Díky za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit na počtenou.
Je dobojováno. Hosté nakonec berou tři body, i když Spartak předvedl velice dobrý výkon a byl blízko k tomu, aby naopak právě on vyhrál. Brust však svůj tým podržel a rozhodlo se až necelé čtyři minuty před koncem. V přesilovce se trefil Murley a do prázdné pak potvrdil výhru Kane. Medveščak tak bere tři body.
60:00
59:18
Medveščak právě vstřelil branku!
Je hotovo. Do prázdné brány se trefuje BOYD KANE. Najel si na červenou čáru a z levého mantinelu zamířil naprosto přesně. Asistence: Ivan Švarný, Mike Glumac.
56:19
Hosté využívají přesilovku. Totálně rozebraná obrana Spartaku dostává možná rozhodující direkt. MATT MURLEY se dostal sám před bránu a nebyl problém, aby zakončil téměř do prázdné klece. Přitom bylo dobře vidět, že si Glass ukazuje, že je u levé tyče volný, obránci u něj byli pozdě. Asistence: Jonathan Cheechoo, Bill Thomas.
55:48
Junkov vyhazuje do bezpečných míst.
55:15
I když to bylo nechtěné, tak za zásah do obličeje je na trestné. Hosté mají přesilovku.
54:48
Kvaša ji ale dělá a jde za vysokou hůl na trestnou.
54:26
Něco přes pět minut do konce a stále je to hodně opatrné. Nikdo nechce udělat chybu.
53:37
Střelu z levého kruhu vyslal Ryan, Jeff Glass hru znovu přerušuje.
52:23
Postavení mimo hru moskevského týmu.
52:00
51:46
Klubertanz dvakrát v řadě střílel, ale pokaždé hodně nepřesně.
50:37
Tedy krátká, více jak minutová. A už se tak děje.
50:15
Hraje se 4/4, poté začne krátká přesilovka pro Zagreb.
49:48
Kvaša tam navíc fauloval, jde na trestnou.
49:48
Sergejevovu střelu před bránou tečoval Kvaša, puk má ve své moci Brust.
49:26
Medveščak vyhazuje přes všechny čáry.
48:37
Stále sledujeme vyrovnaný duel, který bude pokračovat přesilovou Spartaku. Na trestné sedí Klubertanz, který dnes inkasoval již šestnáct trestných minut.
47:39
Bekhendem zakončoval před Brustem útočník Anderson, ale příliš mu ta střela nevyšla.
46:27
Spartak měl tlak, ale nedokázal své šance využít. Švarný je zpět na ledě.
45:15
K zakončení se dostával obránce Quint a poté i Špirko z první napřáhl, ale hosté všecho dokázali ustát.
44:37
Ivan Švarný vyloučen za hákování.
44:05
Glass přerušuje hru, je jasné, že může rozhodovat každá chyba.
43:26
Začíná to být zajímavé utkání. Volkov se obtočil kolem brány a chtěl na vzdálenější tyč zakončit, tam se však stihl přesunout brankář Brust.
42:37
Obrovská šance Zagrebu. Rychlý ťukec zakončoval sám před bránou Cheechoo, položil si brankáře Glasse a bekhendem těsně míjí bránu. Největší šance zápasu a smůla pro hosty.
41:49
Zagreb přežil oslabení, především může děkovat Špirkovi, že mu v zakončení chyběla lepší přesnost v koncovce.
41:18
40:37
Spartak pokračuje ve své přesilovce, kterou si přenesl ze druhé třetiny.
40:01
Za pár chvil pokračujeme. Střely na bránu zatím 20:21 pro hosty.
Další třetina začne přibližně v 15:45.
Druhá třetina nabídla zajímavější hokej, ale také v ní padla pouze jedna branka. Z přesilovky se z těžkého úhlu trefil Linglet. Poté domácí zahodili trestné střílení, Volkov trefil jen tyč Brustovy brány. Do třetí části si ještě Spartak přenese část přesilovky. Každopádně nyní je stav nerozhodný 1:1.
40:00
39:26
Murray vyloučen za nedovolené bránění, také je zde v závěru přesilovka i pro Spartak.
39:07
38:26
Domácí stále výborně brání a mohou jít v poklidu vystřídat.
37:48
Střelu Rayna chytá Glass svou maskou, hra je přerušena.
37:26
Puk je opět až u Brusta.
36:48
Mamkin vyloučen za držení, přesilovka pro Zagreb.
36:37
Brust svůj faul bohatě svému týmu vynahradil. Nyní pochytal další dvě nebezpečně střely protivníka.
35:26
Igor Volkov to zkusil bekhendem a trefuje levou tyč Brustovy brány. Od ní se pak kotouč šoural po brankové čáře, ale stav se nemění. Hosté měli obrovské štěstí. Penalta tak nebyla proměněna.
35:26
Bylo nařízeno trestné střílení pro domácí tým. Tam nebylo co řešit. Volkov prokázal obrovskou rychlost, přejel obránce a dostal se až před Brusta, který jej zastavil hokejkou.
35:18
Nyní sledujeme takovou horší pasáž utkání, nic moc zajímavého se neděje. I atmosféra v hledišti je taková spíš komorní.
34:26
Hra se nám často kouskuje, nyní pro změnu pro ofsajd Spartaku.
34:00
Už se Walker chystal ke střele, ale byl přerušen hvizdem rozhodčího. Přihrávka rukou.
33:13
Ofsajd Zagrebu a je zde krátká přestávka na úpravu ledu.
32:59
31:58
Další vyhození po nepřesné střele Lingleta.
31:15
Klubertanz vystřelil hodně nepřesně, domácí vyhazují.
30:55
Za podražení jde na trestnou domácí Želdakov. Pro hosty je tu možnost hrát další přesilovku.
30:50
Dnešní utkání sleduje 3385 diváků.
30:48
Utkání dnes rozhoduje slovenský sudí Vladimír Baluška. Na ledě se potkává se svými krajany. Ať už Špirkem nebo Švarným.
30:37
Jsme za polovinou utkání a momentálně se hraje častěji v útočném pásmu Medveščaku.
29:48
Hostům rázem narostla křídla a jsou hodně nebezpeční. Nejprve pálil od modré Švarný, jeho bombu vyrazil Glass jen před Cheechoo, ten z prostoru brankoviště nedokázal domácího strážce překonat. Velká šance zůstává nevyužitá.
28:49
Pro změnu icing Spartaku, který se nemůže dostat k nějaké šanci. Inkasovaná branka jej zaskočila.
28:37
Puk vypadl z hlediště, buly ve středovém kruhu.
27:26
Takže začínáme od znovu a oba celky se dnes dočkaly gólu z přesilovky.
26:39
Z ničeho nic je vyrovnáno. Hostům se dlouho nedařilo usadit v útočném pásmu, ale pak přišla náhodná střela CHARLESE LINGLETA, a i když pálil z velice ostrého úhlu, zastihl Glasse nepřipraveného. Puk puk mu skončil v pravé šibenici. Tohle by se asi mělo chytat, každopádně přesilovka využita a stav 1:1. Asistence: Mark Popovič.
26:27
Početní výhoda se moc nedaří, hraje se ve středním pásmu.
25:38
Přesilovka pro hosty, Anderson vyloučen za zdržování hry.
25:38
Zagreb tak v podstatě poprvé výrazně zahrozil a šance to nebyla vůbec špatná.
25:04
Teď se však mezi kruhy zjevil Bjorkstrand a ranou z první vypálil na Glasse, který toho mnoho neviděl. Nakonec zasáhl reflexivně vyrážečkou a puk je v ochranné síti.
24:26
Medvesčak toho v ofenzivě zatím nepředvedl, jsou to spíše střely z dálky. Nic složitého pro Glasse.
23:59
Stále je stav 1:0 pro domácí tým, který má více ze hry a je i na šance daleko nebezpečnějším celkem.
23:06
Velká šance Spartaku a v ní opět Špirko. Tomu přihrával před bránu Anderson a slovenský útočník zakončoval zcela sám, ale pouze do padajícího Brusta.
22:47
Hra přerušena, Brust raději přidržel kotouč po nahození Kozlova.
22:18
Na druhé straně střílel od modré Thomas a jeho prudkou ránu udržel Glass ve své výstroji.
22:06
Slovenský štírek Rastislav Špirko se protáhl přes obránce a vystřelil na Brusta, ten byl připraven.
21:48
U puku už jsou zase domácí, kteří se tlačí před prostor, kde je brankář Brust.
21:25
Vhazování před Glassem, který likviduje střelu Lingleta.
20:27
Duel pokračuje druhou třetinou, u kotouče jsou hostující hráči.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 14:50.
První třetina je za námi, radoval se pouze domácí tým. Ránu Bodrova dokázal tečovat v 9. minutě Kozlov a díky využité přesilovce vede Spartak 1:0. Šancí měl daleko víc, nakonec si je Brust dokázal pokrýt, i když jednou po své velké hrubici. Začátek pro Zagreb nebyl špatný, ale poté výkon upadl a Glass tak neměl moc práce.
20:00
19:38
Brust tentokrát přerušuje hru a neohodlal se rozehrát po střele Andersona.
18:59
Kane vypálil z dálky a Glass neměl problém kotouč chytit do lapačky. Minutu před koncem buly u jeho brány.
18:26
17:59
Mohlo být 2:0, výsledek se však nemění. Navíc bude hostů za pár chvil zase pět.
17:28
Obrovská chyba Brusta a zároveň rychlá náprava. Hostující brankář špatně rozehrál od své brány, kotouč zachytil Junkov a pálil prakticky do prázdné. Brust však tygřím skokem a nataženou hokejkou stihl puk zastihnout před čárou.
17:07
Kulikovi přeskočil na modré puk, hosté tak mohou jít vystřídat. Zatím se brání úspěsně.
16:23
Hosté hráli v šesti a budou za to potrestáni. Přesilovka pro Moskvu.
15:26
U kotouče opět domácí tým, který nahazuje na Brustovu bránu.
14:49
Teď však Linglet dobře hledal před bránou Cheechoo, který puk před Glassem tečoval, ale těsně vedle jeho brány.
14:05
To domácí hrají v klidu a mají puk častěji na svých hokejkách.
13:27
Spartak velice dobře brání a nepouští Medveščak do nějakých šancí. Hosté po inkasovaném gólu stále nic moc nevymysleli.
12:25
Icing Spartaku a komerční přestávka.
12:15
Na malou chvíli se dostali do útočného pásma také hráči Zagrebu, ale žádná šance se neurodila.
11:40
Další přesilovka využita nebyla, hosté jsou kompletní.
10:28
Domácí tak mohou pokračovat v tlaku a vytváří si před Brustem šance.
09:40
Vyloučení pro hosty. Na trestné je znovu hříšník Klubertanz za vyhození puku mimo hřiště. Navíc dostává desítku za protesty.
08:10
Spartak právě vstřelil branku!
Je to gól. Jak se domácím přesilovka nedařila, tak nakonec je zhodnocena úvodní brankou. Na modré zachytil puk obránce Bodrov a jeho tvrdou bombu tečoval do sítě velezkušený VJAČESLAV KOZLOV. Brust nestihl zareagovat a loví poprvé puk ze sítě. Asistence: Denis Bodrov, Michail Junkov.
08:06
Následně to zkoušel Švarný, prudká střela končí u připraveného brankáře.
07:49
Medveščak se zatím dobře brání a ještě navíc zaměstnal Glasse. Konkrétně střelou Lingleta.
07:10
Horko bylo i před Brustem. Domácí vybojovali faul, Klubertanz inkasuje dvě minuty za hákování. Přesilovka pro Spartak.
07:04
Před Glassem nebezpečně operoval Walker, brankář domácích celou situaci ustál.
06:27
Obránce Švarný vyhodil kotouč do hlediště a je zde komerční přestávka. Slovenský zkušený obránce může být rád, že to bylo s tečí o plexisklo.
06:07
Na druhé straně se ocitl před bránou Kvaša, ale neměl dostatek času a prostoru, aby se mu povedlo lépe zakončit.
05:26
Opět v akci Glass, který pro jistotu přerušuje hru po náporu soupeře.
04:17
Hezká kombinančí akce Zagrebu. Zpoza brány centroval Murley a našel připraveného Billa Thomase. Ten se ihned opřel do kotouče a trefuje výstroj Glasse.
03:15
Začátek dobrý pro hosty, ale postupem času se hra vyrovnává a Spartak už začíná být víc aktivnější.
02:48
Brust nerozehrál zrovna nejlépe od své brány a málem toho využil Kozlov, ale nedokázal zakončit do odkryté brány. Obrana se včas vrátila.
02:07
Teď však Zagreb propadl na modré a urodil se brejk, který zakončoval prudkou střelou Rastislav Špirko, brankář Brust v pohodě chytá a připisuje si tak první ostřejší zákrok.
01:37
Medveščak nezačal vůbec špatně, hned od začátku lépe bruslí a snaží se dostat do nějaké slibné šance.
00:59
Další přerušení, vhazuje se opět u Glasse. Na druhé straně registrujeme Barryho Brusta.
00:37
Hosté začali náporem a hned vystřelil obránce Popovič, brankář Glass vyrazil před sebe a poté raději domácí vyhazují přes všechny čáry.
00:01
Vše se připravuje na začátek zápasu, hráči jsou na ledě, máme za sebou i hymny obou zemí a jdeme na to.

Spartak Moskva: Glass (Ivanov) – Quint, Sergejev, Bodrov, Kulik, Vasiljev, Grišin, Mamkin, Želdakov – Anderson, Špirko, Wandell – Kozlov, Junkov, Volkov – Kvaša, Bobrov, Toluzakov – Ignašin, Medvěděv, Peškochnonov.

KHL Medveščak Zagreb: Brust (Dekanich) – Popovič, Martinovič, Klubertanz, Švarný, Foster, Katič – Ryan, Murley, Thomas – Linglet, Vesce, Cheechoo – Walker, Kane, Jessiman – Glumac, Nyström, Murray, Bjorkstrand.

Rozhodčí: Baluška, Romaško – Metalnikov, Sirotkin..
Spartak hrál také v pondělí a získal alespoň bod za prohru v prodloužení. Utkání se přitom vyvíjelo špatně, Doněck vedl již 2:0, ale v 55. minutě snížil Medveděv a v 59. minutě přišlo vyrovnání z hole Kvaši. Nakonec hráč Donbassu Jakutsenja v přesilovce získal pro ukrajinské hokejisty dva body.
Pokud se podíváme na poslední duel Zagrebu, v pondělním utkání se zadařilo. I když nevyšla první třetina a Medveščak prohrával 0:1, od druhé části jasně dominoval a do sítě Dinama Minsk nasázel čtyři branky. Bezpečně tak získal tři body.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké odpoledne přeji u sledování KHL a konkrétně zápasu mezi Spartakem Moskva a nováčkem soutěže Medveščakem Zagreb. Hosté jsou momentálně na postupovém místě do play-off, horší je to s mužstvem z hlavního města. Spartak je až jedenáctý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.