Výborné utkání nakonec končí vítězstvím domácího San Jose na samostatné nájezdy. Rozhodující nájezd proměnil kapitán Sharks Joe Thornton, pro nějž to byla teprve druhá vítězná branka v penaltovém rozstřelu za celou jeho kariéru. Českého fanouška může těšit vystoupení Martina Havláta a Tomáše Hertla, oba si dnes připsali po jedné asistenci. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký den.

3. Joe Pavelski (SJS) 1+0
V samostatných nájezdech zvítězil tým San Jose Sharks.
Autorem branky je JOE THORNTON.
Tyler Toffoli se dostal při zakončení příliš blízko Niemimu a neuspěl. Je rozhodnuto – 4:3.
Joe Thornton zvolil podobně jako Marleau rozjezd do pravé strany a potom protlačil puk za Scrivense. Kudy, to ví jen on sám – 4:3!
Jarret Stoll mířil mezi Niemiho betony, nicméně strážce tří domácích tyčí vyrážečkou zasáhl – 3:3.
Patrick Marleau zvolil rozjezd doprava, poté si to namířil k brance a nakonec nedokázal zvednout puk nad levý Scrivensův beton – 3:3.
Linden Vey se pokoušel Niemiho rozpohybovat, což se mu z části povedlo, nicméně domácí brankář nechal nastražený levý beton – 3:3.
Brent Burns se mezi kruhy zastavil a pak neprostřelil Scrivense mezi jeho betony – 3:3.
Dustin Brown taktéž se štěstím propálil Niemiho, tentokrát mezi betony – 3:3!
Dan Boyle si pěkně počkal na Scrivensův pohyb, poslal jej po své levé ruce a sám zakončil k pravé tyči ze svého pohledu – 3:2!
Justin Williams trefil Niemiho do vyrážečky, od níž se nakonec puk odrazil do branky. Niemi už jej nestihl vymést od brankové čáry – 2:2!
Tomáš Hertl si taktéž položil Scrivense a s velkým štěstím bekhendem poslal puk k tyči – 2:1!
Mike Richards si počkal, pak položil Niemiho a přesto zakončil vedle – 1:1.
Martin Havlát při svém prvním letošním nájezdu zvolil střelu z mezikruží, jenomže zlomil hokejku – 1:1.
Jeff Carter chtěl zakončit také bekhendem, nicméně Niemi jeho úmysl vystihl a zasáhl pravým betonem – 1:1.
Joe Pavelski si krásně rozpohyboval Scrivense a pak lehce zasunul puk za jeho záda – 1:1!
Poté přišel na řadu Anže Kopitar, jenž si před Niemim přehodil puk na bekhend a s přispěním břevna poslal svůj tým do vedení – 0:1!
Jako první se k samostatnému nájezdu rozjel Logan Couture, jenž se pokoušel Scrivense propálit mezi betony, brankář hostí ale zasáhl pravou nohou – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
V prodloužení jsme tedy rozhodující gól neviděli, na řadu musí přijít samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:43
Thorntonovo šibalské nahození od modré Scrivens posunul do rohu.
64:29
Na druhé straně Niemi pokryl Richardsův pokus a přerušil hru.
64:05
Couture se zmocnil kotouče ve středním pásmu, potáhl jej do útočného a otestoval Scrivense, jenž tentokrát vyrazil puk pravou paží.
63:20
Momentálně to je na střely 39:39.
63:20
Hertl si opět stoupl do poměrně velkého střeleckého úhlu, kam tak dostal přihrávku od Thorntona, jenomže si ji špatně zpracoval a pak už zakončoval jen do rychle přemístěného Scrivense.
62:59
Vojnovova střela byla zablokována, což nezabránilo posléze vystřelit Regehrovi, jehož pokus potkal stejný osud.
62:40
Tentokrát měl možnost před domácí branku proniknout Richards, jenž nakonec bekhendem minul. Vše následovalo přerušení hry.
62:29
Muzzin vyjel s pukem z rohu kluziště před branku a vystřelil do Niemiho.
61:30
Sharks pochybili v rozehrávce a puk dopředu potáhl Williams, jehož snahu zastavila až levá Niemiho paže.
60:58
Marleau se snažil proniknout podél mantinelu, jenomže tam jej nepustil vše možné dělající Regehr.
60:25
Thornton nedokázal sám vystřelit a tak předal puk Hertlovi, jenž po chvilce vypálil zápěstím nad Scrivensovu branku.
60:01
Výborný hokej pokračoval i ve třetí třetině, v němž Los Angeles zásluhou nešťastného zásahu Scotta Hannana vyrovnalo na momentálních 2:2.
60:00
59:56
Scrivens si připsal další důležitý zákrok pravým betonem a přiblížil prodloužení.
59:47
Logan mezi kruhy oslovil Marleaua, jenž opět z dobré pozice minul.
59:13
Scrivens si vyhlédl Burnsovu střelu a tentokrát zakročil pravým ramenem.
59:00
Z třetí třetiny zbývá jediná minuta.
58:39
Vojnovov nahození se odrazilo k Veyovi, jenž přes řadu hráčů ležících před Niemim nedokázal v dobré pozici trefit branku.
58:29
58:17
Desjardins ale posunul puk alespoň do střední části kluziště.
58:08
Los Angeles se teď již naplno usadilo v útočném pásmu.
57:21
Kennedy vyvezl puk a předvedl krásnou individuální akci, při níž obešel jednoho protihráče a pak z otočky bekhendem donutil Scrivense k zákroku. Potlesk je na místě.
56:48
Nakonec se k puku v dobré pozici na okraji kruhu pro vhazování dostal Marleau, jenž mířil do levého horního rohu, Scrivens výborně ramenem zasáhl!
56:33
Los Angeles prohrálo buly a dovolilo San Jose vyjet s kotoučem.
56:29
Logan Couture se sice dostal ke střele, kterou Scrivens pokryl, zároveň ale zahrál vysokou holí, za což je vyloučen na dvě minuty.
56:01
Regehr srazil další Marleauův pokus zpoza obránce do rohu.
55:32
Toffoli objel branku a potom si vzal puk, který ke všemu neštěstí nedokázal dostat přes ležícího Niemiho! Opět se hraje skvělý hokej, kterému nechybí šance.
55:20
Kennedy na kruhu pro vhazování našel Desjardinse, jenomže ten nedokázal zakončit.
54:52
Marleau tentokrát vypálil zpoza Doughtyho, Scrivens byl i na tuto možnost připraven.
54:44
54:32
Puk v útočném pásmu Kings, ti přežijí i třetí oslabení v řadě.
54:12
Marleau se po řadě odrazů dostal k puku před Scrivensovou brankou, jenomže nedokázal dostatečně rychle zakončit.
53:56
Souhra Havláta s Hertlem tentokrát nezafungovala a Los Angeles tak přežilo další část oslabení.
53:42
Los Angeles se již poněkolikáté velmi lehce osvobodilo.
53:24
Doughty odpálil puk z obranného pásma přesně k Niemimu.
53:21
Pavelski v postavení mimo hru. San Jose se poslední dvě nebo tři přesilové hry vůbec nedaří.
53:12
Hosté opět vyhazují. V SAP Center se místy začíná bučet.
52:58
Kings dostali puk za Niemiho branku.
52:45
Boyle opět pálil chvíli po buly, tentokrát od modré sám minul.
52:44
Kings hrají ve čtyřech.
52:42
Anže Kopitar dal příliš vysoko hokejku u mantinelu, zasáhl jí do obličeje Coutoura a je za to vyloučen na dvě minuty.
52:42
Scrivens v rozkleku zasáhl proti Boylovu zakončení, San Jose si dvě vteřiny zahraje proti třem.
52:28
Kotouč se po vhazování odrazil k Vlasicovi, jehož okamžité zakončení bylo sraženo nad.
52:24
Scrivens prokázal obrovskou dávku duchapřítomnosti, neboť velmi rychle zareagoval na podivný odraz Braunova nahození o tvrzené sklo.
52:08
Hosté opět vyhazují přes všechny čáry.
51:56
Tato přesilovka se Sharks vůbec nedaří, navíc znovu začínají od vlastní branky.
51:52
Hertl je na vině postavení mimo hru San Jose.
51:43
Niemiho teď neposlechla vysoká žabička od Doughtyho, která mu jen s trochou štěstí nespadla do branky.
51:34
Couture poslal před branku nabídku na teč Thorntonovi, jenž ji využil, jenomže vychýlil puk až do ochranné sítě.
51:10
King vystihl rozehrávku San Jose, jenomže na poslední chvíli se nechal dojet a na kličku už mu nezbylo moc času!
51:04
Postavení mimo hru San Jose.
50:52
Los Angeles opět při první příležitosti vyhodili puk.
50:43
Hosté jdou opět do čtyř, Kyle Clifford byl vyloučen na dvě minuty za sekání.
50:33
Vey vzal řešení přečíslení dvou proti jednomu na sebe a nechal vyniknout Niemiho pravý beton!
50:20
Zakázané uvolnění Los Angeles.
50:01
49:54
Jeden z domácích hráčů ztratil hokejku a Los Angeles tak zřejmě oslabení přežije bez újmy.
49:25
Scrivens byl velmi vysoko z branky a Hertl dostal puk na hokejku, nicméně z velkého úhlu vůbec netrefil odkrytou svatyni!
49:16
Hertl si vyměnil puk s Havlátem a pak před brankou nedokázal tečovat.
49:03
Kings se opět podařilo vyhodit puk.
48:49
Po chvíli domácí začínají znovu od vlastní branky.
48:34
San Jose odskakuje puk až do vlastní třetiny, Marleau jej na modré nezpracoval.
48:23
Pavelski vypálil těsně vedle pravé Scrivensovy teče.
48:00
Pavelski byl u hrazení zcela jasně zahákován a verdikt sudích je jasný – dvě minuty pro Tylera Toffoliho za hákování. Sharks tak čeká vůbec první přesilovka v utkání.
47:45
Po skončení reklamní přestávky se Los Angeles usadilo v útočném pásmu.
47:27
Branka je nakonec skutečně připsána Drewu Doughtymu. Trochu to kazí dojem i Martinu Havlátovi, jenž byl v tuto chvíli na ledě a v tabulce pravdy si tak mírně pohorší.
47:27
Niemi ničí další střelu hostí a následuje komerční přestávka.
47:10
Branka je ještě v tuto chvíli připsána Stollovi, každopádně bylo zcela evidentní, že se tento člen čtvrtého útoku Los Angeles puku ani nedotkl.
46:23
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Teď ale celé SAP Center ztichlo. DREW DOUGHTY nahazoval puk před branku Stollovi, místo něj ale celou práci vykonal nešťastný Scott Hannan, jenž si bruslí srazil puk do vlastní branky. Hannan je tak namočen i u druhé branky Kings a srovnává počet vlastních branek. Asistence: Ben Scrivens.
46:00
Sharks se opět dostává vydatné pomoci od fanoušků. Ti dnes plní svou úlohu skvěle.
45:08
Scrivensovi opět vypadlo jedno z nahození, Sheppard ale nebyl dostatečně blízko, aby puk vzal a otočkou jej zametl do branky.
44:23
Chvíli poté se Carter ocitl v postavení mimo hru.
44:14
Richard na modré našel Cartera, jenomže ten si bruslemi přihrávku nezpracoval.
43:47
Clifford nečekaně před brankou tečoval Mitchellovo nahození, naštěstí pro nic netušícího Niemiho jen do vzduchu.
43:01
Scrivensovi vypadlo Wingelsovo bekhendové nahození, nicméně, ještě předtím, než se k němu stihl dostat Marleau nebo Couture, jej schoval zpátky do lapačky.
42:32
Sharks dobře zatlačili Kings, Burns pak pálil z prostoru mezi kruhy, nicméně Scrivens krásně máchl lapačkou a třetímu gólu ve své síti zabránil!
42:14
Scrivens teď očividně pomohl hokejkou na led Hertlovi. Další rozhodnutí rozhodčích, které mírně poškodilo San Jose. Domácí fanoušci je za to také nemají rádi.
42:07
Kennedy před brankou možná hledal Havláta, Scrivens ale do této přihrávky sáhl a lapačkou zachytil puk.
41:40
Carter nedokázal vyřešit možnost přečíslení a tak dopředu ujel Brown, jemuž se pro změnu nepovedlo zakončit.
41:26
Hned poté také zakázané uvolnění Los Angeles.
41:18
Přihrávka rukou na straně Los Angeles.
41:05
Kopitar zavezl puk do útočného pásma, jenomže Kings si nedokázali vytvořit střeleckou příležitost.
40:26
Marleauova schovaná střela proletěla Scrivensovi nad hlavou.
40:16
Los Angeles začíná třetí třetinu postavením mimo hru.
40:01
Ve druhé třetině se podařilo bodovat oběma českým hokejistům v dnešním zápase. Nejprve Martin Havlát odclonil před brankou LA Muzzina a Pavelski přesnou střelou srovnal stav. Tři minuty před koncem druhé části pak Tomáš Hertl poslal puk za branku, kde zabojoval Thornton a Scrivens si srazil puk za svá záda. San Jose tedy otočilo vývoj utkání a do třetí třetiny, která začne cca v 6:27, půjde s vedením 2:1.
40:00
39:59
Los Angeles si na závěr vytvořilo nepříjemný tlak u Niemiho brankoviště, domácí brankář ale zůstane ve druhé třetině nepřekonaný.
39:49
Muzzin si podržel puk u modré a pak nepříjemně vypálil, Niemi byl připraven.
39:33
Marleau pak přeci jen posunul puk na zakázané uvolnění.
39:25
Los Angeles se usadilo v útočném pásmu.
39:00
Začala poslední minuta druhé třetiny. Rozhodčí v ten samý moment přerušili hru.
38:05
Stoll společně s Vlasicem svedli souboj na brankovišti, po němž na zádech skončil i Niemi. Stoll přesto nedokázal tečovat Nolanovu střelu a hra se nepřerušuje.
37:41
Kennedyho nepříjemná rána od mantinelu o dobrý metr minul brankoviště.
37:07
Hertl nadále lační po bodech, tentokrát se Scrivens nenechal nachytat.
36:54
San Jose právě vstřelilo branku!
Obrat ve skóre je z pohledu Sharks dokonán. Hertl nahodil puk za branku, kde JOE THORNTON vyrušil Mitchella se Scrivensem, jenž si pak nešťastně srazil puk do vlastní branky. Asistence: Tomáš Hertl.
36:40
Niemi na druhé straně krotí neposedný kotouč a jeden z domácích hokejistů zůstává ležet u mantinelu.
36:27
Martinezovi uskočil puk na modré a musel tak hodně rychle zpátky, protože Wingels nebyl daleko od toho, aby jej přesprintoval a případně zakončil samostatný únik.
35:32
Nadále se hraje hokej v obrovském tempu, diváci se rozhodně nenudí. Ani ti nezaujatí.
34:28
Niemi vysoko do vzduchu vyrazil Mitchellovu střelu, následná snaha hostí o dorážku byla lichá.
34:00
Špatnou rozehrávku San Jose mohl potrestat Toffoli, avšak než si srovnal puk na střelu, domácí mu jej vzali.
33:33
Richards teď byl úplně sám u levé tyče, kam také směřoval puk, jenomže centr hostí jej nedokázal trefit!
33:17
Hertl přenechal puk Burnsovi, jehož sraženou střelu nakonec zastavil Scrivens.
32:23
Postavení mimo hru Los Angeles.
31:43
Havlát skvělou přihrávkou oslovil Kennedyho, jenž ale selhal sám před Scrivensem!
31:31
Los Angeles zachytilo Kennedyho pokus a pro jistotu poslalo puk do středního pásma.
31:24
Na ledě to začíná mezi hráči pořádně jiskřit.
31:24
31:17
Hertl se po Thorntonově práci za brankou skoro dostal k puku, který by mohl poslat do prázdné branky! Scrivens byl naprosto nesmyslně mimo a může děkovat Vojnovovi, že puk odpálil pryč.
30:50
Los Angeles odskakuje puk do středního pásma, San Jose potřebuje přerušení, po němž utkání začne znovu.
30:36
Boyle se za obrovského aplausu domácích fanoušků vrací na led.
30:25
Niemi výborně vyrážečkou zasáhl proti střele Kopitara ze skvělé pozice!
30:16
Prošla až Muzzinova rána, kterou Niemi vyrazil.
30:03
San Jose se drží už jen silou vůle, Los Angeles zase často váhá se střelou.
29:28
Niemi si vysloužil obrovský potlesk, protože už ležel břichem na ledě a přesto zastavil Carterovo zakončení do odkryté branky.
29:17
Los Angeles teď vytrvale aplikuje přesilovkový vzorec.
29:01
Richards po Kopitarově přihrávce pálil z mezikruží, Niemi opět připraven.
28:37
San Jose se po kratším tlaku osvobozuje, ještě je před ním druhá polovina oslabení.
28:26
Martinez z kruhu pro vhazování krásně nabízel teč, jeho nabídka ale zůstala nevyužita.
28:00
Scrivens si hned po vhazování zachytal a po zachycení kotouče ihned rozehrál.
27:54
Thornton uspěl na buly proti Veyovi, Desjardins se pak pokusil ihned vyhodit, nicméně byla překročena technická pravidla a bude se tak vhazovat před Scrivensem.
27:51
Williams pálil od modré čáry a jeho pokus byl sražen nad tvrzené sklo.
27:30
Puk je znovu u Scrivensovy branky. První minuta dlouhého oslabení se se San Jose podařila.
27:12
Los Angeles se nedokázali usadit v útočném pásmu, San Jose se ubránilo.
26:35
Hned poté byla hra přerušena a na čtyři minuty za hru vysokou holí vyloučen Dan Boyle.
26:35
Oba týmy již jsou v plném počtu, Scrivens výborně zasáhl na jedné straně a na druhé hned poté ujel Kopitar, s jehož záludnou ránou si poradil Niemi!
26:00
Stoll byl společně s Martinezem sám na Boyla, prvně jmenovaný ale místo přihrávky zvolil střelu, kterou trefil pouze domácího obránce do brusle.
25:47
Na ledě je teď pochopitelně více prostoru, ani jeden z týmů toho k ohrožení soupeřovy branky nevyužil.
25:02
Regehrova rána od modré se nepříjemně odrazila od zadního mantinelu, Niemi byl i na tuto variantu připraven.
24:27
Andrew Desjardins (SJS) a Daniel Carcillo (LAK) jsou nakonec oba shodně vyloučeni na dvě minuty za nesportovní chování.
24:27
Desjardins po jednom ze střetů zůstal ležet na ledě. Viníkem byl Stoll. Desjardins si to pak chtěl rozdat s jeho kolegou ze čtvrtého útoku Carcillem, rozhodčí je však od sebe odtrhli již na samém začátku.
24:00
Kings se na chvíli usadili před Niemiho brankou, domácí brankář měl ale v obou případech jednoduchou práci.
23:25
Boyle upadl u útočné modré a musel rychle na nohy, protože hrozilo přečíslení od Los Angeles. Kopitar nakonec skutečně zavezl puk do útočné třetiny, avšak poté nedokázal zakončit.
22:43
Domácí se konečně dočkali branky. Havlát svedl na brankovišti důležitý souboj s Muzzinem, jenž nedosáhl na puk, ten si tak vzal do své moci mezi kruhy JOE PAVELSKI a zavěsil jej nad Scrivensovo rameno. Asistence: Tyler Kennedy, Martin Havlát.
22:24
LA teď vytvořilo na SJ velký tlak, nicméně kromě špatné Niemiho rozehrávky z toho nic nebylo.
21:33
Carcillo zachytil hrozivou rozehrávku Niemiho a hned chtěl využít toho, že domácí brankář není ve své kleci, nicméně přihrávku před ni mu zastavil sám Niemi!
20:50
Brown prošel po levém křídle a hledal spoluhráče mezi kruhy, puk propadl až na modrou, odkud pálil Regehr, jehož ránu dokázal Niemi alespoň vyrazit.
20:29
Teď se Hertl dostal do postavení mimo hru.
20:22
Hertl to zkusil z poměrně velkého úhlu a Scrivens na poslední chvíli zasáhl levým betonem.
20:08
Krátce po buly se puk odrazil až k Niemimu, který raději přerušil hru.
20:01
V první třetině posledního dnešního utkání NHL jsme se rozhodně nenudili. Los Angeles se do vedení dostalo po pouhých osmnácti vteřinách hry, kdy první střelou utkání překonal Niemiho Carter. San Jose pak delší dobu trvalo, než se vrátilo do utkání, nakonec ale bylo celou druhou polovinu první periody lepší a Scrivense v brance LA zasypalo osmnácti střelami. Se všemi si ale hostující brankář poradil a Kings tak po první třetině vedou nad Sharks 1:0. Druhá třetina začne cca v 5:33.
20:00
19:52
Stuart si sjel na osu hřiště, vystřelil a puk se několikrát poodrážel, až vycestoval mimo Scrivensovu branku.
19:41
Kennedy střílel zpoza Regehra, Scrivens si ovšem našel výhled a také tuto střelu zastavil.
19:18
Po Irwinově střele měl Scrivens opět velmi nelehkou úlohu a znovu si s ní poradil.
19:01
Hertl se nejprve obtočil kolem branky a pak nadvakrát zakončil, Scrivens ovšem nadále zůstává stoprocentní!
19:00
Začíná poslední minuta první třetina.
18:54
Hertl nahradil Thorntona na buly, po němž puk propadl ke Scrivensovi, jenž jej raději okamžitě přikryl.
18:51
Nolan velmi lacině ztratil puk v útočném pásmu, Wingels jej zatáhl přes útočnou modrou a pak předložil Couturovi, jenž ze středu hřiště Scrivense nepřekvapil.
18:25
Zakázané uvolnění San Jose.
17:58
Hra je přerušena, následuje komerční přestávka.
17:49
Marleau před brankou našel Wingelse, ten se ale zrovna otáčel a tak nedokázal přesně zakončit.
17:14
Sharks definitivně přebrali otěže utkání, vstřelené brance jsou stále blíž a blíž.
16:48
Thornton se bekhendem pokoušel překvapit Scrivense z rohu kluziště, brankář Los Angeles nikde volné místo nenechal.
16:46
16:02
Scrivens pak přežil další mohutnou ofenzivu San Jose, které pálilo ze všech možných pozic a gól byl vždy ve vzduchu, nicméně Scrivens ve spolupráci se svými spoluhráči dokázal udržet čisté konto! Málokdo tomu může uvěřit.
15:38
Scrivens měl teď velké štěstí! Pavelski zakončoval z levého křídla, trefil se přímo mezi betony, jenomže jeho střela narazila do tyčky.
15:00
Na druhé straně hledal vysokou přihrávkou Carcillo Stolla, jemuž se nepodařilo baseballově doklepnout puk za Niemiho. Pár centimetrů scházelo.
14:49
Sheppard výborně směřoval přihrávku zpoza branky před ni, nicméně ve velkém závaru se neprosadil žádný z jeho spoluhráčů.
13:57
Scrivens musel být velmi pozorný, tentokrát před ním tečoval Couture. Brankář LA nadále odolává.
13:43
Brown to zkusil po ledě krátce po buly, Niemi zasáhl pravým betonem.
13:40
Kopitar zřejmě nabízel puk do středu hřiště na teč, hrací předmět ale prošel až do Niemiho lapačky.
12:46
12:15
Boyle dostal puk od Havláta mezi kruhy, měl to ale na bekhend a tak pouze provětral Scrivensovu lapačku.
11:50
San Jose se opět mohlo nevyplatit útočení v příliš velkém počtu hráčů, Carcillo s Carterem si ale nerozuměli.
11:18
Marleau vzal kotouč ve středním pásmu, zavezl jej před Scrivense, kde nedokázal zakončit. Nicméně, hrálo se dál, Scrivens výborně vykopl levý beton a zamezil Couturovi ve skórování! Pak byla ještě posunuta branka, to ale již nebude mít žádnou dohru.
10:50
Scrivens si po dlouhé době sáhl na puk a ihned přerušuje hru.
10:28
Boyle hrozivou chybou ztratil puk a daroval tak obrovskou šanci Richardsovi, jemuž ale nevyšla klička, Niemi jej vytlačil do strany a pak levým betonem vzal hostujícímu centrovi obrovskou šanci na navýšení vedení Kings!
09:55
09:53
Poslední vyhození ke Scrivensovi, Sharks oslabení přežijí.
09:46
Niemi si zatím na nedostatek práce nemůže stěžovat, tentokrát jej střelou do levého horního rohu prověřil Martinez. Niemi byl připraven a lapačkou si na střele pochutnal.
09:17
Williams vypálil po Martinezově přihrávce mimo. Domácí fanoušci se teď dvakrát po sobě zlobili na rozhodčí, podle nich hráli Kings dvakrát v postavení mimo hru.
09:01
Niemi potom měl plné ruce a nohy práce, neboť musel čelit nepříjemné ráně, po níž se pokoušel odražený kotouč dorazit do branky Richards! Naštěstí pro San Jose byl příliš blízko a rozhodčí poté přerušili hru.
08:40
Richards výborně před brankou našel Cartera, jenž puk nasměroval jen těsně vedle Niemiho branky!
08:23
Los Angeles je zpátky v útočné třetině, kde si momentálně po mantinelu předává puk.
07:58
San Jose při první příležitosti posunulo puk alespoň do středního pásma.
07:54
Andrew Desjardins je nakonec vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
07:54
Carcillo po jednom ze střetů zůstal s bolestivou grimasou ve tváři.
07:09
Kings mohou pokračovat v tlaku, Niemi zařídil další vhazování před sebou.
07:00
Kopitar střílel z velkého úhlu, Niemi již byl na ledě a měl velké štěstí, protože nastraženou lapačkou posunul puk alespoň na břevno!
06:31
Na druhé straně Niemi přerušil hru.
06:10
Na druhé straně se musel ukázat Scrivens, jenž nakonec ostrou ránu Hannana od modré jen vyrazil.
05:43
San Jose se teď mírně nedomluvilo za svou brankou, díky čemuž se mezi kruhy dostal k puku Richards, který se snažil zachovat chladnou hlavu a zachoval ji natolik chladnou, že při zakončení zamrzl a ono tak nemělo potřebný efekt!
05:20
Boylova rána od modré krátce po vhazování byla sražena mimo.
05:18
Kennedy se pokoušel zakombinovat s Havlátem, toho ale Los Angeles ubránilo a puk tak propadl až ke Scrivensovi.
04:57
Havlát se teď ve středním pásmu srazil s jedním z hostujících hráčů, který hned poté putoval na led.
04:03
Druhý útok San Jose získal puk a rychle se přemístil ke Scrivensově brance, nic jiného než Marleauovo nahození od mantinelu do Scrivensovy lapačky z toho ale nebylo.
03:32
Los Angeles uzavřelo střední pásmo a daří se mu držet San Jose daleko od Scrivense.
02:44
Thornton se najednou po Burnsově přihrávce zpoza branky zjevil sám před Scrivensem, který roztáhl betony a v důležitém okamžiku dokázal zasáhnout!
02:34
Clifford provokoval Browna k případné potyčce, diváci si ji žádali a nakonec byli zklamaní.
02:00
Začátek utkání se hraje v přímo vražedném tempu.
01:42
Nolan odevzdal puk za Niemiho branku a Kings střídají.
00:40
Okamžitě se pokoušel odpovědět Marleau, nicméně jeho střela směřovala jen do bruslí před ním stojícího obránce.
00:18
Šokující úvod utkání! Kings se usadili v útočném pásmu, Hannan pak u branky neustrážil Kinga, jenž poslal puk za sebe na JEFFA CARTERA a ten z bezprostřední blízkosti překonal Niemiho. Asistence: Dwight King, Mike Richards.
00:01
V SAP Center před začátkem utkání panuje skvělá atmosféra.

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Boyle, Irwin, Vlasic, Braun, Stuart, Hannan – Burns, Thornton, Hertl – Wingels, Couture, Marleau – Havlát, Pavelski, Kennedy – Brown, Desjardins, Sheppard.

Los Angeles Kings: Scrivens (Jones) – Doughty, Muzzin, Vojnov, Regehr, Mitchell, Martinez – Williams, Kopitar, Brown – Carter, Richards, King – Toffoli, Vey, Clifford – Nolan, Stoll, Carcillo.

Rozhodčí: Kimmerly, Leggo – Cvik, Wheler.
Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) 12+6
Martin Havlát (SJS) 1+2
Vzájemné zápasy

Los Angeles – San Jose 4:3
Los Angeles Kings
Kings prohráli poslední tři utkání na domácím ledě a do SAP Center si přivezou vysoce ceněnou výhru 3:2 nad Vancouverem. Poslední vítězství Los Angeles má cenu vysokou i proto, že LA soupeři nabídlo osm přesilovek, v nichž zazářil především brankář Ben Scrivens. Ten se do branky dostal po zranění Jonathana Quicka před dvěma týdny a ze sedmi dosavadních utkání má bilanci 5-0-2. Scrivens by se měl do branky podívat i dnes, neboť Quick nebude kvůli nataženým tříslům k dispozici do konce měsíce. Hrát zřejmě nebudou ani útočníci Matt Frattin a Trevor Levis (dolní oblast těla), stejně jako obránce Matt Greene (horní oblast těla).
San Jose Sharks
Žraloci se do akce vracejí po třídenní pauze a přestože se jejich sezona dá zatím považovat za úspěšnou, trenér Todd McLellan stále vidí prostor pro zlepšení, například v přesilových hrách. Spokojen naopak může být se vstupy svého týmu do utkání – za dvacet tři letošních prvních třetin totiž Sharks nastříleli 32 branek a jen 12 inkasovali, což se projevilo i v posledním utkání s New Jersey, proti nimž tým ze západu USA rozhodl o svém vítězství 2:1 dvěma góly v první třetině. McLellanovi dnes budou chybět dva dlouhodobě zranění útočníci Adam Burish (záda) a Raffi Torres (koleno).
San Jose Sharks a Los Angeles Kings se ve druhém letošním utkání poperou o možnost dotáhnout se na vedoucí tým Pacifické divize Anaheim. Oba týmy jsou momentálně na stejné hranici pětatřiceti bodů, avšak domácí mají odehráno o dva zápasy méně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.