To je pro dnešek vše, příště opět na shledanou.
Tampa Bay Lightning doma poráží Columbus Blue Jackets 3:2, před play off tak tým kapitána Stamkose zůstává ve velmi dobré formě. Columbus nehrál špatný zápas, debut brankáře Gudlevskise však dal hostům pořádně zabrat... Rozhodující moment přišel ve 39. minutě hry, kdy svým druhým gólem v utkání zvýšil na 3:1 bek Tampy Brewer.
59:52
A další... Domácí tímto způsobem však nedávají hostům příliš mnoho šancí na ohrožení Gudlevskiseho branky.
59:44
Další icing Tampy...
59:37
Píská se icing domácích.
59:27
Střelu Johansena od modré blokuje bránící hráč Tampy.
59:05
Lightning dostávají puk do středního pásma...
58:37
Pánik to zkusil přes celé hřiště, prázdnou bránu ale těsně míjí! Píská se tedy icing.
58:25
Hosté odvolávají brankáře McElhinneyho.
58:19
Oddechový čas pro hosty.
58:19
Gudlevskis raději přeruší hru, hosté vybojovali důležité buly v útočném pásmu.
58:00
Hostům zbývají 2 minuty...
57:15
Dubinsky rozehrává útočnou akci Columbusu, hostům nyní však běží čas velmi rychle.
56:37
Columbus právě vstřelil branku!
A pozor, Blue Jackets se vracejí do hry! Jenner nabil na mezikruží DAVIDU SAVARDOVI, který trefil z voleje k pravé tyči! Asistence: Boone Jenner, Blake Comeau.
55:58
Pronikajícího Kučerova rozhodil hráč Columbusu, útočník Lightning najel rozkrokem do levé tyče, a je tedy pořádně otřesen.
55:36
Dubinsky ztratil puk na levém křídle v útočném pásmu, hrát tak bude Tampa.
54:41
Střelu Savarda blokuje obětavý Callahan.
53:59
Callahan bojuje o puk v útočném pásmu, tentokrát však úspěšný nebyl.
53:00
Začíná se hrát na jedinou bránu, Columbus věnuje všechny síly ofenzivě.
52:16
Dubinsky nahazuje puk z úhlu, gólman Lightning puk vyráží.
51:29
Zpoza branky se do zakončení protlačil Letestu, Gudlevskis vyráží puk betonem.
50:43
Z mezikruží vypálil Dubinsky, trefil ale jen bránícího hráče Tampy.
50:00
Columbusu zbývá 10 minut hry na srovnání, překonat pozorného Gudlevskise je však dnes velký problém.
49:07
Crombeen nabíjel Pánikovi na mezikruží, mladý Slovák ale netrefil v obrovské šanci puk.
48:27
Tampa si hlídá hru, soupeře do šancí nepouští.
47:24
V posledních minutách se ve hře neobjevuje Palát, po jednom ze soubojů u mantinelu se na ledě neobjevil.
46:27
Tampa útočné pásmo neudržela, puk ale soupeři nepůjčila a pokračuje v ofenzivě.
45:13
Chyba v rozehrávce Columbusu, Johnson tak byl sám před McElhinneym, technickým zakončením ale branku těsně míjí!
44:52
Lightning jsou opět kompletní.
44:21
A znovu...
43:46
Tampě se však daří puk vyhodit do bezpečí.
42:51
Tropp a Pánik míří na trestnou lavici za vzájemnou potyčku, která však neměla dlouhého trvání, oba končí na ledě. Pánik však dostává trest navíc za vyvolání bitky, přesilovku tak budou hrát hosté.
42:22
Střelu z mezikruží od MacKenzieho vyráží pohotový Gudlevskis.
41:49
Carle rozehrává na Kostku, ten ale kotouč ztrácí.
41:07
Útočnou akci rozehrává domácí Tampa...
40:01
Ve druhé třetině se střelecky prosadili Palát, dvakrát Brewer a za hosty Jenner. Tampa je lepším týmem, vytváří si častěji tlak, stejně jako i více nebezpečnějších šancí. Columbus určitě nehraje špatný zápas, dnes ale zatím tahá za kratší provaz. Utkání je ale stále otevřené.
Třetí třetina začne cca ve 3:19.
40:00
39:03
Stamkos byl volný na pravé straně, jeho střela jde těsně vedle levé tyče!
39:00
Minuta do konce druhé třetiny...
38:06
Tampa právě vstřelila branku!
Další tlak Tampy končí gólem. McElhinney střelu z hole ERICA BREWERA z levého kruhu vyrazil jen nad sebe, kotouč poté ale spadl za brankovou čáru. Nešťastný moment pro brankáře hostů, domácí bek zvyšuje druhým gólem už na 3:1. Asistence: Rudolf Pánik, Michael Kostka.
37:06
Atkinsonova rána od modré končí v ochranné síti.
36:45
Columbus se snaží odpovědět zvýšenou útočnou aktivitou, ohrozit Gudlevskise se ale zatím nedaří.
35:42
Od modré vypálil Carle, branku ale netrefil.
34:54
Ihned po buly vypálil od modré ERIC BREWER, který pořádně zaskočil McElhinneyho. Puk končí pod břevnem. Asistence: Cedric Paquette.
34:43
Rychlý protiútok Tampy prováhal tentokrát pomalý útočník Tampy Killorn.
33:46
Je srovnáno, i Blue Jackets využívají přesilovou hru. Umnou tečí Letestovi střely z předbrankového prostoru překonává Gudlevskise BOONE JENNER. Asistence: Jack Johnson, Ryan Johansen.
33:32
Johansen mohl srovnat, z mezikruží ale míjí pravou tyč!
32:52
Za hákování vyloučen Pánik.
31:48
Hodně sporný zákrok na domácího forvarda Crombeena, vylučovat se ale nebude.
30:39
Další nebezpečná střela, Comeauův volej z mezikruží jde těsně vedle pravé tyče.
30:09
Letestu dostal nabito na pravou stranu, Gudlevskis ale volej útočníka hostů z bezprostřední blízkosti skvěle vyráží!
29:47
Blue Jackets se v útočném pásmu neprosadili, po levém křídle tak může uniknout Killorn.
29:00
Johnsonova střela končí po teči jen za bránou McElhinneyho, hrát tak budou hosté.
27:59
Tampa je ve druhé třetině lepším týmem, Columbus je pod neustálým tlakem.
27:08
Blue Jackets jsou již kompletní, mohou tak hru vyrovnat.
26:18
Wisniewski vyhazuje puk do bezpečí.
25:53
Z levého kruhu pálí Pánik, hosty zachraňuje břevno!
25:09
Rychlý brejk hostů, Letestu ale branku netrefil.
24:42
Třetí vyloučený hráč hostů v řadě. Za držení je vyloučen Jenner.
24:41
Crombeen doráží v signalizované výhodě, gólman hostů skvěle vyráží!
23:55
Domácí tým využívá přesilovou hru a jde do vedení. K volnému puku se v předbrankovém prostoru jako první dostal ONDŘEJ PALÁT, který prostřelil McElhinneyho mezi betony. Český útočník tak střílí svůj 23. gól v sezoně, boduje zároveň v 6. zápase v řadě. Asistence: Ryan Callahan, Alexander Killorn.
23:16
Domácí neudrželi útočné pásmo, hosté tak mohou pošetřit čas.
22:37
Hosté jdou opět do čtyř. Vyloučen je Dubinsky za sekání.
22:35
Kučerov se dostal ke střele, McElhinney ale pohotově vyráží.
22:07
Tampa kombinuje v útočném pásmu, zatím ale bez lepšího zakončení.
21:35
Stamkos nabil Palátovi na pravý kruh, český útočník ale trefuje levou tyč!
20:27
Vyloučen je Johnson za úder loktem, domácí si zahrají první přesilovku.
20:01
Po první třetině platí bezbrankový stav 0:0, Gudlevskis i McElhinney tak mohou doufat v čisté konto. Oba celky už mají play off jisté, i tak se však hraje ve slušném tempu.
Druhá třetina začne cca ve 2:28.
20:00
19:25
Po chybě obránce hostů se domácí dostali k zajímavé šanci, Brewer ale z mezikruží nevystřelil dobře.
19:00
Běží poslední minuta třetiny...
18:49
Bek hostů Murray nastřeluje puk do útočného pásma, kotouč ale získala domácí Tampa.
17:48
Blue Jackets výborně hrají střední pásmo, Tampa má problémy s dostáním se do útočného pásma.
16:57
Gudlevskis vyráží střelu z levého kruhu, puk končí v rohu kluziště.
16:33
Gudasova přihrávka nebyla přesná, hrát tak budou Blue Jackets.
15:58
Útočnou akci hostů založil bek Ťutin, Atkinson se k zakončení ovšem nedostal.
15:00
5 minut do konce první třetiny, utkání je zatím vyrovnané, na první branku čekáme.
14:25
Stamkos ohrozil branku McElhinneyho, gólman hostů ale tentokrát zasahovat nemusel, kotouč jde kousek vedle.
14:06
Tampa je opět kompletní, stále ale pod tlakem.
13:30
Velký tlak před bránou Gudlevskise, Johansen ale změť těl před sebou nepropálil.
13:03
Lightning se však daří puk vyhodit do bezpečí.
12:05
Na trestnou lavici míří obránce domácích Carle za nebezpečnou hru vysokou holí.
11:38
Na první gól stále čekáme, v posledních minutách se nikomu nedaří usadit se v útočném pásmu.
10:52
Columbus útok domácích odvrátil, brejk hostům ale také příliš nevyšel.
10:01
Pokus Wisnieského o střelu od modré končí jen na obránci Tampy.
09:18
Palát nahodil puk do útočného pásma, v rohu o něj bojuje Johnson.
08:05
Callahan byl volný před brankou, Filppula se ale rozhodl pro střelu z levé strany, branku ale těsně netrefil.
07:28
Následuje icing hostů.
07:03
Kostkovu střelu z mezikruží kryje připravený gólman hostů.
06:41
Dubinského přihrávka do předbrankového prostoru nikoho nenachází, puk končí v rohu kluziště.
05:58
Columbus se dostal poprvé k delší kombinaci v útočném pásmu, Gudlevskis ale na první náročnější zákrok stále čeká.
04:36
Střelu domácího beka Brewera blokuje připravený Jenner.
03:50
Píská se však icing Columbusu.
03:41
Obrana Blue Jackets si poradila s útočnou akcí Stamkosovy formace, hrát tak budou hosté.
02:29
Domácí zatím aktivnější, McElhinney má více práce než jeho dnešní protějšek.
01:42
Z levého kruhu vypálil Kostka, gólman Columbusu byl ale připraven a tvrdou ránu vyráží.
00:30
Střela českého mladíka Paláta jde těsně vedle branky McElhinneyho.
00:01

Tampa Bay Lightning: Gudlevskis (Lindback) – Gudas, Carle (A), Šustr, Hedman, Kostka, Brewer (A) – Johnson, Stamkos (C), Palát – Callahan, Filppula, Killorn – Kučerov, Paquette, Brown – Purcell, Crombeen, Pánik.

Columbus Blue Jackets: McElhinney (Bobrovski) – Wisniewski, Ťutin, Prout, Johnson (A), Murray, Savard – Frattin, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky (A), Calvert – Letestu (A), Anisimov, Comeau – Boll (A), MacKenzie, Tropp.

Rozhodčí: L´Ecuyer, Watson – Sericolo, Miller.
Podrobná onlajn reportáž z utkání začíná v 1:30, nenechte si ji ujít.
Vzájemné duely

Poslední dva duely ovládl Columbus – 1:0 a 3:2. V posledním vzájemném duelu (3:2) rozhodl o výhře gólem v 58. minutě utkání James Wisniewski.
Columbus Blue Jackets

Euforie v týmu Columbusu nebere konce, Blue Jackets mají jisté play off, což se před sezonou zase až tolik nečekalo. O zásadní překvapení se ale také nejedná, Columbus měl rozhodně velmi povedenou sezonu. Po 80 utkáních mají Blue Jackets 91 bodů, což stačí na 7. příčku ve Východní konferenci. Z posledních sedmi zápasů tým čtyřikrát vyhrál, a to včetně posledních dvou zápasů – stejně, jako Tampa... Columbus si v nich poradil 4:0 s Islanders a 4:3 v prodl. proti Phoenixu.
Tampa Bay Lightning

Jen dvě utkání stačí Tampě odehrát a bude po základní části NHL. Fanoušci Lightning mohou být na výsost spokojení, Tampa má už pěknou řádku dní jisté play off. Po 80 zápasech má tým 97 bodů, což značí 4. příčku ve Východní konferenci. Z posledních sedmi duelů Lightning vyhráli čtyři, a to včetně posledních dvou – 3:0 s Torontem a naposledy i 4:2 proti Philadelphii.
Souboj Tampy Bay Lightning s Columbusem Blue Jackets bude náplní této onlajn reportáže, pojďme si oba týmy představit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.