pravdou, že toho přes clonícího Salminena moc neviděl. Asistence: Tim Brent, Sakari Salminen
20:36
Už se hostům podařilo usadit se v útočné třetině.
20:06
V úvodu druhé třetiny pokračuje přesilovka Novgorodu, který však bude muset začít s rozehrávkou od vlastní branky.
20:01
Přesilová hra se hostům přenese do druhé třetiny, v té první jsme branku neviděli a je potřeba napsat, že se nehrál nijak oslnivý hokej. Uvidíme, s čím oba celky nastoupí do druhé třetiny, která začne přibližně v 19:19.

Střely na branku v 1. třetině: 7:8
Vyloučení v minutách: 2:2
20:00
19:47
Velmi dobře se dral do zakončení Ahonen (NNO), ale jeho pokus nakonec vylétl příliš vysoko.
19:33
Ozolins (RIG) je v samém závěru první třetiny vyloučen a Torpedo tak může v posledních vteřinách první části zkusit změnit skóre na světelné tabuli.
18:43
Závěr první třetiny se pomalu, ale jistě blíží a Torpedo by jej jistě rádo strávilo v útočném pásmu, kde se zatím také hraje.
17:59
Naprosto totožná situace se opakuje také na druhé straně a Ahonen (NNO) a spol. se již stěhují do útočného pásma.
17:25
Vyhozený kotouč přes všechny čáry znamená stěhování hry do obranného pásma Novgorodu.
16:28
Bekhendová přihrávka pouze prolétla před brankovištěm Sedláčka bez povšimnutí.
15:51
Hossa (RIG) po dlouhé odmlce zaměstnal Gelašviliho, který však na střelu dobře viděl a dokázal ji tak bez větších problémů zneškodnit.
15:13
Na obou stranách byly k vidění situace tři na dva, o něco lépe ji zahráli domácí, ale ani oni z této situace nedokázali ani vystřelit.
14:38
V posledních vteřinách hry se přece jen hraje více v útočném pásmu Novgorodu.
13:32
Krasnoslobodcev (NNO) zabojoval u mantinelu a dokázal přihrát kotouč na modrou čáru, následná střela však byla zablokována a až k bráně nedoletěla.
12:42
Pouze taková žabička přiletěla k Sedláčkovi, který puk zastavil a hru přerušil.
12:31
Sedláček musel zasahovat proti dobře letící střele Hietanena (NNO), který se po vyhraném buly s ničím nerozpakoval a vypálil tvrdě od modré čáry.
12:24
Na ledě se téměř nic nedělo a rázem z toho byla obrovská šance Novgorodu, kotouč do útočného pásma zatáhl Wolski a vyzval dobrou přihrávkou ke střele svého spoluhráče, ten však z první trefuje jen přesunujícího se Sedláčka.
10:42
Marcel Hossa (RIG) zabojoval ve středním pásmu a se získaným kotoučem si najel do útočné třetiny, k zakončení se však nedostal.
09:43
Cibulskis (RIG) volá spoluhráče za vlastní branku a sám odchází střídat.
08:13
Tvrdý souboj o každý centimetr ledu v obranném pásmu Novgorodu končí vyvezením puku do středního pásma.
07:49
Až nyní rozhodčí pískl do píšťalky a to okamžitě znamená také reklamní přestávku. Hokej se sice nehraje nijak pohledný, ale za to je minimálně přerušován.
06:33
Po nepřesnostech na obou stranách se mohou o rozehrávku pokusit hosté, budou však začínat zpoza vlastní branky. Hraje se opravdu hodně dlouho bez přerušení.
05:41
Úvodní minuty zápasu patří domácím, kteří drží kotouč častěji na hokejkách, ale k nějakému výraznějšímu ohrožení branky se zatím nedostali. Novgorod totiž velmi dobře brání obrannou modrou čáru.
04:43
Zbytek přesilové hry už tak dobrý v podání domácích borců nebyl a tak se pokračuje v pěti na obou stranách bez změny ve skóre.
03:19
Riga se okamžitě usadila v útočném pásmu a Gelašvili měl hned v úvodu přesilovky plné ruce práce, ale situaci ustál a jeho spoluhráč následně kotouč odpálil co nejdál to šlo.
02:43
Ščastlivij (NNO) před bránou zatlačil na bránícího soupeře a naprosto zbytečně vidí za faul v útočném pásmu dvouminutový trest.
02:33
Před bránu Torpeda letěla velmi nepříjemná přihrávka, ale žádný z domácích hráčů nestačil kotouč nasměrovat směr brána.
01:56
Cibulskis (RIG) vybojoval kotouč a prověřil Gelašviliho, který raději hru přerušil a nechal tím vhazovat po své pravici.
01:01
Sedláček musel zasahovat proti nepříjemné střele z bekhendu, ale brankář Rigy dokázal kotouč vyrazit s přehledem do rohu kluziště.
00:10
Zápas začal zakázaným uvolněním Dinama, hra se tak stěhuje do obranné třetiny domácích.
00:01

Dinamo Riga: Cimermanis, Sedláček – Rekis, Ozolins, Sotnieks, Robinson, Lavins, Cibulskis, Siksna – Wilson, Hossa, Meija – Nizivijs, Cipulis, Kuzmenkovsk – Skvorcovs, Dzerins, Pavlovs – Siksnis, Ščechura, Indrasis, Upitis

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili, Maškovcev – Chomitsky, Makarov, Valentěko, Hietanen, Grigorjev, Denisov, Belochvostikov – Galuzi, A. Potapov, Kuljomin – Wolski, M. Potapov, Brent – Paršin, Salminen, Immonen – Žarkov, Ščastlivij, Krasnoslobodcev

Rozhodčí: Nord, Sergejev – Tomilov, Gorděnko.
Celkově se v zápasech těchto týmů daří hlavně domácím. Uvidíme, zda se tento fakt projeví i dnes a Riga potvrdí roli mírného favorita nebo Torpedo zabojuje a z ledu soupeře si odveze nějaké body.

To vše sledujte prostřednictvím tohoto přenosu od 18:30, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Dinamo vstoupilo do KHL velmi dobře, odehrálo osm zápasů a má na svém kontě skvělých osmnáct bodů, což stačí momentálně na druhé místo v Západní konferenci za Petrohradem.

Hosté hrají ve Východní konferenci a v té jim patří momentálně osmá příčka, když ze sedmi zápasů vybojovali jedenáct bodů.
Kolotoč zápasů Kontinentální hokejové ligy se nezastaví ani dnes, v tomto přenosu budeme sledovat zápas Dinamo Riga – Torpedo Nižnij Novgorod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.